Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tele a bakancsom, hogy az emberek mindent most akarnak.... fórum

Tele a bakancsom, hogy az emberek mindent most akarnak.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 17. 00:54
Már csak John McClane és a repülőeltérítés hiányzik. 🛬🎄
36. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 14:59

"A lehetetlent azonnal teljesítjük, a csodákra egy kicsit várni kell! Amit tudunk, mindent megteszünk! Talán, ha egy kicsit korábban tetszett volna szólni, biztosabb lenne!"

És leteszed a telefont.

35. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 14:20
Nyugi! Én is a magaméban dolgozom, ma is jött telefon és ma is dolgozom.
34. LBO (válaszként erre: 32. - Channa*)
dec. 16. 14:10

Nem banki szektor, hanem közigazgatás, 25 éve. Az idei lesz az első év, hogy nem dolgozunk karácsony és szilveszter között. Pontosabban az ügyfélszolgálatosok dolgoznak. Tavaly is volt közig. szünet, mi mégis dolgoztunk, és jöttek is az ügyfelek szép számmal.

Tudom, a bankok nem zárhatnak be napokra. De azért lehetne korlátozni a nyitvatartást.

Én magam sem járok ilyenkor ügyet intézni.

33. tumbo2 (válaszként erre: 29. - LBO)
dec. 16. 10:20
engem ez a veszély nem fenyeget ketten-hárman vagyunk a boltban.
32. Channa* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 10:06

Ja értem! Akkor melóban.

30 éve dolgozok bankszférába, ahol az év vége mindig pörgős, hiszen évet zárunk. Érezhetjük azt, hogy mindenki most akar mindent, de nem emiatt van, hanem a megszokott munkák vannak, amit csak is ilyenkor lehet megcsinálni.

Mi szilveszterkor is szoktunk dolgozni. Legtöbbször este 8-kor van az utolsó státusz megbeszélésünk, ha gond van, akkor még berántanak minket akármikor is megbeszélésre/átbeszélésre, és ha olyan, akkor javítanunk is kell.


A szerencse az, hogy van ho, és mi már pl. jövő héten se megyünk be, hanem itthonról dolgozunk január második hétfőjéig. De nem lesz egyszerű a következő néhány hetünk.


Én már hozzászoktam, de régen amikor a gyerekem kicsi volt, engem is zavart, hogy nem tudok annyi időt tölteni vele, amennyit szükségesnek érzek, bár tudom, hogy még így is többet foglalkoztam vele, mint azok, akik karácsony előtt leteszik a lantot és 2 hétig munkára se néznek;)

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Timycat)
dec. 16. 09:47

Ha ezt elolvastam volna, csak copy kellett volna:) saját cégem van, ha most fel mondok magamnak én is , tényleg összedől a világ :)))

Neked gratulálok! Bízom benne, hogy nyugodtabb világ jön számodra, ünneptől függetlenül.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
dec. 16. 09:45
A munkánk során vannak lezáratlan dolgok, amik egyébként hetek óta lezáratlanok, és most a fejéhez kap, hogy ezt ebben az évben rendezni kellene. Jön a lelki terror, hogy neki még ebben az adóévben ezt meg azt kell produkálni. Nem egy, sok .. eggyel elbír az ember, be is sűríti, de alapból szerintem a legtöbb vállalkozás koppra van, így tud megélni. Plusz nem fér bele, talán az bánt a legjobban, hogy nem vesznek emberszámba, nőként bármily’ meglepő, hiába dolgozom nagyon racionális területen, szeretnék én is a családommal lenni. Sebaj. 3-4 nap.
29. LBO (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
dec. 16. 09:22
Te meg én meg még nagyon sokan nem, de hidd el sokan vannak, akik talán még fejben össze is adják mennyit költöttünk. Hányszor futok össze ismerősökkel boltokba, és teszik a megjegyzéseket hogy mi van buli lesz nálatok a hétvégén stb. 🤦🏻‍♀️
28. birebora (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
dec. 16. 09:22
Pontosan, tejtermékek, friss zöldségek és gyümölcsök, pékáru.
dec. 16. 09:16

Komolyan nem értem miért kell ebbe belegárgyulni? Miért kell 5 féle sütemény, 6 féle sós, 4-5 féle hús és köret.

Én is sütök-főzök de ésszel. És amit nem, azt megvásárolom.

26. birebora (válaszként erre: 21. - Globus)
dec. 16. 09:13
Azt gondolom, hogy ezek a dolgok és időszakok annak nyomás és frusztráló aki hagyja. Én tudom mit és mikor akarok. Soha nem loholtam, nem tülekedtem, nem idegeskedtem ilyen hülyeségeken. Megvettem, megcsináltam előre amit akarok.
25. globus (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
dec. 16. 09:08

Nálunk ilyenkor még annyit sem esznek, mint máskor. Rájöttem hamar, hogy teljesen felesleges minden napra 3 féle húsétel, 5 sütemény, újévig ragcsálnánk.

Pláne hogy idén ketten leszünk, gyerek két ünnep között jön haza. Megbeszéltük, halat sem főzök, mert én utálom. Pont olyan étkezés, mint sima vasárnapi.

De azért emlékszem gyerekkorom nagy ünnepeire, mamám és anyum mindig különlegessé varázsolták, szóval kinek milyen tetszik, olyant szervezzen.

Ismerősöm mondott erről vicceset valamelyik évben. Na, megyek végiglátogatni a rokonaimat, hátha akad vahol egy kis extra kalória 😀

24. tumbo2 (válaszként erre: 3. - De16c8f9e6)
dec. 16. 08:46
a karácsony egy sütéssel-főzéssel egybekötött bolondokháza volt gyerekkorában.egy színésznő mondta,gondolom nem volt egyedül.
23. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
dec. 16. 08:43
én ugyan nem,ami még kell,ami még kell a jövő héten megveszem.tej,élesztő,vajak,tejfölök,tojás,levestészta,franciasaláta alap.aztán kész.
22. tumbo2 (válaszként erre: 19. - LBO)
dec. 16. 08:39
mi a szentszar köze van hozzá.ha akarom megveszem a fél süldőt,amit a boltba hoznak.én sem nézelődök,mi van a másik kosarában.
21. globus (válaszként erre: 20. - Birebora)
dec. 16. 08:20

Novemberben kezdődött a bebúgatás. Emlékszem, beszélgettünk róla valamelyik fórumban, hogy mi van már az üzletekben, tévében, ennyire kell a pénzünk?

Megfigyeltem, az iskolai tanszerek régen augusztusban kerültek ki, most júliusban. Szegény gyerekek két hétig élvezik a szünetet, nyomás nélkül.

dec. 16. 08:10
Nem vagyok ideges, agybajos sem. Tök nyugodt vagyok. Ajándékok megvannak, becsomagolva, húsok a hűtőben. Még pár apróság kell osztjónapot. Már évek óta nem pörgök rá, de szerintem sosem tettem. Minden úgy jó, ahogy van. Pedig megyünk is és hozzánk is jönnek. Jó lesz minden:) Ja és még karácsonyig dolgozom is végig.
19. LBO
dec. 16. 06:50

Pont tegnap veszett belém egy nő az egyik áruházban. Gúnyosan megjegyezte, hogy na biztos nem fogunk éhezni karácsonykor meg hogy ennek a nagy része a kukában fog landolni. Na elkapott az ideg, aztán mondtam neki, ha csak ennyi hús lenne a karácsonyi asztalon, éhen halnánk. 🤣

Miért gondolja azt sok ember, hogy ilyenkor csak és kizárólag karácsonyra vásárolnak sokan? Én speciel azért most vásároltam be, mert akciós volt a csirkemell, a csirkecomb, amittudoménmi. Nem járok hetente húst venni, amikor akciós, akkor veszek többet. Pechemre most volt akció. De már húzta is a száját pár ember.

Amúgy meg kinek mi köze ahhoz, hogy ki mikor vásárol be. Most ez az időszak van. Akinek nem tetszik, ne menjen boltba, üljön otthon, aztán duzzogjon. 😉🤣

dec. 15. 16:11
én nagyon bírom a karáccsonyt. engem nem bírnak agybajba kergetni már jóideje. ha nincs időm sütni, majd sütök két ünnep közt, és csak olyat , amit szivesen sütök. nincs kötelezőség. barátokkal találkozunk, mikor tudunk, ajándékozni rég nem ajándékozunk (ok tábla csokit, iylesmi max. barátok ygerekei kapnak, mieink már nagyok), örülünk egymásnak, kajálunk dumálunk. egyik legnyugisabb időszak. mézeskalács, meg linzer :) legjobb :)
17. Miss Angel (válaszként erre: 16. - Timycat)
dec. 15. 15:54
én a Karácsony előtti előkészületekre is gondoltam itt.hogy mindenki az utolsó percben akar mindent ,meg hogy ez az igazán fontos,nem maga az ünnep.És ettől tiszta ideg mindenki.Vagy legalábbis a többség :/
16. timycat (válaszként erre: 14. - Channa*)
dec. 15. 14:43
Év végi zsongás, így szokott lenni sok helyen, mindenki az utolsó héten akarja elintézni az olyan fostos ügyeit amit már hetek, hónapok óta tolt maga előtt.
15. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 14:41

Én felmondtam, preventív, ez a tanácsom van erre kizárólag.

A héten megnyugtató volt a tudat, hogy hiába a többiek rohangászása, kapkodása, nekem már a 11 is páros.

dec. 15. 14:26

Nekem nem sikerült megértenem a problémádat!

Pontosítanál, hogy miről van szó?

Mit akar most mindenki? Min pörögnek és kik?

Mitől agybajosok?

13. Hoxa
dec. 15. 14:25
Nekem az ellenkezőjével van tele a bakancsom. Van, amit 10 napja kérek, nem kapom meg, de azt vágják a fejemhez, hogy nekem minden azonnal kell.
12. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 13:41

Jól van, kicsit ventilálj, meg próbálj meg kitartani. Túl sok az idióta! Nem tudsz mit tenni! Ismerem ezt az érzést. 🫠

Bedobsz egy kávét?

11. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 13:39
Egyetértek.
10. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 12:28
Hidegen hagy. Én is olyan helyen dolgozom, ahol minden ünnep, minden munkaszüneti nap,.hétvége előtt-után forgslmi dugó van. Ha belefér, bele, ha nem, nem. Így jártak, sajnálatos. Senki miatt nem éri meg elhanyagolni magunkat, családunkat. Ha kidőlnél, mi lenne. Keresnének más bohócot.
9. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 12:25
teljesen igazad van,elment a Karácsony ,meg az egész előkészület egy olyan irányba,amerre nem kellett volna .Már nem is az ünnep a fontos,aminek régen megvolt a varázsa a szépsége :((
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
dec. 15. 12:08
Igazából erről szólt volna a vallomás. Hogy amit az ember tud, megtesz, ami nem megy, nem kellene erőltetni, es nyugodtabb lenne mindenki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook