Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A sok monitornézés véglegesen táskássá, karikássá teheti a szemet? fórum

A sok monitornézés véglegesen táskássá, karikássá teheti a szemet? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 16. 20:06
A fiaim informatikusok,de egyetlen egy "táskát" sem látok a szemük alatt.
2021. márc. 16. 20:03

A kék fény nemcsak a szemre, agyra "káros" (pl álmatlanságot is okozhat), öregíti a bőrt is 😕.


Ezért kellenek kékfényszűrős kütyük.

13. Channa* (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2021. márc. 16. 19:26

Igen, nálam tuti ez, és igen, azt is látom, hogy sokaknak semmi gondot nem okoz.


Biztos kell hozzá más is, de nekem egyértelmű, hogy ez okozza.


És inkább a védőszemüveg miatt nyomtam hozzád a válaszomat;)


Mert én próbáltam monitorra szerelhető szűrűt, szemüveget, stb., de semmi nem segített.


Tehát, nem ellenkezés miatt írtam neked:DD


Oda kellett volna írnom a szemüveget!

Bocs!

2021. márc. 16. 14:38

A mai monitorok nézése, a monitor előtti több órás munka semmilyen hatással nincs a táskákra és karikákra - szerintem. Ismerek nagyon szép szemű informatikusokat.:)

Jól kell beállítani a fényerőt, kontrasztot, magasságot, távolságot, a környező világítást.

A mobiltelefon sokkal többet árt a szemnek - tapasztalat.


A kialvatlanság miatt megjelenhetnek a táskák és karikák.

Nekem gyermekkorom óta van egy kék árnyalat a szemeim alatt. Táskás akkor szokott lenni, ha túlalszom magam.

2021. márc. 16. 13:10
A mai LED-es monitorok, laptopok már jóval korszerűbbek, mint a régi CRT monitorok voltak. A szemnek sokkal kevésbé ártanak, mint a régiek. A kérdésre a válasz: nem
10. vivo44 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. márc. 16. 13:08

Szia.

Ezért jó a fórum, mert mindenki a valós tapasztalatát leírja, FI pedig összerakja, kiszedi belőle a számára tetszőt.

Nem vitatpm, hogy neked a monitorozástól, de jelenleg 16 órát monitorok előtt vagyok és nem táskásodik.

Tehát visszakanyarodhatunk oda, amit éppen TE írtál, hogy alkati kérdés?

Bizti igazad is van!

9. syria (válaszként erre: 6. - Abrakadabra1234)
2021. márc. 16. 13:02
Én jobban aggódnék az itt leírtak, mint a monitorozás miatt. A felmenőink egy percig se monitoroztak, mégis sokuknak volt karikás, táskás a szeme. Bővebben: [link]
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2021. márc. 16. 12:59

Hát nem tudom.


Én elég rutinos számítógépezős vagyok, de semmi nem segít.


Csak akkor nincs karika a szemem alatt, ha néhány napig nem kapcsolom be a gépet.


Én jó alvó vagyok...

7. vivo44 (válaszként erre: 6. - Abrakadabra1234)
2021. márc. 16. 12:57

Egy év kialvatlanság már nem csak a szemeidet teszi tönkre, hanem az immunrendszered, az idegrendszered,stb.... A szemeid alatt lévő táskák lennének a legkisebb problémák egy év kialvatlanság után.

Melyet már kontrollálni kell, orvoshoz kell fordulni.

A monitorozáshoz pedig lehet kapni speciális szemüvegeket, amik bár nem olcsók, de az egyik legfontosabb érzékszervünk a látás, tehát minden pénzt megér.

6. Abrakadabra1234 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. márc. 16. 12:50

Mármint tegyük fel egy év kialvatlanság végleg azzá teszi?


Én elég rossz alvó vagyok az idegeim, gyomorsavam és apnoe miatt.

2021. márc. 16. 12:45

Van benne alkati kérdés is, de a monitorozás rátesz egy jó nagy lapáttal.


Én napi minimum 12 órát bámulom a monitort, nem táskás a szemem, de karikás szinte mindig, kivéve, amikor nyaralok vagy napokig nem ülök a gép előtt.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Abrakadabra1234)
2021. márc. 16. 12:44
Kialvatlanság igen, monitorozás nem.
3. Lávli* (válaszként erre: 1. - Abrakadabra1234)
2021. márc. 16. 12:22
Nem. Alkati adottság kérdése is.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Abrakadabra1234)
2021. márc. 16. 12:16
Igen. Aki szép, az reggel is szép.
2021. márc. 16. 12:06
Vagy az alvással az mindig helyrehozható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook