Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? fórum

A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
58. a6bc29c843 (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 13:49
Háhá, na pont ezért nem jósoltatnék. Mert ha rosszat mondana, csak azon járna az eszem. :D
57. a6bc29c843 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 13:47

Ez jó: kelet felé fingani. :D


Jó nagy marha volt, én elmentem volna. :D

Látod? Így kerültem én az elmúlt hetekben külföldre. Felhívott haverom, hogy mit csinálok? Mondtam szenvedek. Kérdezte, pasi? Mondom ja. Akkor kijössz velem? Nanááá. :D

Olyan jól éreztem magam, hogy semmire nem gondoltam, csak kiélveztem minden pillanatát. :)

Örökre szóló élményeim vannak. ;)

56. michelle.r (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 13:46

Szívből gyűlölöm pl. a jobb félni, mint megijedni és a hasonlóan hasznos mondásokat.

Persze, éljünk folyton félelemben, mert egyszer pofára estünk?

55. michelle.r (válaszként erre: 53. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 13:43

Igen, lehet. De rajtuk sokkal inkább azt látom valószínűnek, hogy azért jó, mert a mester azt mondta, hogy jó lesz, ha hajnalban felkel és meditál egy órát. És ha a mester azt mondja, hogy este kelet felé kell fingani, akkor azt kell tenni :)


Én viszont azt vallom, hogy egyszerűen tudatosnak kell lenni, nem vekengeni a problémákon, hanem tudatosítani, elmúlt, már nem tudok rajta változtatni, túl kell lépni. A pillanatot kell megélni, ott nincs probléma. De pl. az egyik ilyen nagy gurut felhívtam nemrég szombaton, jöjjön át, sütögetünk, iszogatunk. Nem jött, mert nincs jó passzban, két nappal később még mindig rossz kedvű volt. És inkább otthon egyedül "élvezte" tovább is a problémáját, mint hogy kilépett volna belőle. Ami miatt rossz kedvű volt, azon nem akkor, sem később nem tud változtatni. De hogy ezt hogy éli meg, az csak rajta múlott volna.


Ezt hívom én tudatosságnak, nem a mindenen áttörtetést, mindent bármi áron elérést.

2012. szept. 10. 13:38

A negatív gondolkodás semmiképpen...

Akkor inkább reménykedjünk, és higyjünk abban, hogy minden történés a javunkra válik legyen az jó, vagy kevésbé jó.

53. a6bc29c843 (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 13:25
Talán ebbe menekülnek a valóság elől a nagyot mondók? :)
52. michelle.r (válaszként erre: 41. - Eab6abb0fa)
2012. szept. 10. 13:24
Van egy újabb könyve: Most éld jól az életed! Van hozzá egy CD, azt hiszem, 21 hanganyaggal. Azt is elmondja, nem elég a jóra várni, de tenni, tenni kell :o)). Továbbá, ha csak néhány gemkapcsot hazaviszel néha-néha az irodából, vagyis lopsz, már nem úgy működnek a dolgaid.
51. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 13:21

Szia! :)

Én a saját tapasztalataim szerint elmondom neked, borzalmas életem volt, és minden csak összeomlott körülöttem, már komolyan azon agyaltam, hogy véget vetek az életemnek... szerencsére ez nem következett be, pár éve én is kerestem a megoldást, mit tehetnék, hogy legalább jól érezzem magam ebben a földi pokolban?

Nos, mivel minden fejben dől el, és megkellett tanulnom, hogyan dönthetem el, mi a jó nekem és mi a rossz, szép lassan rájöttem, hogyan tehetem legalább általam kellemesebbnek az életem...

A mai napig sem működik tökéletesen, de viszont jobban élek, boldogabban, és mindenem meg van amire szükségem van. Többet mosolygok, jobban érezem magam, és ami a legfontosabb, ha rossz passzba kerülök, akkor sokkal hamarabb kitudom magam mozdítani belőle és újra jól érzem magam. :)

Ebben a pozitív gondolkodás sokat segített, és megmondom az igazat, az életformámmá vált azóta.

:)

50. a6bc29c843 (válaszként erre: 45. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 13:20

Megragadom. Most vagyok fiatal, most kell élnem a lehetőségeimmel. :)

Később nem akarok károgni. Van előttem elég sok rossz példa, ahhoz, hogy pontosan tudjam, mit csinálok jól. ;)

49. michelle.r (válaszként erre: 23. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 13:20
Így igaz. Nekem is tele a hócipőm a nagy gurukkal :/. A magyarok közül ismerek is néhányat, érdekes módon az életük néhány - leginkább "földközeli" területe romokban hever, de nagyon magasztosak ;)
2012. szept. 10. 13:16

Gondolkozz pozitívan, használd a megerősítéseket, és ami még nagyon fontos, engedj el minden negatívat, mert ha nem működik a pozitív gondolkodás, az azok miatt van. Az elengedést itt tanulhatod meg:


[link]


És sok sok kitartás kell hozzá!

Most jelent meg magyarul Louise Hay új könyve: Kiemelkedő életet teremthetsz, ebben írja, hogy az apró szertartásoknak van a legnagyobb erejük, a lényeg hogy mindennap csináld őket. Lassú víz partot mos. Sok munka vár rád, de megéri. Írj ki a faladra sok sok megerősítést a lakásban, bárhová mész, pozitív gondolatokba ütközzél. Tegyél a telefonodba is megerősítéseket, amikor bekapcsolod, azokat lásd, még ha nem is arra koncentrálsz, a tudatalattira hatással lesz. Cseréld le a jelszavaidat ilyenekre:

"Tökéletes vagyok a hibáimmal együtt is" = "Tvahei" (a kezdőbetűkből állítsd össze, így könnyű megjegyezni, de más nem tudja kitalálni)

WC ajtóra is ideális megerősítéseke írni, miközben üldögélsz, hasznosan telik az idő :-D Ha bármi ellenállás feljön a megerősítésekkel kapcsolatban ("á ugyan már dehogy szép az életem") akkor csináld az elengedést, ahogy a fenti linken megtanítják.

További ötletek a könyvben, vagy nálam privátban :-)

2012. szept. 10. 13:15
mindegy ha pozitív ha negatív, ha csinálod amit kell jutsz valahová, ha nem meg gondolkodhatsz te akárhogyan is, csak 1 helyben toporogsz, én csak tudom, egyik nap pozitívan gondolkodok, de nagyon erősen, másik nap meg negatívan... aztán kezdem elölről.
46. b4d40997c0 (válaszként erre: 37. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 13:14
Tudom, hogy nem szabad, nálunk a bizalom még kényesebb, mert mindig elszúrom valamivel... és az a baj a saját tesója miatt dőlt most minden össze, aki elvileg szurkol nekünk, hogy újra együtt legyünk... és most abból lett gond, hogy tesója hamarabb tudott meg egy fontos dolgot, mint ő, és nem várta meg, hogy elmondhassam a srácnak, hanem felhívta, és elpletykálta...
45. f6adc49b0f (válaszként erre: 42. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 13:08

valóban így van..aki egy fűszálat se képes arrébb tenni az hiába várja a megváltást..


a lehetőségek jönnek-mennek az életben..meg kell ragadni őket!

ha elengedődik késő bánat.

a"van"-t kell észre venni!


Te így éled az életedet..lehet nem tudatos,de megragadod azt,amit kell..

nem azt mondod vonzás..titok..agykontroll..pedig ez mind az..csak nincs megnevesítve..tudat alatt hiszel ezekben..és ez így a jó!

2012. szept. 10. 13:06

Gondolkozz pozitívan, használd a megerősítéseket, és ami még nagyon fontos, engedj el minden negatívat, mert ha nem működik a pozitív gondolkodás, az azok miatt van. Az elengedést itt tanulhatod meg:

[link]

És sok sok kitart

43. 0cf81c9512 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 13:05
A pozitív gondolkodás nem oldja meg az összes problémád, de másokat annyira felbosszant, hogy érdemes kipróbálni....
42. a6bc29c843 (válaszként erre: 40. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 13:00
Mert ezekkel könnyű megnyugtatni magunkat. Könnyebb ráfogni, mint megoldani. :)
2012. szept. 10. 13:00

IGEEN!!!

Louise L Hay Éld az életed


[link]

40. f6adc49b0f (válaszként erre: 39. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:58
hitetlen!.)))))))))))))))
39. a6bc29c843 (válaszként erre: 35. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:57
A horoszkópokról, és a számmisztikáról már nem is beszélve. :)
38. b4d40997c0 (válaszként erre: 35. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:57
Hát, én nem igazán így gondolom, de nem szeretném leírni az egészet, mert hosszú lenne, vannak részéről is kétes dolgok...
37. f6adc49b0f (válaszként erre: 34. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:57

na várjunk már egy másodpercet..kibeszéled?aztat nem szabad!vannak dolgok amik csak arra a két emberre tartoznak és senki másra..főleg ha ismeri is...ciki pletykálkodni.((


a bizalom kényes jószág...

36. secret! (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:56

Nincs kockázata, hogy megtedd a gondolataid átformálását. Ha azt gondolod csődtömeg vagy, az is vagy. Ha hiszel benne, ha nem, mindenképp igazad van. Azoknak akik nem hisznek a Titokban, vagy bármi más ezoterikus dologban, és még nem is tettek semmit, hogy véleményük lehessen, azoknak azt mondom, miért csinálnám nehezen, ha könnyen is lehet.

A Titok mindig működik!!!!! Jól élek, anyagi jólét, boldogság, minden megvan. Ha más küszködni szeret, ám tegye.


Tipikus, ha nálam működik, akkor jönnek a Neked, könnyű dumák. Ja persze...

35. a6bc29c843 (válaszként erre: 34. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:55
Ez amolyan utolsó szalmaszálba kapaszkodás lehet nálad. Ilyenkor kerülnek elő a kártyák, ingák, üveggömbök, bölcseletek, idézetek, egyéb marhaságok. :)
34. b4d40997c0 (válaszként erre: 31. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 12:53
Ez tény, de mivel alapvetően ingatagnak érzem a kapcsolatot, mert ragaszkodik hozzám, de most nem akar kapcsolatot... úgy gondolom, hogy tudom úgy alakítani, hogy egyszer az villanjon be neki, hogy én kellek neki barátnőnek... az a baja velem, hogy nem tud megbízni bennem, mert mindig rossz embernek mondom el a kettőnk között történteket, amit mától szintén beszüntettem... illetve feltételezem látja rajtam, hogy nem szeretem magam... akkor ő miért szeressen?
2012. szept. 10. 12:53

majd visszaolvaslak benneteket!.)

megyek dolgozni,mert tudatosan ellógtam az egész délelőttöt..annak tudatában,hogy sec perc alatt rendbevágok mindent,mert ügyes kisjány vagyok..))

sziasztok!.)

32. idl367
2012. szept. 10. 12:49

[link]


Segítségnek..

31. f6adc49b0f (válaszként erre: 25. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:48

ha valamit csak Te egyedül akarsz az nem jó..egy kapcsolatot mind a két embernek akarnia kell..

a másik helyett Te dönteni,cselekedni nem tudsz..

30. a6bc29c843 (válaszként erre: 28. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 12:47

Én meg egyik nap nyitva hagytam az ablakokat véletlenül és elmentem dolgozni. 23:30 kor értem haza. Nem aggódtam, mivel pontosan tudtam, a kutya nem fog ide bemászni. És tényleg nem. :D

Ez nem pozitív gondolkodás, ez a tudatosság. ;)

29. b4d40997c0 (válaszként erre: 24. - Ayres)
2012. szept. 10. 12:46

Persze, ne értsetek félre, nem egészen kozmikus dolognak tudom ezt be... inkább valamiféle alap fizikának... ahogy a földön maradunk, mert van gravitáció... ahogy vihar van, ha hideg-meleg összecsap... úgy gondolom ez is valamiféle törvényszerűség... ha pozitívan állunk hozzá, hogy összefogok jönni egy sráccal, vagy le fogok fogyni, akkor úgy alakítom a dolgokat akaratlanul is... megszűnik a görcsösség, egyrészt, másrészt a másikra is olyan hatással vagyok, ami arra sarkallja, hogy én kelljek neki... illetve lefogyok, mert erre áll rá az agyam... ahogy a beteg is meggyógyulhat szimplán az akarata ellenére...


Én így gondolom a vonzás törvényét... tévedek?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook