Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A sorsfordító hetedik év fórum

A sorsfordító hetedik év (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A sorsfordító hetedik év

1 2 3
77. Adri005 (válaszként erre: 76. - Krisz42)
2013. okt. 9. 21:10

Ráadásul így emlékezni az elsőre:(

Én már az első pillanattól kezdve annyira szeretem a picurt, hogy szavakba nem lehet önteni. Mikor az első uh-n voltam, és mondta a doki, hogy vn petezsák, akkor voltam 6 hetes, de ugye akkor még bébi nem volt benne. Aztán két hét múlva visszarendel kontrollra, mert a dátumokkal volt egy kis kavarodás, és akkor olyan jó volt hallani, hogy már nem csak egy zsák van, hanem egy bébi is. :) Leírhatatlan, és csak sajnálni tudom azt aki ezt eldobja magától.

De jó hogy 3 gyerkőc van. Mi is legalább 3at szeretnénk.

Annál dühitőbb pláne nincs, mikor valaki a kényelemre hivatkozik. Egyik ismerősöm anyja, 40 múlt mikor a 4. gyereket szülte. De előtte is többször volt abortusza, mert soha nem védekezett. És utána is rendszeresen járt. Felnőtt nő könyörgöm. 3 lánya volt, milyen példát mutat ezzel mégis nekik??? Nagyon gáz, ilyenek után nem csodálom, ha a fiatalok is ilyen felelőtlenek és buták.

76. Krisz42 (válaszként erre: 75. - Adri005)
2013. okt. 9. 17:47
Igen,a pénz nem minden.Nekem sem volt menő ruhája a gyerekeimnek,bár szerencsére Kanadából hoztam haza nekik ruhákat és érdekes,h ott a hasznâlban vett pár centes ruha is márkás volt,csak pont ezét nem ment tönkre.Egy télikabátot 3évig hordott a nagyfiam,utána lányom,de félretettem a kicsinek is,mert semmi baja és most is jòl néz ki:)Szòval nem nagyon voltak nagy ajándékok,márkás ruhák,de nem zavarta őket,ők is örültek,h nem kell z apjukkal lenniük.Fiam úgy jött,h még nem volt betervezve,ikor kiderült,h terhes vagyok olyan volt,mintha nyakon öntöttek volna egy vödör jeges vízzel.Annyira megdóbbentem,de egy percre se fordult meg a fejemben,h elvetetem és ahogy nőtt a pocakomban,egyre kózelebb éreztem magamhoz.Ha most terhes lennék,a negyeiket is megszülném és felnevelném.Pedig ha a kényelmet nézném,akkor nem szülném meg,mert mindenkinek kényelmesebb.Na ezt nem tudnám megtenni,de nekik ráadásul az első volt.
75. Adri005 (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:30
Én is elvetethettem volna, mert suliba járok. Az hogy egyetem szerintem tök mindegy. Nehezebb mint a középsuli, szal. De eszem ágábn nem volt. Kemény dió lesz nem mondom, de inkább adnám a oda a fél karom mint a babám.
74. Adri005 (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:29

Úristen! Szegény:( Nem csodálom!

Mikor 17 voltam és a párommal akkor óvszerrel védekeztünk és elszakadt. Megijedtünk, rohantunk a dokihoz, persze anyummal. Ő is meg volt ijjedve. Kérdezte is, hogy ha terhes vagyok mi lesz, mondtam, hogy fogalmam sincs, de nem akarom elvetetni, és ha arról van szó szeretném ha támogatnának. Erről biztosított is. De aztán kiderült, hogy nincs baba.

De ő is tudja milyen rossz elveszíteni egy gyereket. Mert az első férje egy iszákos állat volt, aki eljátszotta vagy elitta folyton a pénzüket, és mikor anyum terhes volt, felfázott, mert ez a f.sz nem fizette be a gázszámlát és anyum felfázott és elvetélt. Eléggé megrázta őt is. Utána jött bratyóm, hálisten ő már épségben. De aztán mondanom sem kell, hogy utána hamar menekült a házasságból és sokáig egyedül nevelte tesómat. Piszok nehéz volt, sokat mesélte nekem, hogy nagyon szenvedett tőle, hogy nem tudott ezt azt megvenni tesómnak, de tesómat nem bántotta, annak örült, hogy vége van a szenvedésnek az apja mellett.

Ez is egy jó példa arra, hogy a pénz valóban nem minden egy gyerek esetében. Ha ő meg tudta oldani a kevés fizetéséből akkor manapság meg még jobban támogatják is az embert, szóval mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

73. Krisz42 (válaszként erre: 72. - Adri005)
2013. okt. 9. 15:54
Igen,ez a normális hozzáâllás,de látod,másoknak simân elfogadható az abortusz és az,h a fiatalok felelőssége nem számít.Ês igen,ahol anyuka is hibás-vagy apuka-,ott nyugodtan segíthetnek,legalább ők is felfogják,h valamit nem jól csinâltak.De persze elvetetik,aztán mindenki éli tovább az életét,mintha mi sem történt volna.Nekem anyukám 16év után is sírva mesélte el,h lett volna egy kistesvérünk,csak el kellett vetetni,mert akkor még nem volt injekció az Rh-összeféhetetlensègre és meghalt volna-anyukâm.Nagyon nagy leki teher volt neki,h el kellett vetetni,râadásul mesélte,h úgy viselkedtek vele benn,mintha csak kedvtelésből ment volna abortuszra.Ilyenkor elfogadhatò,de ez őt akkor is nagyon megviselte.Ezért nem étem,h emberek hogyan képesek ilyenre,mikor ők is,a gyermekük is egészséges.
72. Adri005 (válaszként erre: 70. - 72497ec515)
2013. okt. 9. 12:24
Na jah ez is igaz. Bár bennem inkább maradt meg az amit Anyám mondott, mint amit a suliba hallottam. Ott azért, legalábbis nálunk piszkosul finomkodtak. Sőt nem akarok hazudni, de az első tényleges felvilágosításra, ahol óvszert is mutattak, középiskolában volt. De az is gyenge volt. Többen teherbe is estek a suli alatt. Csak ők megszülték a piciket. Soha nem ítéltük el őket vagy valami, mindig jöttek be az apróságokkal, aztán mindenki körül ugrálta őket.
71. Adri005 (válaszként erre: 69. - Krisz42)
2013. okt. 9. 12:22
Ezt én sem értem. Mikor a férjemmel megismerkezdtünk, alig 3 hónapja voltunk együtt, jó nem is tizen évesek voltunk. Na de akkor is. És úgy nézett ki a dolog, hogy terhes vagyok. Elmentünk dokihoz, elkísért. Kétségbe volt esve nem tagadom, hogy mi lesz, ha gyerek lesz. Ő Dunaújvárosban él, én Sopronban, akkor munkája se volt. stb. De azt kijelentette, hogy mindenképp megtartjuk mert nem lenne képes ilyesmire. Pedig nem is neki kéne végig csinálni. És mikor kiderült, hogy nem is vagyok terhes, csak a hülye bogyó szórakozik velem, csalódott volt. De ez se kor függő, mert sajnos nem egy olyan esetet hallottam, mikor 30 férfi kényszerítette a párját arra, hogy vetesse el a gyereket, mert ő még nem akar. Jah bocs, akkor szexelni se akarjon.
70. 72497ec515 (válaszként erre: 68. - Adri005)
2013. okt. 8. 19:20
nem beszélve arról hogy a lányokat már általános 6.-ban felvilágosítják a suliban!!
69. Krisz42 (válaszként erre: 68. - Adri005)
2013. okt. 8. 18:48
Ez az,de pl.engem se világosìtottak fel,viszont magamtól sokat megtudtam.Pl.még szexuális felvilágosító könyveket is elolvastam,én vettem meg magamnak és persze levontam a konzekvenciákat,viszont lányommal,nagyfiammal is beszélgettem erről.Nekem 14évesen kezdődött az első komoly kapcsolatom,de tudtam felelősségteljesen gondolkozni.Ráadásul olyan partnert kell vâlasztani,aki szintén vállalja a felelősséget.Aztsem értem,h egy abortusz hogy tudott jòt tenni a kapcsolatnak,míg egy kisbaba nem.Én biztos meggyűlöltem volna a srácot,ha mitta kell abortuszra mennem.Milyen kapcsolt lehet az,amit egy ilyen dolog összetart?A közös bűntudat vagy esetleg a ffi nem is érez semmit,hiszen nem neki kellett végigcsinâlni?
2013. okt. 8. 18:28

Itt azzal van a gond, ha nagyon bele akarunk mászni, hogy a szülő nem világosítja fel rendesen a gyereket. Valóban felelőtlen volt a cikkíró, de azt feltételezem, hogy azért, mert az anyukája, akinek ez lett volna a dolga, cseszett felvilágosítani a dolgokról.

Kiszt, a Te lányod, nagyon okos lehet, de azért ilyen, mert sokat foglalkoztál és beszélgettél vele. Legalábbis ez jön le. Viszont ott kezdődik a probléma, hogy sokan ezt nem teszik meg.

Én se pettingeltem 18 éves koromig. 16 évesen vesztettem el a szüzességem, amit nem bántam meg, az első komoly kapcsolatom volt az illető, persze nem is lettem terhes, mert anyukám már időbe kellőképpen felvilágosított a dolgokról. Annyit mondott, hogy ő nem akarja megszabni meddig várjak, mivel ha úgy érzem, akkor úgy se várok addig, de nagyon vigyázzak, védekezzek, mert gyerek vagy betegség lehet a dologból, és hogy osszam meg vele. Így történt.

Minden anyának így kéne a lányához állni, mint ahogyan az én anyukám állt hozzám.

2013. okt. 8. 15:04
Könyörgök, ne reklámozzuk már az abortuszt, mint jó lehetőséget! Persze kislányom, csinálj amit akarsz kamaszként, ha becsúszik egy baba ott az abortusz és pikk-pakk megszabadulunk tőle! Aztán majd évente gyújtunk egy gyertyát a kis lelkecskéért és minden el van intézva! Ez borzasztó! Az abortusz igenis egy élet kioltása!!! Nem akarom bántani a cikkírót, habár számomra nem túl szimpatikus, hogy ezt a döntést 7 év távlatából is helyesnek látja... De nem fogom magamba tartani a véleményemet, mert ha egy valakit is lebeszélek errő valaha, már megérte. És igen, inkább örökbe adom a gyermekem, minthogy megöljem!
66. Krisz42 (válaszként erre: 63. - 8b43c3c916)
2013. okt. 8. 14:58
Nekem 15éves lânyom van.Szòval a szüléshez fiatal,a felelőtlen szexhez nem?Én is pettingeltem sokáig.Még jobb is,mert sokkal jobban megismered a tested,a másikat,stb.Egyébként van pár védekezêsi mòd a gyógyszeren kívül is,csak az emberek nagy felelősségtudatukban arra is lusták,h megtanulják vagy mást válasszanak.Fiatalon pedig ott a petting.A 15éves lânyom közölte,h ő megszülnê,soha nem lenne kêpes gyilkosságra,főleg a saját gyermekét nem ölné meg.Az pedig,h milyen élete lesz utâna,az nagyban függ attól,h ki hogy áll a dologhoz.Van élet gyerekkel is.Na meg nem árt,ha a lányunk tisztában van dolgokkal a szexben és a következményben is.Ja és van a gyereknek apja is éslegtöbbször ûgy törtênik,h apuka elfelejt kiszállni.Az is durva,h a ffiak egy kis tanulással simân elsajátithatnák,h orgazmuskor ne legyen magömlésük,de mivel nem ők lesznek terhesek vagy meddők a fog.gátlótól fütyülnek az egészre.És ezért adjunk neki igazat,mikor felelőtlen,nemtörődöm fiatalok voltak,akik csak az orgazmust akarják,de azt,h tegyenek érte,h ne legyenek gyilkosok,azt már nem.Ez olyanmintha vki olyan munkahelyen dolgozna,amihez nem tanult és emiatt ember hal meg.Felelőtlenség.
65. Adri005 (válaszként erre: 64. - Szilvaaa)
2013. okt. 8. 14:34
Ezt nagyon jól mondtad! És ami a lényeg, hogy az ember a hibáiból tanul. Illetve, ha egyszer lesz lánya, akkor tudni fogja, hogy időbe kellő képpen világosítsa fel. Nem eltiltani kell a szextől, mert azzal semmire se megy, annál inkább csinálni fogja. Csak, hogy hogyan kerülheti el a terhességet és a betegségeket.
2013. okt. 8. 14:13

Nagyon drukkolok, hogy hamarosan szülők lehessetek...

Az én véleményem az a régen történtekről, hogy az ember sajnos néha (gyakran) hibázik, de ha lehetséges nem kell örök életre cipelni a "következményeket". Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az abortusz jó dolog, de én sem szeretném ha a 15 éves lányom anya legyen még ha esetleg hibáztak is a párjával...

Az idő benneteket igazolt...és hajrá!

2013. okt. 8. 13:03
Sziasztok.Most olvastam a cikket.Mindenkinek meg van a véleménye.De azért gondoljatok bele.....Te hagynàd,hogy a 15 éves lànyod szüljön?Mert én nem.Nekem van egy 5 éves lànyom,de 1000% hogy nem hagynàm,hogy megszülje.Gondoljatok bele...Vannak helyek ahovà lehet,hogy ha örökbeadja pl jó csalàdba kerül.Na de mi van ha mégsem....?!Annyi beteg ember és csalàd van....Mindenki sajàt maga dönti el mit mikor kiért csinàl.15 éves volt nem 20......15 évesen még gyerek volt ő maga is.Ezért nem kell elítélni.Ti hagynàtok hogy a 15 éves lànyotok szüljön?Még ha felelősség teljes emberről vagy nőről mondjuk egy 19-20 évesről beszélnénk akkor sek köteles màsnak szülni.Az a helyzet màsnak ti sem és én sem szülnék.
2013. okt. 7. 23:51
Abortusz. Csak az tudja mennyire nehéz döntés,aki átélte. Könnyű ítélkezni. Ő megírta ezta cikket,pedig biztos tudta,h kap majd meleget-hideget.
61. Adri005 (válaszként erre: 19. - Legnano)
2013. okt. 7. 22:57

Minden elismerésem a Tiéd! Amit kibírtál az életben az nem semmi. Sokan kevesebbért befordulnak, eldobják életüket, családjukat.

Bárcsak több ilyen ember lenne, mint Te. Van mit tanulnuk.

Minden jó és sok-sok boldogságot kívánok az unokákhoz! :)

60. Adri005 (válaszként erre: 51. - 72497ec515)
2013. okt. 7. 22:51
Juno című film éppen erről szól. Sok tininek ajánlanám figyelmébe, és sajnos nem csak tiniknek. Szerintem örökbeadni se nehezebb mint megölni. Várandós vagyok, egyiket se tudnám elképzelni. Mindegyikbe belebetegednék, de az örökbeadással legalább jót illetve jobbat cselekszik az ember.
59. Adri005 (válaszként erre: 24. - Magdi19)
2013. okt. 7. 22:35

Nehéz téma, mindenki máshogy látja, mindenki máshogy reagálná le a Te helyzetedben és szerintem sokan ugyan így döntöttek volna mint ahogy Te, annak ellenére, hogy most elítélnek. Jobb hogy egy 15 éves nem vállal gyereket. Azt nem mondom, hogy abortusz, de esetleg örökbeadás, de az még keményebb. Na mindegy, én abortusz ellenes vagyok, de nyilván vannak helyzetek. Nem biztos, hogy én másképp döntöttem volna, főleg ha nem is támogatnak. Nem lehet így ítélkezni.

A lényeg, hogy próbálj megnyugodni, és túl lépni rajta, mert ha így görcsölsz akkor meg most nem fogsz teherbe esni.

Sok sikert és boldogságot kívánok a továbbiakban! :)

UI: A nagyim (aki a legjobb volt a világon Isten nyugosztalja) mindig azt mondta, semmi sem történik ok nélkül. Erre gondolj.

58. Adri005 (válaszként erre: 21. - Alicewonderland)
2013. okt. 7. 22:28

Nem lehet a mai világot ahhoz hasonlítani szerintem. A többség elég korán szült, az én egyik nagymamám még előbb szült és már végzett a sulival. Más világot éltek akkoriban.

Tény, hogy 15 éves véleményem szerint képtelen felnevelni egy gyereket és nem az anyagiak miatt. Ő maga is gyerek. Könnyen tönkre teheti a gyereke életét. Egyik ismerősöm is 16 évesen szült anno és a kapcsolatuk az nagyjábból egyenlő a 0val.

57. Adri005 (válaszként erre: 20. - Zágiági)
2013. okt. 7. 22:23
Elég gáz amit meséltél az ismerőseidről. Annyit fűznék hozzá az első ismerőshöz, hogy ez nem kívánság műsor. A másik meg az, hogy mind a kettőjüknek szerencséjük volt, hogy utána is teherbe tudtak esni, mivel nem egyszer hallottam olyat, hogy abortusz után már nem jött több baba. Már csak ezért is érdemes átgondolni ezt a dolgot.
56. 72497ec515 (válaszként erre: 55. - Zágiági)
2013. okt. 7. 20:38
12.hétig elvégezhető. Arról nem is beszélve hogy 6 hetesen az uh-n ,hallani a kis életnek a szívdobogását!
55. zágiági (válaszként erre: 49. - Alicewonderland)
2013. okt. 7. 20:22
Még annyi, hogy abortuszt kb. 7-10 hetes magzatokon végeznek... Nem, az már nagyon nem csak egy sejt csomó, hanem egy pici élet, kézzel, lábbal, szívműködéssel stb... Miért nincs joga az élethez? Néha úgy érzem, hazánkban jelenleg az állatoknak is több joga van, mint egy magzatnak...
54. 72497ec515 (válaszként erre: 52. - 6b006fc769)
2013. okt. 7. 20:08
Ez meddő vita szerintem,én akkor is humánusabb magoldásnak tartom attól független azt sem pártolom,de az mégis jobbnak tűnik mintha embert ölnénk..
53. syria (válaszként erre: 49. - Alicewonderland)
2013. okt. 7. 19:58

A kommented első részével szóról-szóra egyetértek.


„"Elirigyelni" a szexualitást a tizenévesektől, ez meg ritka rosszmájúság. Viselje a keresztet, mert szerették egymást a barátjával, és hiba csúszott a védekezésbe?”


Nem rosszmájúság. FELELŐSSÉG. Én is voltam tizenévesen szerelmes. Hülyére pettingeltük egymást, de kivártuk a 18 éves kort, amikor felírhatták a tablettát.

És igen, viseljék a keresztet a felelőtlenségükért!

52. 6b006fc769 (válaszként erre: 51. - 72497ec515)
2013. okt. 7. 17:55
Ez az örökbeadás annyira kézenfekvőnek tűnik.... Kár, hogy csaknem ugyan olyan keserves megoldás, mint az abortuszMondjuk mikor szembesül vele, hogy a szülőanyjának nem kellett. Vagy az anyja azzal a tudattal él, hogy odaadta bármi miatt a gyerekét, azt sem tudva él-e, hal-e, hogyan bánnak vele, szeretik-e. Nem olyan egyszerű fdolgok ezek.
51. 72497ec515 (válaszként erre: 49. - Alicewonderland)
2013. okt. 7. 10:00

Egy 14-15 éves még nem érett a szexre érzelmileg,testileg meg csak-csak... Tudod az nagyon fura érzés,mikor én várandós voltam és mennem kellet EKG.-ra akkor az aszisztens nővér teljesen megvolt lepve hogy megtartom a babát,mert ő 10 kismamából 7 nem tartja meg! Én nem vagyok vallásos,de azért ez .. persze,mindenki eldöntheti mit is tesz a saját testével de azért ez elég szomorú tény, nem hiszem hogy olyan nehéz lenne védekezni.

" Vagy megszülhette volna, abbahagyhatta volna az iskolát, és most sorban állhatna betanított munkáért meg segélyért." ---Arról nem hallottál,hogy örökbe adás???

50. zágiági (válaszként erre: 49. - Alicewonderland)
2013. okt. 7. 08:55

Miért írtad nekem, hogy "elirigyelni a szexualitást a tizenévesektől"??? Ezt nem igazán értem, nem tudom, mit akarsz ezzel üzenni, vagy milyen megnyilvánulásom váltotta ki belőled ezt a gondolatot???

Baba mellett fejeztem be az egyetemet - természettudományi karon (ennyit arról, hogy már-már a sötét középkorba helyeztél). Nagyon nehéz volt és nagy meglepetés is. Fenekestül felfordította az életemet, mégsem jutott eszembe egyetlen percre sem, hogy megszabadulnék tőle. Vele teljes az életem.

Ha jól értettem, bigott vallásosságot hozod velem kapcsolatba. Tudod, ezt nem veszem magamra, nyugodtan írhatod. Attól, hogy hiszem azt, hogy az életet a fogantatástól kezdve tisztelni és védeni kell, nem vagyok bigott! Mélyen hiszek Istenben és abban is, hogy feladatunk van a világban. Manapság könnyebb a feladatokat kikerülni és a kényelmet állítani a középpontba...

49. Alicewonderland (válaszként erre: 31. - Zágiági)
2013. okt. 7. 07:29

Esküszöm, néha mintha a sötét középkorban vagy valami bigott vallású országban lennénk!

Nem akarta feladni a kényelmes életet? Haláláig cipeli az abortusz lelki terhét! Megszülhette volna, és rásózhatta volna a saját szüleire a nevelést. Vagy megszülhette volna, abbahagyhatta volna az iskolát, és most sorban állhatna betanított munkáért meg segélyért. Persze, már hallom ahogy azt mondják mások, hogy tanulni gyerek mellett is lehet...

Én meg azt gondolom, egy gyereknek, akit NEM AKARNAK, NEM VÁRNAK, jobb nem megszületni. Mert nyomot hagy benne, lehet, hogy az egész életére rányomja a bélyegét.

Ne haragudj, de ha nem dönthetek arról, hogy a magzat (vagy akkor még szedercsíra, vagy szikhólyag, vagy mittudom én mi, még nem voltam terhes), aki az én hathatós közreműködésemmel került a méhembe, legyen-e az életem része vagy nem, akkor nekem nincs szabadságom. Senki más nem döntheti el helyettem, amikor az én testemről, az én életemről van szó!És senkinek nincs joga elítélni.

"Elirigyelni" a szexualitást a tizenévesektől, ez meg ritka rosszmájúság. Viselje a keresztet, mert szerették egymást a barátjával, és hiba csúszott a védekezésbe?

Velem is nyugodtan történhetett volna (csak én huszonévesen kezdtem a szexet, ritka fecske vagyok), és egy év bogyószedést eltekintve megszakítással védekeztem. Még sosem lett belőle gond- igaz, ez inkább aggaszt, mert ennyi idő alatt már besikerülhetett volna baba. Én mostmár abban a fázisban vagyok, hogy örülnék, ha így lenne, és megtartanám.

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - 72497ec515)
2013. okt. 6. 22:27
Szerintem a világnak azt a részét is meg kell nézni, amivel nem értünk egyet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook