Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nemesacél okozhat allergiát azoknál, akik fémallergiások? fórum

A nemesacél okozhat allergiát azoknál, akik fémallergiások? (tudásbázis kérdés)


20. abri
2020. aug. 27. 16:11

Kicserélte az ékszerész sárga aranyra a nyakláncomat. Ettől is ég a nyakam, enyhén, mint a kétszínűtől. Nem értem, mert mindig volt arany nyakláncom, fülbevalóm, gyűrűim, soha semmi bajom nem volt tőlük.

Érdekes, hogy a nemesacélnál is a fülbevalótól és a gyűrűtől nem volt problémám, a nyaklánc borzasztóan égette a nyakamat.

Másnak nincs ilyen problémája?

2020. aug. 4. 18:23
igen
18. abri
2020. aug. 4. 18:15

Vettem egy sárga-fehérarany nyakláncot. vissza kellett vinnem, mert égett tőle a nyakam, kicserélni sárgára. Attól nem szokott lenni probléma.

Azt mondta az ékszerész biztos az ezüstöt se bírom, mert a fehér aranyban az is van.

17. abri
2018. szept. 24. 07:37
Érdekes, mert a leírásban azt olvasom a nemesacél ékszerekre, hogy nikkel mentesek. Egy nyakláncot rendeltem, de viszkető-égő érzés van tőle a nyakamon, egy idő után le kellett vennem. Az aranyat bírom, csak az ára miatt szerettem volna többféle nemesacél ékszert venni, nem tudom érdemes-e kísérletezni vele?
2018. szept. 23. 19:39

A nemesacél elsődlegesen ipari fogalom:


"Nemesacél

A korrózióállósággal szemben magas követelményeket támasztó területeken, pl. szennyvíztisztítókban, a vegyiparban vagy az élelmiszeriparban nagy igény mutatkozik a korrózióálló, különösen kiváló minőségű anyagból, például nemesacélból készült rögzítőelemek iránt. Termékprogramunkban megtalálhatók a nemesacélból készült dübelektől a szerelősíneken és a szerelési anyagokon át a csőbilincsekig a legkülönbözőbb eszközök. Nemesacélból készült termékeink a különleges higiéniai előírásokkal rendelkező területeken is nagyszerűen használhatók a rögzítési feladatok szakszerű megoldásához."

15. globus
2018. szept. 23. 19:28
Csakis nikkelmentest tudok viselni, minden mástól nedvező kiütéseim lesznek. Ide értve az ezüstöt és aranyat is, karórát, nyakláncot, fülbevalót, blúz-farmergombot, utóbbit textildarabkával bevarrom, mert a lakkozás nem ér semmit. 5 rétegen átüt.
14. abri
2018. szept. 23. 19:24
Nagyon szép nemesacél ékszereket lehet rendelni mostanában. Használta már olyan akinek nikkelre van allergiája?
13. junkies095 (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. máj. 13. 18:32
Köszönöm szépen, úgy tűnik tényleg jó minőségű amit épp használok,nem okozott idáig még allergiát... :)
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Junkies095)
2013. máj. 13. 15:38

Nem nagyon tudom ezeket a jelöléseket

de utánanéztem

Anyagszerkezetre és ötvözőanyagokra

Az L az Cr-Ni-Co ötvözet nagyon alacsony széntartalommal. A leggyengébb , de valóban orvosi acél, nem számitva a tényleg gagyi anyagokat

11. junkies095 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2013. máj. 12. 18:04
Az L az mit jelent?
10. Regin_a (válaszként erre: 9. - Junkies095)
2013. máj. 11. 11:10

Gyakorlatilag sem, de mi biztositja hogy valóban 316

A 316-nak vannak változatai L-D-C

Ezek mind jók, de meg kell válogazni melyik szájba, nyelv ajak pirszing, vagy máshova

Fogtechnikában pl. titán-alu-vanádium ötvözetet használnak


Az "orvosi acél" jellemzője, hogy nikkel sók nem válhatnak ki, mert nagyon kevés, elenyésző a nikkel ötvözet, illetve technologiailag le van kötve az is


A kinai 303-as "orvosi acéltol " tartozkodj :)

2013. máj. 9. 19:30
316L orvosi acél= ez mit jelent pontosan? Ez okozhat allergiát fémallergiásoknál? Elvileg nem szabadna,nem?!
8. Regin_a (válaszként erre: 1. - Junkies095)
2013. máj. 7. 20:22

Mi az a nemesacél?

Ez egy eladói kábítás. Tele lehet oylan ötvözőanyagokakl amitöl ugyan rozsdamentes, de allergiát okozhat

Az orvosi nemesacél egész más, szigoruan meghatározott mennyiségű és milyenségű ötvözőanyag lehet csak benne

7. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - 217e81f885)
2013. máj. 7. 19:30
én egyszer visszavittem az ékszerészhez egy fülbevalót, hogy ez nem ezüst...azt mondja DE. DE mondom NEM :) megvizsgálta. én nyertem :))))) szépen visszakaptam a pénzem. Aki nem allergiás azt simán átvágják??????
6. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - 217e81f885)
2013. máj. 7. 19:28
az sz.r, én azokra nem, és most már néhány bizsura sem, amiket a tecsóban árulnak azok nem okoznak allergiát :) akárhol is csinálják őket :D
2013. máj. 7. 19:22
Attól függ, mire vagy allergiás,
2013. máj. 7. 19:10
Nekem is. Az ezüsttől és az aranytól is sebes leszek.
2013. máj. 7. 19:09

Attól függ mire vagy. A nők általában a nikkelre, ha az nincs benne, akkor jó eséllyel nem okoz.


Nekem is változó mi okoz. Egy biztos, a farmernadrág gombja kegyetlen....

2013. máj. 7. 19:06
De okoz,mert nekem is okozott,fémallergiám van nekem is.
2013. máj. 7. 19:05
Ha valaki fémallergiás, a nemesacél is okozhat nála allergiát?Vagy az egyáltalán nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook