Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveges gyermek szülei! Növelték a dioptriát, de az orvos szerint nem romlott a látása. Akkor minek növelték? fórum

Szemüveges gyermek szülei! Növelték a dioptriát, de az orvos szerint nem romlott a látása. Akkor minek növelték? (tudásbázis kérdés)


25. db4f1eff6b (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2010. aug. 15. 06:48
Tévedés! Én is így kezdtem, és most már egészen gyenge szemüveg kell távolra, sőt, néha zavar, ha felteszem. Viszont közelre kell. Érdekes dolog, 55 éves koromban kezdett javulni a látásom, akkor még 3.5 dioptriás szemüveg kellett, ma pedig csak 0.5-es kell.
24. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Hancsalean)
2010. aug. 13. 10:11
Ha távollátó akkor valószínű az lesz a vége, hogy egyre erősebb lencse kell majd, és 18 éves korára meg lehet operáltatni. A rövidlátást ki lehet nőni, a távollátást nem.
23. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2010. aug. 13. 10:07
Nem, nem romlott, de folyamatosan változik, és van hogy növelik a dioptriát más értelemben. Az enyém is szemüveges, és növelték már a dioptriát úgy, hogy nem tudom, hogyan magyarázzam, a lencse egyik részén nagyobb volt, a másikon meg kisebb...És ugyanezt mondták, hogy nem romlott a látása csak változtatni kell a lencsét itt-ott erősebbre. Szóval attól függ, hogy milyen a probléma változhat a lencse típusa is.
22. syria (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2010. aug. 13. 07:10
Úgy emlékszem, elég sokáig. Óvodás koromban, kb. 4-5 évesen kaptam először szemüveget, s 8-9 éves voltam, mire beállt 3-3,5-re. Közben a szemtengelyferdülésem miatt a cilinder állandóan változott. De kb. 45 éves koromig ugyanazzal a szemüveggel láttam mindent, még az apró betűs térképet is. Utána lett az, hogy olvasáshoz már sokkal erősebb kell.
21. genlips (válaszként erre: 18. - Binky)
2010. aug. 12. 12:25

nekem sem, de csak a rendesen korrigált lencsével! az azelőtti kontaktlencsékkel is romlott a látásom, de az igaz, hogy mégsem olyan tendenciával, mint szemüveggel...


egyébként egy 7 éves gyereknek még nem lehet azt mondani, hogy akkor innentől kontaktlencsét hordasz. ezért írtam, hogy egy tényleg hozzáértő (!) szemorvoshoz kellene elvinni.

2010. aug. 12. 10:59
cyl nem ccl
2010. aug. 12. 10:59

2 éve:


+2.0D

+2.0D+0.25ccl 55

18. Binky (válaszként erre: 14. - Genlips)
2010. aug. 12. 10:55
Ez így is van, mióta kontaklencsém van, nem romlott semmit a szemem, pedig nem is hodom annyira rendszeresen.
2010. aug. 12. 10:52

ezt írta a papírra:


Bemérés (tág.): +2,25

+2,0+0,5 cyl 140 FOK (NEM TUDOK A 140 FÖLÉ FOKOT TENNI EZÉRT ÍRTAM ÍGY)


Szü: +1,75 Drph

+1,75 Drph


Lang teszt:+++

2010. aug. 12. 10:40
pluszos=plusszos
2010. aug. 12. 10:39
Szerintem is meg kellene nézetni másik szemorvossal. Saját tapasztalatom:( is van. Gyerekkoromban a szemorvos pluszos szemüveget írt fel mínuszos helyett:S, pedig mondtam, hogy nem látom a táblát. Elmentünk egy másikhoz...
2010. aug. 12. 10:20

szia, szemüveges vagyok gyerekkorom óta, ezért talán néhány tanáccsal tudok szolgálni. szemüveggel folyamatosan romlott a szemem, az új szemüveggel 3 hónap után már nem láttam olyan jól, mint az első hónapban. a szemem romlott! az orvos nem tudom, miért mondta, hogy nem romlik a gyermeked szeme. hiszen ha nem romlott, minek adnának erősebb dioptriát? hogy hozzászokjon és romoljon a szeme...


ha belegondolsz, persze hogy romlik a szem a szemüvegtől, ugyanis a lencse sosincs fix helyen! mozog a szemgolyótól mérve előre hátra. én is folyamatosan feltolom az orromra a szemüveget, ha már nagyon lent van. ezzel változik az élesség is. a szem meg nagyon hozzá tud szokni a kiszolgáláshoz! talán szerencsés vagyok, hogy 5,5 dioptriám van és nem több?


kipróbáltam a kontaktlencsét is, de ugyanaz volt a tendencia! nagyon elkeseredtem már és elkezdtem a neten keresni. találtam egy fórumot (nem itt) ilyesmi a címe: kontaktlencse mit hol mennyiért? és ott van egy szakértő (Reider asszem), aki felvilágosított pár dologról... a lényeg, hogy elmentem egy olyan kontaktológushoz, aki érti is a szakmáját, olyan kontaktlencsét hordok, amit kell és már másfél éve ugyanazzal a dioptriával pont ugyanolyan élesen látok, mint első berakásnál!


azért írtam ezt, hogy a szemorvosok közül sem mindenki ért a szakmájához és ami a legszomorúbb, hogy kevesebben vannak azok, akik értenek hozzá. ha aggódsz a szemromlás miatt, azt javaslom, hogy keress egy jó szemorvost neki és ne higyj el mindent a mezei szemorvosoknak...

13. Binky
2010. aug. 12. 10:15

Amúgy ha a kisfiúnak különböző volt a szeme, könnyen lehet, hogy a másikat 'hozzárontják'.

Én is szemüveges vagyok, mínuszos, az egyik szemem kettes volt a másik két és feles, de inkább ugyanolyan erősségűt(2 és feleset) kértünk szemüvegből és kontaklencséből is.

12. Binky (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2010. aug. 12. 10:11
Így visszaemlékezve 7-8 évesen is már szemüveges volt, bár én ezt csak képekből tudhatom, 3 és fél évvel fiatalabb vagyok nála.
11. hancsalean (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. aug. 12. 10:05
Mikor kapott szemüveget?
10. Binky
2010. aug. 12. 09:56

Az bőven javulhat.

Bátyám kinőtte, neki nem is kell már szemüveg, ő is távollátó volt kb 13-4 éves korától kezdve fokozatosan javult.

9. hancsalean (válaszként erre: 8. - Syria)
2010. aug. 12. 09:51
És mindez hény évig tartott?
8. syria (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2010. aug. 12. 09:49
Kicsi koromban nekem is így csinálták. Felvitték a dioptriát hetesig, utána visszahozták hármasra. 40 évig jó volt.
7. hancsalean (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2010. aug. 12. 09:49
Távollátó a "kicsi". + 1,75 mindkét szemére a szemüveg.
6. pethoevi (válaszként erre: 4. - Hancsalean)
2010. aug. 12. 09:40

igen,gondoltam...

sajnos nekem is 2 évente kell újabb,de én már 27 vagyok...de így sem vigasztaló...sajnos...

ha nagyon erős lesz évek múlva és nagyon zavarja,meg tudjátok lézereztetni...sajnos ez van...

5. hancsalean (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. aug. 12. 09:30
Nem mondott ilyet.
4. hancsalean (válaszként erre: 3. - Pethoevi)
2010. aug. 12. 09:28
Csak annyit, hogy nem romlott, hanem az alkalmazkodás végett kell, hogy ne hunyorgasson és pislogjon sokat. Na de ha 2 éve alatt ehhez hozzászokott, mi lesz később? Még csak 7 éves.
2010. aug. 12. 09:25

nem lehet,h hozzászokott a szeme a régi dioptriához és ezért?

nekem nincs gyerekem,de én szemüveges vagyok...

nem tudom...a dokit nem kérdezted?

2010. aug. 12. 09:25
Nem lehet, hogy cilinderes lett a szeme?
2010. aug. 12. 09:22
Szemüveges gyermek szülei! Növelték a dioptriát, de az orvos szerint nem romlott a látása. Akkor minek növelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook