Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A magyar ember mindent tűr?! fórum

A magyar ember mindent tűr?! (beszélgetős fórum)

19. agis
2011. febr. 18. 21:51

Elo pelda vagyoka tisztesseges uton jol elo allampolgarra.


Tanultam, aldozatot hoztam, most pedig learatom a 'gyumolcset'.


Lehet igy is. Pedig nem eltem ilyen szinvonalon. Megkuzdottem erte.

18. 1da9380ac7 (válaszként erre: 13. - Kingi7)
2011. febr. 18. 21:48

Még mindig Magyarország,hiszen itt élünk.Lehetünk rafináltak,csalók,tolvajok,másokon átgázolók...akkor lennénk ÉLETREVALÓk?

DE becsületesen és szorgalmasan itt nem juthatsz feljebb...Én pedig ez utóbbi vagyok!Nem "sírok"!Ha rajtam múlna nem is tűrnék,de egy fecske nem csinál nyarat!

17. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 14. - Kingi7)
2011. febr. 18. 21:46
És előtte mennyi volt? pl. élelmiszerre 12-max 15. Nem? 10% az élelmiszerre, az sztem nem kutya fittye.
2011. febr. 18. 21:45
Csak annyit még, hogy sokan vannak úgy, hogy csak a munka, hogy élhessenek és saját magukra nincs is idő! Annyira jut ideje hogy aludjon aztán felkeljen egyen vmit és megint dolgozni... No és a család? Nem jut idejük a családra... Szomorú, hogy meddig kell elfajulni, hogy legyen a rezsire, vízre, áramra, gázra és ételre pénz és nem említettem a háztartásbeli dolgokat...
15. agis (válaszként erre: 10. - 1da9380ac7)
2011. febr. 18. 21:45

Miert jon mindenki (vagyis tobben) azzal, hogy ki kap es ki nem kap segitseget???


En nem kaptam anyagi, de nem is vartam. Meg protekcioval sem tudtak 'kipotolni' Megis jobban elek, mint a szuleim.


Miert kell mindig arra fogni, hogy masnak konnyebb? szerinted neked azert nehezebb, mert az o szulei megtoldottak az indulast egy lakassal/autoval...? Nem-nem. Nem toled vettek el, maguk 'hordtak ossze'.

14. kingi7 (válaszként erre: 12. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 18. 21:43
Az áfa nem emelkedett. Volt egy átmeneti 20%ék aztán visszament 25-re
13. kingi7 (válaszként erre: 11. - 1da9380ac7)
2011. febr. 18. 21:42

Mindenkinek mást takar a küzdelem szó... más a habitus, más a kitartás, rafináltság, életrevalóság.

Valószínű, hogy nem eléggé, de az soha nem lesz, hogy jól fog mindenki élni.Ilyen sehol sincs...

12. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 7. - Agis)
2011. febr. 18. 21:41
közben az ÁFÁt több százalékkal vitték feljebb.
2011. febr. 18. 21:40
Szóval csak azt akarom mondani nagyon sokan KÜZDENEK de csak életbenmaradni sikerül!
10. 1da9380ac7 (válaszként erre: 7. - Agis)
2011. febr. 18. 21:38
240 óra= 96000Ft??? vagy kevesebb,mellette maszek(szakmunka) és az illető a családfentartó?Csak hogy képben legyél.Sajnos lehet mindenki az élete kovácsa ha az indulásnál NEM kap segitséget.(akár olyat ami másnak természetes Pl.otthon lakhat 18 éves kora után...)
9. 6fafce77b3 (válaszként erre: 2. - Agis)
2011. febr. 18. 21:38

"Jó a szó tesó!"

Leirted a lényeget!

2011. febr. 18. 21:34
Tudom, hogy nem szabad és nem is politizálni akarok itt!
7. agis
2011. febr. 18. 21:33
Mar ha csak a minimalbert vesszuk alapul (elmeletileg annyit mindenki megkap, also hangon) akkor az is emelkedett..nem? (bar nem ismerem az aktualis helyzetet, de sokat volt szo a minimalber emeleserol)
2011. febr. 18. 21:33

Hát való igaz, hogy vannak, akik ennyiből élnek...

vannak akik még többet vállalnak és még mások este otthon már olvasnak, vagy tv-t néznek ők a második műszakot kezdik.

Vannak akik kényelmesen várják a sült galambot van akik napról napra megküzdenek, hogy több legyen.

Régen sem egy fizetésből éltek az emberek, túlóráztak, vagy fusiztak.

Sajnos sokan nem is akarnak dolgozni :(

2011. febr. 18. 21:33
Itt Magyarországról van szó és valóban elkeserítő a helyzet!
2011. febr. 18. 21:33

"Tilos

(p) politikai vonatkozású és/vagy tartalmú hozzászólást tenni. "


ezt remélem olvasta a fórum indítója

3. 9925394c3b (válaszként erre: 2. - Agis)
2011. febr. 18. 21:30
valóban....a fizetés még kevesebb, mint 5 éve
2. agis
2011. febr. 18. 21:29

Minden orszagban vannak nehezebben megelok. Csak az o hangjat nem hallod.


En nem tartozom az elegedetlenek koze....azt vallom, mindenki a maga sorsanak a kovacsa. Soha nem a korulmenyek kell okolni (es foleg nem a kormanyt) hanem onmagunkban megkeresni a boldogulas utjat. Folyamatos sirankozastol nem leszel elorebb.


ami az arak emelkedeset illeti, nem annyi a fizetesed, mint ot eve, az arak miert maradnanak a regi szinvonalon????

2011. febr. 18. 21:26
Manapság már épphogy meg lehet élni. Már nincs olyan dolog aminek ne vitték volna fel az árát, ne adóztatnák meg. De nem csak ez, hanem itt van, hogy egy normál család ( akik havi 100.000-ből vagy annyiból se kell megélniük ) szenvedi meg a legjobban. Ráadásul ha kirúgják az egyiket, nem biztos, hogy lesz másik munkahelye 1 hónapon belűl,+ fizetni se fizetik meg tisztességesen az embereket, még ha nem 8 órában hanem 12-24 órában dolgoznak. Biztosan vannak itt is olyan kedves emberek akik ebbe a helyzetbe vannak. Biztosan vannak olyanok itt, akik hasonlóan gondolják, de vagy nem merik szóvá tenni, vagy nem tudom ( csak ők tudják). Igaz nem vagyok még elég idős ahhoz, hogy mindent tudjak, de azt látom, hogy az ország megy a csődbe.. És ezt mind a sok zsebre dolgozónak köszönhetjük, meg azoknak akik politikusnak mondhatják magukat. És most jöhetnek ide a sok negatívumok és oltások, mert biztos vannak akik nem értenek velem együtt ( mindenki máshogy nézi a dolgokat nekem ez a nézetem ).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook