Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok fórum

A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
4145. virgilius (válaszként erre: 4144. - Pillango2004)
2011. jan. 22. 10:35
Kérdezz, mit nem értesz? Szöveges értékelés van, és aláhúzták azt, ami őrá érvényes belőle?
2011. jan. 22. 08:12

Sziasztok!

Mi megkaptuk tegnap a félévit!

Kislányom elsős egy református általános iskolába!

És nem nagyon értem ezt az értékelést! :(

Valaki tud segíteni???

2011. jan. 21. 20:16
sziasztok megkaptátok a félévit kinek hogy sikerült ?
4142. virgilius (válaszként erre: 4122. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 20. 23:22
Na elértünk A Mamához, és meg is kell tanulni. :)
2011. jan. 19. 20:06

sziasztok

Holnap Ricsivel megyek fogorvoshoz

2011. jan. 18. 13:39

sziasztok

Pénteken kapjuk ki a félévi értesítőt kíváncsi leszek .

2011. jan. 16. 18:38

sziasztok

most hétvégén sok volt a házi feladat és még a olvasás és környezet versenyre feladatokat is meg kellet csinálni

2011. jan. 13. 07:18
sziasztok jó reggelt mindenkinek
4137. Mosoly30 (válaszként erre: 4130. - Sicike)
2011. jan. 12. 10:43
Sajnos vannak olyan tanárok akik rangsorolják a gyereket, de nem a tudásuk alapján. Én is már szinte számolom a napokat, hogy végre befejezzük a negyedik osztályt.(Tudnák én is érdekes történeteket mesélni.) A fölső nálunk jobb. A fiam már felsős ott nincs az, hogy kinek a gyereke vagyok, anyuka mennyit jár be "nyalni"stb.. A fiam azóta szárnyal mióta felsős lett, s tudom hogy a lányomnál is így lesz. KITARTÁS!!!
4136. c6b27363e5 (válaszként erre: 4133. - Sicike)
2011. jan. 12. 07:15

az én kisfiam s akart de de elmagyaráztam hogy az ö érdekében és hogy így kap egy új esélyt

hasonló helyzetbe voltunk mindenért az én fiamat vették elő .

Hétfőn voltam a tanítónéninél és meg kérdeztem Ricsivel van e gond megnyugtatott ,azt is megkérdeztem beilleszkedett -e már s ara is azt mondta igen mintha mindig ide járt volna

4135. c6b27363e5 (válaszként erre: 4126. - Alfoldi13)
2011. jan. 12. 06:49

sztia

operaszínházba a müzlikel meséket Budapesten nagyon jó volt

4134. virgilius (válaszként erre: 4133. - Sicike)
2011. jan. 11. 16:49

A gyerekek általában ragaszkodnak a megszokotthoz akkor is, ha nekik ez rossz, mert minden változás félelmetes számukra. Nagyon nagy bajnak kell lenni, hogy egy gyerek akarjon iskolát váltani. Viszont ha megtörténik a váltás a szülő döntése nyomán, akkor utána a gyerek is belátja, hogy neki így jobb.

Az egyházi sulik nem csak adott vallás követőit veszik fel, nálunk is van evangélikus is, református is, pedig katolikus a suli, sőt van olyan is, aki meg sincs keresztelve. Persze nem akarlak rábeszélni, de normális esetben azért egy egyházi suliban nincsenek ilyen problémák, mint amiket írsz - nyilván itt sem fenékig tejfel, de azért sokkal kellemesebb a légkör.

4133. Sicike
2011. jan. 11. 10:37

Az iskolaváltásról a fiam hallani sem akar.

Beszéltünk korábban már róla.

Itt a környéken ez a legmegfelelőbb suli számára,ahol iskola keretein belül emelt óra számban sportolhat.Ő ebben jó,ez a mindene.Vallási iskola van még 1 a közelben,ami kilőve,mert nem is olyan vallású..... azt itt a környék kész.

A mostani suli közel van,és ez azért lényeg,mert ő egyedül jön-megy,ez is az ő kérése volt.

Mi gondoltunk rá,hogy osztályt váltunk,sima,normál tagozatra,de azzal nem sok jót érnénk el,ágál az ellen is,mert mégis naponta találkozna a mostani tanárokkal,és nemzetiségiekkel bőven el van látva az az osztály......

A poén,hogy a múltkor az ofő is azt mondta a telcsiben:már csak fél évet kell kibírni......

Felsős tanárok?Nem tudom.Javát ismerem,mert én is ide jártam,de azóta jöttek újak.Itt megint azon is van a hangsúly,a lényeg,hogy a jelenlegi tanárai milyen értékeléssel "adják át" felsőbe.Úgy gondolom,most ott tartunk és a fiam is azt mondta a múlt héten:anya,ha megdöglök sem tudok javítani,ha meghúzom magamat és ha fújnám is a leckét sem kapnék 5-öst.Magatartást több mint fél éve nem javítják ki neki 3-masról 4-esre,pedig kerül minden necces helyzetet.

Nehéz.......

2011. jan. 11. 09:03
Végigolvastam én is amit írtál Sicike, s első körben nekem is az iskolaváltás jutott eszembe. Bár tudom, nem könnyű ezt meglépni, de nézd meg, Hangyiéknál milyen kiegyensúlyozott és vidám lett Ricsi, mióta nem a régi közösségbe jár.
4131. virgilius (válaszként erre: 4130. - Sicike)
2011. jan. 10. 22:18
Sicike, próbáljátok ezt a fél évet még valahogy kihúzni, ha nem is könnyű. A fölső tagozatról mit hallani, jobb lesz? Mert nálunk nagy valószínűséggel rosszabb, mint az alsó, kicsit tartunk is tőle. Iskolát váltani jövőre nem tudtok/akartok?
4130. Sicike
2011. jan. 10. 18:00

Sziasztok!

Most megpróbálom kiírni magamból.De!Úgy sajnálom,és nagyon bánt,hogy én most nem jó hírekkel jövök...... ÉS:Mindenféle vélemény érdekel....

A helyzet,bizti tapasztaltátok,mi tapasztaltuk,hogy kicsi fiúnk nagyobbacska lett,nagyobbacska szájjal,nagyobbacska igényekkel,egyszóval kamasz,vagy kiskamasz?

Már tavaly kezdődtek a zűrök.Zűrök?A tanárai szerint zűrök.Ekkor az ő javaslatukra elhorduk nevelési tanácsadóba,ahol az ég 1 adta világon nem találtak nála semmi rendellenességet,a korához képest mentálisan egészséges gyermeknek mondták el,jó és borotva éles ésszel.Megjegyzés:Apukájától 5 éve elváltam,ő kb. 2 éve nem látogatja rendszerességgel,de mi mamáékhoz hordjuk..... stb. stb.

A tanulmányi eredménye jó,összességgel,bár házi feladat hiányosságai akadnak,de most pl. matekból már úgy tudjuk 4-es lesz.

Szó-szó én úgy érzem,hogy a tanárai igen rászálltak,szeptember óta minden sz@rságért hazaírnak,de amikor a gyermekemet éri sérelem arról csend van.Nem verekszik,ne ilyenekre gondoljatok,de ő szeret bizonyítani,és az elsők közt lenni,és ha ez nem történik meg nem jól viseli.Én azt gondolom,hogy tavaly láttam és hallottam egyik-másik osztálytársát és akkor azt mondtam,összetehetem a 2 kezemet,hogy az én fiam nem káromkodik,nem verekszik,nem lop,nem agresszív stb. mégis olyan dolgokért hazaírtak már szeptember első hetében,talán írtam is,hogy én úgy gondoltam jogos volt a sérelmünk.Erről később ofő is később tudomást szerzett,1 levélben,amit akkor a fiam nem adott le neki,nem akarta szítani a dolgot,majd 1 alkalommal ofő benyúlt a padba és így tudta meg....... ez is hosszú.Decemberben olvasással voltunk elmaradva,amire a másik tan.néni hazaírt,hogy a fiam nem készült fel időben,ezért jövő héten ismét számon kéri.Szépen visszaírtam neki az üzenőbe,köszönjük a lehetőséget,készülünk rá,és akkor a fiam édesanyámnál volt,mamázott,egész hétvégén olvasott neki,utána nekem is itthon,adott témakört átvette és jött a néma csend.Állítólag karácsonyi műsorra készültek emiatt maradt el a felelés,én mondtam a fiamnak akkor jelentkezz,hisz készültél.ÁÁÁ,anya,egész nap a műsorra készülünk.Most csütörtökön beírt még egy 1-est.Így egyszerűbb volt.Fel sem szólította,igaz nem is jelentkezett,de az üzenőben az állt:feleltetem,számon kérem.

Akkor múlt hétfőn azzal kezdtük az új évet,hogy elrontotta a matek házit napköziben,3 feladat volt.Az első jó volt,a másodiknál a részszámolást elrontotta így az rossz lett,és a harmadik is rossz lett,ez által,ami a másodikra épült.Erre ofő piros tollal áthúzta ló.... betűkkel átfirkálva odaírta:jaj.

Amit gyöngy betűkkel megírt,és ez azért fontos,mert ugranak a külalakra is.....

De az el van felejtve,hogy szeptemberben szakadt táskával jött haza sírva mert az egyik osztálytársa cinkelte és ellökte.

És neki írnak be mindig,mikor ő megvédi magát.Azt mondták,nem dedósok vagy oldják meg,ne is árulkodjanak....és amikor gáz van,mindig őt látják meg,őt csípik el,neki írnak haza.Pl. olyan is volt,hogy 1 osztálytársa megdobta órán radírral,a tanár persze már csak az látta,hogy a fiam visszadobja,erre neki írtak haza,nem figyel,hátráltatja a többieket.

Nem tudom mi lesz.

A múltkor felhívtam ofőt,elmondtam neki,én nem vagyok vele,itthon nincs ekkora gáz vele,kísárni nem tudom,és mellesleg az esetek nagy részében mindig őt csípik el.És megkértem 4. osztályban mért ír elsős szinten haza,leírta a párbeszédet akkor amikor a vita történt,persze sem tanár sem 1 felnőtt nem látta,hallotta,és az osztály a másik gyereket védte,aki mindenkit sakkban tart....

Fél év van vissza.De mind kivagyunk.

Nem tudom mit tegyek,mert tornatagozatos és él-hal a sporttért,el is van úgy nagyjából,de az ofőt nem nagyon csipázza,amit megértek.Kérjük tőle,bizonyítson,húzza meg magát,de anya,és ha engem piszkálnak.???? Vagy most már a tanárok is rájöttek,hogy őt lehet..... rajta kitölthetik a dolgaikat......

Múltkor mondtam ofőnek következő fogadóórán ott leszek,erre:fölösleges..... mondta.

Ez már biblia lett!Bocsi.Kavargok.Zavarosan írtam le.A fejem is zavaros......

4129. virgilius (válaszként erre: 4128. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 10. 10:56
Ja, akkor biztos az IS lesz még idén. ;)
4128. 7a8b421bcf (válaszként erre: 4123. - Virgilius)
2011. jan. 10. 09:21
Ott van benne az olvasókönyvben, és nem is hosszú, érthető vers.
4127. 7a8b421bcf (válaszként erre: 4125. - C6b27363e5)
2011. jan. 10. 09:21
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Kellemes hetet mindenkinek így a félévi hajrában:-)
4126. alfoldi13
2011. jan. 10. 07:38
mit néztetek és hol?
2011. jan. 10. 07:28

sziasztok

újra egy hét

Vasárnap voltunk Budapesten a muzikel meséken nagyon jó volt gyerekeknek nagyon tetszett

2011. jan. 8. 11:11

sziasztok

január 14-dikén az első félév utolsó napja Jézusom szaladnak a hónapok

4123. virgilius (válaszként erre: 4122. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 7. 23:25
Azt mi is csak fölsőben vettük szerintem anno...
2011. jan. 7. 23:07
Pedig azt vártam volna, hogy József Attilától kell előbb megtanulni a MAma-verset
4121. virgilius (válaszként erre: 4120. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 7. 15:22
Pedig mi együtt szoktunk haladni nagyjából, úgy emlékszem, nálatok ugyanabból a könyvcsaládból tanulnak.
2011. jan. 7. 13:15
Nem kellett korábban tanulni a Himnuszt. Most viszont egybe jöhet az összes versszak:-)
4119. virgilius (válaszként erre: 4115. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 6. 20:35
Végig föl van adva? Mert két versszakot már rég megtanultak belőle, nálatok is, nem?
2011. jan. 6. 20:27
végre holnap már péntek
2011. jan. 6. 19:56
Köszi Hangyika!:-)
4116. c6b27363e5 (válaszként erre: 4112. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 6. 19:19
kitartást Bencééknek
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook