Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? fórum

A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
118. b4d40997c0 (válaszként erre: 115. - 25d4b44717)
2012. szept. 13. 13:11
Kicsit másra kivetítve, ha arra koncentrálok, hogy egy srác velem fog összejönni, nem attól rettegek, hogy egy másik lánnyal fog összejönni, akit még nem is ismer, akkor azt fogom bevonzani.
117. 25d4b44717 (válaszként erre: 114. - Castellina)
2012. szept. 13. 13:10
Esetleg így akar ismerkedni,mert lenyügözte a szépséged:-)
116. 25d4b44717 (válaszként erre: 112. - A6bc29c843)
2012. szept. 13. 13:08
Bíztam benned. Tudtam,h.rád számíthatok:-) :-)
115. 25d4b44717 (válaszként erre: 111. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 13:06
Annyi szép és jó veszi körül az embert,azokra koncentrálok,így azokat vonzom be.Csak olyanok társaságát keresem,akik pozitívan gondolkodnak,írnak,cselekesznek. A többieket óvatosan leépítem.Bizok az Univerzumban és magamban.Tudom a jódolgok előbbutóbb rámtalálnak. Nyitott ajtóval és .szobával várom a szívemben az élet örömeit,a boldogságot:-),
114. Castellina (válaszként erre: 111. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 12:51

Teljesen egyszerü dologgal illusztrálom. Ez velem is megtörtént nem egyszer.

Megyek a járdán eső után. Mellettem elzúg egy gépkocsi, bele a tócsába és lefröcsköl vizzel.


Két válsztásom van:

1 dühöngök és szidom az anyját, mert biztos, hogy direkt csinálta, majd szét csap az ideg, hogy ez megtörtént

2 változtatni nem tudok rajta, ezért elfogadom a helyzetet, ez van címszóval, majd megszárad...

a soförröl pedig azt gondolom, hogy valószinüleg nem direkt volt, figyelmetlenségét megbocsátom..

113. michelle.r (válaszként erre: 98. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 12:42

Igen, tökéletesen. Olvass Louis Hay-t, Hicks könyveket, esetleg Tollét. A legtöbbjüket hang vagy videoanyag formájában a youtube-on is megtalálod.

Egyetlen pillanat alatt meg tudod fordítani ezt. Abban a pillanatban, ahogy megérted, hogy működik.

112. a6bc29c843 (válaszként erre: 110. - 25d4b44717)
2012. szept. 12. 22:23
Majd igyekszem. Komolyan.
111. b4d40997c0 (válaszként erre: 110. - 25d4b44717)
2012. szept. 12. 22:22
És a rosszakat hogyan tudod elhessegetni, hogy a jók következzenek be helyettük?
110. 25d4b44717 (válaszként erre: 23. - A6bc29c843)
2012. szept. 12. 21:37

Igen ,a pozitív gondolkodás jobbá teszi életünk!


Az Univerzum azt adja vissza amit kiadunk magunkból.

Nézd végig és mindenki az eddigi élete történeteit.Mind a rossz mind a jó események előtt gondolatok ezrei futottak agyunkban! Ha visszaemlékeztek,rájöttök,mindíg olyan esemény történt amilyen töltésűek voltak a megelőző gondolataitok.

Magatokhoz lehettek őszinték.


Sok sok példával tudnám illusztrálni.de elég,ha ti magatoknak teszitek:-)

109. michelle.r (válaszként erre: 103. - 9886f305e8)
2012. szept. 12. 11:37

Gyanús vagy te nekem :o)). Tolle vagy csendo? ;)). Nem írok semmit, kb. ugyanezt mondtam volna.

A jelenben nincs probléma, jövő meg nincs, ha mindig a jelenben vagyunk :)

108. michelle.r (válaszként erre: 102. - 9886f305e8)
2012. szept. 12. 11:32
Sajnos szerintem ez éppen ellenkezőleg hat. Azt programozza beléd, hogy azért jó szegénynek lenni, mert a szegények mindig vidámak, okosak, furfangosak és jó szívűek. Ellenben a gazdagok ezekben a mesékben általában rosszak, buták, és a végén jól meg is járják.
107. secret! (válaszként erre: 106. - Alidamolnar)
2012. szept. 12. 07:48
Ezen lehet segíteni, nekem is volt halálfélelmem, és egyéb terhesség alatti depim, a pszichológusom rendberakta. Azután persze vedd elő a Titkot, Erőt és Varázslatot, mert feltölt nagyon.
106. alidamolnar (válaszként erre: 105. - Secret!)
2012. szept. 11. 20:42
Köszi szépen, akkor megpróbálom, és megnyugtattál, hogy itt hiába is jönnék a pozitív gondolkodással.
105. secret! (válaszként erre: 104. - Purple1972)
2012. szept. 11. 20:07
Ez egyfajta fóbia, pszichológus segít rajtad. Nincs köze a pozitív gondolkodáshoz, vonzás törvényéhez, ilyen módon. Meg fogja oldani, egyszerű gyakorlatokkal, homeós szerekkel, menj el.
104. Purple1972 (válaszként erre: 103. - 9886f305e8)
2012. szept. 11. 17:30

Köszi, hogy írtál. Hát, én konkrétan attól félek, hogy autóbaleset ér. De a nap minden percében ott van a fejemben. Ha kocsiba kell ülnöm, remegek (utasként, mert van jogsim, de nem használom). Már rányomja a mindennapjaimra is a bélyegét, pl. anyámat azért látogatom ritkán, mert nem merek beülni a kocsiba, holott 100 km-t más nevetve megcsinál egy hétvégén.

Férjem igazán türelmes, de látom, hogy sajnál nagyon, nem tud mit tenni ő sem. Olyan jó lenne lenyugodni ez ügyben.

103. 9886f305e8 (válaszként erre: 99. - Purple1972)
2012. szept. 11. 17:26
Próbálj óvintézkedéseket tenni ellene, hátha az megnyugtat és már nem fogsz annyira félni. Vagy tudatosítsd, hogy a félelem az egó reakciója, ami csupán illúzió és nem része igazi önvalódnak. Állítólag minden félelem a halálfélelemből fakad. Én mindig azt vallottam, hogy nem félek a haláltól, mégis tele voltam félelmekkel. Ez furcsa, mindenesetre próbálok a jelennek élni és nem gondolkozni azon mi történhet. A MOSTban van bajod? Nem? Akkor meg miért félsz a jövőtől? Az csupán egy későbbi MOST lesz! :)
102. 9886f305e8 (válaszként erre: 97. - Michelle.r)
2012. szept. 11. 17:22

A kis ember népmeséken nőtt fel, a szegény legény, a 3. (elnyomott) gyerek, a jó mindig elnyeri jutalmát!

Ha becsülettel él és jó lelkű, akkor a negativitása ellenére talán mélyen legbelül számít arra a mesebeli fordulatra. Néha már ez is elég. :)))

101. 9886f305e8 (válaszként erre: 93. - Jstefan)
2012. szept. 11. 17:17

Abban egyetértek, hogy akit eleve úgy nevelnek (nem féltik állandóan, nem nevelik bele az aggódás, szegénység stb érzését, igazán szeretik) az elve megkapta az "ajándékot" az útra.

De attól, hogy valakit "rosszul" nevelnek, mert anno a szüleit is rossz minta alapján nevelték (Magyarországon sajnos elég jellemző), még lehet sikeres és boldog ember, ha megtanulja szeretni, elfogadni magát és ezáltal új gondolkodás mintákat vesz fel, pozitív irányba vált.

Nehéz, meg kell harcolni a múltad "kísérteteivel", aztán el kell őket engedni. :)

100. Purple1972 (válaszként erre: 93. - Jstefan)
2012. szept. 11. 16:00

Nagyon jól írod, hogy gyerekkorból ered. Én simán vissza tudom vezetni (állandóan negatív beállítódású nagymama vigyázott rám a nap 16 órájában, szüleim sosem bíztak bennem, stb...) Ezzel együtt jól tanultam, magas végzettségem van, jó munkám, segítőkész férjem, tündéri lányom, és mégis tele vagyok félelmekkel.

Van egy félelmem, ami megkeseríti a hétköznapjaimat is, és most meg félek, hogy megteremtem:((

99. Purple1972 (válaszként erre: 91. - Michelle.r)
2012. szept. 11. 15:55
De van egy dolog, amitől nagyon félek, betegesen, és most meg már arra gondolok, hogy pont ezáltal fogom megteremteni:(( És még jobban félek tőle így:((
98. b4d40997c0 (válaszként erre: 96. - Michelle.r)
2012. szept. 11. 12:21

Ebből én saját magamra azt vetítem le, hogy amíg azt hajtogatom, hogy csődtömeg vagyok, engem nem lehet szeretni, megérdemlem, hogy nem ölel meg a kiszemelt fiú, vagy nem akar járni velem, addig esélyem sincs az ellenkezőjére...

Ergo ha valaki ki van békülve magával, és szereti saját magát, annak sokkal nagyobb az esélye arra, hogy a kiszemelt emberke, illetve bárki más is szeretni, tisztelni fogja.

Jól értelmezem? :)

97. michelle.r (válaszként erre: 96. - Michelle.r)
2012. szept. 11. 10:11

Aki folyamatosan azt szajkózza, hogy a kisemberrel mindig, mindenhol kicsesznek, csak az tud érvényesülni, akinek az anyja, apja, rokona vagy boldog őse tolja a szekerét, az ezt valóban meg is fogja tapasztalni.

Ő lesz az, akinek mindig rossz kaját hoznak az étteremben, akit átvernek a közérben, aki elől mindig más viszi el az előléptetést. És minél tovább bizonygatja, hogy na ugye, igazam volt, annál inkább valóban igaza lesz.

2012. szept. 11. 10:09

Egy fórumról eszembe jutott, valami, ami szerintem nagyon fontos a vonzás törvényéhez.

Mindenkinek a saját hitrendszere határozza meg, hogy milyen irányban működik az életében a vonzás törvénye.


Az agy nem tud különbséget tenni aközött, hogy magadról beszélsz, vagy másról. Aki folyton azt hangoztatja, hogy becsületes úton nem lehet valaki gazdag, és akinek pénze van, az mind csirkefogó, az tök mindegy, mit mantráz és meddig, soha nem lesz pénze. Mert ahogy másról beszél, gyakorlatilag úgy beszél magáról.


És még valami fontos, amit a saját életemben is megtapasztaltam, amíg az ember nem fogadja el az anyját és az apját, amíg ellenállás van benne, addig nem működik sem a párkapcsolata, sem az anyagi problémák nem szűnnek.

95. ariadné fonala (válaszként erre: 94. - B4d40997c0)
2012. szept. 11. 09:18

Kételkedés nem olyan rossz dolog.

Bizz magadba!

Cselekedj!


Ha meg nem csak rajtad múlik és nem jön össze, akkor ez van.


Nekem a pozitív gondolkozás azt jelenti, hogy nem azon gondolkozom mim nincs, hanem mim van.

2012. szept. 11. 09:03
Mit tesztek az ellen, hogy ne kételkedjetek egy dologban? Hogy áh, úgyse jövünk össze, úgyse lesz pénz... nem ezt érzem alapvetően, de most eluralkodott rajtam...
93. jstefan (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. szept. 10. 20:37
A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet, de arra születni kell!!! Aki már kisgyermekkorban is érzékenylelkű volt az felnőttként is pesszimista, depresszióra hajlamos lesz.Vannak tréningek ahol pszichológus segítségével a jellem erősíthető,a pozitív gondolkodás részben tanítható, de könnyen vissza lehet kerülni depressziós állapotba.
92. 55875e9863 (válaszként erre: 91. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 19:26

Jól írtad le! :)

Nekem ez a gazdagság dolog kicsit másképp jött be.

Alapvetően nem egy gazdag családban születtem, és sosem sikerült jó fizetéseket kapni, hiszen örültem, ha van munkám...

A kívánságlistámmal kapcsolatban ez is sikerült. Olyan párt sikerült kapnom, aki azt mondta ne dolgozzak, inkább tanuljak, és inkább mindeközben a babaprojektet vegyünk előtérbe, és ez alatt a pár hónap alatt végre kipihenhettem magam. Most ezerrel a tanulás megy. :) A pénz dolog pedig annyit, az nekem nem működött, hogy gazdagnak és pénzesnek képzeltem magam.

Az működött, hogy azt mondtam pénz nélkül is boldog leszek.... és meglepetésemre boldog voltam. Egyszer csak, a mostani páromhoz vetett a sors, mellette meg semmi hiányban nem szenvedek, nyugodtan élek mellette, kiegészítve egymást.


Tehát, ahogy írtad teljesen igaz, ez a divatosság vált gazdagság-megerősítés, nem egészen úgy működik ahogy mondják, hiszen olyan ellentmondásba keverik az elmét, hogy már nem hiszed el, hogy működik, itt pedig kútba esik a nagy módszer.

91. michelle.r (válaszként erre: 79. - Purple1972)
2012. szept. 10. 19:07

Nem bevonzod, hanem gyakorlatilag megteremted. Mivel mindig arra gondolsz, arra fókuszálsz, oda összpontosítod az energiádat.

Ezért becsapósak szerintem ezek a mostanában nagyon divatos gazdagság-megerősítések. Minél többet mondogatod, annál inkább arra figyelsz, hogy nincs.

90. 55875e9863 (válaszként erre: 88. - 9886f305e8)
2012. szept. 10. 18:56
Bizony! :) Ahogy mondták a filmben is, ez azért van, mert agyunk nem tud igazán különbséget tenni a valóság és a képzelet közt. Ugyanazokat a reakciókat/érzelmeket/energiákat szabadítja fel, mindkét esetben. A szerelem pedig egy bonyolultnak tűnő, valójában tök egyszerű bio-kémiai folyamat. Kell a fajfenntartáshoz, és ez viszi tovább az embert, ad motivációt, erőt és élni akarást. :)
89. Purple1972 (válaszként erre: 82. - 9886f305e8)
2012. szept. 10. 18:52

Köszi szépen!

Tényleg lehet benne valami, amit írsz.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook