Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A végleges szőrtelenítés manapság fórum

A végleges szőrtelenítés manapság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A végleges szőrtelenítés manapság

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. dec. 29. 17:32

*

* * * Kedves okoskolbász!

* * * Látom, hogy nagyon képben vagy IPL terén, ezért is fordulok hozzád. Már több kezelésen is voltam,de kíváncsi lennék a véleményedre, bár a szőrtelenítős topic nagy részét végigolvastam.

* * *

* * * Igen, tudom, első csapás, kuponos helyre mentem:) Ennek ellenére igazából nem volt velük gond, már 4 alkalmon voltam (intim + első lábszár). A szőr nagy része kihullott, nem égtem meg soha, utána általában már nem érzem a kezelés helyét, csak közben fáj, villantásoknál.

* * * A kezelést egyébként nyáron kezdtem. Igen, tudom, nem szabad, de azért utánanéztem a dolgoknak előtte rendesen, tisztában voltam vele, hogy se szoli, se nap, se barnító, és hát nem vagyok egy napimádó, tudtam, hogy nyáron úgyse fogok napozni:D

* * * Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a leírtak alapján azért itt hatékonyan kezelnek? Én úgy látom, mert tényleg kevesebb szőr nő, és kezelések után rengeteg kihullik, de mégis kuponos hely...viszont a kuponomból már csak 1 alkalom van, lehet hozzájuk normál bérletet is venni. Ha vennék, akkor pedig valószínűleg hozzájuk vennék, mivel őket mégiscsak ismerem, így kíváncsi vagyok a véleményedre.

* * * Bocsánat a kusza levelemért, remélem azért a lényeget ki tudod hámozni:)

* * *

* * * A választ előre is köszönöm:

* * * Gumicsirke

* *

* * Hello Gimicsirke!

* *

* * Ha meg vagy elégedve, mi a kérdésed?

* * A kuponozó helyeket azért hozták létre, hogy a kuncsaftot magukhoz láncolják a kupon kezelési szám lejárta után is. Ez gyakran előrevetíti, hogy a kezelések értéktelenek, mert csak úgy simán nem mennének oda.

* * Az intim, lábszár kezelésnél egyre vigyázz: ne menj gyakrabban a negyedik kezelés után, mint 4 hónap vagy fél év. Ekkor biztos lehetsz benne, hogy tényleg sikeres a kúrád.

* *

* * Kolbi

294. s.emili
2012. dec. 11. 17:49

Sziasztok!

Tudna nekem valaki tanácsot adni,hogy otthoni szőrtelenítésre milyen gépet vegyek?

ipl,vagy lezert...ezekről a termékekről esetleg van valakinek tapasztalata? MeMyElos Quartz,Deess ipl,Tria lézeres.

Vagy egyáltalán hatásosak-e az otthoni használatra gyártott szőrtelenítők.Olvasgattam,de ezekről a termékekről nem találtam tapasztalatot.Kérlek segítsetek.Előre is köszönöm

2012. okt. 29. 18:47
sziasztok! Érdeklődnék,hogy esetleg tud e itt valaki jó elektrokozmetikust?? pl. pest környékén? De nem Korsós Katira gondolok! Ismeri esetleg valaki Sobor Zsuzsannát? köszi a válaszokat! üdv. mindenkinek!
2012. okt. 19. 16:54

Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi Dr. Pfeiffer István és dr. Szabó Gábor lézeres szőrtelenítő munkájával kapcsolatban!


Megköszönném, ha valaki tudna informálni róluk!

291. hajgumi
2012. okt. 5. 23:57
Amúgy én eddig 2 kezelésen voltam, de az eredmények alapján nekem nem érte meg. Majd remélem ez változni fog. Ha 5 után is alig lesz valami, akkor hagyom az egészet. :( Akkor majd spórolok a lézerre, csak én most akartam előbb valami olcsóbb megoldást, hátha bejön.
290. hajgumi (válaszként erre: 286. - Zsanci79)
2012. okt. 5. 23:51
Ez nem valami jó hír. Biztos, hogy ugyanazok a szálak nőttek vissza amit kezeltek? Mert amúgy erősödhetett az a pihe szőr is, ami a kezeléskor nem nyelte el a hőt mert alig látszódott, de utána kiserkent, azaz fölerősödött és akkor valóban úgy tűnik, hogy ugyanott vagy. :s Rossz ez így.
289. hajgumi (válaszként erre: 284. - 8f8f3a827e)
2012. okt. 5. 23:48
Hát ha lenne sok rávalóm én is lézereznék, efelől ne legyen kétséged. =)
288. amacska
2012. okt. 4. 15:51
én a házipatika fórumon -segitség szörösödés -olvastam ,ott régi tagok vettek ilyen gépeket akik eddig mindenel kudarcot valottak
287. 8f8f3a827e (válaszként erre: 285. - Amacska)
2012. okt. 4. 13:54

Sehol sem dicsérik, csak burkoltan reklámozzák, meg árulják, mert nem sokat ér.

A csúcs az index szőrtelenítő fórumon volt (2514.hozzászólás), amikor azért hirdette egy hölgy eladásra, mert annyira meg volt a készülékkel elégedve, hogy venne egy másikat, nagyobbat, de előtte az övét eladná.


Kolbi

286. zsanci79 (válaszként erre: 285. - Amacska)
2012. okt. 4. 09:02

Jó, csak folyamatosan kell használni.

Viszont nekem "nagygépes" IPL után minden visszanőtt, kidobott (nem kevés) pénz volt, így nem!

Itt majd úgyis lebeszélnek róla a profik, én használom, és meg vagyok elégedve vele. Vannak gyerekbetegségei, tény, de amire én használom, arra tökéletes.

285. amacska
2012. okt. 4. 08:50
viszont fórumokon nagyon dicsérik az otthoni ipl (remington, rio )gépeket mindenki látványos hatásról számol be erről mit gondoltok?
284. 8f8f3a827e (válaszként erre: 282. - Hajgumi)
2012. okt. 4. 08:26

Így van. Amúgy, ha megnézel néhány nyugat-európai, orvosi rendelő honlapot, mindenütt csak lézerrel szőrtelenítenek. Az ipl-t csak kiegészítésként használják, például vörös szőrzetnél. De mindig lézerrel kezdenek.


Kolbi

283. hajgumi (válaszként erre: 281. - Bonpprr)
2012. okt. 3. 00:24
Akkor már meg is beszélted magaddal. =D Valamit valamiért, nem lehet mindent egyszerre (sajnos).
282. hajgumi (válaszként erre: 280. - 8f8f3a827e)
2012. okt. 3. 00:21
Hát akkor nem lennék az eseted. =D Én úgy értettem IPL-nél nem jó a sötét bőrszín, mert az is melanint tartalmaz, mint a szőrszál és akkor az is elnyeli a hőt, és annyival kevesebb jut a szőrszálakba.
281. bonpprr
2012. okt. 2. 14:26

Na, a kreol bőr nálam annyiban merül ki, hogy gyorsan és szépen le tudok barnulni és azt hosszú ideig megőrzöm. Persze télen kell a szintentartás, de azért négercsokoládébőrt senki ne képzeljen el.

Most jöhet a döntés ..bár ez lenne a legnagyobb problémám:)

Vagy elkezdek megint fél évig egy "kúrát" és akkor nuku szolárium - ami valljuk be ahhoz, hogy télen is egy egészséges barnaságot tudhassak magaménak igen szükséges- , viszont 6-7 hónapig simább leszek..aztán mintha mi sem történt volna, kezdődik az egész előről..

Vagy nem leszek simább fél évig, de szolizhatok, gyantáztathatok, és megmarad a kis pénzem :) Azt hiszem ezzel a mondattal meg is válaszoltam a kérdést :D

280. 8f8f3a827e (válaszként erre: 279. - Hajgumi)
2012. okt. 1. 23:21

Bocsánat, a sötét bőrszín nem hátrány, sőt!


Kolbi, aki szereti a kreol bőrszín, mert az szép, egészséges és üde

279. hajgumi
2012. okt. 1. 21:18
277: Hát akinek sötét a bőre annak biztos nem lesz olyan hatékony a kezelés, mint világos bőrrel. De ha gondolod próbáld meg, legalább pár hónapig megint kevesebbet kell a témával foglalkoznod. Vagy lehet más oka van a szőrösödésnek? Nekem sztem ösztrogéndominancia miatt vannak nem annyira feltünőek, csak épp annyira, hogy zavaróak legyenek. :s gyantáztatni nem akarom, nem is fogom. De ezzel megpróbálkozom aztán ha nem jön be, akkor így jártam. Nem akarom, hogy visszanőjenek ami már kihullott. :(
278. 8f8f3a827e (válaszként erre: 277. - Bonpprr)
2012. okt. 1. 16:12

Inkább küldd el nekem a pénzt és abból elmegyünk vacsorázni. Ennek legalább lesz értelme.


KOlbi, az éhes

277. bonpprr
2012. okt. 1. 09:16

Sziasztok!

Régen szóltam hozzá a témához. (2010.03.10-én volt az első hozzászólásom).

Akkor hónaljra jártam 5900 Ft/alkalomért. Kb 5 alkalomnál nem jutottam tovább. Nem volt rossz élményem. (Kreol bőröm van, sötét szőrrel, azalatt nem szoliztam, nem gyantáztattam).

Aztána tavaly télen kezdtem egy 6 alkalmas bikinivonal kezelést. Kupon oldalon vettem kb 5000 Ft/ 6 alkalom.

Mindkettőnél az volt a tapasztalatom, hogy amíg a kezelés tartott - kb 6-7 hónap- ,addig meg voltam elégedve. Lassabban és kevesebb szőr nőtt vissza. Amint abbahagytam a kezeléseket, eltelt 1-2 hónap, mintha mi sem történt volna. Kb a szőrnek az 5%-a tűnt el és ugyanolyan gyorsan nőttek vissza. Tudom, kevés volt az a 5-6 alkalom. De nagy ígéretek voltak, hogy már ennyi alkalom alatt is látványos javulást lehet elérni.

Mostanában vélemények, tapasztalatok?


Egy kupon oldalon ismét van 4200 Ft-ért 6 alkalom. Kérdés, hogy belevágjak -e és folytassam a hónaljamon?

276. hajgumi (válaszként erre: 275. - 8f8f3a827e)
2012. szept. 29. 22:09
Köszönöm a választ Okoskolbász! Akkor lehet a géppel van gáz, mert a bőröm tényleg nagyon világos. Már tűnnek el a kisebb szálak, remélem nem szeretnének újra napvilágot látni. :S De akkor ez majd pár hónap múlva fog eldőlni ezek szerint. Amúgy bérelt gépről van szó, tehát a kezelő nem napi szinten csinál ilyen kezeléseket, hanem kb. 2 havonta. Lehet emiatt nem annyira profin megy a dolog? Csak eddig ebbe bele sem gondoltam, hanem az árat néztem. :( Köszönöm a választ!
275. 8f8f3a827e (válaszként erre: 274. - Hajgumi)
2012. szept. 29. 12:28

Az első, második kezelés döntő fontosságú, ugyanis ekkor a legnagyobb a szőrtüsző, ekkor sugarazható legjobban a célpont. Először a sötétebb hajhagymák pusztulnak. Ha ezt a lehetőséget elengedi a kezelő, akkor már csak futhat az eredményért, jöhet a magyarázat. Több ok lehet, miért nem teljesült ez a cél.


1., nyár van, a páciens kezelendő területe barna, de kilóg a zsebéből a pénz, ha elküldik és őszre rendelik vissza, úgy nem biztos, hogy hónapok múlva visszajön. Ezért végeznek egy „alibi” kezelést, a gépet lecsavarva, vigyázva, hogy ne égjen meg a bőr. Az eredmény egyenlő túró. Lehet magyarázkodni. Ha a kezelőnek hisz a páciens, jöhet újabb kezelés, visszatér a medrébe a sorozat, de volt egy-két kidobott kezelés.


2., a rosszabb eset. A páciens bőre nem barnított, nyáron is bevállalja a kezelés sorozatot, de így is kis energiával végzik a kezelést, mert a gép nem tud többet, vagy a kezelő nem gyakorlott és nem mer kezelni. Ez a gáz. Idő kérdése, ilyenkor a sánta kutya nyer.


Azt tanácsolom, hogy a két elvégzett kezelés után várjál 3-4 hónapot, akkorra minden eldől. Ha visszanőtt a szőrzet, otthagyni minden magyarázkodás ellenére, bármilyen olcsó is egy kezelés, nem lesz a későbbi sem hatásosabb.



Kolbi

274. hajgumi
2012. szept. 28. 02:24
Okoskolbi! Nekem nyáron volt az első IPL. Most már a második. Ugyanis alig voltam napon. =)Meg amúgy is világos a bőröm. A kérdés: 1. kezelés után alig pár szál hullott ki, azt mondta is a kozmetikus elsőnél nem sok eredménye lesz. Most már valamivel több kihullott, de inkább a vékonyabbak, amik nem annyira feltűnőek. kb. egy hete volt a második. A sötétebb szőrök később fognak kihullani a 3. kezelés után? Én azt hittem azok előbb fognak távozni, mert jobban elnyelik a fényenergiát, szóval most furán érzem magam emiatt, hogy nem úgy lett ahogy gondoltam. Köszi ha tudod a választ!
273. 8f8f3a827e (válaszként erre: 272. - 95651ce5fe)
2012. aug. 23. 18:34

A gyermekkorom nyomorúságos volt. Jól látod! Apám ütött, vert ahol ért, ha hülyeségeket írtam be a fórumra (1964 hehehe!). Így megtanultam, hogy csak valós dolgokat írjak, másképp kapok a fejemre. Ezért hamar rájöttem, hogy szőrtelenítés nincsen nyáron, csak ősszel. Ezért nincsen hozzászólás, csak október közepétől. Majd meglátod, akkor megszaporodnak a kérdések.


Amúgy köszönöm, hogy olyan erővel ruházol fel, hogy miattam nem mernek beírni. Kösz.


Ha elfogy az érv jöhet a személyeskedés. Ezt már jól ismerem.

Miért nem szabad autoimmun (és nem immonus)betegségben szőrteleníteni? Ez volt az alapkérdés. Egy kicsit segítek: miért nem napozhat az AIDS beteg? Azt hiszem sokat segítettem.


Okoskolbász, aki tudja mindenre a választ

272. 95651ce5fe (válaszként erre: 271. - 8f8f3a827e)
2012. aug. 23. 17:14

Szia kolbi azért nem levelezik ezen a fórumon senki mert ilyen BUNKÓN válaszolsz minden fórumozó kérdésére. Nem tűnt fel, hogy már nem levelezik senki. Gondoltam teszek egy próbát és megpróbálok normálisan válaszolni. De ha a válaszom nem felelt meg az elvárásodnak akkor sajnálom. Remélem antiallergének segítettem.


Neked pedig kolbi jó okoskodást. Biztos szép gyerekkorod volt.

2012. aug. 23. 15:31

Ilyet, hogy "autoimmunos" orvos nem mond!


Kolbi, aki tudja a választ

270. 8f8f3a827e (válaszként erre: 269. - 95651ce5fe)
2012. aug. 23. 15:30

"Azért nem javasolják az ilyen féle beavatkozást mert nincsenek adatok arról, hogy egy autoimmunos beteg miként reagál a kezelésre."


Ez most válasz volt? Ennyire futja az orvos ismerősöidnek a tudása? Vannak adatok és tanulták is. Ezek nem orvos válaszok voltak, hanem buta laikus válaszok.


Kérdezd meg őket!



Kolbi

269. 95651ce5fe (válaszként erre: 268. - 5c975c63f7)
2012. aug. 21. 20:35

Szia


Nem tudom, hogy kire gondoltál másik kolbászon de ha megengeded akkor válszolnék.


Nekem a bátyám és a sógórnőm is orvos. Megkérdeztem az autoimmun ellenjavalatot.


A válasz: Az autoimmun betegség eddig ismeretlen okból alakul ki mindenféle életkor, és nemre való tekintettel. Ritka betegség többféle fajtája is van. (Az én isemrősi körömben Chron kór van ez a bélrendszert támadja)

Amit eddig tudnak az az, hogy a szervezet immunrendszere a saját teste ellen fordul. Azért nem javasolják az ilyen féle beavatkozást mert nincsenek adatok arról, hogy egy autoimmunos beteg miként reagál a kezelésre.


Gondolom nem te szeretnél lenni az első aki adatokat szolgálna ilyesmiről.


Ugyan ez a helyzet a terhesség alatt is. Nincs róla tanulmány hogy milyen mellékhatások léphetnek fel esetleg vetélés. Nem is lesz olyan anya aki belemegy egy ilyen kísérletbe.


A fent leírtak egy orvos válasza. Nem szentírás. Javaslom, hogy kérdezd meg azt a kezelőorvost akihez te jársz az autoimmun betegségeddel.


Bár szerintem nem kellene ilyen kezelésen részt venned.

268. 5c975c63f7 (válaszként erre: 267. - 8f8f3a827e)
2012. júl. 29. 22:11

egy rajtad kívüli másik kolbász? :D


felhívom esetleg majd az egyik nagyobb klinikát, hátha...


egyébként botrány ez az egész kozmetika. meg sem kérdezik arctisztításnál sem, hogy van-e esetleg allergia valamilyen allergiája az embernek. mert nálam most derült ki, hogy a perubalzsamra is allergizálok a nikkelen kívül. erre egy fogászati dolog miatt volt szükség. mármint a tesztre. ez a peru izé meg szinte mindenben benne van.

267. 8f8f3a827e (válaszként erre: 266. - 5c975c63f7)
2012. júl. 4. 11:18

Úgy tudom, 2000-től dolgozik a Bársony Lézerklinika, ők adták az első használható honlapot, majd az Epi-laser klinika és dr. Walde László. Ezeken a honlapokon elég sok információ jelent meg. Aztán jöttek az orvosok, mint Kádár doki. Itt már részletes információhoz lehetett jutni. Nagyon sok orvos és kozmetikus ezekből a lapokból „tanult meg” szőrteleníteni.

2004-től jöttek be a kozmetikai 2-5 milliós villanófény gépek, ez idő utánra tehető a gépek egynapos betaníttatása, majd utaztatása. Ilyenkor a legegyszerűbb volt ezekről a honlapokról egy az egyben lelopni a már beírt tájékoztatót. Persze arra nem készültek fel, ha a kedves páciens valamit kérdez, akkor mi is legyen a válasz…


Kolbi, aki tudja a válaszokat

266. 5c975c63f7 (válaszként erre: 265. - 8f8f3a827e)
2012. júl. 3. 18:48

mármint milyen orvosi honlapokról? ahol ugyanilyen szolgáltatást reklámoznak?


egyébként kissé szomorú, hogy voltam azóta bőrgyógynál de ő sem tudja. :SSSS

röhej

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook