Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » El vagyok keseredve....tényleg lehetetlen? Gyógyszerész álmok... fórum

El vagyok keseredve....tényleg lehetetlen? Gyógyszerész álmok... (beszélgetős fórum)

2013. aug. 25. 11:24
sok sikert hozzá :)
2013. aug. 21. 13:57

Na, ma felhívtak a vegyipariból, hogy felvettek, így eldöntöttem, hogy nem nyafogok tovább hanem megpróbálom :) :) nem veszíthetek semmit, maximum egy kis időt és pénzt, de nekem így is megéri mert úgyis csak bántana később, hogy még meg sem próbáltam...

Kiszámoltam egyébként, hogy egy középszintű nyelvizsgával és emeltszintű kémia és biológia 45%-os érettségivel 322 pontom lenne...hát ez talán ebben az évben Szegedre elég lett volna, talán 2 év múlva sem lesz sokkal több...

2013. aug. 18. 12:32

Igazad van...csak az a baj, hogy még tényleg magam sem tudom, hogy mit akarok...vagyis szivesen mennék a vegyipariba, de semmi önbizalmam

Ami pedig tényleg elveszi a kedvem az az, hogy félek nem talàlok majd vele munkát

Köszi a segítségeket

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - 45b4ec3330)
2013. aug. 18. 11:44

úgy érzem kifogásokat keresel:D


legalább magaddal szemben légy őszinte.


ki nem xarja le hogy értesítenek? az a lényeg hogy figyeld a honlapot és nézd meg felvettek e:D


egy egyetemen se futkároznak utánad, hogy vedd fel a tárgyakat menj vizsgázni stb., és már ott se jön levél hanem a a felviponthun kell megnézni az e felvételiben hogy felvettek e.


ha valamit akarsz menj utána csináld ne nyafogj és ne hárítsd másra a felelősséget.


béna érv hogy azért nem lettem gyógyszerész, mert nem küldtek levelet a felvételről hanem csak a honlapra irták ki a leendő osztálynévsort.


valld be magadnak hogy nem is akarod te ezt,és kész...


a pénzügy számvitel se rossz, csak teljesen más melótípus.


ez egy irodai meló a másik egy laboráns meló


és mind a kettőhöz sokat kell tanulni, mindkettő okj-s, modulokból áll a modulok utáni vizsgákon sok mindent kell tudni, a vizsgák általában fizetősek, a könyvek drágák...


csak az egyik közelebb visz a célodhoz a másik meg távolabb


ha most a pénzügyeset választod, szerintem akkor már nulla lesz az esélye a gyógyszerész vonalnak


egy ápolói is közelebb vinne hozzá, bármi ahol bioszt vagy kémiát kell tanulni.


és a legfontosabb hogy te dönts, és ne hallgass másra csak hallgasd meg őket és nézz magadba, mert ha másra hallgatsz őt fogod hibáztatni a vizsgák után.

2013. aug. 18. 11:05

Le adtam egyébként a vegyipariba a jelentkezést még pár hónappal ezelőtt :D

Viszont laboratóriumi technikus képzést nem indítottak csak vegyipari technikust, meg félek, hogy nem tudok majd vele elhelyezkedni, így kerestem pénzügyi-számviteli ügyintéző képzést Debrecenben helyette...

Ráaásul az a baj, hogy nekem erről a suliról az jött le, hogy a szervezettség egyenlő a nullával, mikor megkérdeztem mikor számíthtok arra hogy értesítenek, hogy felvettek vagy nem, azt mondták figyeljem a honlapot ők nem értesítenek :/

2013. aug. 18. 10:53

én felhivnám őket 21.-én, kérnék egy időpontot az igazgatóhoz


és ott elmondanám hogy nagyon oda szeretnék járni van e rá még bármiféle lehetőség, vidd a bizidet is ...:)

2013. aug. 18. 10:50
náluk háromfelé lehet szakosodni, az egyik gyógyszeriperi labor technikus:D
2013. aug. 18. 10:49
az elején biztos kemény lesz de egy számviteles könyvelős suli is az lenne:)
2013. aug. 18. 10:48
vegyipariponthu az oldaluk
2013. aug. 18. 10:47
debrecen milyen messze van? ott van egy vegyipari, ahol van 2 éves technikusképzés
2013. aug. 18. 10:43
ott felfejlődhetsz kémiából, és még állást is könnyű vele találni, mivel nappali órarend szerinti még nyelvet is tanitanak sok helyen közben. kollégiumot is kaphatsz.
2013. aug. 18. 10:42
Hajdú-Bihar megye
2013. aug. 18. 10:42

Szerinted nem kerestem :D ? Az egész nyári szünetben azt keresgéltem....de vagy volt betanulási idő, így a bejárás is pénzbe került és nem tudtam megoldani, vagy épp ideiglenes diákigazolvány miatt nem tudtam regisztrálni...

Volt, hogy órákat böngésztem álláshirdető oldalakon de semmi...már betelt, majd ekkor, fizetni kell...

Eddig az egészségügyi kiskönyv és tüdőszűrő + a munka után járások kb. 15.000FT-ba vannak, nem is nekem hanem inkább anyuéknak... :(

2013. aug. 18. 10:39
keress egy olyan középsulit ahol folyik vegyészképzés és oda próbálj meg bejutni a technikusképzésre, az ingyenes is. melyik megyében laksz?
16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - 45b4ec3330)
2013. aug. 18. 10:36
keress diákmelót
2013. aug. 18. 10:34

Köszönöm a sok segítő választ :)

mivel a mostani kémia tudásom szinte egyenlő a nullával, hiszen jó pár éve tanultuk már, és akkor se vettem komolyan a tanulást biztos nehéz lesz és azt sem tudom, hogy menni fog-e...

Hát egyenlőre tanulni valószínűleg valami teljesen mást fogok, hogy el tudjak menni dolgozni kb. 2 év múlva aztán meg majd lesz valahogy...

Annyira jó lenne ha tudnék valahol dolgozni most is és akár elkezdhetném a jogsit vagy a nyelvvvizsgát, de mivel vidéki vagyok egy sima érettségivel sehol sem találok munkát...

2013. aug. 18. 00:06

"mióta diák vagyok úgy fogtam fel a tanulást, hogy "jajj én úgyse megyek egyetemre"" - ezt írtad.

Na ez az ami miatt nagyon nehéz is lesz - mondjuk gyógyszerésznek lenni.

De van egy kulcs!

13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 8. - 45b4ec3330)
2013. aug. 17. 23:37

az álmokért küzdeni kell:D ha felvesznek ráérsz azzal foglalkozni majd ott hogy hogy tudod megoldani:D


így gondolkodva sose felvételizett volna senki sehová:D

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. aug. 17. 23:34

nem kell bejárnod a suliba, kérj egy havertól rendes gimis biosz és kémia könyveket, ülj neki egy füzettel jegyzeteld ki az összeset, majd ha ezt már tudod,a netről szedd le az eddigi érettségiket javítókulcsostól és böngészd át, aztán ha vannak kérdéseid keress egy tanárt aki kicsit még foglalkozik veled .

szeptemberben vagy februárba tudsz jelentkezni sima vagy emelt érettségire, bármelyik középiskolában. igaz más tantárgyat de én egy hónap alatt tanultam meg napi 8 óra melóval a nullától a 85%os emelt érettségiig, szóval csak agy meg segg és akarat kérdése:D

2013. aug. 17. 19:40
Idén Szegeden 312, Pécsett 323, Debrecenben 369, Budapesten 371 pont volt a ponthatár az államilag finanszírozott képzésben. Ezt azért nem lehetetlen összehozni.
10. Kistanítónéni (válaszként erre: 8. - 45b4ec3330)
2013. aug. 17. 19:33

Szerintem csak rajtad múlik, hogy mit érsz el. Egy év alatt fel tudsz készülni az érettségire, ha komolyan veszed. Ezt akár munka mellett is megteheted. Júniusban leérettségizel, felvételi és már bent is vagy. Nehéz, de egyáltalán nem lehetetlen. Másnak is sikerült már. Egyetem alatt is lehet ezt-azt dolgozni, vannak ösztöndíjak, kollégium, érdemes utánajárni a lehetőségeknek.

Más család, munka mellett végez el egyetemet, tesz le nyelvvizsgát. Hajrá!

2013. aug. 17. 18:54
Kaphatsz osztondijat jo tanulmanyi eredmeny eseten, anyagi helyzeted miatt kollegiumot, esetleg az onkormanyzatnal megpalyazni a Bursa Nungaricat, stb. Vannak lehetosegek, kiskapuk, de eloszor nagyon oda kell pakolni magad!
2013. aug. 17. 18:15

Értem, hát az a lelyzet, hogy lehet mégsem éri így meg....hiszen ha sikerülne is nagy erőfeszítések árán bekerülnöm, akkor sem biztos, hogy eltudnám végezni....ráadásul ami miatt nekem lehetetlenné válik az az idő, mivel nem származom valami jó anyagi hátterű családból nem tehetem meg, hogy tanuljak ilyen sokáig, meg nyelvvizsgázzak stb.

Így inkább keresek valami hamarabb elvégezhető szakmát és kitudja..lehet még 30 évesen is tanulni, nem?

2013. aug. 17. 17:46
Megtanulnam a hianyzo evek anyagat, jelenteznek emelt erettsegire, kozben letennem meg a nyelvvizsgat is. Igy talan 2-3 ev mulva felvetelizhetnel; felvehetned a kapcsolatot gyogyszeresszel, talan - ha nem is ingyen - segitene felkeszulni. Az orvosi utan szinte a 2. legnehezebben bejuthato karra faj a fogad. Nagyon fel kellene kotni azt a bizonyos fehernemut, mivel evekig lobecoltal a kozepiskolaban, a tobbiek meg szinte kituno bizonyitvanyt produkaltak evrol-evre!
2013. aug. 17. 17:42

Választható vizsgatárgyak



Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (5) bekezdése alapján az érettségi bizonyítvány megszerzését követően bármelyik vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidőszakban lehet érettségi vizsgát tenni, függetlenül attól, hogy az adott vizsgatárgyból milyen szintű és milyen eredménnyel rendelkezik a vizsgázó. (Akár olyan vizsgatárgyból is tehet érettségi vizsgát az érettségi bizonyítvánnyal rendelkező vizsgázó, amelyet középiskolai tanulmányai során egyáltalán nem tanult.)

Ez a hatályos érettségi vizsgaszabályzatból lett másolva a Kormányhivatal oldaláról.

2013. aug. 17. 17:40
Szia. Lehet nem lesz számodra érdemben segítség a válaszom, de úgy gondoltam mégis írok ide neked. Én úgy gondolom hogy 19 évesen még nem késtél el semmivel... az érettséginek szerintem nézz utána mivel nem feltétlenül muszáj meglennie a két évnek elég ha teljesítetted az iskolád általi követelményt. Szerintem hívd fel az oktatási hivatalt, ott megtudják neked mondani. És ez csak az én véleményem, de a helyedben én nem adnám fel azért mert teszem azt jelenleg "nem lehet vele elhelyezkedni". Nekem is sokan mondták, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni (én egyiptológiát szeretnék tanulni) De úgy döntöttem megcsinálom. Egy próbát megér én szerintem ha ez minden álmod. Ha esetleg meg nem sikerül akkor is van egy diplomád könnyebben el tudsz helyezkedni mégha nem is a szakmádban. Kitartást neked!
4. vadvackor (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. aug. 17. 17:37
Csak a normál érettségi rendben előfeltétele a megfelelő felvett óraszám az adott tárgyból, ha már van érettségi bizonyítványod, újabb vizsgát tehetsz az előírt óraszámok nélkül is. Ez csak a lehetősége, de nem könnyű út.
2013. aug. 17. 17:31

Nem tudom, nem csak az a baj, hogy nem érettségizhetsz, hanem az egyetem is elég kemény lenne megfelelő alapok nélkül. Ha ez szeretnél lenni, akkor biztos megvan az útja, de gondolom nem most szeptembertől leszel GYTK hallgató.


A gyógyszertári asszisztens nem jön szóba? Addig is míg az egyetemet nem kezded el. Meglátnád kicsit milyen ez a munka.

2. Zebra25 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. aug. 17. 17:30

így igen

azok nélkül a tárgyak nélkül amit kérnek az egyetemen, ha nincs belőle érettségid, akkor nem fog menni

egyébként meg lehet csinálni

be kell járnod valamelyik suliba és majd ott ezekből leérettségizel, közben megcsinálod a nyelvvizsgát is

2013. aug. 17. 17:27

Lehet akik gyakran fent vannak a Hoxán, már találkoztak néhány továbbtanulási kérdésemmel. Most mégis felteszek egy újabbat és talán az utolsót, mert már belefáradtam.

Az a helyzet, hogy mióta diák vagyok úgy fogtam fel a tanulást, hogy "jajj én úgyse megyek egyetemre" erre itt vagyok 19 évesen és mindennap azon agyalok, hogy kb. 3.8-4-es átlaggal kitörölhetem a fenekemet!

Soha nem tanultam rosszul de jól sem. Az érettségi átlagom 3,8 lett. (bár 2 tantárgyból 4 pont kellett volna a jobb jegyhez. Emelten nem érettségiztem, nincs nyelvizsgám. Az a helyzet, hogy eldöntöttem, hogy pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésre megyek, és kicsit meg is nyugodtam kb. 2 hónap izgulás után, hogy na végre, találtam egy értelmes iskolát és nem leszek munkanélküli...erre olvasgatom, hogy ezzel az OKJ-s képzéssel is kitörölhetem, mert nem lehet vele elhelyezkedni :/


Nekem az ÁLMOM az, hogy gyógykészítményekkel, gyógyszerekkel, gyógynövényekkel ilyesmikkel foglalkozzak és LEGYEN EGY BIZTOS MUNKÁM.

A kérdésem végül az, hogy lehetséges-e, hogy GYÓGYSZERÉSZ LEGYEK? Ha igen ez milyen úton lehetséges? Mivel 2 évig nem tanultam sem a biológiát és sem a kémiát így ezekből elvileg nem is érettségizhetek...

Így tényleg lehetetlen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook