Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség jelei fórum

A terhesség jelei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A terhesség jelei

14. Loni (válaszként erre: 10. - Rlibertas)
2007. júl. 6. 16:39

Mikor érezted a mellérzékenységet??????

Most azon töprengek, hogy lehet, előbb fogant, mint én azt gondolom. Erre szokták mondani, hogy ember tervez, isten végez.

Ha viszont előbb fogant, akkor számításba véve a peteérés időpontját is, kb olyan 8 napos lehet. De mellfeszülést 3 napja érzek.

2007. júl. 6. 16:39
Nem tudjátok most az új egészségügyi felállás végett hová lehet kell menni? gondolom bárhová az elején, de a területileg illetékes kórházba mehetsz majd csak?Úgy tudom, most kórházat lehet választani de orvost nem? ez az utolsó variáció?
12. 4b9f1d9f0c (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. júl. 6. 16:38
sztem ha a mellfeszules lehet mastol is, de a viszketes, az nem. nekem ez volt az egyetlen jel, iszonytatoan viszketett a melleim plusz a fazonvonal is
11. rlibertas (válaszként erre: 9. - Loni)
2007. júl. 6. 16:37
szóval szerintem ha nem félsz a csalódástól, hogy esetleg még nem mutatja ki, akkor megcsinálhatod, ha nem, akkor várj még.Én még nem voltam orvosnál, mert én meg arra várok, hogy 6. hét után lesz szívhang akkortól ajánlják, hogy menjünk. De már úgy várom, hgy orvos is erősítse meg, de a kis szívhangjáért szerintem megéri a várakozás.
10. rlibertas (válaszként erre: 9. - Loni)
2007. júl. 6. 16:34
Sziasztok!Én szerintem olyan 4 hetes lehetek, én rögtön az elmaradt menstruáció után 1 nappal megcsináltam atesztet, pedig sosem jött meg rendesen...nem bírtam. De már kimutatta, minidg azt írják, hogy 2 hét kell hozzá, de a gyógyszertában is azt mondták(persze lehet eladási fogás) hogy előbb is lehet, de ha negatív akkor az még lehet később pozitív.Én a reggeli első vizelettel teszteztem, arra mondják hogy tuttibb.De nekem is volt már mellérzékenységem akkor, persze ki tudja lehet a picur korábban fogant mint gondolom, és azért.
9. Loni (válaszként erre: 8. - 92ba3c78f9)
2007. júl. 6. 16:00

Igen, végigböngésztem gyakorlatilag az összes tesztet. Elmarad menstruáció első napja. Általában ezt írják, hogy ekkor már kimutatható. Na, akkor várok tovább. Még 9 nap.

De akkor maradok tudatlan, hogy mitől van a mellfeszülés.

Neked pedig gratulálok!

8. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. júl. 6. 15:56

A mellek feszülése később jelentkezik, ha sikerült teherbe esned. Ez még nagyon korai.

A beágyazódás a megtermékenyüléstől számítva kb. 1 hét, csak ezután néhány nappal később érdemes legkorábban megcsinálni a tesztet. De azt ajánlják, hogy a legjobb kivárni az esedékes menstruáció utáni 1 hetet. Én is így tettem, ekkor már a mellem is a szokásosnál érzékenyebb volt. Végül a tesztet remegve csináltam meg, és nem csaltak az érzéseim.

A hányingerről nem tudok nyilatkozni, mert ezúttal is elkerült, mint az első terhességem alkalmával. Most 16 hetes vagyok.

Szerintem a szomjazásnak ehhez nem sok köze lehet.

7. Loni
2007. júl. 6. 14:52

Én most nagyon-nagyon reménykedem.

Tesztek, naptár (javasasszony, táltos stb - ez csak vicc) alapján hétvégén lehetett a peteérésem. Amióta figyelem magam, megismerem a tüneteket. A párommal szépen szorgalmasan próbálkoztun is, hátha összejön a randi a petesejt és az ivarsejt között. Kedd óta nagyon feszül a mellem és néha viszket is. A teszt ugye még nem mutathat ki semmit. Olvasgattam a "szakirodalmat", ami azt írja, hogy ilyen korai szakaszban még igazából semmit sem lehet érezni.

Ja, új tünet, hogy nagyon szomjas vagyok az utóbbi két napban. Bármit meg tudnék inni, csak víz ne legyen. (Pedig általában imádom a sima csapvizet.)

Szerintetek? Reménykedhetek?

Vagy csak a véletlenek összjátéka? Esetleg valami más?

6. b4fbf8b286 (válaszként erre: 3. - Opál)
2007. jún. 29. 15:34
Szia!Bocsi de ezt az állitásodat megcáfolnám!! Negyedik gyermekemmel éppem szilveszterkor estem teherbe (ami 100% mert se elötte se utánna nem éltem házas életetegy honapig) És január 14 én megjött az aktuális menzezem. És a gyermekem normális idöbe született spontán szüléssel. Ugyhogy itt nem velünk van a baj csak azokkal akik mindig mást mondanak.
5. opál (válaszként erre: 4. - Mandella)
2007. jún. 22. 17:46
Én kivánom,hogy öröm legyen ez az érzés és bocs nem akartalak megbántani!!:-))
4. mandella (válaszként erre: 3. - Opál)
2007. jún. 22. 17:31
lehet, hogy alapvető, és köszönöm, de buta vagyok! vagy csak a szerelem vette el az eszemet. nem olyan nagyon jó hír, de ha igaz, örülni fogok. azt hiszem. most még kár ezzel foglalkozni. majd ha úgy lesz, akkor ráérek gondolkodni.
3. opál (válaszként erre: 2. - Mandella)
2007. jún. 22. 17:14

Akkor már a mostani sem jön meg és akkor már lehet is venni a terhességi tesztet!:)

Hogy ez jó vagy rossz hír neked azt nem tudom,de ez egy annyira alapvető dolog,hogy nem is értem miért nem ismered a választ rá!!:-)

2007. jún. 22. 16:28

Sziasztok. Lehet, hogy nem ide kell írnom, de mégis ezt teszem, ha van már erről fórom, bocs.

Szóval szerintetek ha menzesz előtt vagyok kb. 10-12 nappal, és esetleg megfogant bennem valaki, akkor most a soron köv. vérzésem még meg fog jönni vagy sem? vagy csak a következő hónapi nem jön meg, ha terhes lettem?

tisztára béna vagyok és bizonytalan. köszi! :)

1. Hoxa
2006. febr. 18. 14:40
Bizonyára mindenki ismeri a mondást, miszerint két dologért képes egy nő mindent megtenni, hogy teherbe essen és hogy ne...
Ebben a cikkben azzal foglalkozom, hogy ha már úgy tűnik, ha valami belső hang azt súgja, hogy teherbe estél, akkor mik azok a tünetek, amelyek segíthetnek ezt igazolni, vagy cáfolni.

Ugrás a teljes írásra: A terhesség jelei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook