Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyermek felkészítése a szexre! fórum

A gyermek felkészítése a szexre! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Cippora (válaszként erre: 30. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:12
Jaj,hát látniuk,hallaniuk semmiképpen sem lenne szabad :O de erre a szülőknek kell figyelni.
30. liza00 (válaszként erre: 27. - Cippora)
2010. okt. 20. 12:10
Az oviban is már beszélik a gyerekek egymás között,mert már az unokám is mondott megdöbbentő dolgokat.Fontos lenne,ha a szülők otthon figyelnének erre,hogy ha lehet ne lássák a kicsik ezeket a dolgokat.Igaz felébredhetnek rá,vagy hasonló.De komoly blokkokat okozhat egy kicsi gyermekben ha nem tudja feldolgozni,ha nem érti a dolgot.
2010. okt. 20. 12:08

Azt hogyan meséltétek el a gyereketeknek hogy hogyan történik a nemi aktus?

Konkrétan hogy apuci bedugja a kukiját anyuci puncijába?

28. Cippora (válaszként erre: 26. - Liza00)
2010. okt. 20. 12:05

De nem értem miért?Miért kell feszengeni,ha megkérdezi egy kislány pl.hogy mi az a menstruáció,és mitől van?

Vagy hogy nem válaszol a szülő erre?Mit mond:hogy hagyjál békén?


Mi sem beszéltünk napokat ilyenekről,de ha volt egy kérdésem,és feltettem kaptam egy korrekt választ.Természetesen életkornak megfelelőt.

27. Cippora (válaszként erre: 24. - 859d58d4d8)
2010. okt. 20. 12:00
Párom unokatestvére 7 évesen közölte,mi hogy van,a székről majdnem leestem a döbbenettől.Azóta se tudja senki,honnan tudhatta.És nem ám "virágnyelvem".
26. liza00 (válaszként erre: 23. - Cippora)
2010. okt. 20. 12:00
De ez ritka mint a fehér holló.Minden családban így kellene működnie.
25. liza00
2010. okt. 20. 11:57
Na meg szerintem arról is kell beszélni,hogy az a sok interneten található videók nem az igazi szexről szolnak.Beszélni kell arról,hogy maga a szexualitást a vonzalom egyik kifejezése.Meg kell különböztetni a spontán kielégülést a szerelemmel párosult kielégüléstől.Ég és föld a különbség.
24. 859d58d4d8 (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2010. okt. 20. 11:52
Nem elég a suliig várni? Ezzel nem értek egyet! Elég érdekesen nézne a majdnem 7 éves elsős fiam, ha elkezdeném Neki ecsetelni a dolgokat! Úgyis eljön az ideje, mikor kérdezget! Legalábbis engem kérdezgetnek, 3 fiam van, amit úgy látok, hogy el lehet/kell mondani, a saját kis nyelvükön elmondom, de mindennek eljön az ideje!
2010. okt. 20. 11:51
Nálunk nem volt tabu,anyukám mindig,minden kérdésemre válaszolt életkoromnak megfelelően,soha nem is volt bennem szorongás ezzel kapcsolatban,és a későbbiekben sem volt soha semmi probléma,megbízott bennem,tisztában voltam a védekezési módszerekkel stb.Mikor megismertem a párom 17 évesen ott aludhattam nála,ő is nálunk,szóval nem volt anyukám elvakult,tudta,hogy mennek a dolgok ilyen idős korban.
22. liza00 (válaszként erre: 19. - Mia87)
2010. okt. 20. 11:48

helyes.Így kell egy anyukának viselkednie.Ő bízott benned,hogy tudod mit csinálsz.Az nem segít ha strucc ként homokba dugjuk a fejünk.

Én úgy oldottam meg a dolgot mikor már nem aludtak el este 8-kor,és már kezdett a párkapcsolatunk rovására menni a sok éjszakai várakozás amit tetéztem avval,hogy sokszor elaludtam előbb.Elmagyaráztam,hogy szükségünk van,hogy egy kicsit csak egymással foglalkozzunk,az nem azt jelenti ,hogy Ők nem fontosak.Természetes módon kezelték,csak bennem volt a frusztráció,hogy na mit gondolnak róla.

2010. okt. 20. 11:42
fiút, elnézést.
2010. okt. 20. 11:42

Nálunk is tabu volt és én is a nővéreimtől tudtam meg a dolgokat.

20 évesen az apám nem engedte, hogy az akkori barátom, akivel fél éve együtt voltunk, nálam aludjon. Pedig akkor már 5 éve nem voltam szűz. A kis naívak, hehe:))

Én úgy gondolom, hogy ha már 10 évesen tanulnak róla az iskolában (valaki lentebb írta ezt), akkor utána ha van kérdése, akkor nyíltan kell rá válaszolni. Ha nincs kérdés, az elméletet már tudja, de egyébként szerintem nemtől is függ a dolog, egy fiót inkább világosítson fel az apja...

19. Mia87
2010. okt. 20. 11:36
Én 16-17 éves voltam amikor anyukám úgy gondolta hogy az a fiú akivel akkor voltam komoly lesz.. igazából 2 évig tartott. A leg elején bejelentett nőgyógyászhoz, eljött velem és feliratott nekem fogamzás gátló tablettát.. Mert úgy gondolta, hogy inkább tudja így hogy "biztonságban" vagyok, és inkább ezzel támogasson mint egy esetleges abortusszal.. Én ezt a mai napig tisztelem benne, és ha nekem lányom lesz, hasonló képpen szeretném nevelni.
18. liza00 (válaszként erre: 15. - CsillagTM)
2010. okt. 20. 11:36
A lányom elmondta nekem mikor hazajött,hogy megtörtént a barátjával.Annyira rossz érzés volt nekem.A mai napig nem tudom megmagyarázni miért éreztem azt.Mitől féltettem.Pedig elmúlt 18 éves,nem kezdte korán.Meg különben is minden ember máskor érik meg rá.Lehet fiatalabban is teljesen megérni a szexualitásra.Mégis az anyákban bizonyos félelem van.Én engedtem,hogy a barátja vele aludjon nálunk,hisz külön szobája volt,és bíztam benne,hogy tudja mit csinál.
17. Papp Szilvia (válaszként erre: 14. - Liza00)
2010. okt. 20. 11:26
teljesen egyetértek:)
2010. okt. 20. 11:25

nálunk is tabu volt anno...két nővérem beszélgetéséből "tudtam meg" mindent...de azt is hallgatózva:(((


8hós a lányom...szeretném úgy nevelni,h ne is legyen kérdése,első pillanattól fogva tudni fogja mi merre...a gólya témát kihagyom majd...


nem elég szerintem a suliig várni, és a oszitársaktól hallani mindenfélét,mert lehet ők "lazábban" fogják fel és úgy is adják tovább...

15. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Ministry)
2010. okt. 20. 11:21

nem lehet, h sejtették ezt, csak nem akarták "áldásukat adni" rá a saját otthonukban?


csak azért kérdem, mert nálunk még a vőlegényemmel sem alszom soha együtt, sőt, egy szobában sem, pedig tudják, h már nem vagyok szűz:) (más kérdés, h emeletes ágyaink vannak, nem francia:)) és korábban csak egy pasit, egy éjszakára "engedtek be", akkor is azért, mert esküvőre mentünk másnap, így "muszáj volt".


a szokások különbözők...

14. liza00 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2010. okt. 20. 11:20
Én még fiatalon,mikor nem volt még gyermekem eldöntöttem,hogy lazán kezelem a szex témát a gyermekeimmel.Tudatosan készítettem fel magam a kérdéseikre.De amikor megtörtént és a kicsi lányom megkérdezte anya milyen érzés a szex zavarba estem.Szerencsére hamar összeszedtem magam,és tudtam teljesen Őszintén beszélgetni róla.Meg kell értenünk,hogy a szexualitás természetes dolog,és el kell felejtenünk a sok belénk nevelt frusztrációkat.Azért van az a sok szexuális probléma,mert kínosan kezeljük a dolgot.El kell magyarázni a gyerekeknek,hogy két ember között nagyon fontos kapcsolat ami akkor teljes ha mindkét félnek jó.Nagyon fontos,hogy az első alkalom szép és jó emlék legyen.és tisztelje magát avval,hogy megválogatja a társait.
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 11:16

igazad van,ezzel a témával foglalkozni KELL..


nekem 2 lányom van,ugyan még kicsik,de a nagyobbik 9 éves lesz,ma holnap már érdekelni fogja a téma,de azt hiszem,hogy már egymást sajna felvilágosították az osztálytársakkal..

a párom nagylánya már 12 elmúlt,6.osztályos, most volt nekik felvilágosító órájuk,külön a lányoknak,külön a fiúknak,persze aztán megbeszélték egymás közt is,bár Kingának sok újat már nagyon nem tudtak mondani,megnézegette az már a neten...:(..

12. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2010. okt. 20. 11:12

sajnos ismerős a téma. Mert engem sem világosítottak fel a témáról. Sőt én is egyedül mentem el a nőgyógyászhoz. Amikor középiskolás lettem.

Nálunk is tabu volt a szex. Sőt a meztelen test is.

ezért érdekelne a tapasztalat

2010. okt. 20. 11:12

Nálunk is tabu volt ez a téma - főleg annak idején, hajaj! Anyukám sem beszélt róla, de legalább a kezembe nyomott egy ezzel foglalkozó könyvet.

Nekem két fiam van, a nagyobbik 10 éves. Egyenlőre neki lövése sincs a dolgokról. Idén fogják tanulni az ember szaporodását. Nem semmi a tankönyv.

10. puritan (válaszként erre: 7. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 11:12

aham...már látom :)


egyetértek Szabadgondolkodóval...ne legyen tabu, amit kérdez, ami érdekli, azt mindig próbáld neki úgy mondani, ami korának megfelelő...én azt vettem észre, hogy ami zavaró volt nekik, arról úgysem kérdeztek, amire pedig megértek már, ami érdekelte őket, arról kérdezősködtek, vagy szóba hozták valami úton-módon...úgynevezett felvilágosító beszélgetés nem volt nálunk

2010. okt. 20. 11:11
Úgy gondolom minden gyerek más, máshogy érnek...amikor már úgy látja a szülő, hogy kezdi érdekelni a másik nem, akkor valamilyen szinten el kell beszélgetni, vagy felhozni a témát, ha olyan a kapcsolat, nyílt és őszinte, akkor úgyis mer kérdezni a gyerek!- szerintem---szeretném, ha nálunk majd így lenne...hááát tizenegynéhány év múlva... a 3 fiam..ajaj:)
8. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - Ministry)
2010. okt. 20. 11:10
☺ :)
7. d0b7178f40 (válaszként erre: 2. - Puritan)
2010. okt. 20. 11:09
az enyém még közel sincsen ennyi. De érdekel a téma ezért írtam. Az adatlapomon látod mekkora a 2 gyerkőc. ☻
2010. okt. 20. 11:07

Na ez az ami az én életemből kimaradt...elmúltam 18, mikor a párom megkérdezte, hogy ott aludhat-e (szülőktől kérdezte meg)..épp beteg voltam, görcsöltem, rosszul voltam...nem engedték-még akkor sem... Nem tudom, nem értettem, elvégre nem csak éjszaka lehet... Ha 2 fiatal akar valamit, megoldja...

Soha nem beszéltünk otthon ilyenről, sőt nőgyógyászhoz is akkor mentem el életemben először,18 és fél évesen a párommal amikor már nem laktam otthon!

2010. okt. 20. 11:07

A legegyszerűbb, ha egészen kicsi korától kezdve a legnagyobb anyai szereteteddel biztosítod a gyerekedet arról, hogy benned mindig minden körülmények között a legnagyobb bajban is megbízhat. Sőt, valahogy tudatosítani kellene a gyerekben minden szülőnek, hogy legnagyobb baj esetén mindig a szülőkhöz forduljon első körben a gyerek és ne idegenekhez, akik esetleg "félrekezelik" rossz tanácsaikkal.


Manapság már nem lehet tabu téma a szex. Jobb ha tisztában van egy tizenéves gyerek, hogy mi, merre és hány méter, mintha elkapkodja és utána jön a baj.

4. 3265084553 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 11:03
Legjobb ezt nem tizenéves korban elkezdeni, hanem kezdet kezdetétől nyíltan beszélni róla.
2010. okt. 20. 11:00

Szia!


Én csak saját tapasztalatot tudok írni.

Nálunk mindig is tabu volt ez a téma, soha nem beszéltünk erről a szüleimmel.


18 elmúltam, amikor a barátom először aludt ott nálunk, és nem akarták engedni, hogy együtt aludjunk, mert mi van, ha rám mászik az éjszaka.

Pedig akkor már hónapok óta gyűrtük a lepedőt, csak épp náluk...

2. puritan (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2010. okt. 20. 10:59
szerintem ülj le a tizenéves gyerkőcöddel beszélgetni és kérd meg, hogy világosítson fel :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook