Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen zöldségeket, és gyümölcsöket lehet enni daganatos betegeknek? fórum

Milyen zöldségeket, és gyümölcsöket lehet enni daganatos betegeknek? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 22. 21:55
Az én húgomnál most kezdték el a kemoterápiás kezelést és semmi nyers dolgot nem fogyaszthat. Zöldséget, gyümölcsöt csak főzve, sütve, párolva. Külön felhívták rá a figyelmét, ami földdel érintkezhet azt nyersen nem.
8. voltam...leszek (válaszként erre: 7. - Voltam...leszek)
2014. okt. 22. 21:09

GYümölcsök közül általában csak a citrom, lime, és a grapefruitot javasolják.

Zöldségként pedig azt, ami zöld színű.

2014. okt. 22. 21:04

Oda kell figyelni a lugosító és savas hatásra. Daganatos betegségnél lugosítani kell a szervezetet.Vigyázni kell, mert több lugosító zöldség, gyümölcs főzés, párolás során savasít.

És cékla, cékla, cékla..

6. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. okt. 22. 20:56

Szia!


Nekünk annak idején adtak egy szép kis listát, dietetikus állította össze! Mivel apának emésztőszervrendszeri daganata volt, kerülni kellett a puffasztó ételeket. De szerintem egy ágyhozkötött betegség esetén bárkire érvényes ez.


Amúgy én azt mondom, amit megkíván a beteg, azt egye :) Főleg, ha kezelést kap, örülni kell minden falatnak, ami lemegy!

Apa ette a paprikát, a pörköltet nokedlivel :) Öröm volt nézni, ha meg tudta enni! Az adagok voltak nagyon kicsik..

2014. okt. 22. 20:55
Céklát, sokat...
2014. okt. 22. 20:40
Ha az orvos másként nem rendelkezik, bármit. Pl vastagbél daganatos betegnap nem ehét aprómagvast.
2014. okt. 22. 19:44
Soksoksok brokkolit!
2. tamtamano (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. okt. 22. 19:13
2014. okt. 22. 18:58
Milyen zöldségeket, és gyümölcsöket lehet enni daganatos betegeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook