Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözzek vagy ne, ha a fiam hetedikes? De most lenne lehetőségem a lakhelyváltoztatásra? fórum

Költözzek vagy ne, ha a fiam hetedikes? De most lenne lehetőségem a lakhelyváltoztatásra? (tudásbázis kérdés)


20. ed51a1487e (válaszként erre: 18. - 7c1de072c3)
2010. febr. 16. 15:29
Köszönöm az együttérzést:))
2010. febr. 16. 15:28
Majd azért írd meg, hogy döntöttél végül!
2010. febr. 16. 15:27
Akkor hajrá! Nagyon tisztellek, hogy ezt ilyen ügyesen egyedül csinálod! Sok eöt is kitartást! És sok szerencsét az új élethez!!!
2010. febr. 16. 15:26
Igen:)
16. ed51a1487e (válaszként erre: 15. - 7c1de072c3)
2010. febr. 16. 15:17

Talpraesett gyerek,mivel segítségem nem volt és 2 műszakban dolgozom,Ő már 9 éves korától reggel egyedül készült suliba és 12 éves korától már egyedül volt,amikor délutános voltam.Közlekedni is tud egyedül,úgy értem másik városba stb.

(80%-ban már döntöttünk,csak egy kis megerősítésre volt szükségem:)

2010. febr. 16. 15:11
Szerintem, ha ö azt mondja, nem lesz gond, és különben is barátkozós nyílt kölyök, te miért izgulod túl? El kell elöbb-utóbb engedned! Azzal nem segítesz neki, hogy mindenben fogod a kezét és nem hagyhatja el a szoknyádat! Ezt abszolút nem bántásból írom, hanem látom, anyósom is ezt csinálja. A fiúk nem túlzottan értékelik, de ö még mindig megy utánuk, intézi helyettük a dolgokat. A férjemen meg is van az eredménye: mindent elfelejt, nem törödik semmilyen idöponttal, megbeszélt dolgokkal, hisz van úgyis, aki észben tartja (jelenleg átvettem anyósomtól eme megtisztelö címet), és az öccse is ilyen lesz. Engedd el, hagyd dönteni!
14. Zselice (válaszként erre: 11. - Ed51a1487e)
2010. febr. 16. 15:03

Valszeg igen:)

De azt is megértem, hogy egyedülállóként kell róla beszélni valakivel... És ha apa nincs, itt a hoxa:)

13. Zselice (válaszként erre: 5. - Ed51a1487e)
2010. febr. 16. 15:01

Ha sokkal jobb lesz Nektek, akkor ne habozz! Jövőre úgyis új iskolába kerülne:)

Én hatosztályos gimibe kerültem hetedikben, nem volt vele semmi gáz.

Ha a fiad is azt mondja, hogy gyerünk, ahogy írod, akkor menjetek:)

12. ed51a1487e (válaszként erre: 10. - Helmo7)
2010. febr. 16. 15:01
Most is dolgozom,de ott is fogok tudni dolgozni!
11. ed51a1487e (válaszként erre: 8. - Helmo7)
2010. febr. 16. 15:00

Igen,beszélgettem vele erről (is),és nem zavarja.Én vagyok bizonytalan,mert nem szeretnék neki problémát okozni.Lehet,hogy én reagálom túl.


De kíváncsi vagyok,kinek milyen tapasztalata van e téren?Nem másoktól várom a döntést,mivel én választottam az egyedülállóságot is.

10. helmo7
2010. febr. 16. 14:58
......ja és, lenne melód! Ez azt jelenti, hogy Te is jobban éreznéd magad ott! Mert gondolom akkor ezek szerint most munka nélkül vagy!
2010. febr. 16. 14:56

hogy lehet valaki ennyire bizonytalan???

ha itt most megszavazzák,hogy ne költözzél akkor nem fogsz???mindentől függetlenül???

ilyen dolgot mindenkinek magának kell eldöntenie!!!

a felelősséget nem lehet másra hárítani!!!

főleg ha még gyerek is van!!

ez a gyerekre hivatkozás csak kibúvó!!

8. helmo7 (válaszként erre: 7. - Ed51a1487e)
2010. febr. 16. 14:56

Hidd el semmi gondot nem fog okozni a Fiadnak ez a költözés!Főleg ha kiegyensúlyozott(már amennyire ebben a korban lehet erről beszélni)! Itt ül a Fiam mellettem(én is egyedül nevelem), és kérdezi, hogy Te ezt már megkérdezted tőle? ...hogy mit szólna hozzá!?


Állítólag csak erősítik az ilyen helyzetek a gyerekek egyéniségét!

7. ed51a1487e (válaszként erre: 6. - Helmo7)
2010. febr. 16. 14:45

Csak pozitívuma lenne...én is így gondolkodom,de a megszokás stb miatt aggódom.

Azt már régebben eldöntötte,milyen középiskolába menne,úgyhogy vagy kolis lenne(amit nem bán) vagy én is vele mennék.Egyedül nevelem:(

2010. febr. 16. 14:42
Sziasztok! Az én fiam is hetedikes! Nem hiszem , hogy az olyan nagy probléma lenne a számára , ha költöznünk kellene! A gyerekek sokkal jobban, hamarabb betudnak illeszkedni az új környezetbe! Mondjuk persze azt meg kellene gondolni, hogy ez az alkalom egyszeri?.... és sokkal jobb lenne az életetek ott ahová mennétek!? Mert akkor én nem hagynám ki!
2010. febr. 16. 14:41
Egy új városba(ahol vannak ismerősök)költöznénk.Nekem most lenne lehetőségem a váltásra és munkahelyem is lenne.Viszont a középiskola miatt újból váltania kellene.Ő nem izgulós típus,engem visel meg jobban,hogyan döntsek.Egy évet nem tudnak rám várni.De a fiamnak sem akarok rosszat,sőt Ő az első:)
2010. febr. 16. 14:37
Az én lányom 5-es volt, mikor költöztünk, nagyon megviselte, irtózatosan lefogyott. Viszont Ő lány, lehet egy fiú jobban bírja az iskolaváltást. Mert gondolom, ez a lényeges.
2010. febr. 16. 14:37

Szia!

Nagyon messze költöznétek? Sulit kellene váltania?

2010. febr. 16. 14:36

Huu, ez nagyon jó kérdés!

De még visszaemlékszem én is 7 es voltam mikor elköltöztünk, nagyon nehéz volt az utolsó évet egy teljesen már környeztbe kezdeni!Így azttudom javasolni, ha kitutjátok várni én várnék még egy évet vele!

2010. febr. 16. 14:34
Költözzek vagy ne, ha afiam hetedikes?De most lenne lehetőségem a lakhelyváltozttásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook