Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pánikbetegségből véglegesen meg lehet gyógyulni? fórum

A pánikbetegségből véglegesen meg lehet gyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. nov. 5. 08:22

Neona!

Az esti "beszélgetésünk" után, olyan jól aludtam, mint ahogy már régen nem, és a ma reggelem is csodásan kezdődött. Lehet, hogy jót tett a csoportterápia??? Próbálj meg más fórumokon is gíbickedni, hátha másnak is jó napot szerzel vele! Szép napot neked. :-)

63. 099c0bed40 (válaszként erre: 61. - 85d66c4539)
2011. nov. 5. 07:30

Neona, egy klasszikus tüneteket produkáló krónikus pánikbetegnek az orvostudomány jelenlegi állása szerint nincs olyan szer vagy módszer ami elég lenne ahhoz hogy az illető 100% -ra és véglegesen meggyógyuljon---bármilyen kegyetlen is ezt mondani, de ez a nagy igazság. :(

Jobb periódusok persze lehetnek akár hosszabb időszakokra is, ezek elérése és megtartása a fő cél.

62. 099c0bed40 (válaszként erre: 49. - 85d66c4539)
2011. nov. 5. 07:27

Szia, egyáltalán nem titok, igen, benne vagyok.

Orvosi diagnózisom: nem meghatározott fóbiás-szorongásos zavar.( minimum 10,inkább 15 éve kínoz)


Szakember nem vagyok, másokat meggyógyítani se vagyok képes, amit a témában tudok annak nagy részét szakkönyvekből merítettem, illetve a terapeutámtól, akihez anno sokáig jártam.

2011. nov. 4. 21:51

Az együttérzés, az empátia nagyon fontos dolog,

de sajnos, nem elég. :(

2011. nov. 4. 21:45

Valóban nem beszélt róla senki, ezért hoztam ide, hogy ne csak általánosságokról legyen szó és pluszban hozzáfűztem a saját véleményemet.

Milyen módszerek vannak még,

ki mit tud , vagy szeretne hozzá tenni?

2011. nov. 4. 21:15
Nem is beszélt senki csoport terapiáról! Jó éjt neked is.
58. 85d66c4539 (válaszként erre: 56. - 99a172a973)
2011. nov. 4. 21:13
Nem visszakoztam.A gondolataimat mondtam el a téma kapcsán.:)
2011. nov. 4. 21:09

Persze, mindenki megküzd a saját démonaival, ez viszont nem team munka.Ezt gondolom a lényegnek.

A csoport terápiát,mint kívülálló balfékfogásnak tartom. Nem vettem rész benne. Látni viszont láttam.

Gondold el, több vadidegen ember előtt kitárulkozni, a belső világodról.Névvel, címmel, arccal. Olyan mint, meztelenül kiállni , a főtérre.


Azzal , hogy valaki összehív egy csoportot, azonos problémával küzdőkből, ez csak arra jó, hogy no lám mennyi ember jár hasonló cipőben.

Erre jó.


De bele gondolt-e már egy pszichológus is, hogy micsoda plusz lelki teher lehet ez csoport-terápia még a illető személy számára, a meglevők mellett?

Ezért nem hat, szerintem.

De ez csak szigorúan az én magánvéleményem.

Ennyit szerettem volna hozzátenni a témához, talán segítettem vele. :)

Jó éjt.

56. 99a172a973 (válaszként erre: 53. - 85d66c4539)
2011. nov. 4. 21:07
Szerintem nyilvánvaló volt a kérdésem, és te is nyilvánvalóan válaszoltál. Nem kell viszakozni, vállalni kell magunkat. Neked az a véleményed nekem ez.
2011. nov. 4. 20:52
Mi persze?
2011. nov. 4. 20:51
persze
53. 85d66c4539 (válaszként erre: 52. - 99a172a973)
2011. nov. 4. 20:47
Nem jól tetted fel a kérdést:) Azt kérdezted benne vagyok-e, arra volt a nemleges válasz.
52. 99a172a973 (válaszként erre: 51. - 85d66c4539)
2011. nov. 4. 20:40
Igen ezt sejtettem, hogy nem vagy benne, és valóban csak rálátásod van a dolgokra.Ezzel nincs is semmi baj, addig örülj, amíg így van, mert, ha egyszer belekerülsz ebbe a malomba, sokáig fogsz benne őrölni!Sajnos. Viszont más valóban átélni ezeket a dolgokat és más, ha csak rálátásunk van, attól ugye még nem leszek szakértő.:(
51. 85d66c4539 (válaszként erre: 50. - 99a172a973)
2011. nov. 4. 20:33

Nem, nem vagyok benne.Rálátásom van a problémára,

de nem vagyok pszichológus. :)

A pszichológia szerintem csak egy mankó, az elbeszélgetéseivel, a meghallgatásával, a gyógyszereivel, és az egyéb módszereivel.

Átmeneti segítség, de nem több annál.

50. 99a172a973 (válaszként erre: 48. - 85d66c4539)
2011. nov. 4. 20:25
Nagyon szakképzetnek tünsz a témában, én is megkérdezném.Te benne vagy?Esetleg egy szakember vagy?
49. 85d66c4539 (válaszként erre: 47. - 099c0bed40)
2011. nov. 4. 20:22
Te benne vagy, ha nem titok?
48. 85d66c4539 (válaszként erre: 44. - 99a172a973)
2011. nov. 4. 20:20

Nem csak a pánik és a depi létezik. Számos pszichés betegség létezik, de ezek a legismertebbek és a köztudatban leginkább elterjedt kórformák.


Minden szorongásos kórképnek lehet a depis vagy pánikos változata. De a kettő a két véglet.A fent és a lent állapota. Erősen sarkítva a kérdéskört.


Közte bizonyára vannak kevertnek vélt formák. Szerintem az ember személyisége, öröklött genetikája befolyásolja azt,hogy a szorongása melyikben ölt formát.Egy melankolikus alkatnál valószínűleg a depis forma jön elő, egy szangvinikus típusnál a pánik.

Persze a fő személyiségtípusok mellett illetve azon belül vannak u.nevezett altípusok.

Ezért sokféle tünetet produkálhat a psziché.

47. 099c0bed40 (válaszként erre: 46. - 99a172a973)
2011. nov. 4. 19:29

Szia, köszi az üdvözlést:)


Hát igen,racionálisan és kívülállóként megmagyarázni mindig sokkal egyszerűbb, mint benne lenni és küzdeni vele ( velük).:(

46. 99a172a973 (válaszként erre: 45. - 099c0bed40)
2011. nov. 4. 18:08

Szia! Jó, hogy újra itt vagy!

Igen tudom, hogy ezek a betegségek szorosan összefüggnek, sajnos:(csak olvastam, hogy valaki megmagyarázta, hogy más a pánikbetegség és más a depresszió), de ha ezek együtt lépnek fel, akkor mi van? Ott vagyunk ahol a part szakad. Nem olyan egyszerű ezeket megmagyarázni, hát még átélni és túlélni!

2011. nov. 4. 15:05

Madika,nem vigasz ugyan, de legtöbbünk így van ezzel, nagyon ritka ha egy pszichiátriai betegség csupán önmagában,azaz mint "tiszta kórkép" van jelen.

Legtöbbünknél korai rossz emlékek/tapasztalatok/kudarcok okozta szorongással és alacsony önbecsüléssel indul, amire aztán az idő elteltével szépen rakódik a többi lelki zavar.

Ezért sem lehet egy összetett pszichiátriai bajt olyan gyorsan és tökéletesen meggyógyítani, mint mondjuk egy torokgyulladást.

És ezért van az is, hogy mikor az örvény mélyén kapálódzunk, nincs az a pozitív gondolat vagy eszme, ami ki tudna onnan rántani bennünket.....jó 10 éve járom én is a magam poklát, jobb esetben csendes a vízfelszín, rosszabb esetben viszont jön az örvény és beszippant.

Ilyenkor tapasztalatom szerint csak az segít, ha azt próbálja magában tudatosítani az ember, hogy nem ez az első ilyen, de ha az előbbiekből eddig még mindig felszínre tudta rúgni magát, (márpedig igen) ebből is sikerülni fog, csak idő, kitartás és hit kérdése.

Persze tudom én nagyon jól azt is, hogy ez abszolút nem evidens annak, aki jelen pillanatban éppen azért küzd, hogy némi levegőt kapjon.


Feladni soha nem szabad, ez egészen biztos és nagyon nagy igazság.

44. 99a172a973 (válaszként erre: 40. - 85d66c4539)
2011. nov. 4. 13:05
Nekem azt mondta a pszichológus, hogy én egyik betegség csoportba sem tartozom tipikusan.Sajna mindegyikből van bennem egy kicsi! Szorongás, pánik, fóbia, kényszergondolatok, depi. Akkor velem mi van? Mindig nyüstölöm magam, hogy minden rendben lesz, meggyógyulok, néha működik is, csak amikor belém bújik a kisördög akkor rohadt nehéz, mondogathatok én olyankor bármit. Az ok megkeresése?, na ez az!Szerintem nálam ez is összetett. De persze nem adom fel.
43. 099c0bed40 (válaszként erre: 40. - 85d66c4539)
2011. nov. 4. 10:32
Igen, ez így leírva nagyon igaz és szép is , csakhogy az érintettek számára nem gyógyír..:(
42. 85d66c4539 (válaszként erre: 28. - -KisTücsök-)
2011. nov. 3. 16:53

KisTücsök!

-életmódváltás- kulcs szó.

2011. nov. 3. 16:49

Bármelyik is legyen az oka a kialakult betegségnék, abból kijönni, az a valami!!

Kalapot emelek előtte.

2011. nov. 3. 16:38

Ha külső körülmények-válság.családi problémák stb okozzák a pánikos ill. depis panaszokat általában a külső ok megszűnésével ez is elrendeződik.

Átmeneti pánikról vagy depiről beszélünk.

Ez független a hiány kérdéskörtől, ez egy rossz kudart-tűrő képességre vezethető vissza.

De ha külső körülmények túl sokáig hatnak pl. évekig, akkor kiválót ok megszűnése után, az okozat válik okká. Magyarul valódi pánik v. depi alakul ki.Ez már a lelki betegség.

39. 85d66c4539 (válaszként erre: 30. - GNika)
2011. nov. 3. 16:28
A pánikbetegség és depresszió nem ugyan az a betegség.Az előző egy felfokozott állapot,olyan mint egy felfűtött gőzmozdony ami előtt nincs sín, az utóbbi meg egy enervált befelé figyelő minden-mindegy állapot, aminek különböző mélység fokozatai vannak.
2011. nov. 3. 16:17

Az a gond a pótlással, hogy a legtöbb ember csak kampányszerűen szedi a nyomelemeket-aminosavakat-vitaminokat stb.

Mit értesz tartós szedés alatt?

Először is bizonyos anyagoknak kumulálódni kell a szervezetben,hogy kifejtsék a hatásukat, másokat meg napi szinten be kell vinni.

A híres doktor szereitől függetlenül vallom ezt a nézetet.Nem hiszek a felkapott csodabogyókba és csodatablettákban.Nem érdekelnek az önjelölt csodadoktorok sem.:)

Magyarország talajában -Békést- leszámítva nincs jód,így a növényekben sem lesz.Egy darabig kitart az "örökölt" jódkészlet,sőt a szervezet bizonyos beépített mechanizmusaival még egy ideig kompenzálni is tud, aztán fogy és végül elfogy a a kapott mennyiség.Pótolni kell.

Most csak a jódot hoztam ide példaként, nálunk ez a halogénelem ami leginkább hiánycikk.

A jódozott só ezen nem segít, mert ha főtt ételbe kerül szublimálódik és elpárolog.

Rettenetes problémákat okoz.

Többek-közt el lehet jutni a pánik betegség szintjére.:(

37. 099c0bed40 (válaszként erre: 36. - 85d66c4539)
2011. nov. 3. 15:23

Igen, ezt én is hallottam, de ha így lenne, a tartós és intenzív nyomelem-aminosav-vitaminpótlás egy idő után megoldaná a pánikosok tüneteit, azaz kihalna a pánikszindróma nevű kórkép.

Nem írok nevet, de köztudott hogy van egy híres doktor, aki kifejezetten ezzel a témával foglalkozik,

mégsem hallani arról, hogy pánikbetegeket egy életre meg tudott volna gyógyítani az elixírjeivel meg golyócskáival.

Ha tévednék, akkor nem vagyok elég tájékozott és naprakész a témában, amire van esély, ez esetben mea culpa.

2011. nov. 3. 13:24

Hiánybetegségnek gondolom, nyomelemek, vitaminok aminosavak stb. hiányoznak, amit egy idő után nem tud kompenzálni a szervezet. A hiány produkál pánikos tüneteket, még pedig olyanokat, amelyik szervrendszere a leggyengébb az illetőnek.

Ezért nem hatnak a gyógyszerek, csak elfedik a tüneteket.

2011. nov. 3. 13:17
Igen. A serdülőkor és a változókor olyan hormonális változással jár, amiben minden változás lehetséges.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook