Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok fórum

A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2010. nov. 26. 10:18

Igen elvittem a ügyeletre szereplés után mert megint hőemelkedése volt .Kapót antibiotikumot gyógyszert és most úgy néz ki javulgat .

Tudod a Ricsi táncos bemutató angyalok és démonokba táncolt démon volt (nagyon illik rá )s meghívtuk a tanítónénit meg a hittan tanítónénit ,és gyorsan leírta mi a házi péntekig és hogy haladnak a tananyaggal .

2010. nov. 25. 20:05
Köszönjük szépen! Ricsi meggyógyult már?
4053. c6b27363e5 (válaszként erre: 4052. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 25. 18:32
Gyöngyskorpió Bencének jobbulást
2010. nov. 24. 19:13
Köszi Hangyi! Nagy sikerük volt, de mára Bence is lebetegedett, voltunk délután az orvosnál:-(
4051. c6b27363e5 (válaszként erre: 4049. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 24. 13:43
Gyöngyskorpió Bencének sokk sikert
4050. c6b27363e5 (válaszként erre: 4049. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 24. 13:42

én is adtam neki mára nem volt már láza .

remélem a mai táncos szereplés angyalok és démonok jó sikerül majd fényképezek

2010. nov. 23. 09:57

Ricsinek mielőbbi jobbulást, gyógyulást!!!!!

Bence is köhög, fujja az orrát, de adtam neki gyógyszert, remélem nem lesz rosszabb a helyzet. Ma van a suliban a "Nyelvek délutánja", fellépnek az angolosok is, Bence szólót énekel:-))

2010. nov. 23. 07:34

sziasztok sajnos Ricsike beteg lett ma viszem az orvoshoz .

szurkoljatok mert szerdán tánc előadás lesz hogy kicsit jóban legyen

2010. nov. 21. 18:41
sziasztok rossz a gépünk azért nem vagyok
4046. c6b27363e5 (válaszként erre: 4045. - C6b27363e5)
2010. nov. 19. 10:48
Mi is voltunk hasonló helyzetben a fiam 3-dákos mi az iskola váltás mellet döntöttünk s jól döntöttünk életem legjobb döntése volt .
4045. c6b27363e5 (válaszként erre: 4040. - Solyo)
2010. nov. 19. 10:41

Mi is voltunk hasonló helyzetben a fiam 3-dákos00023ER4T5Z6I8


ŰÚÁÉLODEAÓŐÜÓÓÜÖO9I8UI8UZ76R4W3

4044. Solyo
2010. nov. 19. 08:55
Sziasztok, köszönöm a hozzászólásokat és tanácsokat! Tegnap végre elültették a fiamat a rossz gyerek mellől. Igy aztán legalább órán nem tudja kínozni. Azóta másoktól is hallottam, hogy ez a gyerek mindenkit megver, még kislányokat is. A fiamat pedig megfenyegette még tegnapelőtt, hogy ha megint beárulja otthon hogy mit csinált vele, akkor még jobban és még többet fogja bántani. Ezt a tanító nőnek is elmondtuk és kértem azt is, hogy az üzenőjébe is írjon be, hogy a szülei is tudják meg, milyen problémák vannak a gyerekkel. Úgy látom, ez a gyerek szabadon garázdálkodhat, a fekete pont nem állítja meg, ez nyilvánvaló, más hatékony büntetést meg nem kap...
4043. pmjudit (válaszként erre: 4040. - Solyo)
2010. nov. 18. 14:47
Irány az igazgatói iroda.
4042. 7a8b421bcf (válaszként erre: 4040. - Solyo)
2010. nov. 18. 08:03
A tanárnő már magától is megtehette volna ezt a lépést.Már az első ilyen eset után szét kellett volna ültetni a gyerekeket, és jobban odafigyelni rájuk a szünetekben is. Sajnos nem egyedi az eset, Bencét is verték első két évben rendszeresen. HIába szóltunk mi is akárkinek, a helyzet nem nagyon javult. Amikor végre sikerült rávenni a gyerekemet, hogy üssön vissza, a magatartáskártyája bánta, de mi még örültünk is ennek, bár tudom, nem szép dolog. AZtán harmadik osztályra elcsitultak a dolgok, de tudom, ez nem vigasz nektek. Próbálj meg beszélni az igazgató nővel, hivassa fel az osztályfőnököt és a gyerek szüleit, na meg persze a gyerekeket is, úgy próbáljátok meg helyre tenni a dolgokat.
4041. uracsvivi (válaszként erre: 4040. - Solyo)
2010. nov. 18. 07:18

Hát ez elég durva!

A tanárnő miért nem tesz semmit mitől fél.

Én tuti mennék az igazgatóhoz.

4040. Solyo
2010. nov. 17. 19:50

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben mint amiben mi vagyunk és mi lett a megoldása az ügynek.


Arról van szó, hogy az elsős fiamat az osztálytársa rendszeresen piszkálja (órán is, mert mellette ül sajnos), megharapja, szünetben lefogja és a fejét a falhoz veri és ehhez hasonlók.

A gyerekkel beszéltünk többször is hogy fejezze be, beszéltünk az anyjával is és a tanító nénivel is. A gyerek megígérte, hogy többet nem bántja a fiamat, de ennek ellenére ugyanúgy folytatja másnap.

A fiamat minden ilyen alkalommal amikor ezeket elmondta otthon, arra bátorítottam, sőt felszólítottam hogy védje meg magát. Sajnos hiába mondom, nem tesz semmit ha bántják, pedig az ereje megvan hozzá, csak nem olyan típus, sosem volt verekedős.

Holnap megint beszélek a tanító nénivel, kérni fogom az elültetést és hogy figyeljen oda a rossz gyerekre jobban. Mi mást tehetek? Mi lesz ha ez sem segít és folytatódik a gyerekem terrorizálása?

2010. nov. 15. 08:58
Jaj szegények!! Mielőbbi gyógyulást nekik!!
4038. uracsvivi
2010. nov. 15. 08:53
Mind a két lánykám benyelt egy hányós vírust:(
2010. nov. 14. 09:08

sziasztok

Tegnap meg csináltuk a házi feladatot nem volt sokk

2010. nov. 9. 22:14

Sziasztok

Ma voltunk bent a az iskolában Gergőt is a piarista iskolába akarjuk íratni és ki töltöttünk egy szándék nyilatkozatot .

4035. c6b27363e5 (válaszként erre: 4029. - Uracsvivi)
2010. nov. 9. 22:09
szia Csütörtökön szurkolok a fogászaton Vivienek
4034. 7a8b421bcf (válaszként erre: 4033. - Sicike)
2010. nov. 8. 12:56
Újabb kötelezőnk már nem lesz az idén, csak ajánlottként a Tüskevár. De ugye azért egy kitűnőtől nyilván elvárják majd, hogy elolvassa. A szomszédasszony gyereke máshová jár, szintén negyedikes, nekik a Vuk volt a kötelező, most pedig a Bambinak kell nekilátni.
4033. Sicike (válaszként erre: 4032. - 7a8b421bcf)
2010. nov. 8. 11:21

hjaj,ezek engem is kiborítanak.

Ezért szeretem nap végén én is megnézni.

Persze nem a tanárt akarom bántani,de akkor minek tesz oda láttamot.Számtalan esetben itthon javítjuk ki, ami fölött vagy alatt ott a láttam és számoljuk át stb.

Tegnap azon hökkentem fel,mikor néztem át a fogalmazás füzetet,hogy amit bent írt és bent javított ki a tan.néni nem büszkeség,sőt, azon felül én még sajnos találtam legalább 6-7 hibát.

Szerencsére nem osztályozta,nem doga volt.Mert nem sikerült jól.

De mondom,még a helyesírási szótárt is megnyitottam és akadt hiba sajnos bent,amit nem látott vagy elképzelni sem tudok....???

Kijavítottuk.És mákunk volt,hogy így alakult.

De azért ott a másik oldal is,hogy akkor most mi van??? Most meg lett nézve vagy nem lett alaposan megnézve.???

Írkálják haza, hogy pontatlanul dolgozik,elmarad ez az,de akkor mért van napközi és mért nem nézik át és mért nem engedik,hogy legalább feljegyezhesse itthonra az anyagot vagy a leckét.

Tehát elvárás van,de a pluszt nem engedik,pl. csak 1-2 percben összeírhassa, itthon mit kéne átnézni,akkor frissiben óra után vagy a napköziben még ott bent.Nem beszélve, hogy úgy ér haza,hogy szét vagy csúszva.

A rendszert sem értem.

Mert az anyaggal is össze-vissza haladnak.

Nyelvtanból hol a 30. oldal körül utána az 50. körül utána a 20.körül.Mikor a szabályok egymásra épülnek.

Volt olyan, hogy adtak pluszt,de hogy meg kellett-e volna tanulni nem tudtuk.Ez is nyelvtan.

Felhívtam osztálytárs anyukáját,ők sem tudták.Mondom ez tök jó.Akkor megtanuljuk,abból baj nem lehet.Csak a kötelező mellé néha már nekem is sok,nem még neki.

Volt hetünk az elején,2.-3. héten, este 11- kor dőltünk ágyba.

Akkor magyarból van olyan könyv,amit ki sem nyitottak (jó év eleje van),és nem azzal van a baj,hogy ott a könyv,hanem hogy akkor minek ha nem dolgoznak benne,minek 2 olvasó könyv,ha nincs rá idő ?Én azt mondom legyen kevés,de jusson arra idő amire kell.De tavaly is volt év végére pár feladat híján új könyv-magyar.

Nincs idő olvasni ott bent,tollbamondásra,szövegértésre,fogalmazásra gyakorolni,ezt itthon tennénk meg,ha maradna rá idő.Nincs 1 rendszer,hogy ma pl. fogalmazás van,holnap olvasás stb. Minden nap van magyar,de hol ez, hol az,hol 3-4 témába belemásznak,de be nem fejezik és mellé még gyakoroljon.

Én nem látom már át.

És még a Tüskevárat is be akarják-ták iktatni,de hova????

Az osztály gyengébben teljesít mint tavaly,nem csoda,hisz lótnak-futnak és csak érintik a témákat.

Áááá. Nálunk ez van.

2010. nov. 8. 10:18
Szia! Nálunk is elég tempós a tanév, de sajna nincs mit tenni. Házi nem sok volt a szünetre, gyorsan végzett vele Bence. Igazándiból már azt várom, hogy jövőre ne legyen napközi, s akkor itthon kényelmesen meg tud mindent csinálni, mert most délután is hajszolják őket, nem is beszélve az edzésekről, versenyekről, amik még szinesítik a gyerek programját. A napközivel az a fő bajom, hogy nem ellenőrzik le a házit, láttam ugyan kerül rá, de csak azért, hogy a hely ki van-e töltve. Az nem gond, ha hülyeség van beírkálva. A múltkor Bence szólt, hogy nézzünk már meg egy feladatot, mert tudja, hogy nem azt kellett írni. Mondom neki, hogy akkor miért írtad be? Hogy ki legyen töltve, mert addig nem lehet felállni.
4031. Sicike
2010. nov. 8. 10:14

Sziasztok!

Jó régen írtam.

Nekünk 1 fogalmazás volt szünetre.

De környezetet és a szótárt mindig ismételjük.

A negyedik nem a mi évünk.

Nem a tervezett szerint mennek a dolgok.

Rengeteg az anyag,mellette délutánonként sportol.

Gyors a tempó ehhez a mennyiséghez.

És fáradtak a gyerekek.

Aggódom mi lesz jövőre.

Én szeretem ha mindig hazahoz mindent (könyv,füzet),mert sok itthonra a pótolni való és lemaradás.

Amin ki vagyok bukva,hogy az idén 1 héten talán 1 nap van amikor a napköziben van 1 csepp ideje,hogy a lecke füzetet megírja,mesélte hogy a tanár néni nem engedte,mert szabadidőben is volt feladat .....

2010. nov. 8. 08:44
Szép hetet kívánok én is! Bence szegény jól felpakolva ment reggel. Nem elég, hogy a padból mindent haza kellett hozni, de még az úszózsákot is vinni kellett.
4029. uracsvivi
2010. nov. 8. 08:31

Sziasztok!

Vége a szünetnek volt benne tanulás és lazítás egyaránt.Örömmel ment reggel a suliba.

Én ma nem dolgozom szabadnapom van.Ritkán hoxazom mostanában akkor is csak elolvasom a kedvenceimet írni már nem jut ídő.

Csütörtökön viszem Vivit a fogászatra van egy rossz foga.

Mindenkinek szép hetet kívánok.

2010. nov. 6. 07:20

jó reggelt

úgy elszaladt a hét rip-rop igaz nem sok házink volt de mindig csinálgatunk belőle Hétfőn kezdődik a suli

2010. nov. 5. 13:47

gyorsan elment ez az őszi szünet hétfőn kezdődik újra az iskola

A tanító megkérdezi Pistikétől:

- Mondd meg, fiam, hány vége van a botnak?

- Kettő.

- Jól van. És ha kettétöröm?

- Akkor öt.

- Ejnye, fiam, talán négy?

- Nem, mert ha kettétöröm, akkor a botnak is vége van.

2010. okt. 31. 20:11
Köszi Hangyika, nektek is hasonlókat kívánok!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook