Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A neem olajról fórum

A neem olajról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A neem olajról

12. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Mirta)
2011. jún. 25. 20:06

Én is kacérkodom a neem olaj birtoklásával, de félek, hogy a ház ura nálunk se tolerálná. Viszont olvastam a cikkedben, hogy illatos arcápoló tömböt vettél, és ahhoz keverted. Még nem is hallottam arcápoló tömbről. Vidéki vagyok, hol tudnám beszerezni? Ha tudnál segíteni, megköszönném!


Még a neem olajjal kapcsolatban. Olvastam, hogy nagyon jó növényvédő szer. Erről (is) tudnál valami bővebbet írni?

11. 23c6efbd66 (válaszként erre: 10. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 23. 09:35
Húúú...annyira büdös??? Bár, a szépségért szenvedni kell..és inkább szenvedek a szagától, mint a csúnya kis pöttyöktől.. :S
10. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 7. - 23c6efbd66)
2010. dec. 23. 08:32
Én is arra használtam volna. De tisztán, én nem bírom a szagát, az arcomon.
2010. dec. 21. 15:50

Sziasztok!

Már jópár hónapja használom én is a Neem olajat. A lányaim testápolójába teszem, nagyon száraz a bőrük, és a krémbe nem teszek sokat az illata (szaga) miatt. (Amúgy a krám fő alkotórésze shea vaj, és kakaó van, de teszek még bele kókuszolajat is.

Kipróbáltam és pattanásokra nagyon hatásos, úgyhogy kis tégelyekbe teszek belőle és lesz karácsonyi ajándék is. Az a legjobb, hogy tapasztalatom szerint csak kb 25 fok felett folyós az állaga, alatta szilárd, de jól kenhető - pl. pattanásra.

2010. dec. 21. 09:41

Kb féléve használok neemolajat.

A szaga, az valami borzasztó. Engem az odaégett húsra emlékeztet. Gyomorforgató.

Viszont az olaj jó!

Hajra, bőrre is kíváló.

A múlt héten Csongor popsijára kentem. Még nem volt vörös, de már vakarta a pelus alatt. Gondoltam, még mielőtt begyulladna elkezdem kenni. Másnap már nem kellett vakaróznia a kisfiamnak.


A naplómban a 17 és 28 bejegyzés szóla a neemről. [link]

7. 23c6efbd66 (válaszként erre: 5. - Mirta)
2010. dec. 20. 17:30
Hűűű jó a ragyákra???? Mert akkor beruházok egy ilyenre.... ahogy néztem az ára se vészes, nekem viszont az arcom elviselhetetlen, főleg menzesz előtt katasztrófa....
2010. dec. 20. 16:34
Amennyiben használ akkor a szaga=illata már mellékes!
2010. dec. 20. 15:57

A szaga olyan, amilyenhez mi nem vagyunk hozzászokva. Volt aki romlott zöldségleves-szagnak nevezte...nekem fokhagymás kávé. :D

Ez olaj, 25 fok alatt sűrű, krémes; ennél magasabb hőmérsékleten folyós. Magában is alkalmas mondjuk pattanás vagy herpesz kezelésre, de adalék is lehet egy szilárd testápolóban, vagy kenhető krémben.

2010. dec. 20. 15:31
Én ismerem ezt az olajat. De a szaga miatt nem használom. Hányingert kapok tőle.
2010. dec. 20. 15:21
Mit csináltál vele? fürödtél vagy csak kenőcsként kented magadra? De nagyon felkeltette az érdeklődésemet az olaj(?)
2. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Mirta)
2010. dec. 20. 14:02
Az igeen!:D
2010. dec. 20. 10:08
Nekem mindig hatalmas öröm, amikor valami olysmit foghatok a kezembe, amiről régen ábrándoztam, ami után régen vágyakoztam már. A neem olaj is ilyesmi volt: Egy időben sokat olvastam róla, és a neem fáról, aminek a terméséből sajtolják. Tudtam róla egy csomó dolgot: hogy a világ legkeserűbb növénye, hogy az indiaiak a levelét rágcsálják fogmosás helyett, hogy a fa ősidők óta a gyógyítás ősi szimbóluma, és hogy készítményei a leghatásosabb fertőtlenítők az egész hatalmas növényvilágból. De sokáig nem sikerült a kezembe fogni.

Ugrás a teljes írásra: A neem olajról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook