Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az engedelmesség átka fórum

Az engedelmesség átka (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az engedelmesség átka

2011. márc. 9. 17:26
Nem,azt én sem!És egyáltalán nem is bánom!!:)Tanultam belőle..
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 9. 16:59
Nem hiszem, hogy rosszul jártál:)
23. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 22. - Mylady15)
2011. márc. 9. 11:28

Köszönöm szépen,vigyázni fogok!:))

Talán "huszadjára" már megtanultam,mit hagyjak,mit nem,és hogyan védjem meg magam,illetve hogy álljak ki magamért.Az új helyen ki fog derülni!!:)))))

Egyébként nem volt választásom haverság vagy barátság között,mert őt régebbről ismertem és "kényszerből" kerültem oda mellé,mert más hely nem volt.


Akkor ezek szerint a Te eseted sem volt könnyű,tudod,ilyen régen velem is volt,és ha egy barát az "újnak" hisz inkább,az nem is barát.Ebben az esetben mi csak "pótlékok" vagyunk és ejtenek,ha jön egy "jobb".

Tudom,ezt is átéltem:egy lánnyal 2évig elválaszthatatlanok voltunk,és mivel ő népszerű volt a fiúknál én meg nem,jó kis kontraszt voltam neki.Sokszor elárult és hozott kellemetlen helyzetbe,vagy alázott meg.Azt hittem mégis,hogy ez a barátság örökké tart...

Aztán jött aki többet ígért,ő pedig azt is elfelejtette,hogy létezek.

22. Mylady15 (válaszként erre: 21. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 8. 00:53
A munkahelyi konfliktusok nagyon kellemetlenek, mert ritkán van lehetőség váltan, mert gyakran ez az egyedüli megoldás...örülök neki, hogy talán Neked sikerülni fog.Az évek során azt tanultam meg, hogy munkahelyen nem szabad barátságot kötni, max. haverságot. Ki kell zárni a magánéletet és a baráti kört máshol alakítani.Én is belestem a hibába: munkahelyen alakult ki egy nagyon szépnek tűnő barátságom...aztán jött itt is az ifjú Dart Veder egy új kolléganő személyében(direkt írom így) és rögtön lettem minden, csak jó nem. A bűnöm ez volt: a volt barátnőm barátja lelépett, mert kitudódott a viszonyuk (házas volt) állítólag ez általam tudódott ki, mondotta Dart Veder és elhitték neki. Szó sem igaz az egészből. Közben Dart Veder válik, mert a tőlem elcsábított barátnő is elvált és hát jól lehet együtt bulizni...vigyázz az új helyen az Erzsikékkel, sok szerencsét kívánok!
21. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 20. - Mylady15)
2011. márc. 7. 13:21

Szia!

Jó a meglátás,tényleg munkatárs.De régebbről ismerjük egymást,összejártunk,meg minden.

Az igazság az,hogy anyuval ugyanezt csinálta,mert ő is dolgozott vele,a másik kolléganővel ugyanezt csinálta...Nyilván én is változtam az évek alatt,és sok mindent a szememre vethetne,de azt,hogy bántottam valaha is,soha!!!!

Az elmúlt években a munkában sokszor keresztbe tett,játszotta a főnököt,stb.de ha ő hibázott,akkor én sosem szóltam neki,se jó se rossz hangnemben!Kijavítottam a hibáját és léptem tovább.Másfél év kellett,hogy az egyik konfliktus után megmondjam neki a magamét!

A véleményem róla nem egyedi,sokan mondják,tőlem függetlenül ugyanezt,tehát tényleg ő változott,egy bizonyos személy felbukkanása után!

Ezzel nem lenne baj,mert elvagyok nélküle,de amíg együtt dolgozunk ez nem működik!Egyébként már alakul a másik munkahely és nem "Erzsike" miatt,hanem anyagiak miatt....

Viszont arra is rájöttem,és ehhez tartom magam,hogy nekem kell kiállnom magamért,és megtanulni azt,hogy NE HAGYJAM,hogy eltapossanak!

2011. márc. 6. 09:13
A cikket olvasva valószínűleg össze vagy zárva a hölggyel, vagyis munkahelyi konfliktus ez. Így valóban nehéz, mert óhatatlan a találkozás. Hasonló szituációt én is megtapasztaltam a környezetemben. Itt a sértett fél vétett "Erzsikének": akaratán kvül elfordította tőle a barátnőjét és kisajátította magának...(persze milxen barátnő az, aki erre képes?) Én azt javaslom, hogy amennyiben valóban a munkatársad, gondold át véletlenül nem keltettél-e benne valami sértettségre adó okot. Ugyanis ha korábban teljesen más volt veled, akkor a változásnak oka van!
2011. márc. 4. 13:50

Csak egy idézet jutott eszembe erről az írásról:

"Nem kell,hogy a mások rólad alkotott véleménye a sajátoddá váljon!"

2011. márc. 4. 13:03
nekem az első szerelmem volt "erzsike":)))) Azóta vagy nincs másik a közelemben, vagy nem veszem észre, hogy van:))))) Én mondjuk "elmenekültem" és nagyon vigyáztam, hogy nehogy újabb "erzsikébe" szeressek bele.
17. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 4. 12:20

Nagyon-nagyon jó a cikk!!! Gratulálok!

Nekem is volt egy ilyen erzsikém, de miután megtanultam a szelektív hallást, ki is iktattam az életemből. Mindazonáltal rengeteget tanultam tőle - magamról. :-)))

2011. márc. 4. 11:08

Sziasztok :)


Erzsikével akkor tudnád a legnagyobb "gonoszságot" elkövetni, ha a viselkedése ellenére jól éreznéd magad :D

Én is úgy gondolom, hogy ezt tanulásnak kaptad, nekem is van egy ilyen "Erzsikém", és már ott tartok, hogy hidegenhagy a véleménye, a piszkálódásai stb. Nem ő határoz meg engem, sem a viselkedése, pusztán magát minősíti :)

Ezt tudom csak neked is javasolni :)

2011. márc. 4. 10:07

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek,igazán jól esik.

Ige,arra már rájöttem,hogy Ő nagy tanítás nekem,mert hol "szeretem",hol "gyűlölöm".Hol "inspirál",hol "földbedöngöl"....

És nekem kell kiállnom magamért,ha hátba szúr,nekem kell nemet mondani,ha úgy érzem,vagyis igazad van Zizisicc!

De Capoeira-val is egyetértek,mert valahol könnyebb lenne elmenekülni....:(

És tudom azt is,hogy nyilván ő is hibás,mert nem kéne piszkálódni,ha én sose(!!!) bántom.

Szép napot mindenkinek!!!!:))

14. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2011. márc. 4. 09:25

Csak csatlakozni tudok, jó volt olvasni, és tudni hogy igen, mások is küzdenek ilyen gondokkal...

Le az erzsikékkel!!!

13. spinneli (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 3. 22:42

Nagyon tetszett a cikk, egyszerűen, de igazi mélységekben világít rá szintén egyszerű, de nagy igazságokra.

Jó volt olvasni.

:)

2011. márc. 3. 22:41

Vannak ilyen Erzsikék, igen, de szerintem pont abból táplálkoznak, hogy másokat elnyomnak, terrorizálnak. Vagyis, nagyon igyekezni kell kikerülni a hatókörükből, és a napocska ismét sütni fog! Fényesebben, mint gondolnánk. :)


A másik dolog, hogy a jó embereket alapvetően nem lehet megváltoztatni, azok eredendően rosszak voltak, ha sikerül. Ha egy jó és egy rossz embert összezársz, nem lesz rossz ember a jóból, csak összetört lelkű.

11. syria (válaszként erre: 8. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 3. 22:34

Ez a cikk nagyságrendekkel jobb, mint az előző. :)


De szerintem azért az mindig hibás, aki piszkál, ármánykodik.

2011. márc. 3. 21:08

"Erzsike" pont azért került az életedbe, hogy jobban megismerd önmagad, hogy megtanulj NEM-et mondani, megtanuld kijelölni a határaidat és hogy végre kiállj önmagadért.


De mondhatnám úgy is, hogy az "Erzsikék" azért kerülnek az életünkbe, hogy ..... :o)

2011. márc. 3. 20:42
minden igen ami a szivböl jön.. az az igazi!:)
2011. márc. 3. 17:53
Hosszú út vezetett odáig,hogy felismerjem,hogy nem ő a hibás,hogy piszkál,ármánykodik...stb..Hanem én,hogy nem tettem ellene!Hagytam...idáig!
2011. márc. 3. 17:48

Nekem a lényeg inkább az utolsó mondatban van,.. saját magunk tehetünk arról hogyha valaki beszól akkor szarul érezzük magunkat.

Ugyanmár... senki sem tökéletes, nekem is megvannak a hibáim, de élek vele, és aki szeret az ezzel együtt vagy ellenére szeret, aki meg nem az elhúzhat, nem érdekel.

Persze erzsikék (sajnos sokan vannak) ezek után is közelben maradnak mert neki az a szórakozás ha piszkálhatnak valakit, és nehéz nem odafigyleni.

Nekem a tapszatalatom, hogy ezek az erizsikék soha nem mondják meg kerekperec a szemdbe amit gondolnak, csak biztos háttérből szednek szét. A nyílt konfrontációtól kerülik,mert ha egyszer szembesíted őket, akkor kibúvót keresnek és ált. találnak is, így még a végén hülyének is nézhetnek, és a saját ítélőképességemet is megkérdőjelezem...

Ha lehet erzsikéket kerülni kell, mert beszippant és előbbutóbb a maga "sötét" oldalára állít, vagy élősködik rajtad.

2011. márc. 3. 17:24

Szuper lett:)

Le az erzsikékkel:) Még ha mi vagyunk is ők:)

MOndjuk arra is jó egy ilyen erzsike, hogy az ember látja, hogy milyenné nem akar válni:)

2011. márc. 3. 17:17
nagyon jó a cikk! Gratulálok:)
4. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 2. - E07aa834c4)
2011. márc. 3. 16:45

Jó a kérdés!!!!Erről szól a cikk!Te is valaki erzsikéje vagy,neked is valaki az erzsikéd....

Szándékos a kis kezdőbetű!!!

2011. márc. 3. 16:44

Minden Drága Erzsikét kérek,ne vegye magára!!!:)

Történetem "hősnőjének" kellett álnevet találnom és hasonlít a nagymamámra:így lett Erzsike...:)))

Tényleg ne vegyétek magatokra!!!!

Lehetett volna mariska,andika.....akármi!

2011. márc. 3. 16:35

:)JÓ!!!vannak ilyen Erzsikék,Ziták,Zsuzsik,Adélok,Évák...nevezzük akárhogy...Erzsikék-habár ezzel a névvel pozitiv tapasztalataim vannak-még anyósilag is:)de igazad van amikor Dart Vaider bekerül....de sokszor még az se kell csak valami sötét oldalról jövő lézerkard...

de én kinek vagyok az Erzsikéje?:)

2011. márc. 3. 16:08
A stressz az, mikor a gyomrod azt mondja: NEM! SOHA! A szád pedig azt, hogy: Igen, máris...! Történetem főhőse ezúttal egy olyan valaki lesz, aki azt hitte megváltotta a világot. A környezete pedig pislogott, hogy hogyan is változhat valaki ekkorát?! Nem mindig az a jó, amit annak hiszünk! Hogy mit tegyünk ilyenkor? Lássuk.

Ugrás a teljes írásra: Az engedelmesség átka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook