Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet véglegesen elűzni a patkányokat? fórum

Hogyan lehet véglegesen elűzni a patkányokat? (tudásbázis kérdés)


25. Shanalyl (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. ápr. 1. 12:18
Egy lapos doboz, van rajta két oldalt patkány méretű bejárat, a teteje mozog, ez van egy oszlopra applikálva amire súly van téve. Ha belemegy a patkány, az elsütőszerkezet ráejti a tetejét. Tulajdonképpen agyonüti egy pillanat alatt. Volt, h egyszerre kettő volt benne, mert egyszerre mentek be a két lukon. Csak megfelelő súly kell rá, h egyből végezzen vele, ne szenvedjen, nem az a cél. Sokkal hatékonyabb, mint a nagy vas egérfogóelvű mert a sötét doboz biztonságérzetet ad nekik. Beleteszed a csalit és annyi. Apósom is kért egyet, nála is nagyon jól bevált a tacsi mellett. Férjem készítette, valahol látta az elvet és kikísérletezte otthon az elkészítését.
24. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 17:28

Nálunk a kutya nem jöhet az előkertbe, virágoskertbe. Hátul van a gazdasági udvarban. A macska is jár arra, de saját felelősségére.:)

A tyúkólba meg mindketten bejárnak, de nem eszik sem a tojást, sem a tyúkot. Tudom, ez minden kutyánál változó.

Nálunk a kutya és a macska, mintha testvérek lennének, de néha meg van kergetve játszásiból.:)

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Globus)
2022. márc. 31. 17:24
Éjjelre be tudom zárni a leendő tyúkjaimat, de arra nem tudok megoldást, hogy egyszercsak ne ragják át a férgek a tömésfalat...
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Alnisa)
2022. márc. 31. 17:22
Az egyik szomszédnak van, üvöltenek is rendesen...lehet azért is laknak nálam a patkanyok és oda szerintem csak táplálkozni járnak.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2022. márc. 31. 17:21
2 kotorékeb teszi a dolgát, de ők sajnos a macskát is patkánynak nézik és gond nélkül kiirtják...
2022. márc. 31. 16:40

Itt olvashatsz összefoglalva a praktikákról:

[link]

19. Amaunet (válaszként erre: 12. - Alnisa)
2022. márc. 31. 16:39
Vidéki házaknál nem is a szép hangja miatt tartják.:)
18. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 16:19
Ki kell fustolni oket, de elobb meg kell tudni hol vannak pontosan.
17. Sirga
2022. márc. 31. 16:13
Egy rátermettebb macska számára sem egyszerű küzdelem ... Ennek ellenére anyám a mai napig meséli, hogy volt egy macskájuk, aki kupacba hordta a döglött egereket, patkányokat. Nővéremnek egy kisebb-közepes méretű (keverék) kutyája volt, szintén nagy patkányvadász.
16. globus (válaszként erre: 15. - Globus)
2022. márc. 31. 13:18
..egyszerű :/
15. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 13:18
Arra lenne kó rábírni a szomszédokat, hogy gabonát tárolják zárt helyen. A te tyúkjaidnak atombiztos hely kellene, de ez általában csak éjjelre oldható meg, és ha nagyon elszemtelenednek, nappal is futkároznak. A nyest is aljas jószág. Hááát, nem lesz r...
2022. márc. 31. 12:51
A legtöbb helyen választásokkal, de ez nem biztos hogy végleges megoldás. A világ kevésbé demokratikus részein fegyveres puccs is szóba jöhet.
13. Alnisa (válaszként erre: 12. - Alnisa)
2022. márc. 31. 12:36
Gyöngy :D
12. Alnisa (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2022. márc. 31. 12:36
Györgytyúknak durva hangja van :D
11. Alnisa (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2022. márc. 31. 12:36

Shanalyl meg is adta a választ.

Nálunk szerencsére patkányok nincsenek, egerek vannak, de a szomszéd cica mindig nálunk héderel és megfogja őket.

10. libikóka (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2022. márc. 31. 12:35
Na attól én is frászt kapok:)))
2022. márc. 31. 12:35
Szia, létezik nálatok írtó cég? Velük talán megpróbálhatnátok megoldani a gondot. Üdv.!
8. Alnisa (válaszként erre: 3. - Sz123)
2022. márc. 31. 12:34

A patkány igen nagy ám, a macska nem feltétlen ellenfele.

DE a mérget én sem preferálom!

7. papája (válaszként erre: 5. - Shanalyl)
2022. márc. 31. 12:32
Milyen csapda az ami ilyen jól bevált?
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Shanalyl)
2022. márc. 31. 12:28
Rátermett macskákat és kotorékebeket kell tartani. + a gyöngytyúk hangjától irtóznak.
2022. márc. 31. 12:18

Nálunk a 4 macska és a férjem által készített lecsapós fogók szorították vissza. A macskák nyírják rendületlenül a kisebbeket, a nagyok meg a csapdába mennek bele. Patkányon kívül más nem megy bele, de ha belemegy, annak kapáltak. Régen próbálkoztunk mi is méreggel, gipszes liszt, fagyállós kukorica, bolti méreg...nincs értelme és a többi állatra is veszélyes lehet. Amióta nem csak 1 hanem 4 macska van, teljesen jól visszaszorultak.

A tesóm lovardája velünk szemben van, rengeteg bála meg minden, de a szemestakarmányt hordókban, lezárva tartják. Plusz ott is van vagy 6 macska. Egy darab patkányuk nincs és egeret is csak akkor látunk, ha valamelyik macska hozza a szájában.


A szomszédot hivatalos úton szerintem valahogy lehet arra kötelezni, h próbáljon olyan körülményeket teremteni, h minél kevesebb legyen a patkány. Egészségügyi szempontból sem okés.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 31. 12:17
A jegyzőnek azért lehetne szólni.
2022. márc. 31. 12:14
Macska? Méreg helyett!
2022. márc. 31. 11:47
Huhhh:(nehezen értem az embereket.Igaz ahol állatok vannak ott megjelennek,,szerintem mégsem vagy köteles ebben élni,,,csak az vele a baj ha te irtod irtatod is ha a szomszédok nem akkor kb..hiába minden.
2022. márc. 31. 11:34

Van-e valami bevált módszeretek arra, hoy véglegesen kiirtsam a patkány kolóniákat, amik tönkreteszik a melléképületeim falát?

Falun élek, mindkét oldalon a szomszédaimnak gazdaságuk van, állatokkal, takarmánytárolókkal. Nálam a fészerben csak tűzifát és szerszámokat tárolok, de van egy kisebb rész, ahová szeretnék néhány tyúkot beköltöztetni. A ház és a melléképületek is tömésfalból készültek, tégla alappal.

Ezek a masszív kis dögök pedig az én portámon keresztük közelkednek a két szomszédos gazdaság között, ahol jókat táplálkoznak, majd befúrják magukat a házam alá...

Nagyon dühös vagyok emiatt, rengeteg gondom volt vele. Beszéltem a szomszédokkal, egyikük azt válaszolta, ez a falusi élettel jár, ne hisztizzek már. A másikuk azt mondta, sajnos nem mérgezheti őket, mert véletlenül a disznók közé kerülhet a méreg. Közben meg én hallom az udvaromból, ahogy a kukoricatárolójukban visítoznak a patkányok, hallatszik ahogy rágják a kukoricát, és esténként látni is lehet ahogy futkosnak az udvarukban.

A kutyáim gyakran elcsípnek egy-egy példányt, nem eszik meg csak megfojtják. Raktunk le mérget többfelé, padlásra, farakások mögé stb...de volt hogy azzal meg azért jártuk meg, mert bedöglöttek a lyukakba és mérhetetlen bűz terjengett...

A melléképületem már nem biztonságos. Ha kis javítgatom, alatta a talajban, meg a falakban megmaradnak a járatok és oda bármikor újra behúzódhatnak...

Egy végeláthatatlan harcnak érzem az egészet, főleg így hogy csak egyedül harcolok.

Mivel tudnám kiirtani őket úgy, hogy közben ne ártsak sem a kutyáimnak, se a szomszéd disznóinak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook