Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A romlott főtt húsnak milyen szaga, íze van? fórum

A romlott főtt húsnak milyen szaga, íze van? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 29. 12:05
nem fogsz rókázni,nyugi! Nekem pont ez volt ,hogy csak miközben sült,akkor lett számomra büdi. A férjem jóízűen megette,én nem ettem belőle... semmi baja nem lett.
2010. szept. 29. 12:04
Ha már felmerült benned a kérdés, inkább ajándékozd a kukának. Nem csak hányás lehet belőle, de egyéb bakteriális fertőzést is lehet kapni. :(
2010. szept. 29. 12:04

Ha ennyi csúnya szöveg után még van étvágyat,nyugodtan...Én dobtam már ki nem romlott húst is,csak mert a recept miatt nem úgy sikerült,és borzasztó íze volt és tök sajnáltam...De nem feltétlenül jár hányással:S:S

Legközelebb ne vegyél csomagoltat,hanem te válaszd ki a hentespultnál...és húst csakis hideg vízzel szabad átmosni főzés előtt!meleggel nem szabad.

2010. szept. 29. 12:00

Most akkor megegyem vagy ne?

Ha romlott, úgyis rókázni fogok, mert ettem belőle...

12. Márti86 (válaszként erre: 8. - Arcansas)
2010. szept. 29. 11:59
Érdekes és pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mármint nyálkás volt nem száraz.
2010. szept. 29. 11:58
Előre csomagolt húst ne vegyél(én sosem veszek,így tanították),inkább várd ki a sort a hentesnél,vagy a boltban a húspultnál...
10. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2010. szept. 29. 11:58

A nem magyar termékeknek is más az illatuk.


Ha nem savanyú, csípős, kesernyés - ilyen vegyes szag rémlik, akkor inkább ne edd meg. Még lehet, hogy forró állapotában is rossz az illata, de hidegen jó.

/bocs, de rég is éreztem ilyent, meg nem érzek szagokat,illatokat néhány éve, elfelejtettem/

2010. szept. 29. 11:57
A romlott hústól szerintem még evés előtt hánytál volna. A védőgáz amit használnak is elég büdi.
2010. szept. 29. 11:57

szerintem ha romlott,akkor már mikor kiveszed a csomagolásából akkor büdöset érzel.Ha romlott,akkor főzéskor a fűszerek miatt nem érzed,hogy romlott lenne,csak a gyomrod fogja érezni!

sárgás szín,esetleg keményebb száradt bőr érzetű a hús állada pár helyen.

Ezek az én tapasztalataim...Viszont van olyan,hogy pl a csirke nem romlott,mégis büdös hús szagot áraszt,és a szeleteléstől a kezemnek vagy 2napig olyan szaga van,mégsem romlott....

2010. szept. 29. 11:55
25-én csomagolták és 28-ig volt jó. Tegnap megvettem, egyből fagyasztóba tettem. Ma már 29 van.
2010. szept. 29. 11:53

Sós lett, mert a levét elfőztem, össze akartam önteni a rizzsel.

Nem igazán szeretem a sertéshúst, de azt vettem, mert fel volt már kockázva.

2010. szept. 29. 11:53
Attól is lehet furcsa illata, hogy olyan tápot kapott, ami főzéskor előjön és ha nem kellő ideig főzöd a húst, akkor benne is marad. Régen voltak olyan csirkék, amelyeket haltáppal etettek, és azoknak halszaguk és halízük volt. Iszonyú volt, azóta már nincs ilyen úgy tudom.
4. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 29. 11:51

Savanykás szaga van úgy rémlik. Az is lehet, hogy nem elég sós, ezért az eredeti hús illata jobban előtérbe kerül.

Egy nap alatt nem romlik meg, kivéve, ha már romlottan csomagolták.

2010. szept. 29. 11:50
Ettem belőle jó pár falatot. Nem akarok hányni...
2. 84882672dc (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 29. 11:50
Ha már felmerül a kérdés, akkor szerintem inkább kuka!!! :(
2010. szept. 29. 11:49
Nyersen nem éreztem büdösnek, de főve fura szaga van. Egyszer régebben szagoltam már romlott húst, az nem ilyen volt. Elvileg tegnap járt volna le a szavatossága,tegnap is vettem de betettem a fagyasztóba. Éjjel vettem ki, hogy olvadjon ki reggelre. Megegyem vagy ne? Már ettem belőle, most itt áll mellettem tányérban rizibizivel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook