Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlős lett a nagyobbik gyermek szülés előtt...Ha valaki került már ilyen helyzetbe, kérem írja le tapasztalatait. Előre is köszönöm. fórum

Bárányhimlős lett a nagyobbik gyermek szülés előtt...Ha valaki került már ilyen helyzetbe, kérem írja le tapasztalatait. Előre is köszönöm. (tudásbázis kérdés)


16. czfhk (válaszként erre: 15. - Tündi66)
2009. jún. 21. 11:43
Megynyugtattál, köszi. Nektek is jó egészséget és köszi a tanácsot.
2009. jún. 21. 11:31

Szia!

Mivel voltál bárányhimlős,ha tudod szoptatni a picit akkor nincs baj.

Az én lányaim a pici születésének délutánján bejöttek meglátogatni és itt egy pötty ott egy.Én vettem észre mi a baj.Látogatni nem jöhettek,de mikor hazajöttem nem volt gond.Az itthoni gyermekorvos és a korházi is azt mondta,ha tudok szoptatni és voltam himlős nincs mitől félnem.

Adatlapomon megnézheted a képeiket


Sok boldogságot és ne aggodj.

14. czfhk (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2009. jún. 21. 10:58

Sok boldogságot kívánok én is szép családodhoz! Tényleg köszönöm, hogy a drága idődből rám is szakítottál egy kicsit!

Jó egészséget mindnyájatoknak!!!!

13. kostyi79 (válaszként erre: 12. - Czfhk)
2009. jún. 20. 22:41
Nagyon szivesen! Megertem a helyzetedet, nekem is most szuletett a harmadik egy hete, es en se szivesen lettem volna tavol a masik kettotol hosszabb ideig.:)
12. czfhk (válaszként erre: 11. - Kostyi79)
2009. jún. 20. 22:36
Nagyon köszönöm a segítséget.
2009. jún. 20. 22:24
Rakerestem neked a neten, igen, adhato ujszulotteknek, koraszulotteknek is szoktak adni. Az infuzio neve Varitect (Varicella immunglobulin). Gondolom azert nem ajanlottak, mert ugy tudom, elegge koltseges, azt sajnos nem tudom, hogy pontosan mennyibe kerul.
10. czfhk (válaszként erre: 8. - Kostyi79)
2009. jún. 20. 22:11
Köszi, megkérdezem.
9. czfhk (válaszként erre: 7. - 9cb35398ff)
2009. jún. 20. 22:10
Az baj, hogy bár kimegy belőle a nagyobbik, de középsőn akkor jön elő és ha nem lehetek mellette a szülés és a tesója miatt akkor hogyan fogja ő ezt megélni. A nőgyógyászom is azt mondta, hogy az anyatejben levő ellenanyagok megvédik az újszülöttet, de a gyermek doktorénink (ugyan egyetért ezzel az állásponttal) mégsem javasolja, hogy hazamenjek, ameddig a középső kislányom meg nem gyógyul teljesen.
2009. jún. 20. 22:04

En is ugy tudom, hogy ha te mar voltal himlos, akkor a baba megkapja az antitesteket az anyatejjel egyutt.

De! Letezik antitesteket tartalmazo injekcio, amikor a kesz antitesteket juttatjak a szervezetbe. Ezt passziv immunizacionak nevezik, es ugy tudom, hogy pont ujszulottek eseteben szoktak alkalmazni, ha ilyen helyzet all elo, mint a tietek. Kerdezz ra, hatha...

7. 9cb35398ff (válaszként erre: 2. - Czfhk)
2009. jún. 20. 22:04

Szia!

Ne félj nem lesz gond, mert mire megszületik a pici kimegy belőle a nagyobbik , a lappangási idő kb. 2 hét.

én 36. héten jártam mikor a nagyobbik elkapta...bár én voltam bárányhimlős, tehát immunis vagyok rá.

6. czfhk (válaszként erre: 5. - Sznebk2)
2009. jún. 20. 21:55
Köszi szépen bátorítást!!! Nem tudnám elképzelni, hogy távol legyek a nagyobb gyermekeimtől a szülés után...
2009. jún. 20. 21:52

A legjobb barátnőmnek pontosan két hetes volt a kislánya, mikor a bátyus himlős lett. Tehát kb. szülés körül kapta el a fiúcska. Nagyon izgultunk, hogy most mi lesz, de mivel szoptatott, nem kapta el a pici, mi sem mertük elhinni. Most már három éves a kislány és minden oké.

Tehát egy biztató példa már van, az tuti!

Sok boldogságot a picihez, jó egészséget az egész családnak és főleg: nyugodj meg!

2009. jún. 20. 21:49
Én voltam bárányhimlős, de az újszülött immunredszere annyira gyenge, hogy a doktornénink szerint nem mehetek haza a bárányhimlős gyermekeim közé a kis újszülöttel. Ha kerültetek már ilyen helyzetbe hoygan oldottátok meg?
2009. jún. 20. 21:48
Te voltál bárányhimlős?
2009. jún. 20. 21:47
38. hétben vagyok és nagyobbik kislányomon most jött ki a bárányhimlő. Várhatóan a kisebbik kislányom is elkapja és pont a szülés előtt lesz bárányhimlős.
2009. jún. 20. 21:45
Bárányhimlős lett a nagyobbik gyermek szülés előtt...Ha valaki került már ilyen helyzetbe, kérem írja le tapasztalatait. Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook