Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész eltüntetése véglegesen! Van akinek sikerült? fórum

Penész eltüntetése véglegesen! Van akinek sikerült? (beszélgetős fórum)


24. syria (válaszként erre: 23. - 06718ca650)
2012. dec. 21. 16:35

Én is páramentesítő készülékkel kokettálok.

Bár ajánlották, hogy szerezzek állatos boltból nyalósót. Ami nem is hülyeség, hiszem a só beszívja a nedvességet. Csak még nem volt időm utánanézni.

2012. dec. 20. 17:09
páramentesítő készülék. igaz nem olcsó, de sokan dícsérik. nekünk még bevált az, hogy ahol alul penészedett, oda ragasztottunk álmennyezetet. olcsó, és nem jött át rajta több mint egy éve. nem biztos hogy nem is fog, de másra nem volt keret.
22. syria (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. dec. 20. 17:01

Azért lett penész, mert a gázfűtés úgy nulla, ahogy van. :(


A ház szigetelésével nem törvényszerűen jár együtt a nyílászárók cseréje. Sőt! Sokan azt szenvedik, hogy az ablakok tökéletesen zárnak, nincs természetes szellőzés, bent marad a párás levegő; ideális klíma a penésznek.


Attól függ, milyen szinten ette be magát a penész. Nincs reménytelen eset. A Szavó nagyon jó, de vannak sokkal profibb szerek. Nyugi, van megoldás vakolatleverés nélkül is!

21. Badcat001 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. dec. 19. 14:23

A wc-ben az elszívó a lámpával együtt indul. Ott csepegett pár csepp víz, de azt hittem bolond vagyok. Mostmár, hogy tudom, hogy penész van, oda is betettem a párastop-ot.

Tehát most van a hálóban és a wc-ben is egy készülék. Úgy érzem jelentősen csökkent a páratartalom, de az a fal nagyon fúj.

Hm. Azt mondod megint hülyeséget csináltam a porszívóval? Grrr.

A szűrőt már kimostam azt hittem azzal jól elintéztem a rohadékot. :(

A penész foltot mivel szedhetem le? Szavó? Gondolom annak a barna festék nagyon fog örülni, de azt hiszem ez a legkevesebb... :(

20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Badcat001)
2012. dec. 19. 12:11

drágább elektromos páramentesítő gép lehet a megoldás talán.


A porszívót nem ajánlom, mert beszívja, hátul meg egy részét kifújja a gombaspóráknak és szétpermetezi a lakásban...

2012. dec. 19. 11:25

Sziasztok!

Kb 1 hete takarítás közben elhúztam az éjjeliszekrényt. Ekkor vettem észre a háló lenti sarkában a fekete penészt parkettától kb 30 cm magasságba feltörve. Letöröltem és reménykedtem.(oh én hülye!)

6 éve lakom ebben 80 éves lakásban és eddig nem volt ilyen. A párom idén költözött hozzám, gondolom a több mosás, főzés stb miatt nőhetett meg a páratartalom.

Az egy hét után gyanakvásból benéztem az ágy mögé is és azt hittem elájulok! A támla mögött végig szöszös a fal. Ez szürke bolyhos, tehát más.

Most egy rossz porszívóval leszivattam a nagyját és befújtam 20%-os ecettel. Reggelre a szürkés rész elég jól megcsappant, de a fekete nem változott. A falam egyébként csoki barna, tehát nem mertem azonnal vadabb szereket ráönteni.

Szerintetek milyen szert vegyek? Mi szabadít meg ettől a kárhozattól?

Azóta az ágy 30-40 centire elkerült a faltól, de így elég nehéz a közlekedés az hálóban. Az ósdi épület vakolata az évek folyamán szinte teljesen lehullott. Felújításra a közeljövőben nincs remény a társasház többi lakójának nemtörődömsége stb miatt (pénz). :(

Légyszi segítsetek!

18. nextruha (válaszként erre: 13. - 52fd553855)
2012. nov. 30. 10:49
Ez azért jó hír!!!Akkor marad a szellőztetés, rásegítés ventillátorral vagy hősugárzóval a vizesebb helyeken és a falaktól elhúzás.Ezek az apróságok sokat segítenek.Sok sikert,ha esetleg nem felejted el, megírhatod ide 1 hét múlva tapasztaltakat,hátha másoknak is segít.:-)
17. c6973617d3 (válaszként erre: 13. - 52fd553855)
2012. nov. 30. 09:15
Alulról jól lenne leszigetelni, az is sokat segítene a hőhíd kiküszöbölésében :(
2012. nov. 30. 08:57
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Minden tanácsot megfogadok,kipróbálok.Remélem sikerül valahogy csökkenteni.
15. 52fd553855 (válaszként erre: 12. - 7dfc648351)
2012. nov. 30. 08:56
Köszi ezt kiprobálom.
14. 52fd553855 (válaszként erre: 9. - C6973617d3)
2012. nov. 30. 08:55
A konyha bútorom 10 cm magas lábakon áll és nyitott az alja.Nem teljesen zárt a butor sem.
13. 52fd553855 (válaszként erre: 8. - Nextruha)
2012. nov. 30. 08:54
Mi az emeleten lakunk alattunk garázs igy kizárt az alulról vizesedés.Északi fal.
12. 7dfc648351 (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. nov. 28. 12:42

Pont azért jelentkezik, mert nyitott ablaknál főzöl, lehűl a fal és lecsapódik a pára.

Főzz meg, majd csinálj egy 3 perces kereszthuzatot, az használni fog valamennyit.

2012. nov. 28. 09:27
Eszembe jutott még, lehet kapni penészfestéket, az is visszatartja egy időre.
2012. nov. 28. 09:20
Domesztos, szárító vakolat a problémás helyen.
9. c6973617d3 (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. nov. 28. 08:57
Szobánként szellőztess tárd ki nagyra az ablakot 5 percre, nem tovább hogy a bútorok ne hűljenek le.Ez nem butaság, minden este így szellőztetek, azóta nincs az ablakomon lecsapódott pára.Így gyorsan lecserélődik a levegő. Az eldugottabb helyeket próbáld meg szellőssé tenni, (elhúzni a szekrényt a faltól, estleg néha egy ventillátorral átfujatni.)ilyesmire gondolok, hogy tudjon a levegő áramolni) A mamit meg arra az 5 percre vidd át másik helyiségbe, vagy bugyoláld be.
8. nextruha (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. nov. 28. 08:56
Ha alul jelentkezik a penész, akkor ott nem mozog a levegő,oda kéne fókuszálni a szellőztetéssel.Segíthetsz például ventillátorral,vagy ha jobban elhúzod a bútort a faltól.Alulról történő vizesedés is lehet a probléma, ezt szakemberrel kell megnézetni.De ha például kívülről is salétromos a ház,az látszik is.Nem tudom milyen anyagból építették.Kőműves elég ha ránéz, ha jó szakmunkás látja,hogy van-e vízszigetelés,ha van akkor nincsenek-e benne hiányosságok.Ha nincs vízszigetelés,akkor megoldható,hogy legyen,de borsos az ára,hiszen ilyenkor nem oltogatni kell a házat, meg lemezeket cserélgetni meg mindenféle pénznyelő humbugra költeni,hanem magát a falazatot kicserélni alulról és pótolni a vízszigetelést.Illetve maga az aljzat beton is tartogathat meglepit. Mi is így csináltunk most meg egy kb 100 éves parasztházat padlófűtéssel kombinálva.Nincs egy deka penész se.Pedig amikor felszedtük a nappaliba a linóleumot, alatta az egész szoba alatt 1 cm-s víz állt!A ház pedig vályog.Komoly meló volt, de mindenhol pótolták a vízszigetelést, új aljzat beton került mindenhová,vízszigetelések,salétromos téglák kiváltása stb.Ha ennyire vizes belülről a ház, érdemes megnézetni szakemberrel,mert nem hiszem,hogy ezt csak a belső, lecsapódó pára okozná.A legjobb szer egyébként rá az ultra savó.Csak ráfújod és eltűnik a penész.Drága,de megéri.A penészt sikálgatni,hozzányúlni tilos!
7. 52fd553855 (válaszként erre: 3. - 7dfc648351)
2012. nov. 28. 06:58
közetgyapotról még nem hallottam.Ennek utána nézek.Sokszor nem tudok szellöztetni,mert nehezen melegszik vissza a ház.Édesanyám,pedig mindig fázik.(beteg)
6. 52fd553855 (válaszként erre: 5. - Nextruha)
2012. nov. 28. 06:55
amióta gázfűtés van azóta van penész.A szellőztetést minden nap csinálom.A penész a konyhában a pult mögött és lent jelenkezik,pedig mindig nyitott ablaknál főzők.Pénz sajna még nincs a szigetelésre.A szobákban is inkább lent szekrény ,ágy mögött,szőnyegpadló alatt.30 éves családi ház,ha szigetelek akkor már nyilászárót is kell cserélnem ,ezért nehéz összeszedni rá a pénzt.Addig marad az olcsóbb megoldás.Azt is hallottam,hogy ahova beedte magát a penész azt már nem lehet eltüntetni soha,csak vakolat leveréssel.Igaz lehet?
5. nextruha (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. nov. 27. 15:35
Fontos az is,hogy hol keletkezik.Lenti sarok, felső sarok, ablak fölött, szekrény háta mögött-tetején?Ami a legtutibb az a kereszthuzatos szellőztetés, ahogy ezt előttem megírták.Napi 4-5x kb 5 percre.Nagy a páratartalom?Nyisd ki az ablakot.Ha az ablak külső fele bepárásodik,akkor belül sok a pára.Számtalan tipp és jótanács van, de tudni kell,hogy a penész hol keletkezik így nagyobb valószínűséggel pontosabban be lehet határolni az okát.
2012. nov. 27. 15:15
Paraelszivo. Nekunk ez az egyetlen ami segitett, mi is probaltunk mindent, mindig visszajott. Miota megvettunk nincs penesz.
3. 7dfc648351 (válaszként erre: 2. - 52fd553855)
2012. nov. 27. 15:13

Tüneti kezeléssel semmit.


A penész melegben keletkezik és hideg felületen csapódik le. Szigeteltessétek az ingatlant, de ne polisztirollal, hanem kőzetgyapottal, az lélegzik.


Naponta 3-4 alkalommal, kiemelten zuhanyzás, főzés után szellőztessetek, kereszthuzattal (!), 3-4 percen át.


Ez az egyetlen megoldás, a többi csak tüneti kezelés. Lakás vagy ház?

2012. nov. 27. 15:09
Egyszerűen nem megy.Szavot használunk,de az is csak ideig -óráig hat.Fiam és én is allergiásak vagyunk rá.Ha jönnek a tünetek már tudjuk,hogy gond van.Viszont egészségileg sajnos megvisel minket.Mit tehetünk még?
2012. nov. 27. 15:05
Penész eltüntetése véglegesen !Van akinek sikerült?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook