Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A nyomtatónkba beszáradt a - természetesen utántöltött - festék, mit lehet ezzel csinálni? fórum

A nyomtatónkba beszáradt a - természetesen utántöltött - festék, mit lehet ezzel csinálni? (tudásbázis kérdés)


13. J.B.
2010. júl. 13. 20:52

Sajnos nem minden utángyártott patront szeret. Esetleg egy próbát lehet tenni ezekkel:

[link]

Viszont ennek az Epson sorozatnak a patronjait nem ajánlatos tölteni, akár úgy is mondhatnám, hogy NE!

Sajnos olyan speciális vezérlőchipjük van, hogy ha kifogy a tinta, hiába töltöd fel, a chip számlálója nem nullázódik. Tehát még pár nyomtatást enged, és kakukk. Illetve mivel - gondolom - az ember nem eredeti epson tintával tölti fel, a vezérlőchip festékkeverő része ezt nem kezeli helyesen, és ez komoly gondokat is okozhat. Láttam már olyat, hogy egyszerre kinyomta magából az összes tintát. Négy napig takarították, alkatrészeire szedve.

2010. júl. 13. 20:19

Epson Stylus DX8450.

Kicsit olyan vagyok, mint a székelyek:D:D:D

11. J.B. (válaszként erre: 9. - Ec78bc2bf8)
2010. júl. 11. 23:09

Nade Epson micsoda? Merthogy óriási különbségek lehetnek. Amúgy nekem is Epson van (DX4400),

utángyártott patronnal is jó. Néha hülyül kicsit, nem érzékeli a patront, olyankor lecserélem rajta a chipet.

10. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 7. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 11. 17:21

na, ezt megmutatom majd a férjemnek, hátha segít neki...:)

Ő egyébként tényleg szinte mindent meg szokott javítani, de ez most úgy tűnik, kifogott rajta...:(

9. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 6. - J.B.)
2010. júl. 11. 17:20
Ez egy Epson multifunkcionális készülék, addig nem volt vele gond, amíg az eredeti festék volt benne...
2010. júl. 11. 17:07
Jó volna, ha leírna, milyen nyomtatóról van szó, hátha többet tudok segíteni.
2010. júl. 11. 17:05
A forróvizes megoldás nem is lehet jó, mivel a festéket csak talán aceton oldja, az meg azért nem jó, mert oldja a patront is, ami műanyagból van. Lehet a boltokban kapni javítófolyadékot, azzal kell megpróbálni kitisztítani, vagy megnézni egy erős nagyítóval a fúvókát, hátha egy vékony fémszállal ki lehetne-e szúrni. A festék beszáradása nem gond, én magam szoktam tölteni a patronokat.
6. J.B.
2010. júl. 11. 13:11

Konkrétan milyen nyomtatóról van szó?

Pontos típusa?

2010. júl. 10. 18:22

Á, köszi Mindegyikőtöknek, de sajna nem nem működik a forróvizes megoldás, mivel mindegyik patronba totál bele van száradva, meg a fej, ami külön van, abba is.....

Marad a szervizes megoldás.:)

2010. júl. 10. 10:12
Ha a forró víz nem működik, akkor acetonos vattampamaccsal töröld át két-háromszor, és ha nem nagyon vészes a helyzet, működni fog.
3. J.B.
2010. júl. 5. 14:33
Forró vízbe áztatni a nyomtatópatron fejét. De csak azt, az elektronikát ne érje víz! Ha már "folyik" a festék a vízben, akkor jó. Letrölni, nyomtatóba tenni, örülni.. :-)
2010. júl. 5. 11:00

A nyomtatónkba beszáradt a - természetesen utántöltött - festék, mit lehet ezzel csinálni?

(És egyébként kinek van pénze a gyárira, aminek darabja 8000 Ft?)

Hogy lehet kitisztítani? Fontos lenne, hogy tudjuk újra használni...

2010. júl. 5. 10:59
Beszáradt festék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook