Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szociális szolgálatók csak a gondozottakat ellenőrzik vagy a családtagjaikat is? fórum

A szociális szolgálatók csak a gondozottakat ellenőrzik vagy a családtagjaikat is? (tudásbázis kérdés)


28. dd4fac34d4 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. júl. 28. 03:20

Javaslom ne az ellenőrzés oldaláról közelítsd meg a problémát, hanem hogy ki miben tudna segíteni!

Keresd fel a szociális szolgálat vezetőjét és őszintén mondj el neki mindent. Ugyanígy menj el a helyi jegyzőhöz, és vele is beszélj, majd pedig az érintett háziorvos(ok)hoz. Ennyiből már remélhetőleg össze fog állni a kép, miként alakíthatod a helyzetedet a számodra optimális módon.

27. dd4fac34d4 (válaszként erre: 21. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 28. 03:17

Valóban nem felnőttóvoda a szociális szolgálat, de azért szociális szolgálat, hogy segítsenek a szociálisan nehéz helyzetben lévőkön!

Nekem jó tapasztalataim vannak velük, jártak mindkét szülőmhöz különböző okokból.

26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 26. 21:35
én Kisfülesre gondoltam....
25. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2015. júl. 26. 19:20
Kisfüles ! ha kitenne anyud élettársa ? férje ? az otthonodból miből gondolod , h jobban járnál ? semmi biztosíték arra , h kapnál is munkát ! ha kapnál is , semmi biztosíték arra , h folyamatosan lenne munkád , hiszen még az épkézláb embereknek sincs erre biztosítéka ! h tudnád fizetni az albérletet ? ha kitennéd onnét a lábad ? mi a biztosíték arra , h majd vissza is enged ? hiába lesz tied a fele ház ! de azért én külön bankszámlára mennék !
24. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. júl. 26. 19:11
Anyukája beteg , kórházba van ? vele van közös számlája Kisfülesnek , gondolom az anyuja meg odaadta a pasinak a kártyát , h vásároljon arról a számláról . Nem irigylem Kisfülest , nincsen irigylésre méltó helyzetben .
23. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2015. júl. 26. 16:08
Az ilyen alkoholista biztosan szívesen fogadja a jótanácsokat; és meg is tartja!
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 26. 16:04
Viszont kicsit többet segíthetnének az életvezetési következetlenséggel küzdő, kicsit gyermeknek maradt, önérvényesíteni nem tudó felnőtteken
2015. júl. 26. 15:50
A szociális szolgálat nem felnôttóvoda.
20. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2015. júl. 26. 15:34

De ha ennyire tudod, mièrt adsz neki pénzt? Miért veszed fel a számládról? Ne vedd fel a pénzt, változtasd meg a pint a kártyádhoz és kész! Hogy fér hozzá a pasi a te pénzedhez? Ha meg ellopta, vagy kikényszerítette, miért nem jelented fel?


A szociális gondozók persze, hogy egyet fognak érteni azzal, hogy egy ilyen ember ne igya el a pénzedet, de nem fogják rajta utólag behajtani mert te adtad neki oda. Ha nem jelented fel, hogy ellopta, vagy pedig nem hagyod abba, hogy odaadod neki te, vállalnod kell ezért a felelősséget!

19. globus (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2015. júl. 26. 14:36

Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, a 90 e Ft teljesen az ő nyugdíja, vagy édesanyád jövedelme? Mert úgy írtad, hogy a számlán kettőtöké van. Ha jól gondolom, két jövedelem összefolyik, és egyetlen bankkártyátok van. Vagy ha kettő, akkor sem lehet elkülöníteni az összegeket.

Mindenképpen nyissál új számlát saját nevedre, saját kártyával, amihez semmi köze ennek a jóembernek.

18. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2015. júl. 26. 14:23

Miért nem csináltatsz magadnak KÜLÖN egy bankszámlát, bankkártyát, hogy ne tudja ez az ember a Te pénzedet költeni?


Ne haragudj, de Te mindezt engeded ennek az embernek, ő meg kihasználja, hogy a szavadat se emeled fel és adsz neki pénzt.

2015. júl. 26. 14:22

2013. évi V. tv (Új Polágri Törvénykönyv)


HARMADIK RÉSZ


TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS


VIII. CÍM


A TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS ÁLTALÁNOS RENDJE



7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]


(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.


(2) A haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető.


(3)Osztályos egyezségben a házastársnak a gyermekrész helyett az egész hagyatékra kiterjedő holtig tartó haszonélvezeti jog biztosítható.

16. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2015. júl. 26. 14:21
Faca...
2015. júl. 26. 14:20

2014. március 15.óta TULAJDONJOGOT örököl az özvegy házastárs, nem haszonélvezeti jogot!


Tehát, ha Kisfüles édesanyja elhalálozik, a részeges férj örökös lesz. Ha kisfüles egyedüli gyerek, akkor 50-50%-ban lesznek ők ketten örökösök

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 26. 14:17

[link]


érdemes elolvasni.....

13. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2015. júl. 26. 11:50

Ezt én tudom!

Csak feltételezés a részemrôl: az egyedülálló aszonyt (akinek van egy kis háza) elveszi egy férfi, ezzel még nem válik résztulajdonossá a másik különvagyonában. Ergo; ha nem tulajdonos, annak halálával nem szerezhet sem tulajdonjogot, de még haszonélvezeti jogost sem.

Kisfüles helyében az urat szépen visszairányítanám oda, ahonnan jött az esetlegesen bekövetkezett tragédia után!

Különben is; az egyenesági leszármazott fog tulajdonrészt kapni a hagyatékból.

A pénzcsapot pedig elzárnám!

Feltételezem, az úrnak van saját nyugdíja, no, akkor szíveskedjen abból megélni!

12. kisfüles (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2015. júl. 26. 11:05

Kedves Anyagi


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.1995 áprilisában százalékoltak le,mivel sajnos nyitott gerinccel születtem.2000 január 25 én költöztem ide.Akkor nyitottunk egy bankszámlát édesanyám,és az én nevemre,hogy arra jöjjön,az én rokkantsági járadékom,és mivel időközben édesanyám előrehozott öregségi nyugdíjba ment,az ő pénze is erre,a bankszámlára jön.Ez alatt,az idő alatt,édesanyám párja nagyon sok pénzt elivott,az én pénzemből.Például,a héten pénteken voltunk vásárolni.Körülbelül 50 üveg italt vett magának.Ma,10.30 kor keltem fel arra,hogy nagyon büdös van,a szobámban.Azóta,láttam kint,az udvaron is.Esik borul.Szerinted,a rokkantsági járadékot,azért adják,hogy egy férfi eligya?Azt,ne akard nekem megmagyarázni,hogy ha én ezt elmondom,a szociális szolgálatnál,akkor neki fognak igazat adni,és nem tesznek semmit.Azt nem hiszem,hogy ez így van.Mióta,én kapom ezt a pénzt sokszor előfordult,hogy én nem mentem velük vásárolni.Akkor édesanyám párjának eszibe se jutott,hogy esetleg nekem is kellene valamit vennie,ha már a pénzem nála van.Nem hiszem,hogy létezik,olyan törvény,ami ezt engedi.Tudod,nekem már életem során volt,egy élettársam.Az egyik nővére súlyosan fogyatékos volt.Nem ismerte,a pénzt.Azt sem tudta,hogy hány éves.10 alkalommal járta,az első osztályt.Ezt a hölgyet persze,gyámság alá helyezték.A testvére volt,a gyámja.Amikor kitudódott,hogy a testvére neki semmit nem vesz a pénzéből,kijött a gyámhatóság,és elrendelte,hogy MINDENNAP MENJEN BE,A GYÁMHATÓSÁGRA,ÉS MUTASSA BE A SZÁMLÁKAT,HOGY MIT VETT A TESTVÉRÉNEK,AKI AKKOR 36 ÉVES VOLT.Bár,ez több mint 15 éve történt,és azóta nagyon sok törvény megváltozott,de nem hiszem,hogy ez olyan irányba változott,hogy egy rokkant embernek a pénzét nyugodtan el lehet költeni piára,és akié,a pénz,annak nem kell semmit venni.Egyébként,ha kitenne,a lakásból,akkor jelen pillanatban nekem nagyon jó dolgom lenne,mert úgy hallottam,hogy Marcaliban,mai tőlünk 17 kilométer van 2 munkahely is,ahol 4 órában is lehet dolgozni,és állítólag,a falunkból is dolgoznak ott többen,és havonta megkeresnek 40-50.000 forintot nettóba.Albérlet is biztosan akadna Marcaliban.Úgyhogy,ha ez megtörténne,akkor nekem több mint 100.000 forintos jövedelmem lenne,neki meg 92.000,a nyugdíja.Úgyhogy velem biztos nem szúrna ki,Nagyon szépen kérlek,ha van véleményed a témával kapcsolatban,és tudod,a választ a kérdésemre,akkor válaszolj nekem.Nagyon szépen köszönöm.További nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Szia.

11. Anyagi (válaszként erre: 8. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 26. 08:13

IGEN!

A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonosi, azzal a kitétellel, hogy a ház/lakás állagának fenntartása (pl. tetőjavítás egy viharkár után) mégis a tulajdonost terheli!


Szó szerint vedd, hogy a haszonélvező nem köteles még beengedi sem a tulajdonost, nemhogy engedni, hogy ott lakjon.

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 25. 21:48

Igen, haszonélvező marad akkor is a lakásban/házban, ha nincs a nevén semmi.


Kisfülesnek majd ezzel a taggal kell együtt élnie.....


Hát, nem szép kilátások.

9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Kisfüles)
2015. júl. 25. 21:47

Ha egy háztartásban éltek, hogyhogy nem tudod pontosan, házasok-e???


És mi az, hogy Veled fizettette ki????? Ha Te nem akarod, akkor nem fizeted, tiszta sor.


Hülyének néz Téged ez a pasas, jól kihasznál majd, elveszi és elissza a pénzedet, ha így hagyod neki

8. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 7. - Anyagi)
2015. júl. 25. 19:18
Akkor is, ha nem az övé az ingatlan???
7. Anyagi (válaszként erre: 5. - Kisfüles)
2015. júl. 25. 19:17

Mi az, hogy úgy tudom?????

Kérdezd meg anyukádat, hogy volt e házasság, mert ha igen, akkor a férj marad a haszonélvező és ha úgy gondolja, téged, mint tulajdonost, be sem enged a lakásba!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezzel a szociális szolgáltató nem tud és lehetősége sincs foglalkozni!

Nagyon lényeges lenne tudni, hogy volt e házasság, vagy bármilyen papír!!!

6. tádámmm (válaszként erre: 5. - Kisfüles)
2015. júl. 25. 17:35
Hát nem tudom, de szerintem ha te fizetsz, te diktálsz, ha ő fizet, akkor ő. Ha kifizetted, akkor te vagy a hibás, nem ő.
5. kisfüles (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2015. júl. 25. 15:49

Kedves Zebracsikó


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál.Volt már,egy,a szociális szolgálattal kapcsolatos kérdésem,és erre,azt válaszolták,hogy ha valaki nem engedi be őket,akkor elmennek,és a rendőrökkel jönnek vissza.Én,úgy tudom,hogy tavaly november végén édesanyámmal összeházasodtak.Szóval,nagyon nem egyszerű,a helyzet,de éppen tegnap voltunk,a havi nagy bevásárláson,és körülbelül 40-50 üveg italt vett magának,amit velem fizettetett ki.Az én jövedelmem jelen pillanatban körülbelül 65.000 forint,neki több mint 90.000 forint,a nyugdíja.És,tőlem elvárja,hogy én vegyem meg neki,a piáját,és a cigarettázik is.Elég sokat.Nekem,erre biztosan nem lesz pénzem.Az én pénzemből magamat kell eltartanom.Édesanyám,sajnos most kórházban van.Ott kap kezelést,de kemoterápiát,és sugárkezelést ott sem,csak gyógyszereket,és infúziót.Sajnos nagyon-nagyon gyenge.Még egyszer nagyon-nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál.Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Szia.

2015. júl. 25. 15:25

A részegest majd szépen kiteszed a lakásból, ha egyedül maradsz. Persze, ez nem könnyű, de gondolom, nincs tulajdonrésze a házban.

Édesanyád nem kap semmi kezelést? Nagyon beteg már?


Neked jár a szolgáltatás, de ők nem hatóság, tehát erővel nem tudják kitenni a férfit

2015. júl. 25. 15:06

Sziasztok


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok mindenkinek.Ez,a kérdés,azért jutott eszembe,mert ha ne adj Isten,édesanyámmal történik valami,akkor nekem jár,a szociális szolgálattól segítség,mivel 1-2 kilónál többet nem emelhetek.Nehéz munkát nem tudok végezni(pld:favágás)De,ha Édesanyám párjával maradok,abból nagyon nagy baj lenne,mert ő nagyon sokat részeg.Ezért lenne jó tudnom,hogy a Szociális Szolgálat ellenőrzi-e őt is,és hogy tesznek-e valamit,ha őt ittas állapotban találják?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.További nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok mindenkinek.Sziasztok.

2015. júl. 25. 15:02

Mindenkit!

Teljes átvilágítás, amit el tudnál képzelni.

2015. júl. 25. 14:59
A szociális szolgálatok, csak a gondozottakat ellenőrzik vagya családtagjaikat is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook