Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? fórum

A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
28. f6adc49b0f (válaszként erre: 12. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:44

na én most erre elmondok neked valamit..szombaton történt.

8-ra kellett mennem egy városba..hozzánk 30kilométer..és át kell vágtatni a mi településünkön..egy másikon meg ahová mentem ott is az egész városon..szóval..tankolnom kellett..nálunk 7-kor nyit a benzinkút..megvárom és nincs kiszolgálás..na gondoltam átmegyek a szomszéd városba 5km..átmentem..megtankoltam..bementem a lidl-be..ugye mindenhol várni..mire hazajöttem 7,30 volt..na mondom ennyi..nincs az az isten,hogy odaérjek 8-ra..

megyek..rendesen ahogy kell..közben azért csak imádkoztam,hogy istenem..érjek oda..

na ott a városban sorompót kaptam..megláttam kaptam egy szívinfarktust..) de mire odaértem a sinekhez már át is mentek az autók..hát nem mondom meg hány lámpán kellett átmennem..de az elsőnél piros..de csak arra gondoltam,hogy én oda fogok érni..aztán zöldhullámot kaptam és kéremszépen 7,50re ott voltam..7,55-kor már ott ültem a padban.))

de hogy hogy lehet ez..nem tudom..fizikai értelemben lehetetlenséget vittem véghez..én csak azt mondom,hogy valaki megállította az időt.)))

27. idl367
2012. szept. 10. 12:43
A fene sem tudja.. De ha valaki veszi a fáradtságot, és megnézi Géczi Gábornak valamelyik előadását, és egy picit próbál azok az egszerű elvek alapján élni, akkor igen.
26. a6bc29c843 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:41
Én nem görcsölök a pénzen, a megélhetésemen. Viszont nem is panaszkodtam soha, hogy nincs ez, nincs az. Azt mondják aki sír, el kell tőle venni. ;)
25. b4d40997c0 (válaszként erre: 17. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 12:41

Nem tudom nekem van-e szánva, sok minden szól mellette, a saját szavai pedig ellene... néha a tettei mellette, néha ellene...


Csak minden veszekedés után úgy érzem, hogyha változtatok, ha meg tudom csinálni, hogy felfelé megyek a dombon, és nem gurulok még mélyebbre, akkor mi is alakulunk jó irányba... igen, ez a helyes kifejezés... ha én tudom szeretni magam, akkor ő is fog tudni.

24. Ayres
2012. szept. 10. 12:40

A Titok úgy lett megírva hogy ha bejön akkor azt a könyvnek köszönheted, ha nem akkor benned van a hiba. Egy nagyrakás hamis ígéret. Pont mint a Biblia.

Nem gondolom hogy a depresszív, befelé forduló személyiséget varázsütésre az ellentettjére lehet változtatni.

A negatív hozzáállás lustaság. Sok munkába kerül pozitívnak maradni annak ellenére hogy az ember élete nem 100% siker. Viszont a pozitív hozzáálás mindig kifizetődik. A pais/nő inkább vonzódik egy pozitív egyénhez mint egy kiégett, önsajnáltató sz@rgalacsinhoz. A munkáltató annak adja a munkát aki pozitívan megy az interjúra és nem annak akin látszik hogy élete minden bosszúságát azon fogja levezetni hogy irodaszert lop és sex-telefonál a céges vonalon. És így tovább.

A lehetőségek meg nem fognak jönni csak azért mert "zümmögünk a sarokban". A lehetőségeket meg kell teremteni, ami szintén könyebb ha az ember nem azt gondolja hogy biztos nem fog összejönni. Ez inkább pszichológia mint kozmikus tövények egymással összefüggő sora.


A másik ami lehúzza a embereket a sárba, hogy hagyják hogy mások beszippantsák őket a saját drámájukba. Ne szabad annál tovább menni hogy meghallgatjuk a másik panaszát, de sokszor még ezt is jobb elkerülni. Nem a mi dolgunk megoldani mások baját.


Ne osszuk meg az ismerőseinkkel a gondjainkat mert a többséget nem érdekli a maradék meg valószínűleg örül nekik.


És persze, minden amit mások rólam gondolnak, ahhoz nekem semmi közöm.

23. a6bc29c843 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:39
Mindenki idézgeti a nagy bölcseleteket, innen próbálja jobbá tenni az életét, és mástól vár megoldást. Próbál hinni mindenféle maszlagban amit elé tolnak. Tanácsok ezrei lefutnak naponta, így csináld, úgy csináld. Én soha az életben nem hallgattam senkire, és milyen jól tettem. ;)
22. Nagynéedina (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:39
Szia! Szerintem igen. Minden az agyban dől el. Ha te elhiszed, hogy sikerülni fog, ha a dolgok jó oldalát is észreveszed már nyert ügyed van. Gondold csak el, már eleve az jobbá teheti az életedet, ha nem keseregsz mindig valami miatt, hogy ez nem sikerült, az nem jött össze. Gondolj bele, elrontod a kaját, keseregsz, hogy megint nem sikrült, ehelyett jusson eszedbe, hogy a kutyád milyen jól lakott. Hülye hasonlat, de szerintem működik a dolog.
21. michelle.r (válaszként erre: 18. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:36

Szerintem már a szó, a spórolás is öngyilkosság :o)). Aki mindig spórol, mindig a pénz hiányára figyel, nem arra, amit a pénzből szeretne.

Ésszel kell költekezni, tudatosnak lenni, mire van valóban igényem és mi az, ami csak hirtelen fellobbanás. Aztán elég csak egyszerűen tudni, hogy meglesz.

Legalábbis én így működöm, elég rég óta :)

20. michelle.r (válaszként erre: 12. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 12:33
Ez így ebben a formában pont annyira nem igaz, mint az ellenkezője ;)
19. f6adc49b0f (válaszként erre: 13. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:32

hol a szilárd elhatározás?


és ha valami nem sikerül miért kell kétségbeesni?az úgy sikeredett adott pillanatban és az úgy a jó..ha nem jó korrigálunk..ennyi az egész.


ha nem sikerül valami fel nem kötnek érte...minden benned van..a jó is Te vagy.. a rossz is..hogy melyiknek engedsz..azt is Te döntöd el..

18. a6bc29c843 (válaszként erre: 13. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:29
Szerintem már a kérdéseket rosszul teszed fel magadnak. Jó ötlet-e spórolni? Én azt úgy szoktam inkább, hogy kell spórolnom, és akkor megvehetek ezt, vagy azt. Akkor azt úgy csinálom. Bejön., de nem azért mert magamban mantrázok, hanem mert úgy csinálom a dolgaimat, hogy bejöjjön. Ennyi.
17. f6adc49b0f (válaszként erre: 10. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:29

figyeljél már..aminek meg kell lennie az úgyis meglesz..

ha a pasi neked van szánva tiéd..ha meg nem úgy jártál..

ne problémázz..nem egy paliból áll a világegyetem...


tulajdonképp kire lehet azt mondani hogy 120% hogy Ő az?senkire..az ember vagy bevállal egy kapcsolatot vagy sem.

próbálkozni kell,ha meg nem úgy jön össze akkor sincs világvége.


de higgyél magadban...a magadba vetett hited önbizalmat ad.hogy az ember mi mindenre képes,ha elhiszi,hogy meg tudja csinálni..de ha egy fikarcnyi kétely támad megbomlik az egység és annyi...


a rosszat azért vonzod mert állandóan azon jár az eszed.nem fog sikerülni ,nem fog sikerülni és mi történik?nem sikeredik.

nem szabad pesszimistának lenni,bár valakinek alaptermészete..

2012. szept. 10. 12:27
Rosszat gondolni, rosszat bevonzani, rosszat "teremteni", ugyanannyi energiába kerül, mint a jót. Akkor meg miért ne a jóra gondolnék, a jót várnám, a jó felett örülnék???
15. bowie (válaszként erre: 9. - Tavasz007)
2012. szept. 10. 12:27

Szerintem, ha sokszor mondogatja, akkor előbb-utóbb el is hiszi a dolgokat...

Mint ahogy most azt hajtja, hogy csődtömeg, és persze el is hiszi ezt.:)

Éppígy, ha sokszor mondogatja, hogy pl "fú, de szupi ez vagy az" akkor azt el is hiszi egy idő után.:) És ha elhiszi, az kiül az arcára, az sugárzik az egész lényéből...és onnantól kezdve könnyebben észreveszi azt is, ha jó dolog történik. Szerintem.:)

14. Cessi (válaszként erre: 13. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:25
Miért kérdőjelezed meg? Mondjuk akarsz fogyni 10 kilót. Csak 9,5 sikerül, akkor az már kudarc?
2012. szept. 10. 12:22

Illetve megkérdőjelezek mindent, amit teszek... jó ötlet spórolni? Jó ötlet diétázni? Mi van, ha nem sikerül? Ha nem fogyok le, ha nem lesz autóm, ha nem jövök össze vele?


Feltételezem itt a hiba...

2012. szept. 10. 12:22
Nem hiszek benne. Ez egy maszlag, pont úgy mint az ezotéria.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:22

Két gondolat jutott eszembe.


Az egyik, hogy ha mosolyogsz, általában visszamosolyognak rád.

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha pozitívat adsz, és pozitívat vársz, akkor a legtöbb esetben vissza is kapod.


A másik, hogy a pesszimistát nem érheti akkora csalódás, hiszen az legrosszabbra készül. Az optimista viszont út közben boldogabb.

Mi a jobb? Boldogtalanul élni? Vagy boldogan és néha pofára esni?

10. b4d40997c0 (válaszként erre: 8. - F6adc49b0f)
2012. szept. 10. 12:21

Neked is, és tavasznak is igaza van... régebben elhittem, biztos voltam abban, hogy sikerül. Most is azt súgja a megérzésem, hogy van még jövőnk, és néha úgy is alakul a dolog, de mindig megkérdőjelezem, hogy tényleg? mi van, ha félreértem, és akkor összeomlik minden...


Ezért is gondolok itt a vonzás törvényére, hogy bevonzom a rosszat, mert túlkombinálom a dolgokat.

2012. szept. 10. 12:17

mondhatsz barmit, de ha nem hiszed el a szived melyen, akkor nem er semmit.


a vonzas torvenye erzelmek alapjan mukodik, azt kapod, amit ugy erzel, hogy megerdemelsz.



szabadits fel erzelmeket, engedj el serelmeket, ....

jol hangzik? :))

8. f6adc49b0f (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:14

nem csak mondogatni kell..úgy is kell állni a dolgokhoz.


magabiztosság,öntudatosság,céltudatosság kell az élethez.határozottság,hogy mit akarsz..és amit akarsz azt el is kell érned.kitartással,,türelemmel.


ha csak mondogatod,hogy sikerül de nem hiszel benne annak mi értelme?

7. Cessi (válaszként erre: 5. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:12

Nem kell rágörcsölni, majd jön, amikor akar.

Tenni kell mindenért, de ne ez tegye ki az életed. Legyél vidám, éld az életed, ami boldoggá tesz, és meglátod, ez rajtad is meg fog látszódni.


Mellesleg jó tanács: a pasik azt szeretik, ha valakiért meg kell küzdeni. Legyél elérhetetlen, hadd kapálózón érted.

Ha pedig nem akar, hagyd a fenébe, nem érdemel meg!

6. f6adc49b0f (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:11
ez a zümmögés--no1!.)))
2012. szept. 10. 12:09
Persze, gondoltam tenni is, de például párkapcsolatban nagyon szeretnék összejönni egy sráccal, és hullámzunk, egyszer alakul, majd romba dől... anyum szerint nagyon rágörcsölök, ha nem tenném hamarabb összejönne. Ez érdekelne, hogy tényleg így van-e... Ezért kérdeztem a pozitív gondolkozást is, hogyha nem görcsölök, akkor tényleg könnyebben összejönnek a dolgok?
4. Rozália (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 12:08
Ennyire tuti nem egyszerű:))
2012. szept. 10. 12:07

Nem hiszek ebben ha jóra gondolok, jó történik velem dologban, de még mindig jobb, mint a rosszra gondolni, és azon rágódni.

Ülj le, és gondold végig, miben érzed magad rossznak, és miért, majd gondold végig, mit tehetsz ellene.

Azzal, hogy csak vársz, semmi sem lesz jobb. Tenned is kell érte!

2012. szept. 10. 12:06

Nem, van akiét totálisan romba dönti. Főleg azokét, akik beveszik a "titkot", hogy elég egy sarokban zümmögni és elhinni és akkor majd megtörténik.


A tudatosság az egyetlen dolog, ami jobbá teszi az életet. A vonzás törvénye működik, ez tény. De messze áll az olyan szirupos történetektől, amit pl. Rhonda Byrn könyveiben áll.

2012. szept. 10. 12:04

Van az életemben pár dolog, mint pl párkapcsolat, diéta, munka, amikben csődtömegnek érzem magam. Nem vagyok magabiztos, öntudatos. Nem tudom hogyan kellene nekikezdenem, és mit rontok el, ami miatt nem járok sikerrel.


Épp ezért indítottam egy naplót, ahol részletesen leírom az eddigi életem, az ezután következő történéseket, ha valaki szeretné egy "csődtömeg" életét nyomon követni, esetleg segíteni, hogy hogyan találhatnék önmagamra, hogy mások számára is vonzó legyek, azt nagyon megköszönöm.


Itt pedig az érdekelne, hogyha elkezdek pozitívan gondolkozni, és azt mondogatni, hogy sikerül, akkor az bevonzza a jó dolgokat?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook