Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1144. Hupikék
2020. jún. 7. 11:53

Rég volt hozzászólás, hátha valakit érdekel még a téma. :)

Az előző hozzászólásom óta túl vagyok 6 kezelésen (intim + lábszár) a Aestheticánál. Nekem nagyon-nagyon bevált, a szőrök kb 80%-a teljesen eltűnt, én már igazából ettől is teljesen boldog vagyok. :) A 3. kezelés után indult be a nagyobb változás. A nyári időszak miatt sokszor eltolódtak az alkalmak, ezért tart sokáig a kezelés sorozat.

Egyébként anno a Glamour kuponnal fizettem be rá. Mindig szokott lenni 1-et fizet 2-t kap kupon az Aestheticánál. Így is drága, mert az intim+lábszár volt nekem 240.000Ft. Viszont lehetett részletben is fizetni, amit igénybe is vettem. :)

Nekem 100%-osan megérte az árát, most is belevágnék!

2019. máj. 15. 22:05
Nekem volt egy otthoni gépem, de semmit se ért. (csak saját tapasztalat)
1142. Szon (válaszként erre: 1141. - Hupikék)
2019. máj. 15. 21:32

Szia!


Most bukkantam rá erre a bejegyzésedre. Most gondolkodom, hogy befizetek ugyanerre a kezelésre. Szeretném megkérdezni, hogy végül milyen tapasztalaid vannak? Nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm szépen előre is!

1141. Hupikék
2017. dec. 30. 00:11
Sziasztok! Van mostanában valaki aki lézeres szőrtelenítés sorozat végén jár? Mik a tapasztalatok? Nekem Lumenis LightSheer diódalézerrel kezelnek 2 területet - eddig 2 kezelésen voltam. Egyelőre leginkább csak azt vettem észre, hogy lassabban nőnek vissza a szálak. Talán 1-2 kisebb területen nem is nőttek vissza, de igazából nem látok nagy változást. (intim és lábszár) 8 alkalmas csomagra fizettem be, mert az A-ban csak így lehet, úgyhogy kb. 1,5 - 2 év múlva fog csak befejeződni a procedúra (mivel mindig egy hónappal többet kell kihagyni az előző kezeléshez képest - tehát a 8. alkalom előtt 8 hónap szünet lesz..).
1140. Dezi86 (válaszként erre: 1139. - Dezi86)
2016. okt. 23. 07:45
Ugy ertettem az osszes forum😅
1139. Dezi86
2016. okt. 23. 07:45
Sziasztok, szinte az osszes szortelenitessel kapcsolatos dolog halott...mar senki sem szoros?:)) van esetleg uj tapasztalat lezer teren? Bevalt helyszin, pozitiv tapasztalat? Gyerteeek visszaaaa:)))))
1138. idi29
2015. dec. 27. 11:54
Próbálta már valaki a Diamond Masszázs Stúdióban (Bp) az IPL végleges szőrtelenítést?
1137. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1136. - Zsuzzsi)
2015. okt. 25. 15:58

Ezeket, az általad felsorolt lézereket a világon mindenütt használják szőrtelenítésre. Gondolod, hogy én majd a nagy eszemmel megmondom a frankót?


Azért van több lézerfajta, mert több szőrfajta van! Valakinek a rubin a legjobb, míg másnak az alex. Mi ebben a nehéz? Az 1132 írás lényege, olyan helyre menj, ahol mindegyik lézerfajta megtalálható és nem a meglévő készülékhez választják a pácienst, hanem a páciens adottságaihoz a készüléket!


A garanciától meg kiveri a víz a konkurenciát, mert senki sem adja, de bántják azt (engem), aki írásba meri adni. A többi itt is rizsa.


Kolbi

1136. zsuzzsi (válaszként erre: 1130. - 8f8f3a827e)
2015. szept. 12. 20:41

Szia Okoskolbász!


Véleményed szerint az Alexandrit, a Rubin vagy a Dióda, Elos lézer a hatékonyabb női arc szőrtelenítésre?

1135. zsuzzsi
2015. szept. 3. 23:51
Sziasztok! Az elektrolízises szőrtelenítésről szeretnék véleményeket kérni. Illetve Budapesten melyik elektrokozmetikust ajánljátok? köszi! :)
1134. mollyi
2015. aug. 28. 16:38

Sziasztok!


Van még valaki erre fele?Lenne néhány kérdésem :)

1133. Fenevad
2015. máj. 27. 10:16

Freaky85!

Írtam privátot, bocs a késés miatt! Még tavaly novemberben írtad,de nem jelezte ki a gép! bocs, most vettem észre véletlenül, bocs!

1132. Fenevad
2015. máj. 27. 10:07

Sziasztok! Kérdésem az volna, tud -e valaki elektró kozmetikust aki végleges szőrtelenítést csinál (tűs megoldással)

Akár kozmetikus is jelentkezhet, de civilek hozzászólását is nagyon megköszönöm! Korsós Kati nem érdekel!!!

Köszönöm a segítséget!

1131. Tücsi24 (válaszként erre: 1128. - Véleményem)
2015. máj. 26. 18:48

Először is az önreklámozónak ne higgy el mindent.

Csak egy valaki ígér garanciát, és ő ajánlotta ezt Neked.

Elárulom, a garanciával semmire nem mész. Például 6 kezelés után, ha nem vagy elégedett, akkor ingyen kezel tovább. Ezt jelenti a garanciája.

Gyakorlatilag, ha 6 kezelés után nincs megfelelő hatás, akkor a további kezelésekkel sem lesz. Ellenben sok időt vesztesz.

Mivel évente egy alkalommal hajlandó a garanciális kezelést elvégezni.


Én azt ajánlom, hogy ha elkezdesz valahová járni, és 2-3 alkalom után nincs szemmel látható, jelentős eredmény, akkor keress másik helyet.

1130. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1128. - Véleményem)
2015. máj. 24. 20:58

Olyan helyre menj, ahol adnak valamilyen garanciát a szőrmentességre. Csak ez a lényeg, a többi rizsa.


Kolbi

1129. NNelly (válaszként erre: 1128. - Véleményem)
2015. máj. 24. 08:24
Helyet nem tudok neked ajánlani, de ha lézeres v. IPL szűrtelenítést tervezel, előtte válts borotvás vagy krémes szőrtelenítésre, ami nem tőből tépi ki a szálakat. Ez fontos, enélkül nem működik a dolog.
2015. máj. 17. 19:21

Sziasztok!Előre is elnézést a tegezésért,de így könnyebb kérdeznem.:)

Nem olvastam vissza a több mint 1000 hozzászólást...

Én csak azt szeretném végre,ha valaki már végigcsinált egy kezelést (mondjuk bikinivonal végleges szőrtelenítése),hol csináltatta milyen tapasztalatokkal.

Én már az intim gyanta szalonban járok...a bőröm remekül veszi a gyantát...ám amikor a szőr kb 1,5 hét után elkezd kibújni,megőrülök a viszketéstől és gyulladástól.Pedig radírozom rendesen a bőröm.

Szörnyű érzés...

Valaki legyen szíves egy megbízható helyre irányítani,mert más megoldást nem látok.

1127. Nori83 (válaszként erre: 1126. - 8f8f3a827e)
2015. máj. 8. 14:29

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál! Az elmúlt napokban visszaolvasgattam a fórumon is, és egyéb oldalakon is. Szerinted akkor ha pl van egy kisebb (bőrfelszínből nem kiemelkedő) anyajegy a lábszáramon, akkor azt nem tudom úgy megóvni, ha egy fehér szemceruzával lefestem, vagy leragasztom fehér sebtapasszal?


Közben pár nappal ezelőtt feltettem pár "szak" kérdést egy a gépet népszerűsítő szakembernek.(Az nem derült ki, hogy a hölgy orvos, vagy kozmetikus vagy csak "eladó".. Érdekesség képen leírom ide nektek is.


A kérdésem ezek voltak:

- Káros-e az IPL technika?

- Kisebb visszér esetén alkalmazható-e? (látható egy kék picit vastagabb, és kicsi vékony lilás)

- Kisebb anyajegy esetén alkalmazható-e?

- Fényérzékenységet okozó gyógyszer után mennyit tanácsos várni?

- Inzulinrezisztencia esetén alkalmazható-e?


A következő válaszokat kaptam:

- Nem, nem káros, mert a haj melanin tartalmában nyelődik el, mely levezeti a szőrtüszőhöz a hőenergiát.

- Visszér esetén egyáltalán nem ajánlott a technika!

(Később ezt javította: "A készüléket nyugodtan alkalmazhatja a lábszárára, az ér kikerülésével.")

- A sötét és a bőrből kiemelkedő anyajegyeket érdemes lefedni fehér gézlappal, vagy lesatírozni fehér szemceruzával és ezután is csak körbe villantani szabad! (Nekem pici barna van, ami a bőrfelszínnel egyenlő)

- A fényérzékenység elmúlásának időtartalma a gyógyszer típusától függ, ebben kérje ki kezelőorvosa véleményét. (Sok helyen 2 hetet írnak szépségszalonok)

- Inzulinrezisztencia esetén csakis akkor használható a készülék, amennyiben nem áll fenn PCOS.


Ezek a válaszok csak azért érdekesek különösen számomra, mert a netet böngészve igen eltérő válaszokat találtam. Pl, a visszér és az inzulinrezisztenciával vagy az anyajegyekkel kapcsolatban is..


Kellemes délutánt, és jó olvasgatást mindenkinek! :)

1126. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1125. - Nori83)
2015. máj. 5. 11:08

Az ipl technikáról vég nélkül lehetne írni. Ha visszaolvasol itt a fórumon is pár éve nagyon részletes leírások, tapasztalatok kerültek fel. Vagy az összes szőrtelenítéssel foglalkozó honlapokon is találsz leírást.


Anyajegyet, anyajegyben nem szőrtelenítünk, mert az ismételt irritáció elfajulást okozhat. Ez alapszabály! Ha valaki egyszer véletlenül belesugárzott egy kisebb anyajegybe, persze nem kell mindenáron arra gondolni, hogy ez most el fog rákosodni. Értő figyelemmel kell kísérni és lépni, ha gond van.


A visszerekre a nagyenergiájú fény jó hatással van, a kisebb erek „felszívódhatnak”.


Ha ennyire tartasz a káros mellékhatásoktól, akkor olyan kezelőt keress, akinek nagy gyakorlata, szaktudása illetve orvosi diplomája van. Az internet csak egyfajta támpontot ad, minden kérdésre nem kaphatsz választ!


Kádárdr

1125. Nori83 (válaszként erre: 1124. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 30. 15:58

Kedves Kolbi,


Köszönöm, hogy válaszoltál és a kis történeteket is. Tehát ezek szerint, az eredmény kétséges lesz.. :(


Elméletben én is beletartozom abba a pár százalékba, de majd kiderül. (még nem próbáltam ki, mert jelenleg olyan készítményt szedek ami mellett nem lehet)


Ha nem gond, picit tudnál írni a működéséről is, mert bevallom picit félek tőle. Az IPL technika maga nem okoz-e valamilyen egészség károsodást a későbbiekben? (Gondolok itt pl a bőrrákra, vagy egyéb daganatos megbetegedésre, vagy bármire..) Illetve, hogy a kisebb normál anyajegyekre, kék visszerekre milyen hatása van?


Köszönöm szépen!

Kellemes délutánt kívánok mindenkinek itt a fórumon. :)

1124. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1122. - Nori83)
2015. ápr. 29. 10:06

Ezeknek az otthoni készülékek a vásárlása ritmusosan, 2-3 havonta, felszínre kerül. Először két kérdésre kell választ kapnunk:


- ha az otthoni készülékek hatásosak, akkor a lézerklinikák miért vásárolnak 10 milliós nagyságrendben készülékeket?


- ha az otthoni készülékek hatástalanok, akkor hogyan csaphatják be a vevőket, miért nem tiltják be a forgalmazásukat?


Egy kis kiragadott történelem.

A legelső szőrtelentő készülék, amin dolgoztam (úgy, mint a világ összes lézerrel profin dolgozó szakembere), egy rubin lézer volt. Az enyém ráadásul használt is volt. A rubin lézer magasan a legjobban nyelődik el a pigmentben, így az ideális (fekete szőr, fehér bőr) esetben a lehető legjobb hatásfokú. Persze majdnem mindenki úgy jön a kezelésre, hogy ő az ideális páciens, aztán kiderül, hogy a szőre vöröses beütésű, míg a bőre kicsit kreol. Szerencsére ott az asszisztensnőm, aki teljesen fehér bőrű és fekete szőrzetű. Az ő bőrét megmutatva, kiderül, a páciens bőre igen messze van az ideális szőrtelenítő kezelésre váró bőrtől! Tehát, ha vulgáris vagyok, a rubin lézerrel minden vagy semmi törvény volt: akin segített, ott csoda történt, míg a többségnek csaknem hatástalan volt. Nem lehetett garantálni a szőrmentességet tartósan.


A következő lépés a villanófény volt, az ipl. Itt is van egy hasonló szabály, a mindenre jó. A villanófény mindent visz, de ez a hátrány, ha nagy energiát adunk, úgy a bőr is könnyen megég. Rengeteg kozmetikus bánta a bérbevett készülékek után járó állandósult reklamációkat. A villanófény mellé tették az energiaszint növelésére a rádiófrekvenciát (elos). Így az eredmény látványosan javult, de nem érte el a profi szintet. Mit? Mi az, hogy profi szint? Az, hogy orvos bátran, nyugodtan ad garanciát a szőrmentességre. Ha túl sok páciens jön vissza szőrösen, nem éri meg állandóan ingyen kezelni. Egyszerű, nem?


Az igazi áttörést a 10-15 éve elinduló alexandrit és dióda lézerek elterjedése hozta meg. Itt már egyensúlyba kerül, hogy egy magára adó lézerklinika a 100-ból 1-5 tényleges garanciás pácienst akár hosszabb ideig is ingyen kezel. Itt a befektetett pénz és munka egyensúlyba kerül. A cél, hogy minél több páciens elégedetten távozva, biztosítsa a kezelő megélhetését. Ehhez pedig több, drága készülék szükséges, akár több tíz milliós nagyságrendben is.


A fentiekből következik, az otthoni gépek szőrtelenítő eredménye ESETLEGES, magyarán 100 000 Ft-ért a vevőnek otthon kell csendes magányában megtudnia, hogy beletartozik-e a néhány százalékba, akinek hatásos vagy sem!


Kolbi

1123. Nori83 (válaszként erre: 1122. - Nori83)
2015. ápr. 27. 19:24

Elnézést az kimaradt, hogyha van egy pici visszér a lábszár felső részén, akkor ott a kezelést el lehet-e végezni?


Köszönöm! :)

1122. Nori83
2015. ápr. 27. 18:36

Sziasztok!


Régóta szerettem volna, egy otthoni használatra kifejlesztett szőrtelenítőt vásárolni magamnak, mert a jelenlegi helyzetemben nehezen tudom megoldani, hogy egy szalonba eljárjak kezelésekre. Nos,a párom meglepett egy ilyen géppel, aminek nagyon örülök, :) csak szeretnék tőletek ezzel kapcsolatban kérdezni.

Külön megköszönöm Kolbinak, ha megteszi, hogy ő is leírja a véleményét.


A gép típusa: RIO® IPL Salon Pro Szőrtelenítő Készülék Triple Pulse technológiával™ 150 000 villanàssal, 38 J Energiàval


1,Esetleg használ-e valaki ilyen gépet, vagy ismeri-e? Mik a tapasztalatai?


2, Az IPL technika maga (meg persze ez a gép is) nem okoz-e valamilyen egészség károsodást a későbbiekben? (Gondolok itt pl a bőrrákra, vagy egyéb daganatos megbetegedésre, vagy bármire..)


Próbáltam utána olvasni a neten, annyit találtam, hogy az anyajegyeket be kell színezni fehér ceruzával (esetleg még le is lehet ragasztani)


Köszönöm szépen a válaszokat!

Szép napot nektek! :)

1121. Anna888 (válaszként erre: 1112. - Larin2)
2015. ápr. 25. 21:09

Sziasztok!

Egyik ismerősöm hasonló tapasztalatokat mondott az aesteticáról, csalódott is volt, pláne annyi pénzért.

Utána egy nagyon jó helyre került, Complete Beauty Salon Budán, ahol a kezelő nagyon precíz, kedves és már több testrészét is ott kezeltette. Ezt fogom kipróbálni én is. Remélem tudtam segíteni.

1120. diababa82 (válaszként erre: 1119. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 15. 16:11

Köszönöm a részletes tájékoztatást Okoskolbász!


Próbálok türelmes lenne akkor, s várni a javulást betartva az ajánlásokat!

1119. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1116. - Diababa82)
2015. ápr. 15. 14:23

Nyáron a nagyenergiájú fénykezelést kerülni kell. De nem kell tiltani!


Gondoljunk csak bele, hogy nálunk fejlettebb technológiával rendelkező helyeken, ahol állandóan napfény van, megengedhetik-e maguknak, hogy nem szőrtelenítenek? Például Olaszországban vagy Kaliforniában. Nem. Ott javában dolgoznak a bőrgyógyászok napos időben is.

Csak vannak szabályok: villanófénnyel és rubin lézerrel a fénynek kitett területeket tilos kezelni, míg alexandritot óvatosan kell használni, de például dióda lézerrel, de különösen neodínium yag lézerrel meg lehet, ha két hétig előtte nem barnult a bőr.


A fényvédelem is más, az emberek megtanulták, nem az helyes fényvédelem, hogy napsütésben bekenik magukat, hanem, ha süt, ha nem süt a nap, akkor is használják a fényvédőt. Mint a fogmosás, rendszeresen. Nekem is van ügyvéd páciensem, aki a bajszát szőrteleníti és 2 óránként a telefonja csörög, hogy kenje be fényvédővel a bajuszt. A tárgyalóteremben is. És megteszi, mert ez az utasítás, és felfogja ésszel! És gyönyörű.


A bajusz szőrtelenítés amúgy is egy sarkalatos pont. Bajusz szőrnövekedés magában alig van. Csaknem mindig társul hozzá az áll szőrzetének a megerősödése . Vagy ha van, az akkor már serdülőkor óta fokozatosan növekvő szőrzet lénygében pihe, mely nagyon nehezen tüntethető el. Ha mégis van, akkor az erős, de általában 3-as, bőrtípusú, pigmentált bőrű egyénen fordul elő.

Ilyenkor elmagyarázzuk, a jól elvégzett szőrtelenítés a pigmentbe is bele fog kapni. Télen-nyáron. DE EZ ÁTMENETI! Mert ez a mesterséges pigment pár hónap alatt amúgy is felszívódik. De minden kezelés után előjön. Ezt vagy megérti valaki, vagy nem. Ha valakinek kihúzzák a fogát, akkor annak a helye még pár napig fáj. A foghúzás és a fájdalom együtt jár, nem választható külön. Ez olyan evidens, nem? Tehát a szőrtelenítés és foltosodás együtt mozog bizonyos esetekben, bizonyos testtájéknál, bizonyos embereknél. Ezt is meg kell tanulni, meg kell érteni és el kell fogadni, pláne, ha az orvos ezt (és nem doki) már háromszor elmagyarázta.


Hogyan csökkenthetjük, hogy az újra, meg újra feljövő pigment minél hamarabb eltűnjön? Hogyan rövidíthetjük a hónapok számát? Ha állandóan, két óránként fényvédőt teszünk rá, és esténként meg halványítunk.


Kolbi, aki nem doki

1118. diababa82 (válaszként erre: 1117. - NNelly)
2015. ápr. 15. 13:42

Szia!

Még akkor kezdtem, mikor napocska sehol sem volt, s akkor is barnult. Ez valami más lehet.

1117. NNelly (válaszként erre: 1116. - Diababa82)
2015. ápr. 14. 21:44

Szia!

Én csak annyit tudok, hogy a napos idő beköszöntével semmilyen lézeres kezelést sem szabad végezni, még fényvédő használata mellett sem.

1116. diababa82
2015. ápr. 14. 13:54

Sziasztok!

Elmentem lézeres bajusz kezelésre,már 3 alkalmon vagyok túl, s elég barna lett a bőröm a kezelés területén, pontosabban pigmentfoltos lettem, úgy nézek ki messziről, mintha bajszom lenne. Tapasztalt ilyet valaki? Elég viccesen nézek ki. Nagyon zavar. Használok napvédőt, fehérítem esténként krémmel, de semmi javulást nem látok. Sőt a kezelések számával egyre rosszabb. Beszéltem a dokival, de semmi különöset nem mondott rá. Fehérítsem, fényvédő és kész. Nem tudom, hgy szabad e egyáltalán ezt folytatni.

1115. anya4005 (válaszként erre: 1112. - Larin2)
2015. márc. 15. 00:27

Szia!

Én is oda járok...

Szerintem kész átverés az egész.

Az egyik alkalomnál (5 alkalom megvolt) a kezelést végző mondta,hogy ez nem végleges szőrtelenítés. Mellesleg kizárólag a feket szőrszálakon működik (már amennyire),hófehér bőrön,és alkat kérdése,hogy meddig tart.

Nekem általában 2-3 hét után újra nőnek a szálak,úgyhogy elküldtek az endokrinológusukhoz (9000),aki közölte,hogy sok fehérlisztet eszem,attól vagyok szőrös. Oké, x idő után ők is rájöttek,hogy nem volt 100-as a néni,lecserélték. Újabb 9 ezerért ez a hölgy továbbküldött a laborjukba vérvételre (28ezer),és közölte,hogy vagy ad egy gyógyszert,vagy nem tud segíteni,az eredménytől függ.

Kérdem én,hogy egy amúgy többszázezres nagyságrendű kezelésnél miért nem azzal kezdik,hogy kivizsgálnak,egyáltalán van-e értelme a kezelésnek,és az arra kifizetett pénz kidobálásának? Mert nekem a 4. alkalom után mondták,hogy akkor talán menjek az endokrinológushoz...

És halálom,hogy a prospektusban még mindig végleges szőrtelenítésnek hívják,pedig jó esetben is csak 5-6 évig mentesít a gyanta alól.

Amúgy nekem is foltokban ritkúlt a szőr.

Mostmár elmegyek a maradék 2 kezelésre,de nem áltatom magam!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook