Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A soványság "átka" fórum

A soványság "átka" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A soványság "átka"

1 2 3 4 5 6 7
152. leiko
2009. aug. 5. 17:40

Lanyok!


En borzaszto kover vagyok hozzatok kepest, es rettentoen irigykedem ratok, Mert gyonyoruek vagytok es egeszsegesek! Ez a legfontosabb! Magasrol tessek tenni azokra, akik beszologatnak!

Csak irigykednek, azt hiszik, hogy konyebben talaltok magatokra ruhat :D Pedig, ha egyszer is elmennenek egy vekony baratnojukkel vasarolni aki szinten nem konfekciomeret! Haaahh!!

A szepseg kulonben is belulrol fakad! Barki el tudja erni egy sanda pillantassal es egy oszinte mosollyal, hogy szeles mosollyal rakoszonjon egy vadidegen srac az utcan!

Ez meg nekem is megy, pedig mar gurulok! Csak meg kell tanulni elfogadni magatokat.

Le a gatlasokkal! Nem az alkatod miatt vagy szurke eger, hanem a gatlasaid miatt.

Merni kell elni!

Milyen hulyeseg, hogy jajj nem megyek ki strandra mert hogy nezek mar ki, meg jajj nem veszek valamit mert bar jolallna, de gatlasos vagyok Pff, badarsag. Oszinten, ha mentek az utcan akkor ha meg is nez valaki az esetek tobbsegeben 5 perc mulva nem is emlekszik ratok... Nemhogy nevet rajtatok.

((Na jo itt most elbukok, ha latok egy gyonyoru not egy kis hibaval, (bar en is no vagyok) de ha latom, hogy nincsenek gatlasai a hibaja miatt egyszeruen nem tehetek rola elmosolyodom, mert annyira szep! Multkor lattam egy lanyt volt hallokeszuleke, de gyonyoru konytyba tuzte a hajat es feher ing volt rajta az ingen aranyos kis zold lepkek es szinben harmonizalo zold nadragja volt, feher borrel gyonyoru voroses hajjal. Es igen, vekonyka volt, mosolygott. Oszinten Ti ilyenre nem mosolyognatok vissza? Nem kinevettem, hanem jolesett a szememnek ahogy kinezett. Irigykedtem. Meg a hallokeszulekere is :P ))

Elunk egymas mellett, de ha mosolyogsz nyert ugyed van, 10 percig fog emlekezni aki szembe jon!


Latjatok 110kg vagyok de nem szenvedek azon, hogy ha szeretnek egy ruhat azt kell neznem, hogy hol van az extra meret, es hogy megneznek az utcan vagy egy ket fellengzos ki ha en nem srac beszologat. Ugyanmar, masok sokkal kissebb dologbol problemat csinalnak! Jon az elado es kozli, hogy nalunk nincs ilyen meret. Rengeteg ilyen bosszanto dolog lenne, amit fel lehetne venni, de nem kell. Felesleges.


Bocsi kicsit szoszatyar voltam!


Kellemes napot mindenkinek!

151. Neenaa (válaszként erre: 150. - Punkvirág)
2009. aug. 4. 00:07
Rólam meg ne feledkezzél ám! ;) :D
2009. aug. 3. 19:41
jaja rajtam is de majd nemsoká jön a segítség mert ruhatervezőnek tanulok :D
149. Neenaa
2009. aug. 2. 16:02
Én sem vagyok valami vastaghús a magam 40 kg-jával.. Nem találok magamra ruhát, minden úgy áll rajtam, mint tehénen a gatya..
2009. aug. 1. 18:56
engem is mindig ezzel piszkálnak hogy "jaj hizzál már" (35 kg vok) és akkor most mindenki azt hiszi hogy valami beesett arcu elől hátul deszka csaj vok pedig nem :D én is gondoltam edzek akkor legalább izom lesz rajtam :) szoktam is ha ráérek.
2009. aug. 1. 01:26
az a vicces még, amikor egy kövér ember beszól egy vékonynak, hogy 'beteg vagy?'....mintha a kövérség egészséges lenne....
2009. júl. 31. 12:59
Sokan vannak akik fogyni szeretnének de legalább ennyien vannak akik hízni!ebbe tartozom én is és tudom milyen nehéz akár egy kilót is híznom!De ugyan ilyen fogyni is!Egyik sem egyszerű!szerintem lehet egy molett lány is ugyanolyan vonzó mint egy sovány!
145. c502273b01 (válaszként erre: 136. - D5a29657cd)
2009. júl. 30. 21:21
Köszönöm Maresz:)A postaköltség sajnos elég sok,majd egy ezres,hiába csak 409 ft a savópor,mert megkérdeztem mailben.
2009. júl. 26. 19:23

Véleményem szerint az egész túlsúly kontra vékonyság mizériát a média: televízió, újságok, bulvársajtó generálják. Belesulykolják az emberekbe, hogy csak akkor lehet nyerő, ha sovány, kosztümben jár, és körömcipőben :D Az agymosás sikeres, mert már általános iskola alsó tagozatában is vannak magukat diétákkal gyötrő kislányok! Akik meg mernek enni egy szelet süteményt, "bűnöznek".

Néhány kozmetikai cég már előbbre lépett, és reklámjukhoz átlaghölgyet választanak, és úgy tudom, a manöken-foglalkozásnak is vannak alsó testsúly kritériumai.

Nem jó átesni a ló egyik oldalára sem.

143. garamond (válaszként erre: 142. - 05c76ddffc)
2009. júl. 26. 18:23

Elgondolkodtató amit írsz. Sztem a legtöbben így is vagyunk vele, de időnként besokall az ember, és akkor elég egy kis beszólás, már a plafonon vagyok.

Különben én is pajzsmirigy beteg vok, egy év alatt híztam 9 kilót. Bár lehet ez már a kortól is feljött, de egyesek szerint én így is sovány vok. Akkor szoktam mondani, hogy én már nem szeretnék többet hízni. Jól érzem magam ahogy vagyok.

2009. júl. 26. 14:57

Én életem során, pedig nem vagyok idős a magam 20 évével! Voltam már mind két oldalon. Kamaszkorom kezdete előtt az abszolút sovány kategóriába tatoztam. az arány: 172 cm - 50-48 kg.Ezzel hagytam ott az általános iskolát. És rendesen ettem nem éheztem, nem voltam beteg sem. Egyszerűen az alkatom volt ilyen. Boltban nadrádot alig találtam. Mert a lábamra már kellett az M-es méret de a derekamon meg lötyögött, rengeteg beszólás hogy így keszeg ,úgy sovány ... stb... .

Most két betegség hatásának köszönhetően 175cm 75-73 kg és fogyok.Úgy hogy a szervezetemet kétféle gyógyszer tarataja a helyén. Legroszabb korszakomban : 85kg voltam. A kövérségben az a legborzasztóbb hogy az emberek nem szólnak semmit csak hallgatnak , vagy ha ilyesmire kerül szó hogy súly vagy kinézet akkor azt modják jól nézl ki. De ha rájuk nézel akkor látod a néma elborzadást a szemükben és azt hogy de jó hogy nem én vagyok ilyen. Persze ezt senki nem mondaná meg még véletlnül sem. Lehet hogy valakit aki kövér kellemetlenül érint de egyet mondok .



A két véglet közül a soványság ezerszer jobb örüljetek , neki tegyétek össze a két kezeteket ha hiszetek istenben akkor még egy hálaimát is elrebeghettek hogy ilyenek vagyok. Higyétek el a beszólások erősen az iégységből fakadnak, ami rosszindulatot szül és ez a megjegyzés a végeredmény.


Mikor ilyen megjegyzést kaptok, és most nem csak a súlyra vonatkozólag hanem úgy általában:

1. Gondolkodjatok elrajta hogy mennyi volt ebből igaz.

2a. Ha igaz volt legalább egy része: akkor próbáljatok meg rajata változatani .

2b. Ha nem igaz : (mert vagy 1. igaz de nem tehetsz róla valamilyen okból, 2. csak hülyeség amit mondtak, de rosszul esett) gondoljatok arra hogy valamit baromi jól csináltok amiért a másik irigy rád! Nagy dolog! :) Mert az azt jelenti hogy te valami olyasmit teszel la az asztalra mire ő képtelen. Te valamitől különbözöl tőle. Szóval fogd fel olyan negatív kritránikának ami rejettten pozitív. És mosolyog rejta egy jót. Te jobb vagy. Irigyel . IGEN!!! :) Az azt jelent hogy jó irányba haladsz.

141. 00346cf747 (válaszként erre: 140. - Garamond)
2009. júl. 25. 22:46

Áááááá, ez is ismerős... :(

A dagadtnak bármije fáj, az tuti súly miatt van :)

Ismerek egy hölgyet, aki a fájós térdével évekig járt orvoshoz, mire komolyan vették, műteni kellett.

Ettől fáj a hát, a láb, a csípő, ettől van fulladás, az összes belgyógyászati betegség. Ránézés, diagnosztika - tűnjön el :D

140. garamond (válaszként erre: 139. - 00346cf747)
2009. júl. 25. 20:45
Hát nem tom. Egy konkrét eset: nyaraltunk X városban és beteg lettem egyszerre a kisfiammal. Ő lázas volt, én pedig azt hittem nem érem meg a reggelt, soha annyira még nem éreztem magam rosszul. Reggel elindultunk gyalog egy ügyeletet keresni, mire végre meglett, az orvos velem nem is foglalkozott. Gyógyszert sem kaptam, ferde szemmel méregetett, mert gyanúsak lehettünk neki. A soványság mellett még a kisfiam arcán és hátán piros foltok voltak, mert száraz bőrű és kimarta a fertőtlenítős víz. Még jó, hogy nem jelentett fel bennünket gyerekkínzás és éheztetés okán.
139. 00346cf747 (válaszként erre: 138. - Garamond)
2009. júl. 25. 20:33

Biztosan így van :)

Nekem olyanokat mondtak, amikor tele voltam sebbel, karcolással, horzsolással (eleven gyerekként), hogy Vietnamban jártam, meg ki vert meg ennyire, de nem hiszem, hogy rosszindulatú éllel.

Én sem megyek olyan üzletbe, ahol egyszer lefikáz az eladó. Ruhát azért nehéz venni, mert butikban reménytelen, állami üzlet nem nagyon van, az XL-es boltok pedig 60 év körüli stílusra gyártanak. Ausztriában szoktunk vásárolni. S mit mond erre az, akinek van mérete itthon: Jó neked, gazdag vagy :)

138. garamond (válaszként erre: 137. - 00346cf747)
2009. júl. 25. 20:07

Kedves Naki!

Hát azt gondolod, hogy ilyen diszkrimináció nem éri a vékonyakat is? Esküvő előtt kb. 52 kg voltam, az esküvői ruhaszalonban nem tudott rám ruhát találni az eladónő, végig sértegetett, hogy lehet valaki ilyen sovány stb., így aztán megszabadult egy kuncsaftól, mert ezek után már varratni sem akartam ott.

Mint anya pedig, nem egyszer el kellett szenvednek orvosoktól, hogy azzal gyanúsítanak, nem adok enni a gyerekeimnek, mert túl soványak. Volt aki kerek-perec megkérdezte, kap-e eleget enni ez a gyerek?

És a másik, hogy mi nem sértegetjük a kövéreket, ők pedig rajtunk töltik ki a bosszút ezek szerint, azért, amit másoktól kapnak.

Sztem fordítva ez nem igaz.

137. 00346cf747 (válaszként erre: 134. - 769918d4ef)
2009. júl. 25. 19:09
Azért ez fordítva is igaz, a túlsúlyosnak naponta meg kell küzdenie az " nem tudok adni ebben a méretben", "maga itt nem fér el", "próbáld meg, hátha jó lesz", "már betöltöttük az állást", "ne üljön rá, mozog az a szék", hab a tortán a R. légitársaság "kövéreknek két jegyet" szlogenje :)
136. d5a29657cd (válaszként erre: 109. - C502273b01)
2009. júl. 25. 15:17
Apró pénz nincs 500 ft a pontos cim 7623Pécs Petőfi Sándor ut 44 szállitási cim 7626 Zsolnai út 31 szállító Herbaház E -MAIL .Herbaház@interware,hu Üdv maresz65
135. garamond (válaszként erre: 134. - 769918d4ef)
2009. júl. 25. 14:15
TE is tudod, hogy ez nem így lesz. Egész egyszerűen mi nem fogjuk ezt mondani, mert nem illik és kész. Csak gondolatban küldjük el őket a jó mamájukba.
2009. júl. 25. 11:10
En 158 cm vagyok ,es 52 es fel kg....Tehat igy is van rajtam meg boven ami lemehetne...Erre tegnap az egyis ismerosom azt mondta nekem"szia:)jaaaj de gebe vagy!!!"....Hat ok...Pedig en tudom hogy nem vagyok az,sot is igy teltkarcsu vagyok.Ilyen az alkatom.De ha mar ez az ujabb koszones,legkozelebb ugy fogok koszonni azoknak akik ezzel cseszegetnek hogy"szia.Akoora segged van mint egy tehennek"
2009. júl. 25. 11:01
Hát igen, nekem is van egy barátnőm, aki "sovány". (Pedig egész egyszerűen csinos és kész!) Lépten-nyomon kárognak, hogy szegény, biztos beteg... stb. Szóval ha vki nincs elhízva, akkor már rögtön beteg? (Na, hát én akkor nem vagyok beteg, az biztos...) Őt is nagyon zavarja/frusztrálja ez az egész, nem is csodálom!
132. garamond (válaszként erre: 130. - C502273b01)
2009. júl. 24. 20:33
Jó éjt! Örülök, hogy kifüstölöghettem magam.
2009. júl. 24. 20:33

Amikor reggelinél már elkezdődik a fogyózás téma, görcsbe rándul a gyomrom. Ilyenkor mindig az a vége, hogy kiknek nem kell fogyózni, mert azok aztán ehetnek amennyit akarnak.

Amikor nem vagyok amazon hangulatban, csak azzal védekezem, én bűnös lélek, hogy refluxom van, megszenvedek vele, én sem ehetek össze-vissza én sem mindent, mert annak nagy böjtje van.

Az én orvosom egyébként azt mondja, hogy attól vagyunk betegek, amit megeszünk. Hülyeség, hogy a levegőben van valami. A kajában van, mégpedig a sok mesterséges vacak.

Azok meg akik fogyóznak legyenek következetesek, én 9 évig voltam vega, ők is kibírnák, hogy kevesebbet egyenek!

2009. júl. 24. 20:32

Garamond,örülök a beszélgetésnek:)

Remélem még összefutunk majd:)

Jó éjt!

129. c502273b01 (válaszként erre: 128. - Garamond)
2009. júl. 24. 20:30

Divat lett a fogyókúra,és aki nem gondolja komolyan,hamar kiáll a sorból.

Olyan sokféle fogyási módszer létezik,kész iparág épült rá...de az emberek nem jönnek rá,hogy hízásuk oka az étrendjükben,életmódjukban is keresendő,nem csak a génekben.

Hírből hallottam olyan emberről,aki ájuldozott az álom alakért szenvedve,de sajnos olyanról is,aki belehalt az ártatlan fogyókúrába.

2009. júl. 24. 20:26
Hát ez az. A nagy fogyózás persze nem jár eredménnyel, és elkezdi a vékonyabb kolléganőt csesztetni. Most akkor mondjam meg neki, hogy nem kéne annyit enni? Van aki büszke, hogy nem vacsizik, de majdnem mindig süt. Szted azt ki eszi meg? Ez az egész szánalmas. A barátnőm nagyon sokat fogyott, és tartja is, de ő alig eszik, és megszenved érte. Ez becsülendő, de kevesen bírják ki.
127. c502273b01 (válaszként erre: 125. - Garamond)
2009. júl. 24. 20:24
Azt,hogy ésszerűbben kéne fogyózni,és akkor nem nekem kéne beszólni,hanem majd ő is kaphatná a beszólásokat,mert lefogyott,és kiállt a sorból...azaz már nem asszonyos teste van.
2009. júl. 24. 20:23
Valahogy azt veszik normálisnak,ha úgy isten igazából jól elasszonyosodunk,hogy még mozogni is alig tudjunk,és ha valaki kilóg a sorból,mert karcsúbb testtel áldotta meg a természet,akkor máris kiszúrják,és feltételezik,hogy beszólhatnak neki..
2009. júl. 24. 20:22
Tudod, nálunk minden nap az megy a munkahelyen, hogy ki mennyire fogyózik. Annyira röhejes, hogy kenyeret nem eszik, de reggeli után fél órával látom, hogy csokit eszik, aztán más van a kezében, de délben veszi elő a műzlit. Erre Te mit szólnál?
124. c502273b01 (válaszként erre: 123. - Garamond)
2009. júl. 24. 20:20
Igen,igazad van,azért remélem,nem kapsz több igazságtalan beszólást.
123. garamond (válaszként erre: 122. - C502273b01)
2009. júl. 24. 20:18
Ja, erre gondoltam. Nekünk már megérett a beszólás. Le van ejtve mások lelke, az enyém kit érdekel? Soha meg nem bántok senkit azzal, hogy nézel ki? Más meg veszi a bátorságot? Ráadásul olyan, hogy talicskával tolja a hasát maga előtt?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook