Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiknek fémallergiájuk van... fórum

Akiknek fémallergiájuk van... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 31. 09:32
Sziasztok! Én is fémallergiás vagyok. Kb. 6-8 éves koromban kaptam egy pár bizsu fülbevelót,amit pár nap múlva ki kellett vágni a gennyből.Nah,azóta nem hordok bizsut,csak ha tesztelni kell. Fél óra alatt kiderül a rajtam lévő nyakláncról,karkötőről,hogy nemesfém vagy vmi bóvli-e.Tetoválásom tizenéve van gond nélkül,piercingek szigorúan nemes vagy orvosi fémből.Lekenegetés nálam szóba sem jöhet,nem ér semmit:(
2012. okt. 31. 09:23

Sziasztok!

Én is fémallergiás vagyok. Szeretek néha-néha én is csinosan kinézni, így amikor bizsut teszek a fülembe akkor előtte vékonyan Elocom kenőccsel bekenem. Ilyenkor nem jön elő.

Ha a farmer gombjánál vagy másutt jön elő akkor azt is lekezelem Elocommal és két-három nap múlva már semmi sem látszik.

2011. jún. 16. 13:40

Sziasztok!

Tudja azt valaki, hogy vizsgálják-e részletesen, hogy ki milyen férmekre allergiás?

Pl: honnan tudhatom, hogy az orvosi fémre allergiás vagyok?

57. Marice
2011. jan. 28. 08:06
akkor a sima fekete tetkóval nem lesznek gondok?
56. 9e32886f4a (válaszként erre: 54. - Cicanilla)
2011. jan. 26. 10:50
ha már ennyi éve megcsináltattad akkor nem okoz szerintem gondot. Gondot és gyulladást inkább elkészítéskor és a gyógyúlási időszakban lehet mikor gyulladt és piros. Nekem rendes nem kozmetikai tetoválásom van, már 5,5 éve. semmi bajom, akkor sem volt mikor megcsináltattam.
55. Marice
2011. jan. 26. 06:05
Jó reggelt mindenkinek:)
2011. jan. 25. 17:39
Köszi! Nem is tudtam, hogy a tetoválás ennyi veszélyt rejt... A kozmetikai tetoválás készítésekor azt mondták, hogy ez egy idő után felszívódik, "eltűnik". Én először 2001-ben csináltattam meg a tetkókat, majd pár hónap múlva áthúzattam, mert nem volt elég intenzív a szín, mégis sötétebbet szerettem volna. Aztán még 2008-ban is áthúzattam, de akkor már csak a szemöldökömet. Nem tudom, ebből lehet-e bajom. Azért gyanakszom erre, mivel van valami gyulladás a szervezetemben a vérképem szerint /egyébként más tünetem nincs/, és nem tudni, hogy mi a gond. Mondjuk van még egy amalgám tömésem is, azt azért nem cseréltettem eddig, mivel hallottam egy olyan lányról, aki kicseréltette, és mikor fúrták kifelé a tömést, szóródott az anyag por alakban, a lány belélegezte és ettől kezdve mindenféle betegsége lett, azt mondták, jobban járt volna, ha nem kicserélteti, hanem inkább kihúzatja a fogát. Persze nem biztos, hogy fémallergia miatt van a gyulladás.
53. 9e32886f4a (válaszként erre: 52. - Cicanilla)
2011. jan. 25. 15:19

nekem van tetoválásom semmi problémát nem okozott.pedig fémallergiás vagyok


Vörös festék: okozza a legtöbb bőrproblémát a teováló festékek közül. Alapféme a higany, pontosan annak higany- szulfid vegyülete, mely cinnabar néven is ismert.

A bőrelváltozás általában akut vagy krónikus ekcémás. Igen gyakran több évvel a tetoválás felhelyezését követően alakul ki, mely hátterében sokszor keresztallergia feltételezhető olyan anyagokkal, mint a thiomersal (gyakran használt tartósítószer pl. oltásoknál), mercurokróm.

Az ismert thiomersal-allergiásoknál a higanyt tartalmazó vörös festék helyett használható a kármin, szantál-fa, brazil-fa tartalmú festékanyag.

A kadmium-vörös nem ajánlott választás, ugyanis ez szintén allergizáló fémet tartalmaz, és gyakran fordul elő kadmium-szulfid formában súlyos fényérzékenységet (fénynek kitett helyen a bőr megduzzad, bevörösödik, leég) okozó festékekben is.


Fekete festék: leggyakrabban szénszármazék. A szén igen ritkán okoz irritációt. Egyéb anyagok, melyből fekete festék állítható elő: fekete tinta, börzsönyfa. Ezek egyike sem fémszármazék, noha a fekete tinta apró faszénrészecskéket tartalmazhat, ami okozhat gyulladást.


Sárga festék: általában kadmium származék, és igen gyakran ez okozza a tetoválás kiváltotta bőrreakciót. A kadmium nem csak helyi és egészt testre kiterjedő ekcémás reakciót válthat ki, de kadmium-szulfid formában eredményezhet súlyos fényérzékenységet is a fénynek kitett helyen.


Kék festék: a kobalt különböző vegyületeiből származik. Okozhat helyi allergiás reakciót, de leírtak már kobalt okozta uveitist (súlyos szemgyulladást) is. A világos-kék festékek szintén kobaltot tartalmaznak.


Zöld festékek: krómot tartalmaznak, és igen gyakran okoznak mind helyi, mind egész testre kiterjedő ekcémás elváltozásokat. Előfordulhat, hogy a gyulladás évekkel a tetoválás behelyezését követően alakul ki, és a tetoválás eltávolítását teszi szükségessé. Leggyakoribb krómvegyület a króm-oxid, de készül zöld festék króm-sesquioxid és rézvegyületekből is.


Bíbor festék: mangánból készül, és helyi allergiás elváltozást eredményezhet.


Lila festék: szintén mangán származék, és allergiás gyulladást okozhat.


Barna festék: vagy vas-oxidot vagy kadmium sót tartalmaz. Az utóbbi súlyos fényérzékenységet eredményezhet.


Fehér festék: vagy titán vagy cink-oxid származék. Ezek szintén tartalmazhatnak veszélyes fémeket.

2011. jan. 25. 14:14
Arról nem tud valaki, hogy mi van akkor, ha valaki fémallergiás és tetoválást készíttet? Én is fémallergiában szenvedek, de csak most gondolkoztam azon, hogy a tetoválófesték is fémtartalmú /kozmetikai tetoválásom van egyébként, száj+szemöldök/. Azóta azon agyalok, hogy vajon nem okoztam-e a tetoválással valamit a szervezetemben...
2011. jan. 25. 13:07
hopp a végét duplán linkeltem :D
2011. jan. 25. 13:05

A fémallergiában szervezetünk súlyos információs zavarokban szenved. A téves információk miatt az immunrendszer nem képes a megfelelő hatékonysággal ellátni feladatát. Az IBR-SYSTEM a szervezetben áramló információkat, mint elektromos és mágneses jelzéseket képes érzékelni. Egy speciális spektrumelemzés és szűrőrendszer segítségével kiszűri és kijavítja a kórosakat. Így elősegíti a szervezet immun- és önregenerációs tevékenységét, gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, megelőzi a betegségek kiújulását.Bárki lehet fémallergiás, annak ellenére, hogy a fémek fontosak a szervezetünk számára. A fémallergia egyelőre nem gyógyítható, a tünetek viszont jól kezelhetők.


A nikkelallergiások úgy 80 százaléka ráadásul pont a női nem képviselői között található, amit az ékszerviselés és a kozmetikumok számlájára írnak a szakemberek.


Az érdekesség az egész fémallergia üggyel kapcsolatban viszont az, hogy a fémekre történő immunreakció tulajdonképpen nem is létezik, legalább is nem közvetlenül történik az allergiás tüneteket kiváltó esemény. "A szervezetbe kerülő fémionokra az immunrendszer nem tekint "ellenségként", ezek a fémek viszont különböző fehérjékhez kapcsolódnak a testünkben, amelyek ezáltal strukturális átalakuláson mennek keresztül. Az immunreakció aztán ezekre az új formájú fehérjékre érkezik, mivel így a védelmi rendszer már nem ismeri fel azokat"

Az érdekesség az egész fémallergia üggyel kapcsolatban viszont az, hogy a fémekre történő immunreakció tulajdonképpen nem is létezik, legalább is nem közvetlenül történik az allergiás tüneteket kiváltó esemény. "A szervezetbe kerülő fémionokra az immunrendszer nem tekint "ellenségként", ezek a fémek viszont különböző fehérjékhez kapcsolódnak a testünkben, amelyek ezáltal strukturális átalakuláson mennek keresztül. Az immunreakció aztán ezekre az új formájú fehérjékre érkezik, mivel így a védelmi rendszer már nem ismeri fel azokat"

2011. jan. 25. 12:45

arról tudtok valamit, hogy mitől alakul ki ez az allergia?

Nálam lehet, hogy véletlen egybeesés csak, de az után jött, hogy a kollágiumban aluminium evőeszközt kaptunk a menzán.

2011. jan. 25. 11:56
Szerencsére a fülem bírja a bizsut, de ha már nyakláncot, vagy olyan órát teszek fel akkor kipattogzom és nagyon viszket.
2011. jan. 25. 11:46
tesómmal mindketten allergiásak vagyunk, növérem nagyon csúnyán kitud sebesedni a farmer patentoktól,nekem elég ha beteszek 1 bizsút a fülembe 3mp-re és már bedurrant a fülem.minden olyan bizsufémre ami érintkezik a börrem mint patent karórahátlap stb kenjétek be átlátszó körömlakkal.
2011. jan. 25. 10:57
A válltáskádban magaddal tudod hordani... Amikor nem volt még mobiltelefon, én is így tettem...
45. árnyjáték (válaszként erre: 44. - 36a26f5226)
2011. jan. 25. 10:50

Én sem hordok évek óta,amit csak azért sajnálok,mert van egy arany karórám amit ajándékba kaptam,de érdekes módon a hátlapja fém.

Persze biztosan lehet valamit kezdeni vele,ezen még nem gondolkodtam:)

44. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - Árnyjáték)
2011. jan. 25. 10:34
Én 20 éves koromban letettem az órát, és már nem is akarok hordani soha... Akkor megszoktam, és most is csak a mobilomon van az óra, ha meg akarom nézni, akkor csak előkapom a táskámból, és megnézem, de soha nem kellene már karóra...
43. Marice (válaszként erre: 40. - Maminti1)
2011. jan. 25. 10:28
hát ez nem valami nagy vigasz:(
42. e54caf90fe (válaszként erre: 40. - Maminti1)
2011. jan. 25. 10:24

Nem tudom, lehet igazad van. Nekem orvosom azt mondta mikor kiderült, hogy kinőhetem, mivel fejlődő szervezetben vagyok. Anyukámnak 27 évesen jött ki először, van, hogy pár hónapig semmi, de állandóan kiújul. (15 éve)

Nem tudom, nekem ilyen durva nem volt, hogy evőezköz, vagy füllbevaló, esetleg óra irritáljon. Egyedül a farmer gombjai váltottak ki ilyen reakciókat. Arra kaptam krémet, amitől elmúlt. Remélem nem jön ki mégegyszer. :) Viszont teljesen másképp fogadnám, mint régen. A stílusom is megváltozott, a cicanadrág és szoknya fém mentes. :)

41. árnyjáték (válaszként erre: 40. - Maminti1)
2011. jan. 25. 10:12

Jaj!Erről jut eszembe,nemrég amikor a Mátrában voltam a barátaimmal,a kanál vége olyan furi ízű volt,fémízű.

Még kérdeztem is tőlük,hogy ők nem érzik-e de egyikőjük sem érezte.

Akkor nem is gondoltam erre,mert már évek óta nem hordok olyasmit,ami irritálna.

De most hogy mondod,biztosan amiatt volt:S

40. maminti1 (válaszként erre: 34. - E54caf90fe)
2011. jan. 25. 10:04
Én aztán tudom,hogy mi a fémallergia( meg a sok egyéb is,rövidebb a lista ,amire nem)Nem fog megnyugtatni,amit most mondok,de a fémallergia soha nem múlik el:( Vannak tünetmentes időszakok,de ha gyengül az immunrendszer az allergia robban mint egy jó nagy bomba!!Nem érdemes kockáztatni!A farmergombok alá sűrűszövésű pamut anyag-kockákat varrogattam.Utána simán lehet hordani mert a fém nem találkozik a bőröddel.(ez a kulcs! a fém ne találkozzon a bőröddel)A körömlakk hamar lekopik.Ha berobban az allergia,az se lesz mindegy,hogy milyen kanállal eszel,milyen lábosban főzöl!szóval nem érdemes szórakozni vele.Legyél hálás a tünetmentes évekért és gondolj rá a nehezebb időkben.
39. Marice (válaszként erre: 38. - Marice)
2011. jan. 25. 09:39
csak gondolom már nem fogom kinőni:(..:)
38. Marice (válaszként erre: 34. - E54caf90fe)
2011. jan. 25. 09:39
DETTO...ugyan így vagyok:(
37. e54caf90fe (válaszként erre: 35. - Árnyjáték)
2011. jan. 25. 09:38
Nyáron engem is sokkal jobban irritált minden.
36. Marice (válaszként erre: 32. - 6e519c8e5e)
2011. jan. 25. 09:37
hát jobb híján...de most sok jó ötletet írtatok....kipróbálom őket hátha valamelyik bevállik:)
2011. jan. 25. 09:37

Ja igen,az órát sem bírom én sem a hátlapja miatt:S

De tényleg érdekes,hogy nem mindig jön ki ez.

Talán nyáron ha megizzad a bőr jobban kipattogzok tőle? Nem tudom,így még nem figyeltem meg,mert inkább nem is hordok ilyesmit.

2011. jan. 25. 09:36
Nekem is fémallergiám volt, majdnem három évig. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a farmerom gombjánál viszket a bőröm. Fene gondolta, hogy allergia... hordtam tovább. Akkor kezdtem el gyanakodni, mikor egyre jobban irritált a gomb és már sebesre vakartam, később gennyezett. Orvos... aki felvilágosított. Fiatalon, mikor a farmer milyen menő volt, nem akartam nem hordani. Leszedtük a fémes gombot, varrtunk rá normálisat. Hiába. A hasam nem viszketett, viszont a zsebeknél ezek a pici kis kör alakú fémek kikezdtek. Ugye ezt nem tudtam leszedni. Nekem a körömlakk nem segített, a sebtapasz sem. 3 évre teljesen megszabadultam a fémektől, érdekes módon a fülem mindig bírta a bizsut, semmi baja nem volt. Három év után kaptam egy farmert, tele volt fémmel, ennek ellenére felvettem. Semmi bajom nem lett tőle. Immár két éve hordhatok bármit, ami fémes, bárhol... semmi bajom tőle. Szerencsére kinőttem. De senkinek nem kívánom... Nagyon rossz, mikor mindenre figyelni kell, hogy van-e rajta vagy benne fém...
33. Marice (válaszként erre: 31. - 2e0264df59)
2011. jan. 25. 09:36
igen ez így van..:)
2011. jan. 25. 09:34

Sziasztok !


Én is csatlakozom a táborhoz, sajnos én is fémallergiás vagyok.

Nem hordok már semmi bizsut,mindig csúnyán kicsapta a bőröm.

Tényleg sok szép cucc van. Arannyal nincs problémám, ezüsttel sem. Így maradok ezeknél.

2011. jan. 25. 09:33

én is kicseréltettem az amalgámot

mintha azóta kevésbé hullana a hajam...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook