Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A végleges szőrtelenítés manapság fórum

A végleges szőrtelenítés manapság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A végleges szőrtelenítés manapság

145. 95651ce5fe (válaszként erre: 144. - Orina1)
2011. febr. 1. 12:46

Volt már intim részen IPL kezelésed?


Ha igen akkor milyen erősségel?


Csak azért kérdem mert a jelenlegi 67 ügyfelemből

17-nek csinálok intim kezelést. Első alkalommal egy pár villanás erejéig kipróbálták érzéstelenítés nélkül, és valakinek kellemetlen volt de valakinek viszont fájt és igen csak felszisszent. Miután érzéstelenítettem alig érezték és ebből kifolyólag növelni tudtam az energiát akár 45J-ra is.


Azt gondolom te is tudod, hogy minél nagyobb az energia annál hatásosabb a kezelés. (persze a bőr megégését elkerülve, szóval csak módjával)


A tapasztalatom viszont az, hogy harminc év felett a fájdalom küszöb növekszik.


Egyetlen ügyfelem van aki közeledik az 50-hez akinek nem kell érzéstelenítés.


A páciensek kényelme és biztonsága a legfontosabb.

Ha elkezdenek egy hónalj szőrtelenítést és az fáj nekik nem valószínű, hogy bemernének vállalni egy "sűrűbb bozontosabb területet".


Hiszen tudjuk minél sűrűbb a szőrzet annál jobban fáj.


A válasz a kérdésedre: Lokális érzéstelenítés 10%-os lidocain spray-el. 10 perc után akár egy cigit is el lehet nyomni a bőrön anélkül, hogy fájna.( De azért ezt ne próbálja ki senki)

144. Orina1 (válaszként erre: 143. - 95651ce5fe)
2011. jan. 29. 21:32

Szia!

Mit értesz az érzéstelenítésen?

ha valaki, akkor nekem aztán tényleg kicsi a fájdalom küszöböm, nem állítom, hogy nem kellemetlen, és hogy nem szorítom össze a fogam, de hogy érzéstelenítő kelljen az enyhe túlzás...

sőt vicces...

Különbözőek vagyunk, nyilván másképpen reagálunk a külső behatásokra, de hogy valakit pl intim részen elzsibbasszanak...őőő hát erről megint más elképzeléseim vannak. ;)

143. 95651ce5fe (válaszként erre: 140. - NYCGirl)
2011. jan. 29. 15:24

Szia


Én IPL készülékek forgalmazásával illetve karbantartásával és javításával foglalkozom.

Emellett persze magam is végzek végleges szőrtelenítést is.


Ha megengeded egyszerre válaszolnék a kérdéseidre.

A lézeres és a villanófényes kezelés alapelve teljesen egyforma. A különbség csak annyi, hogy a lézeres kezelés egy adott fix hullámhosszt alkalmaz,

míg a villanófény széles tartományban (430nm-1200nm)

bocsájtja ki a fényt. Ezért kell egy fényszűrő lencsével megszűrni a fölösleges illetve káros sugarakat.


A másik, hogy nekem a tapasztalatom az volt, hogy a kezelések közti idő minimum 6 hét legyen.

Ha a kezelés végéhez közeledünk akkor 8 vagy annál több idő is szükséges lehet.


A harmadik kérdésre a válasz az, hogy ha a kezelendő területen sötét vagy fekete a szőr, akkor elegendő a 35J/cm2. De ha világos barna akkor kell a 40-45J is.

Én úgy állítom be a gépet ameddig el bírja viselni a páciens a kezelést. Elvégre is a sötétet is lehet kezelni 45J-lal. Így sokkal hatásosabb. Meg persze fájdalmasabb.

Intim, arc és hónalj területen viszont érzéstelenítés nélkül nem is csinálok kezelést.

Szerintem az Kamu mikor azt mondják, hogy fájdalom mentes. Mondjuk úgy, hogy mindenkinek más a fájdalom küszöbe.


Remélem segítettem a válaszaimmal.

Szia.

142. Orina1 (válaszként erre: 140. - NYCGirl)
2011. jan. 27. 18:16

Nekem semmi bajom a IPL-el...

Mondjuk amivel kezelnek az egy modern gép, lehet van régebbi típusú, nem tudom min múlhat...

3 kezelésen vagyok túl, végig 6 hetente jártam, bízom benne, hogy 5 kezelés elég lesz.

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

141. zsanci79 (válaszként erre: 138. - NYCGirl)
2011. jan. 26. 10:53

Szia!

Az első 2-3 kezelés 4 hetente volt. De utána már elcsúszott 6 hétre, mert annyira lassan nőtt, hogy nem volt mit kiszedni. A kezelés ugyanolyan hatásos, de az elején be kell tartani a 4 hetes időpontokat.

Nekem 50-el csinálták először, teljesen hatásos volt, mostmár emeltek 55-re, külömbséget nem látok, ugyanolyan hatásos.

140. NYCGirl
2011. jan. 26. 10:51
Mi a tapasztalatok, hogy a lézeres vagy a villanofényes kezelés a hatásosabb?Ha vannak,hogy bikini , holnalj,láb vagy bajusz IPL t végzett általában mennyihány alkalom kellett amig hatásos volt? bárki válaszoljon, többen is ha lehet? íköszi előre is!!
139. NYCGirl
2011. jan. 26. 10:47
meg volt,hogy akacsonyabb joule-on is hatásos volt a kezelés
138. NYCGirl
2011. jan. 26. 10:44
sziasztok!! Lenne egy kérdésem tapasztalt-e valaki,hogy elkezdte az IPL kezelést és nem tudott mindig 3 hetente jönni és elődordult,hogy 4 hetemte és ugyanugy hatotta kezelés? Meg,h átlagosan tudjátok,h hány Joule-on végezték a kezelést?
137. NYCGirl (válaszként erre: 136. - Piskota91)
2011. jan. 26. 10:40
Jo tanácskéntmondom,hogy a gyantázást tilos csinálni IPL kozben, nem lesz semmilyen hatása igy semmi féle képpen nem tanácsolom,h gyantáztasd le.
2011. jan. 25. 13:59

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Annyi kérdésem lenne, hogy mivel diane 35 szedek és elvileg az a szörnövekedést megállítja az arcon végleges szörtelentítés előtt megpróbálkozzak e azzal ,hogy kozmetikus legyantázza hátha javulna?!

Köszi elöre is.

piskota 91

135. NYCGirl (válaszként erre: 133. - Mercy Shine)
2011. jan. 24. 10:36
egyetertek
134. aee0cf5a18 (válaszként erre: 133. - Mercy Shine)
2011. jan. 22. 10:28
Ha valaki a lábáról, hónaljáról vagy intim részről szeretné eltávolítani a szőrt, arra nyilván nem megoldás a tea, de az arc esetében én megpróbálkoznék vele, ha lenne ilyen gondom. :) Ezzel most nem erősködni akarok, hogy próbáld ki.
2011. jan. 21. 17:52
SZia köszi az infod, de en inkabb fizetek de hatasos legyen. :D
132. aee0cf5a18 (válaszként erre: 131. - Aee0cf5a18)
2011. jan. 21. 16:42
Több cikk is ír róla, többek között a "füves Gyuri bácsi" is tartott erről már előadást. Nem tudom, hogy mennyire hatásos, de a szőrtelenítésnél olcsóbb és kevésbbé maceráns, egy próbát talán megér.:)
131. aee0cf5a18 (válaszként erre: 122. - Ailen Zia)
2011. jan. 21. 16:41

Sziasztok!


Találtam egy cikket, ami lehet, hogy hasznos lehet számodra. :)


[link]

2011. jan. 21. 16:21

Sziasztok :)


En egy fiatal transi vagyok es budapesten szeretnek lezeres, nem villanofenyest mert az szart sem er , lezeres az tartos azt tudom de nem tudom hol csinaltassam, tud valaki segiteni infot(honlap-teloszam) adni


elöre is köszi Mercy

129. zsanci79 (válaszként erre: 128. - 4e00a0b81a)
2011. jan. 21. 15:58

Köszi, hogy nekem válaszoltál, engem nem érint, én is csak a kérdezőnek írtam:)

De most direkt megnéztem ezt a Rio készüléket, annak pedig 19,1J/cm2 a teljesítménye, tehát jóval jóval kevesebb. tapasztalatot én sem találtam, egyáltalán még olyannal sem találkoztam aki bármilyen otthono gépet használt volna.

128. 4e00a0b81a (válaszként erre: 127. - Zsanci79)
2011. jan. 21. 14:32

Kb. 1 mFt-ért lehet kapni 50J/cm2-et teljesítő hordozható gépeket, ami hatásos lehet (30-35J/cm2-et írtak itt a fórumban). Ez egy tipikus műszaki paraméterű készülék:


(1). One hand-piece wih Seven filters for option treatment.

Real Sapphire Crystal, Never Abrasion


(2). Specialized hand-piece, Full spectrum and more uses.


(3). Adjustable temperature from -5 to -4 degree by Sapphire, No pain.


(4). Guidance of Professional technologists


(5). Electronic Switch and Friendly Operation


(6). Large Light Spot (8mmx35mm)-Quick Treatment


Technical Parameter


Wavelength 560-1200nm ,640-1200nm (standard)

420nm,480nm, 530nm,580,690nm,nm for option.


Energy Density 10-50J/cm2


Pulse Quantity 1-6


Pulse Width 1-10 ms


Repeat Period 1-4s


Pulse Delay 5-99 ms


Spot Size 12x30 mm2


Power Supply AC 220V/AC 110V 50Hz/60Hz


Cooling System Closed Water Cooling Wind exchange and Semi-Conductor Cooling system


Dimension 360 x380x500mm3


Weight 25kgs

2011. jan. 21. 10:11

Ez csak azén szubjektív véleményem, de szerintem nem ér semmit. Nem hiába a több milliós géppekkel dolgozók kezelései hatásosak.

Ha pár lappal visszaolvasol ebben a fórumban, ott már egyszer beszéltek róla, le van írva, hogy mekkora teljesítményűnek kell lennie, hogy valimt hasson is. De olyant még nem találtak otthono készüléknél.

Mostt nincs humorom visszabogarászni, de pár lappal előrébb van:)

2011. jan. 21. 07:29

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.

A RIO IPL 8000 otthoni gépről tudtok valamit?

Van valakinek bármi tapasztalata rólla? A választ előre is köszönöm :) ( tényleg sűrgős lenne )

125. NYCGirl (válaszként erre: 118. - Piskota91)
2011. jan. 20. 13:46
Szia!! Kozmetikuskent csak tudom ajanlani ily problemaknal a tartos zortelenitest. Ne aggodj a borotválás nem fog rontania helyzeten. Sajatmagamon is csinaltatom a szortelenitest es borotvlkozom amit elotte sosem csinaltam volna,es eddig teljesen megvagyok elegedve.igy hat szerintem ne aggodj, minden rendben lesz
124. NYCGirl
2011. jan. 20. 12:08
Szia!!Igen elég drágák a kezelések de ha nagy gondja van a szőrrek akkor szerintem megéri apénzt, ha rendesen betartja az ember a kúrát és akkor utána nem kell tőbbet szenvedbi
2011. jan. 19. 18:12

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.

A RIO IPL 8000 otthoni gépről tudtok valamit?

Van valakinek bármi tapasztalata rólla? A választ előre is köszönöm :)

122. Ailen Zia (válaszként erre: 118. - Piskota91)
2011. jan. 18. 21:50

Nekem is az a problémám, hogy szakállam nő már lassan... Hosszabb lett az államon és sötétebb meg oldalon is, szóval szinte mindenhol, meg bajszom is van amit közelebbről meglehetősen jól látni. Ha ez így folytatódik, akkor akár férfivá is válok lassan, mert a hasamon is olyan meg derekam, meg nyakamon is! Hát a többit nem is említem inkább.


Ha leszeded borotvával az arcodon, akkor egészen biztos lehetsz, hogy keményebb lesz és sötétebb lesz 1 árnyalattal -az első leszedésnél. Egyszer húztam le a hasamon borotvával, mert hosszú és sötétebb volt, azóta iszom a levét, mert mindig szednem kellett le és most már tök hosszú tök fekete nő ott...Azóta is szedem mindig ki.

Én is kiakarom szedetni véglegesen... De úgy tudom azért elég drága nagy felületen.

2011. jan. 18. 21:33
Kérlek titeket sürgős lenne! =)
2011. jan. 17. 15:48

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.

A RIO IPL 8000 otthoni gépről tudtok valamit?

A választ előre is köszönöm :)

119. Orina1 (válaszként erre: 118. - Piskota91)
2011. jan. 17. 13:44

Szia!

A szőr Nem erősödni fog, hanem gyengülni és folyamatosan ritkulni.

Én ajánlom...

ha elkezded, csak azért fogsz bosszankodni, hogy miért nem hamarább kezdted... :DDD

2011. jan. 4. 22:25

Sziasztok!

Egy 20 éves lány vagy pco diagnosztizáltak nálam diane 35 szedek rá. Legnagyobb problémám az erős szörösödés az arcomon és az államon. Régebben is volt de nem ilyen feltünő és az nem is zavart. Gondolkozok a tartós szörtelenítpésen, de félek a borotválkozástol (kezelések előtt) nem e fog e utána erősödni az arcomon. Lelkileg igy is ki vagyok akkor meg pláne. Tudom végleges sose lesz de elég lenne ha nem lenne ennyire feltünő. Érdekelne kinek milyen tapasztala van illetve a miskolci szabó gábor doktor úrról való véleményekre lennék kiváncsi. Megbízható-e?

Előre köszönöm!

117. zsanci79 (válaszként erre: 116. - Evka)
2010. dec. 12. 21:48

IPL után 2 hét múlva visszanő?????

Nekem majdnem 2 hónap múlva, de eszméletlen lassan és kevesebb.

116. Evka (válaszként erre: 115. - Orina1)
2010. dec. 12. 20:34

szia, nekem a lábam most lesz 4. alkalmas, a többi testrészem 6.,7. alkalmasak lesznek januárban. Nálam is szemmértékkel lövik, de nem igazán vagyok elégedett. sok nem nőtt vissza, de minden kezelés után látom, hogy miket hagytak ki és ez bosszant. egy teljes láb 60ezer ft és nem tetszik, ha 2 hét után a szőrvisszanövésből látom, hogy a negyedét kihagyták...

Én a nyakamat is kezeltetem és kb. 3 egymást követő alkalommal semmi eredménye nem volt, mire hosszú könyörgéseim miatt feljebb kapcsolta a gépet... Most talán megint kiesett egy pár szál...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook