Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyermek felkészítése a szexre! fórum

A gyermek felkészítése a szexre! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. zsizsmizs (válaszként erre: 60. - Sonysony)
2010. okt. 21. 11:05
Nekem is megvolt ez a könyv vagy valami hasonló. Ida, Peti és Picuri volt a címe azt hiszem. Képregényes formában volt. Szerintem is nagyon helyes könyv, én imádtam.
2010. okt. 21. 08:43
A fiam már tudott olvasni (bár még akadozva) amikor elé tettem egy kb. 15 oldalas füzetecskét amit akkoriban lehetett kapni (Apu anyu és Picuri - valami ilyesmi címe volt) Szépen átolvasta, átnézegettük a képeket és amit nem tudott azt megbeszéltük. Még a derekamig sem ért mikor egyszer a tömött ÁBC pénztáránál a kirakott gumikról jó hangosan megkérdezte "Apa ez mi?" Mindenki rámnézett, én meg nyugodtan mondtam : gumióvszer. Tovább nem érdekelte a dolog (no azért persze mert nem tudta mi az) Későbbiekben a fürdőszoba polcára raktam egy csomag óvszert, a fiam megkérdezte hogy "Miért van ott?" én mondtam neki hogy rakd el, nem árt megismerkedned vele. Nagyon sokszor fordult hozzám ha valamit tudni akart.
2010. okt. 20. 21:27

Nekem 13 éves a legkisebb fiam...jó...fél 14!

Soha nem volt tabu téma a szex. Bármikor bármit kérdezhet, elmondhat és válszolunk is. El is mondja, annak ellenére, hogy az egészséges szégyenlősség megvan benne. De ha konkrét dologra kíváncsi, akkor megkérdezi és tudja, hogy választ is kap rá!!

Megbeszéljük a lányokat, tudom, hogy ki és miért tetszik neki, tudtam amikor szerelmes volt, azt is mikor csalódott.

Nem szabad titkolózni, meg hárítani, mert akkor nem lesz őszinte!!..és higgyétek el, csak az első pár mondatot nehéz elmpndani, utána már tök jól lehet velük beszélgetni még a kényes témákról is!

58. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 57. - A14deb9047)
2010. okt. 20. 20:36
Ebben biztos vagyok, de pont ezért nem árt a dolgokat a helyükre tenni bennük. Biztosan mondanak ezt-azt, vagy hallanak ezt-azt, de nem tudják a helyére tenni. Én nem kifejezetten technikára gondolok, azt majd úgyis megtapasztalja.:) Inkább arra gondolok, hogy a szexnek két ember között milyen jelentősége lehet, mikor fogja érezni hogy eljön az ideje, és hogy ne legyenek a szexel kapcsolatosan aggodalmai. ( pl. hogy nem tudja majd mit kell tennie meg ilyesmi)Mivel fiam van, szeretném elmondani neki, hogy egy lánynak milyen jelentősséggel bír ha szexel egy fiúval, vagy hogy a lányoknak mi a jó. ( itt nem technikai kérdésekre gondolok)
2010. okt. 20. 19:17

A felvilágosítás és a "felkészítés a szexre" nem ugyanaz... vagy netalán a technikai ismeretek továbbadása?? Látnak eleget - többet, mint azt hinnék a szülők. A gyermek kicsi, de nem buta...

Ha tudnák a szülők, hogy a gyermekek miket mondanak el az óvodában, az iskolában, pirulnának...

56. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 55. - 3265084553)
2010. okt. 20. 18:32
Na ez a legnagyobb félelmem, hogy Ő is ezt hiszi.:)
55. 3265084553 (válaszként erre: 54. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 20. 17:25
Nem kell aggódni! Már mindent tud. :)
2010. okt. 20. 17:20
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de a téma jelenleg közvetlenül érint engem is.:) Fiam 12 éves, és persze kamaszodik. A visszapillantóból látom sokszor, hogy egy-egy feltűnőbb jelenséget ( kihívóan öltözött hölgyet)nagyon megnéz.:)Jár egy kislánnyal, nem tudom mennyire komoly, de eltart már egy ideje. Szerelmes levelek ide-oda, kisebb ajándékok, nyári randevú....stb. Arról már beszéltem vele, hogy kamaszodik, lassan férfivé válik és ezért vannak pattanásai, és hogy mi várható még( magömlés), és hogy ne ijedjen meg, teljesen természetes dolgok, amiknek meg kell történniük. De konkrétan a szexről még nem beszéltünk vele. Viszont volt felvilágosító óra a suliban. Nem tudom hogy mit mondtak, de nyilván a teherbeesésről, a tisztálkodásról és a védekezésről volt szó. Szerintem viszont erről kicsit többet kéne beszélni, csak még soha nem volt erre alkalmas időpont. Meg persze nekem furcsa, hiszen az Én " kisbabámnak" kéne erről beszénem.:)
2010. okt. 20. 17:10
Nekem a szüleim maguktól nem mondtak semmit,ha kérdeztem válaszoltak,de láttam rajtuk,hogy nem nagyon akarnak erről beszélni.Meg mondjuk én sem kérdeztem mindent meg,mert zavarban voltam mindig.Szóval én rengeteget olvastam ebben a témában,mindent így tanultam.Persze a saját gyerekemmel igyekszem majd olyan kapcsolatot kialakítani már kicsi korától,hogy egyikünk se érezze magát zavarban semmilyen témában.
52. spinneli (válaszként erre: 42. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 14:15
A szülők maguk is tabuként kezelik ezt a témát, nem tudnak mit kezdeni vele, azért.
51. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2010. okt. 20. 14:06
uhh.....
50. d0b7178f40 (válaszként erre: 49. - Liza00)
2010. okt. 20. 13:53

hát én is megyek mert az edények nem mosogatják el magukat meg ruhákat kell leszedni.

sziasztok

49. liza00
2010. okt. 20. 13:44
Elköszönök mindenkitől.Köszönöm a beszélgetést.Vár a házimunka.
48. zsizsmizs (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 20. 13:22
Nem egy okos nő az biztos, ennek tetejében még prűd is. De felvilágosították a kolléganők. Végül is jobb később mint soha.
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Zsizsmizs)
2010. okt. 20. 12:59
Azért ott már a feje lehetett beteg szerencsétlennek. Olvasni csak tudott volna,ha máshol nem a könyvtárban.
46. liza00 (válaszként erre: 43. - Zsizsmizs)
2010. okt. 20. 12:56
Hát ez még durvább.
45. zsizsmizs (válaszként erre: 44. - Csicsi25)
2010. okt. 20. 12:51
Vagy pont azért született több mert nem tudták hogy pontosan mitől is jön a baba :)
44. Csicsi25 (válaszként erre: 43. - Zsizsmizs)
2010. okt. 20. 12:50
Hát, az idősebbeknél nem is csodálkozom. Az ő idejükben aztán tényleg tabu volt a szex. Csoda, hogy akkoriban egyáltalán születtek gyerekek :)
43. zsizsmizs (válaszként erre: 40. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:45
Anyunak az 50 éves kolléganője nem volt tisztában azzal hogy hogy is lesz a gyerek. Ő azt kérdezte hogy ugyanazon a lyukon pisil e, mint ahol a gyerek születik.....
42. d0b7178f40 (válaszként erre: 40. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:43

na erről beszélek. Nincsen felvilágosítás.

"Mert a gyereket a gólya hozzaaaaaaaaaa"

41. Cippora (válaszként erre: 40. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:32
Na ez azért már nagyon durva...
40. liza00 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2010. okt. 20. 12:30
Az én munkatársam aki 18 éves volt megkérdezte tőlem,hogy csinálják a fiuk?Bele pisilnek? A döbbenettől nem tudtam megszólalni.Pár hónap múlva terhes lett,a fiú elhagyta és már abortusz sem jöhetett szóba.
39. liza00 (válaszként erre: 34. - Zsizsmizs)
2010. okt. 20. 12:26
A gyereknél azt éri el,hogy az érzelem kimutatása nem illő.Soha nem lesz nyílt őszinte társa senkinek,míg saját maga nem jön rá,hogy anélkül nincs párkapcsolat.
38. Cippora (válaszként erre: 32. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:25
Egyetértek.Szerencsére az én szüleim sosem hazudoztak,vagy beszéltek félre,ha kérdeztem őket.Emlékszem az egyik osztálytársam 12 évesen én világosítottam fel,mert az anyukája azt mondta neki,hogy úgy lesz a gyerek,hogy a nő gyógyszert szed.12 éves volt akkor.
37. d0b7178f40 (válaszként erre: 19. - Mia87)
2010. okt. 20. 12:24
ez nagyon helyes lépés volt anyukád részéről. De szerintem elbeszélgetni is kell róla. Mert sokan beleugranak az egy éjszakás kalandokba és azt sem tudja ki fia borja volt az akivel együtt volt. Aztán meg ha baj van akkor sopánkodik, hogy vajon ki lehet a partner akinek a nyakába varrhatja. Persze ebben a fiúk is hibásak ugyan úgy mint a lányok. Mert ha nem védekeznek meg van a következménye.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 12:24

Szerintem fokozatosan már korábban kell kezdeni, az érdeklődése fejlődésének függvényében. Sosem szabad a kérdések mellett elmenni.

Nagyon jók erre a szemléltető,olvasmányos könyvek.

Pl. a Sehány éves kisleány ovisoknak. Majd alsóban, az így müködik a tested,ahol játékosan ábrázolnak mindent Papa mozdony,Mama mozdony :)

Szerintem nincs két egyforma család, két egyforma gyerek amire tuti tippet lehetne adni.

a kérdésekkel bombázni fognak szerintem, ha nem zárkóztok el a válasz alól. Sok sikert hozzá!!

35. spinneli (válaszként erre: 4. - 3265084553)
2010. okt. 20. 12:21
egyetértek.
2010. okt. 20. 12:20

Szerintem a szüleim nagyon jól csinálták ezt nálam. Már egész kicsi koromtól téma volt a szex, csak persze mindig az adott életkornak megfelelően beszélek róla. Ha kérdeztem őszintén válaszoltak.

Ráadásul, abban nőttem fel hogy egy férfi és nő között nem szégyen kimutatni a szerelmet. Ők a mai napig is megsimogatják, megölelik egymást előttem. Így ez soha nem volt kínos téma.

El tudom képzelni, ha valaki csak csukott ajtók mögött csókolózik, és a kicsi gyerek előtt ez tabu téma, akkor később sokkal nehezebb.

33. CsillagTM (válaszként erre: 31. - Cippora)
2010. okt. 20. 12:17
nem igazán lehet izolálni a gyerkőcöt sem az oviban, sem az isiben...
32. liza00 (válaszként erre: 28. - Cippora)
2010. okt. 20. 12:16
Nem tudom mi a nehéz abban,hogy őszinték legyünk a gyermekeinkhez.A sok hazugság és mellébeszélés viszi tévútra őket.Minden korosztályhoz tartozik egy magyarázat a dolgokról.Ha mi nem vagyunk őszinték hozzájuk akkor az alakoskodást tanulják meg tőlünk.Akkor ne várjunk tőlük is őszinte válaszokat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook