Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? fórum

A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
88. 9886f305e8 (válaszként erre: 86. - 55875e9863)
2012. szept. 10. 18:45

:) Azt is bizonyították már, hogy ha képzeletben sportolsz valamit, az izmaid olyan jeleket küldenek, mintha fizikai értelemben tennéd.

És ha elképzeled, hogy nyersz vagy jól szerepelsz a versenyen többet teszel, mintha edzenél.

De mily csekély dolgok ezek a szerelemhez képest? Ugye? :))

87. 9886f305e8 (válaszként erre: 84. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 18:40
Hát épp ezért mondom, hogy komplikált. :) De szerintem a válasz egyszerűen a SZERESD! Ne azért, mert megölel vagy sem. Szeresd akkor is ha ölel, akkor is ha nem. A szeretetre (igazi) nem lehet gyűlölettel válaszolni. Ha úgy alakul viszonozza a szerelmed, ha nem akkor emberként fog szeretni és tisztelni.
2012. szept. 10. 18:37

"A szerelem egy részről szenvedély, más részről nagy színjáték is. Egy szerelemben az ember az összes vágyát meg fantáziáját rávetíti a másikra, és sokszor a saját fantáziájába szeret bele." (Popper Péter)


Érdekes dolgok ezek, mindenki a saját élettapasztalataiból láthatja az igazságot, és a hamisságot ezekben a nagy tudásokban. :) A vonzás törvényének alapjai az általános fizikában is le vannak írva, ezek a tudományágak viszont olyan fejlődésben mentek keresztül a mostani időkre, mindent leírnak ami ezt bizonyítja, magyarázza és elírja működését.

Igaz ezek elég magas szintű fizikai/filozófiai dolgok amit már matematikailag is bizonyíthatóak, hogy elég sokszor kell átrágni, mire megérti az ember, de megéri a fáradtság. :) Sok minden megmagyarázhatatlan dologra világítanak rá. Én a vonzás törvényét használom, amennyire tudom már, és próbálom fejleszteni a használatát, eddig csak a hasznomra vált. :)

85. 9886f305e8 (válaszként erre: 70. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 18:36

Bennem általában kettősség van ezen a téren. Belelátok az emberekbe, látom azt, hogy esendőek, látom a problémáikat, látom miért bántanak (engem vagy másokat), magukkal van bajuk. Na ha éppen káosz van bennem és én is magam alatt vagyok akkor jön a gonoszak az emberek, miért kellett jónak születnem? Hol éri meg becsületesnek lenni?

Ha békében vagyok: akkor szimplán nyugtázom, hogy drogdíler a fia, válik, megcsalták, nem tetszik magának stb rám vetíti ki, én voltam kéznél. Persze ilyenkor nem is "vonzok" ilyen szitukat és régi "sérelmeket" válaszolok meg ezekkel... És persze ilyenkor büszke vagyok arra, hogy nyilván nem vagyok tökéletes, de próbálok tiszta szívvel, becsülettel élni.

2012. szept. 10. 18:35

A lelkem mélyén, vagyis én úgy hívom, hogy valahol, valahogy érzem, hogy vonzódik hozzám, hogy ő is megölelne, de most büntiben vagyok... meg alapból nem az ölelgetős fajta, de eddig nem utasította el, ha megöleltem, csak most, miután megharagudott, és most közölte, hogy eddig szánalomból ölelt, és ne kényszerítsem rá, illetve hogy honnan gondolom, hoyg ő nem ölelne meg, ha nem könyörögnék érte folyton...


Ezek alapján úgy gondolom, hogy van még rá kilátás, ahogy a kapcsolatra is. Tehát nem teljesen reménytelen dolgot akarok bevonzani...

83. 9886f305e8 (válaszként erre: 71. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 18:16

Pont az ellenkezője! Ha igazából a lelked mélyén azt érzed, hogy soha nem ölel már, akkor csak önámítás lenne jó érzést erőltetni, hogy be tudd vonzani. De most úgy érzem, hogy itt konkrét személyről van szó és ez komplikáltabb dolog.

Javítsatok ki, ha én tévedek, de szerintem egy másik személy szeretetét, akaratát befolyásolni nem lehet vonzás törvényével. Vagyis szerelmi téren értem. Egy dolgot tehetsz, szeresd, csak úgy, feltétel nélkül. Ha rá gondolsz, tudatosítsd, hogy szomorú vagy és ez csak az elme reakciója (mert nem a tiéd, birtoklási vágy, féltékenység stb) és tudd, az igazi önvalódnak nincs szüksége rá a létezéshez, és a boldogsághoz. Ahhoz egyedül önmagadra van szükséged. Csak szeresd, mint egy másik embert és bármi megtörténhet. De simán szerelmet, társat lehet vonzani ha nem XY-ra vetítjük ki, hanem egyszerűen egy hozzánk illő, számunkra tökéletes embert kívánunk.

82. 9886f305e8 (válaszként erre: 79. - Purple1972)
2012. szept. 10. 18:06

Ehhez kicsi vagyok így felhasználom az egyik kedvenc íróm magyarázatát: két féle energia létezik szeretet és félelem. A félelem vonzza a félelem tárgyát. A szeretet a minden.

Saját meglátásom mondjuk, pl nekem nincs bajom a jobb félni, mint megijedni gondolkodással, mert Murphy törvénye, ha elvágod az ujjad, tuti pont nincs nálad sebtapasz (miért is lenne?) onnantól elkezdesz magadnál hordani és tuti nem vágod el az ujjad... de kisegíthetsz vele mást! XD

Na jó komolyabb leszek, ha valakit megnyugtat, hogy bebíztosítja magát bizonyos dolgok ellen, és az kell ahhoz, hogy többé ne féljen, hogy gondoljon rá és megelőzze a bajt, akkor érzelmi szinten nem vonzza a rosszat. HA tényleg megnyugszik a dologtól!

De ezt már túlbonyolítottam talán...

2012. szept. 10. 18:00
Én hiszek abban,hogy a pozitív gondolkodás bevonzza a jó dolgokat az ember életébe...
80. 9886f305e8 (válaszként erre: 69. - 55875e9863)
2012. szept. 10. 17:59
:) Tetszik ez a meggyógyul a lelkem kifejezés, pont a hasonló bibliai idézet ihletésével írtam múltkor egy dalszöveget.
2012. szept. 10. 17:58

Sziasztok!

Ez egy érdekes téma, nekem lenne egy kérdésem, ami nem hagy nyugodni:

Az hogy működik, hogy valaki a rosszat bevonzza?

Mert többször hallottam már, hogy ne gondolj rá (rossz dologra), mert bevonzod.

De mi ebben a logika?

Amikor pont azt NEM akarja, akkor miért vonzza be???

Ezt esetleg meg tudná mondani valaki?

78. b4d40997c0 (válaszként erre: 76. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 16:18

Igen, azon leszek, csak sajnos van 4-5 ember, akikre nehezen tudok haragudni... és hiányoznak, ha nincsenek kapcsolatban velem. És itt most nem számítom anyumat, mert szerintem természetes, hogy hozzá kötődöm, mivel már csak ő van nekem.


5 embert tudok mondani, akikre számíthatok, ebből 2t, akiket bármikor fel merek hívni, 1et aki bármikor segít és tanácsot ad, 1et, aki meghallgat, megnyugtat, és az 5. az, aki most hátbadöfött...


Alapvetően rólam is lepereg, csak tudta az illető, hogy számított nekem a dolog, de csak azért is kavarta a szart... úgyhogy... én nem fogom keresni, csak ha olyan van, ami rá tartozik, illetve ő számíthat az én segítségemre.

77. a6bc29c843 (válaszként erre: 76. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 16:14
*életemben
76. a6bc29c843 (válaszként erre: 75. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 16:13
Normális esetben mondhatnám, hogy az anyám fontos nekem. Ha jól belegondolok nem. Nem kötődöm hozzá érzelmileg(nem is utálom, inkább semleges). Szóval lehet, hogy akit te fontosnak gondolsz, nem is az. :) Én nem tudok az életben mondani 3 embert akik fontosak számomra, akik nélkül nem tudom elképzelni az életemet. Sajna, csúnyán hangzik, de ez van. Így meg marha nehéz a hátba döfés, mert lepereg rólam. Szóval azt akartam kihozni belőle, hogy szelektálj. :)
75. b4d40997c0 (válaszként erre: 73. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 16:09
Nem mindenkivel vagyok jó... azokkal vagyok jó, akik fontosak nekem... de pl pont tegnapelőtt kaptam egy nagyon csúnya hátbadöfést, olyantól, akitől marhára rosszul esett, és nem számítottam rá... és ezzel telt be nálam a pohár, megfontolom kihez hogyan viszonyulok.
74. b4d40997c0 (válaszként erre: 72. - 55875e9863)
2012. szept. 10. 16:08
Na, erre térjünk már ki priviben, hogy mi is ez a kívánság folyamat. Estére szerintem én a naplóba le fogom írni, hogy mit szeretnék elérni... meg magamnak is papírra, és kiragasztom :) Erről, hogy te hogyan csináltad, meg mi ez a megteremtési folyamat, mesélsz bővebben? :)
73. a6bc29c843 (válaszként erre: 70. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 15:59

Ez a tipikus mondat, amitől meg nekem van hidegrázásom. :)

"én mindenkivel jó vagyok, én meg nem kapok semmit, csak a hátba döfést" szöveg. Kíméletlen leszek, és talán nem is fog velem senki egyetérteni, de én pontosan annyit adok másnak, mint amennyit én kapok. Sem többet, sem kevesebbet.

72. 55875e9863 (válaszként erre: 71. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 15:55

Szerintem fordítsd meg a dolgot, ne akard görcsösen, hanem használd azt a bizonyos kívánság folyamatot. Biztos emlékszel még az érzelmi irányító rendszer működésére. :)

Virtualizáld azt amit szeretnél érezni, már az is jól eső dolog. Aztán a többi majd jön magától. Te csak azzal foglalkozz, hogy bármi történjék, próbáld meg a jó oldalát is észrevenni a dolgoknak, legyen akár milyen rossz is.


Én nálam működik. Tavaly csináltam egy kívánság listát. A magam módján, kicsit keverve A Titok módszerrel elkezdtem a "megteremtési" folyamatot. Most pedig ha elővenném a listát, összesen 2 dolog hiányzik még a listáról, ami még nem valósult meg. De ha azt nézem minden mást sikerült megcsinálnom, megszereznem, megélnem, akkor én úgy gondolom sikeresnek mondhatom a pozitív gondolkodást mint életmódot/módszert...:)

71. b4d40997c0 (válaszként erre: 64. - 9886f305e8)
2012. szept. 10. 15:19
Érzelmeken alapul... ezt úgy érted, hogy csak pozitív érzéseket társítsak hozzá? Tehát ne gondoljam pl, hogy soha nem fog már megölelni, hanem amikor az ölelésére gondolok, akkor képzeljem el milyen jó érzés? És akkor ezt fogom bevonzani?
70. b4d40997c0 (válaszként erre: 63. - 98784d9a26)
2012. szept. 10. 15:18
Én igyekszem mindenkiben a pozitívat meglátni, gyakran nem ezt kapom vissza... Vagy legalábbis hátba döfnek... talán szét kellene választanom a "meglátni a másikban a jót" és a bízni a másikban dolgot...
69. 55875e9863 (válaszként erre: 67. - 9886f305e8)
2012. szept. 10. 15:00

Vannak dolgok amik nem mindenkinek jönnek be.

Meg kell tudni keresni azt az utat, ami saját magad számára megfelelő, kielégítő és örömet szerző út.

Én nekem is maga a zene jelent sokszor megoldást, más tudatállapotba helyez, kikapcsol és olyankor nagyon jól érzem magam. :)

Van amikor rossz kedvem van, fogom magam lemegyek a próbaterembe, és tolok egy zúzós prog metál/rock számot! :D ...és egyből meggyógyul a lelkem, egy időre...:D

2012. szept. 10. 14:55

Nem arról van szó, hogy figyelmen kívül hagyjuk a rossz dolgokat. El kell fogadni a létezésüket, hiszen ebben az illuzórikus világban, minden attól függ mit képzelsz magad köré, milyen illúziót gondolsz/érzel. A világ alapvetően az ellentétekre, az ellentmondásokra, a jó és a rossz oldalra épül. Mindenben benne van az ellentét, a rossz, a tükörpár. Ennek megélésénél nem mindegy, mit képzelsz el, mit gondolsz, mire hogyan reagálsz. De ebben a legszebb, hogy mindenki másképp, reagál, mond, cselekszik, gondolkozik, és mivel emberek vagyunk benne van a hibázás lehetősége is.

Nem vagyok vallásos, de több vallást is tanulmányoztam, mindegyikben van valami közös pont.

Buddha történetei közt van, hogy egy döglött kutyát néznek a tanítványaival, közben azt mondják: hogy fúúúj, de undorító ahogy oszlik...

Erre Buddha annyit mondott, így van, de milyen szép fehérek a fogai...:D


Tehát el kell fogadni a rossz dolgok létezését is, és meg kell tudni látni bennük a szépségét is, a jót is. Ezáltal nem fogod taszítani magadtól, hiszen elfogadod, így innentől kezdve nem adsz neki több erőt, a rossz elleni harcból.

(A titok is egy fantasztikus könyv, ahogy sok más ilyen alkotás, és egyéb tanulmány. Mindenki ezekből azt a tudást fogadja el, és teszi magáévá ami számára hasznos, és logikus, ebben rejlik a bölcsesség.) :)

67. 9886f305e8 (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 14:51
Igen, érteni én is értettem, de tele volt a fejem számomra használhatatlan elméleti tudással. Az én személyes bajom a gyakorlat, L. Hay-nél is, egyszerűen nem vagyok olyan típus aki naponta leül és meghallgatja, elmondogatja, elgyakorolja stb stb Volt egy bankos "játék" Hicks-éknél, meg a teremtő doboz... na ezek engem csak elszomorítottak. Abba is hagytam egy idő után. De lehet másnak az a kulcs. Nekem a zene volt a nyomógomb, azzal indult minden.
66. michelle.r (válaszként erre: 64. - 9886f305e8)
2012. szept. 10. 14:42
Igen, mindenkit más információ talál meg :). Én pl. a Hicks könyvekből értettem meg, hogyan is működik a vonzás törvénye.
65. a6bc29c843 (válaszként erre: 63. - 98784d9a26)
2012. szept. 10. 14:41
Pont olyan hajlamosak vagyunk a rosszról is megfeledkezni. Akkor talán észrevennénk a jót.
2012. szept. 10. 14:39

Sziasztok! Leírom a tapasztalatom:

-könyvektőlcsodát várni butaság (majdnem mindet olvastam...)

-a Titok könyv azért íródott, hogy Rhonda B. meggazdagodjon

-a vonzás törvénye ('szerencsés véletlen', 'minden összejön', 'valahogy most minden sikerül')létezik

-ha magad alatt vagy és elkezdesz 'hülyeségeket' ismételgetni, mint gazdag vagyok, vékony vagyok stb attól csak feszültebb leszel, mert érzed benne az önámítást

-volt, hogy egy könyv rántott fel a padlóról (Beszélgetések Istennel), de ez olyan dolog, hogy mindenkit más érint meg és lehet időszakos egokáprázat csupán

-amikor a legkilátástalanabb a helyzet és tényleg nem tudod hova tovább, akkor jó esélyed van arra, hogy már csak a felfele vezető útra léphess

-valaki írta már, és nagy igazság, hogy a vonzás nem a szavakon múlik, hanem az érzelmeken, az én érzelmeimet a zene tudja leginkább befolyásolni (dallam és szöveg is számít)

-nyugodtan kérhetsz segítséget gyógyítóktól (természetgyógyász, energiával dolgozók stb), ha találsz megbízhatót

-én most nagyon jól vagyok (nem önszugerálás), járok én is egy gyógyítóhoz, egyre ritkábban és megtaláltam azt a zenét, ami felpiszkált, hogy felébredjek és éljek, sőt a feszültséget is ki tudom adni általa, így ha meginog a harmóniám, akkor csak feltekerem a hangerőt...

-pár hónapja egy holdfényes nyári éjjelen éreztem azt, hogy Istenem én olyan jól érzem magam, olyan boldog vagyok (persze nem volt okom rá), pár nappal később már lett nyári munkám

-közben volt, hogy kissé "visszaestem", na ekkor szaladtam a gyógyítómhoz, és rájöttem arra is, hogy túl sokat hallgattam a HIM-et (depis metál)

-élveztem a nyarat, imádtam a nyári munkámat, összejött egy olyan buli, amiben nem is reménykedtem, a jelennek éltem és nem érdekelt mi lesz ha vége a szezonnak

-gyakorlatilag a mai napra maradtam munkanélkül, mert holnap kezdek az új munkahelyemen, tegnap még dolgoztam a strandon :)

-meg kell találnunk azt a valamit, legyen az hobbi, zene, könyv, film, ami segít átlendíteni a negatívból a pozitívba

-a pozitív gondolkodást, hívjuk inkább pozitív életérzésnek, nem könnyű megtalálni, mondjon bárki bármit, ha épp rosszul érzed magad, nem leszel jobban attól ha valaki neked esik, hogy mert ezt mondod, mert ezt gondolod, mert így úgy amúgy ezt vonzod magadhoz

-ha mindenáron könyv, akkor Eckhart Tolle- Most hatalma tetszik nagyon, persze most olvasom, ha épp a másik oldalon lennék, nem tudom, hogyan értékelném, a Hicks könyvek is jók, de nekem nem segítettek tartósan

-ha nem érzed jól magad, nem kell azt mondanod hogy húú de happy vagy, mert az önámítás, de ha panaszkodsz akkor is ha nincs rá okod... hááát, igen magyar mentalitás sajnos, a jó hírekre kevesen kiváncsiak

-csodás érzés ha őszintén és szívből tudod azt mondani: köszönöm csodásan érzem magam

-harmóniában lenni, pozitívan érezni nem azt jelenti, hogy non-stop mosolyognod kell, én is fel tudom húzni magam, van hogy nyűgösen kelek reggel, de tudom, hogy ez csak az elme játéka, a világban rend van, veszek pár mély levegőt vagy bekapcsolom a zenét és a nap 80 %-át az elégedett MOST-ban töltöm

2012. szept. 10. 14:18

Szerintem nagyon fontos, hogy mindenről pozitívan gondolkodjunk, főleg azért, mert hajlamosak vagyunk inkább a rosszat észrevenni. Sajnos a rosszat a körülményekben, környezetünkben, másokban vesszük észre elsősorban. (Magunknak inkább elnézzük.)

Pedig sokkal több a pozitív, mint a negatív.

2012. szept. 10. 14:16

Aranyosi Ervin: Kacagni várlak



Kacagó emberek körbe-körbe állnak,

egymásra nevetve, vígan hahotáznak.

Vidám gyakorlatok törik meg a csendet,

mért lenne szomorú, ki velünk nevethet.


Tapsikolva kezdünk, “beállítva óránk”,

“méretes méteres” új nevetést ró ránk.

Halandzsa beszédünk itt mindenki érti,

hangos bruhahánk a füleket nem sérti!


Ám a nevetést mi túl komolyan vesszük,

sokáig benntartjuk, aztán eleresztjük,

Hógolyózunk nyáron, füvet nyírunk télen,

sok jó, vidám ember, egyik sem idétlen.


És ha kíváncsi vagy mindezt hogy csináljuk

gyere el a klubba, szeretettel várunk.

Rossz kedved hagyd máshol, viduljon a lélek

minden nevetéssel boldogabban élek!

2012. szept. 10. 14:12
egészen biztos de erre se képes mindenki vagy én nem
60. a6bc29c843 (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 14:04
Asszondod megtaláltam? :P
59. michelle.r (válaszként erre: 57. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 14:02
Na, te már megtaláltad a bölcsek kövét :o)). Helyes, pontosan így kell tenni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook