Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mogyoró savasít, vagy lúgosít? Daganatos betegeknek szabad enni? fórum

A mogyoró savasít, vagy lúgosít? Daganatos betegeknek szabad enni? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 20. 11:59

Több helyen a jótékony hatásáról olvastam. Pl. itt is.


Lehet egy szóközt tesz bele a program, keresd meg és vedd ki, és eltudod olvasni.


[link]


Gyógyulást kívánok a betegnek!

2014. szept. 20. 07:37
Ha földimogyoróra gondolsz, dietetikus szerint abszolút nem egészséges.
2014. szept. 20. 03:28

Elvileg a savas kategóriába sorolandó, de mértékkel fogyasztva, egészséges embernek kifejezetten hasznos, főleg ha nincs agyon sózva. Szerintebb több az építő, mint a romboló hatása. Számos rossz pletyka kering róla, de szerintem nagyon sokat segíthet. A keringést, idegrendszert mindenképpen támogatja, erősíti, az emésztésben is fontos szerepe van, az immunrendszert is erősíti. A rák egy kóros immungyengeség, ami főként a stressz és a negativitás következménye. Érdemes lenne stresszt oldani (bárhogy) és a pozitívabb dolgokra hangolni magunkat (van ilyen is), ugyanakkor egy daganatos betegnek szépen át "kellene" szoktatnia magát a vega vagy vegán (nyers) étrendre, sokat inni, levegőn tartózkodni. A vizet és az oxigént nagyon utálják a rákos sejtek. Mogyorótól nem hinném hogy lesz allergiája, mert az allergia az immunrendszer túlpörgése. Én odafigyelve, mértékkel, lehetőleg sótlanul javasolnám a mogyorót. Emellett a magas fehérje, cukor, liszt, tojás-tej tartalmú ételek kiiktatása, visszaszorítása. Ez ugyanaz mintha vega lenne. Persze bűnözni mindig lehet... :)


Ui: Mielőtt para lenne, vannak növényi eredetű fehérjék a hüvelyesekben, tehát ha valaki izgul a hús elhagyása miatt. Megsúgom, az állati fehérjék rothadnak, sokszort csak a bajt fokozzák. Emellett a magas húgysavtermelés (SAV), hadd ne soroljam...

2. Mucmuc987 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. szept. 20. 02:53
Szerintem amelyik nem pörkölt, sózott, az kis mennyiségben egészéges lehet, kivéve, ha allergiás rá a beteg. Viszont azt nem hinném, hogy bármely formájában is lúgos lenne.
2014. szept. 20. 02:37
A mogyoró savasít, vagy lúgosít?Daganatos betegeknek szabad enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook