Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekem retteg az egyedülléttől, rémálmai vannak. fórum

A gyerekem retteg az egyedülléttől, rémálmai vannak. (beszélgetős fórum)


2009. nov. 20. 16:17
úgy néz ki, hogy egyelőre megoldódott a dolog, ugyanis összetoltam újra a két gyerek ágyát, és így már nem álmodik rosszat egyáltalán. Hamarabb is eszembe juthatott volna....
17. c19f5f79fa (válaszként erre: 16. - Szitaszivárvány)
2009. nov. 1. 19:14
Ez ebben a korban természetes félelem...gyermeki világkép,óvodáskori félelmek..stb a neten tuti találsz róla cikkeket.
2009. nov. 1. 19:11

Sziasztok!

Az én lányom 4,5 éves. 3 éves koráig csak a Maja a méhecskét, Vuk-ot, kisvakondot és Szaffit látott. Mégis 2 évesen szellemekről beszélt és ő sem megy egyedül wc-re. Sokszor úgy érzem csak figyelemfelkeltés, amit művel, mert ha a wc-től 2 m-re állok, akkor megkérdezi, hogy ki fog rá vigyázni, ő fél egyedül, de nem tudja megmagyarázni, hogy miért. Az elején nagy figyelmet kapott emiatt és ezt ki is használta. Az oviban sokmindent megbeszélnek a gyerekek. Nagyapával pedig nézet 1-2 scoobidút is, így a zombi témát már átbeszéltük.

szerintem sokat kell a gyerekkel beszélgetni.

15. c19f5f79fa (válaszként erre: 14. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 10:01
Nyugodj meg,biztos tudnak segíteni:)
2009. nov. 1. 10:00
Jövő héten felhívom a helyi nevelési tanácsadót, remélem tudnak segíteni.
13. c19f5f79fa (válaszként erre: 12. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 09:56
Kb 6 éves korig a sötéttől való félelem, a mesefiguráktól...akik benépesítik gondolatban a szobákat,időnként a szeparációs félelem is normális!Életkori sajátosság,de ez a jellegű amit írsz picit aggasztó,én azt gondolom mindenképpen forduljatok szakemberhez.
2009. nov. 1. 08:28
el fogom, már biztos. Nem akarom, hogy állandóan rettegjen az éjszakától.
11. genia (válaszként erre: 10. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 08:20
O ma mar nezz horort is,thrillert is ,nalatok sem lessz gond idovel,de azert en el vinnem orvoshoz a biztonsag kedveert.
2009. nov. 1. 08:17

A Harry Pottert, Gyűrűk Urát látta ő is, a Múmiat én sem merem megnézni. Igazság szerint kiskoromban én is ilyen félős voltam, de ma sem nézk sem horrort, sem thrillert.

Talán öröklődik ez is?

2009. nov. 1. 08:17
SZiasztok ,az en fiam is felt a sotetben szerintem igenis felelosek azok ahulye rajzfilmek !Aztan mikor egyszer azunokaocsem vigyazott ra o nezte a Mumiat szerintem a gyerek bele nezhetett,lenyeg az volt ,hogy elvittuk egyparszor pszhihologushoz utanna jobb lett.Azt tanacsolta,ne engedjuk ,hogy hulye rajzfilmeket nezzen,Scoobidu es tarsai aztan lampaval aludt el.Szerencsere kinotte,mar 16 eves.
8. 78826dc958 (válaszként erre: 5. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 08:12

Az én fiam sem néz horror filmet,de azért néha egy egy akciót megengedek neki.Hogy azért tisztában legyen azzal,hogy az életben vannak jó és rossz dolgok.Tudja külön választani a mesét és a valóságot.

De az idióta meséket nem engedem hogy nézze.

Már látta pl.:Mumia,Harry Potter összes,Gyűrűk ura összes,Halálfutamot is látta de a nagyon dúrva részeknél elfordul amikor szóltam neki.

Szóval nem akarom hogy egy szép és tökéletes világot lásson,mert amikor szembekerül egy rossz dologgal,el fog veszni hogy mit tegyen!

2009. nov. 1. 08:11
Köszönöm a választ. Azt gondoltam, várok, megfigyele milyen gyakoriak ezek az álmai, de mivel ma éjjel is erre keltem, nincs már mire várni. A héten ez volt a második.
6. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 08:09
Feltétlen vidd el pszichológushoz, ő "kirajzoltatja" belőle a félelmeit.
2009. nov. 1. 08:07
sajnos nem lehet a gyereket mindentől eltiltani, biztos tudod ezt te is, így is örülök, hogy nem horrorfilmeket néz, vannak szülők, akik azt se tudják, mit néz a gyerekük. Lehet, ha én is engedném, akkor nem félne ennyire.
4. 78826dc958 (válaszként erre: 3. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 08:03

Az én fiam 6 éves.A sötéttől ő is fél de egyébként nem.és rossz álmai is ritkán vannak.Ez normális de kb 1 hónapja beszéltem én is egy ismerősömmel aki gyógypedagógus is egyben és foglalkozik gyerekekkel.

Mert aggódom amiatt hogy verekedik a suliban.

Nem tudom mennyire hat a mese a gyerekekre.A hirek alapján eléggé.Mert idióta mesékből aztán van bőven!!

De az is lehet hogy a társai akik látnak ilyeneket mesélik egymásnak a látottakat.

2009. nov. 1. 07:56
köszi. ma egy vámpírral álmodott, és nekem azért fura ez, mert a disney csatornán kívől csak a nat. geo.t nézi:( nem értem honnan veszi a sületlenséeket.
2. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Ágicababa)
2009. nov. 1. 07:54
Én midenképpen beszélnék egy gyermek pszihológussal.Valami oka van annak hogy ennyire fél és rémálmai vannak.
2009. nov. 1. 07:43
Hét éves a fiam, nagyon fél itthon egyedül a helyiségekben, wc-re sem megy egyedül. Gyakran vannak rémálmai, ma is felkelt éjjel egy rossz álom miatt. Mit thetnék? Szerintetek vigyem pszihológushoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook