Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A rengeteg egyedüllétől lehetek depressziós? fórum

A rengeteg egyedüllétől lehetek depressziós? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 17. 04:24
lehetsz
2014. nov. 4. 09:42
Kedves Topikindító! Igen, az egyedülléttől lehet depressziós az ember. Nálam az egy év munkanélküliség hozta elő. A motiváció nagy mértékű csökkenése, a zsorongás, agyalás stb. mind kísérőtünetei lehetnek a depressziónak és ezen segíthet a pszichiáter és az antidepresszáns, megadhatja a kezdőlökést.Későbbiekben pedig szépen le is lehet tenni.
39. 2104cc91e8 (válaszként erre: 38. - Finom23)
2014. okt. 30. 16:59

Ügyes vagy!!

Jó, hogy "elindultál"!

Legközelebb még jobb lesz, csak ne hagyd abba!!

Sok sikert és szerencsét kívánok !

2014. okt. 30. 15:36

Elmentünk gyermekemmel kerékpározni!

Beültettem a gyerekülésbe és usgyi, mentünk is.

De csak kb 15-20 percig voltunk oda mert még oda fele észre vettem hogy már eleredt a fiam orra és hideg volt a keze, úgyhogy azzal a lendülettel fordultam is vissza vele.

Azon felül mivel nincsen hozzá szokva a kerékpárhoz ezért egész úton rugdosta zörgette a lábtartót.

De egy hang nélkül végig ülte az utat, néha leakart lökni tolni az üllésről de semi más nem volt.

Elég bátortalanul közlekedtem, észre is vettem magamon, de nagyon kátyús volt az út erre felé.

És elég sok az ember , autó és nagyon figyelnem kellett.

Most nem vettem észre semmi különöset.

Nagyon arra koncentráltam hogy nehogy véletlen belehajtsak egy kissebb kátyúba és elesek a gyerekkel a hátam mögött.

37. peonia53 (válaszként erre: 36. - 408020f45e)
2014. okt. 29. 21:34

Szia!


én is imádok pestre járni, nézegetni nyüzsi van.

Pest megyébe lakom, inger szegény kis város, ennek ellenére szeretem. Jó lenne még elmenni Szentendrére egy kicsit sétálni, most ősszel egy szép napos időt várok.

36. 408020f45e (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. okt. 29. 21:02

Ha nem tudsz tanácsot kérni senkitől, akkor próbálj magad lenni úgy, hogy nézegetsz divatlapokat (Glamour vagy hasonlók) amiben nagyon jó tippek vannak. (igaz az árak borzasztóak, legalább is nekem) Próbálkozz úgy öltözködni, hogy átveszel egy ötletet és annyit használsz fel belőle, amennyiben jól érzed magad. Az ne zavarjon, ha megnéznek vagy különcnek tartanak, ha te magad úgy jól érzed magad. Turibó, Hádából, Másodkézből boltokban is lehet találni nagyon helyes és jó, gyakran márkás darabokat is, lényegesen olcsóbban.

Ha nem tudod megengedni magadnak ezeket a divatlapokat, menj el a legközelebbi könyvtárba és az olvasóteremben akár zárásig nézegetheted. De akár időtöltésnek sem rossz, ha kirakatokat nézegetsz. Én imádok órákon át egyik kirakattól a másikig bóklászolni és a babák kollekcióit nézegetem elképzelem melyik állna jól. De ha bemész próbálgatni és végül semmit sem veszel, az sem baj. Legalább meglátod, hogy egy-egy kitett darab rajtad hogyan áll.

Én meg is szoktam kérdezni az eladót, hogy szerinte nekem melyik, mivel állna jól és kipróbálom. Ez még nem kötelez semmire.

Csak így lehet kialakítani a saját stílusunkat. Persze van akinek van saját stylistje, de ez ritka! Próbáld ki, megéri! :)

2014. okt. 29. 19:47

kedves finom23

teljesen ertheto, amit erzel, sok anyuka kuzd ezzel, nekem 2 honapos a kisfiam, hasonlo problemaim vannak. hirtelen kiszakadtal a kortarsaid kozul, es habar valoban nem vagy egyedul hiszrn ott az a draga kizbaba, akit persze hatartalanul szeretsz, szilseged lenne veled egykoruakkal valo beszgetesre. gondolom a ferjed sokat dolgozik,de a baba szuletese ota egyebkent is mas lett a kapcsatotok, levesebbet beszelgettek es akkor is foleg a mindennapi teendokrol, a nabaval tortentekrol es nem lelki kerdesekrol, ahogy regen. egesz nap a kicsivel vagy otthon es a takaritas, mosogatas, fozes neha teljesen celtalannak tunik, ahogy az is, hogy hajat moss, vagy kicsit kisminkeld magad, ha a boltba mesz.

a baj az, hogy ez egyre jobban neszippant. ha még nem vagy nagyon az aljan, elhatarozassal ki lehet jonni belole. ketess szoptaet outtos klubot, hordozokendos klubot, jatszo hazat, baba-mama tornat, hivd at a szomszedot sutemenyre, kavera, setalj el a jatszoterre ahol tuti lesznekas anyukak.

ugy erzem azonban a hozzaszolasaidbol, hogy neked mar ez nehezedre esne. elhatatozod, hogy kimozdulsz, setaltok egyet pl, de mintha elerotlenednel, meg az a sok rossz gondolat, hogy mit gondolnak rolad masok, es nem indulsz el.

velem legalabbis sokszor van igy. mar meg is beszelyem a ferjemmel, hogy novembertol pszichologushoz jarok, mindegy mibe kerul. hiszen megerdemeljuk mi anyukak, higy az anyasagban rejlo oromoket ugyanugy megelhessuk, mint a tobbi anya. hamar elmulik ez a szep idoszak es ha csak kulso segitseggel megy, akkor is szeretnenk atelni ennek a csodalatossagat, anelkul, hogy a sotet gondolataink elarnyekoljak azt. raadasul a gyerekek tudatalatt mindent megereznek. erik erickson szerint az anya 'feladata' atadni az elet szeretetenek kepesseget a gyereknek, de ehhez az kell, hogy o maga is szeresse az eletet.

en a helyedben (es a magam helyeben is) felkeresnek egy oszichologust. akar 2-3 beszelgetes is kihozhat ebbol a borubol. en baba-mama klubba is megyek jovo heten, raszantam magam, plusz felhivtam egy ismerost, hogy meglatogatjuk jovo penteken a kicsivel.

sokan ereznek ugy mint te.

mi tegyunk is ellene valamit!

34. peonia53 (válaszként erre: 31. - Amanda28)
2014. okt. 29. 19:34

Szia!


Olyant válasszatok magatok mellé aki, nem depis és segíti egymást pozitív gondolatokkal.

Használjátok ki a szép napos időt, mikor kisüt a napocska ki a szabadba, jót sétálni. Én 61 évesen egy tál gesztenyét hoztam haza, ott hever a földön nem kerül semmibe. Rácsodálkoztam, milyen szép fényes mikor frissen leesik. Haza vinni egy csokor őszi színes falevelt, gyönyörködi az őszi színekbe, a fák alatt a szép levelekbe ami már a földön van. A gyerekek is szeretnek falevelet gyűjteni, erre majd a Te kisbabád is vevő lesz ha totyog. Igaz a picikre nagyon kell vigyázni, sok a mérgező növény.

Dóra

33. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Amanda28)
2014. okt. 29. 19:20
Ezt felejtsétek el; 2 depressziós együtt......ne!:)
2014. okt. 29. 19:12
a rossz társaságtól is.
31. Amanda28 (válaszként erre: 12. - Finom23)
2014. okt. 29. 18:57
Egy cipőben járunk,azt hiszem mi ketten sokat tudnánk beszélgetni én is magányos és depresszios vagyok.
30. peonia53 (válaszként erre: 20. - Finom23)
2014. okt. 29. 18:17

Szia!


Keress olyan fórumot ahol kisgyerekes anyukák beszélgetnek, pozítiv dolgokról, babás élmenyekről.

Nagyszülűk? Ha esetleg nincs vagy messze vagy nem tud segíteni, keress olyan embereket akiknek nincs unoka, gyereke (sok magányos aktív idős is van aki szintén magányos, még lehet a te személyed segít neki is a magányt elviselni ) és szívesen lennének pótnagyszülök, Te is elbeszélgetsz velünk stb....

Dóra

29. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Finom23)
2014. okt. 29. 17:59
Akkor nincs férjed, vagy nem törődik veletek?:)
28. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Finom23)
2014. okt. 29. 17:49
Vagy a depressziótól lehetsz egyedül.
27. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 20. - Finom23)
2014. okt. 29. 17:08

Akkor írd le azokat!

Csodálatos dolog egy picit látni és nôni vele, ahogy nyílik az értelme... és nagyon sokat foglalkozni, játszani, beszélgetni, cseverészni, mondókázni vele... s nemcsak ôt szórakoztatod, hanem magadat is!

26. peonia53 (válaszként erre: 25. - Peonia53)
2014. okt. 29. 17:04

Most olvastam, kisgyerek férj is van.

Itt más a probléma szerintem. Nem az öltözködés a fő baj.

Szerintem keressél fel egy szakorvost, esetleg indulásnak a körzeti doki is jó. Védőnők nem tudom ebbe mennyire segítőek, én már idős négyszeres nagymama vagyok.

életem legszebb időszaka volt mikor picik voltam a gyermekeim.

Jó gyógyulást!

Dóra

25. peonia53 (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:57

Szia!


Ha sport cipőhöz veszel fel egy alakalmi muszlin ruhát az nagyon durva, persze hogy megnéznek, igaz van akinek ez bejön (ezt pl. írtam).

Szerintem az a legegyszerübb, a metrón vagy bárhol nézd a hölgyeket, melyiknek tetszik a stilusa, ruhája. Probáld leutánozni.

Ha nincs izlésed két szinnél több ne legyen rajtad (ebbe ruha, cipő, táska)

Ha depis vagy sárga vidám szín.

Dóra

2014. okt. 29. 16:55

A játszótéren rengeteg anyuka, apuka van. Beszélgess velük. Vannak játszócsoportok, játszóházak. Járjatok el baba-mama tornára, úszni, gyerek programok, együtt bevásárolni, stb. Örülj, hogy van gyereked és otthon lehetsz vele, találd fel magad. Férjed, szüleid, anyósék? Nem is értem, én mikor gyesen voltam soha nem unatkoztam, egy percig sem, életem egyik legszebb 3 éve volt!

És még valami...te más soha nem leszel egyedül, mert ott a gyereked...próbáld így nézni.

Minden jót kívánok nektek!

23. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:49

Ők lehet, egy helyen laknak.

Vagy séták közben összebarátkoztak.

Ne feszülj, büszkén told azt a babakocsit!:)

2014. okt. 29. 16:49
Milyen idôs a gyermeked?
21. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:47
Ez most komoly?:)
2014. okt. 29. 16:46
Az más amikor itthon vagyunk! Nagyon jó hogy van gyermekem de az aranyos pillanatokat nem tudom megosztani elmesélni senkinek.
2014. okt. 29. 16:45

Sokan vannak a környéken anyukák akik 4-es ben sétálnak.

2 anyuka 2 kisgyerek.

18. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:45

Mi az, hogy "egyedül" ?! A gyerekeddel vagy!


Én nem tudom, miért, de mikor a gyerekem kicsi volt és együtt mentünk bárhová, mindig biztonságban éreztem magam.

Akkor én voltam AZ ANYA , akit senki nem sérthet meg, stb.

Máshogy kellene nézned a sétáitokat. És nem csak azért viszed ki, mert tudod, hogy kell neki a levegő!!

És a lakásban hogy érzed magad a gyerekkel? :)

17. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 15. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:33

Te a gyermekeddel sétálsz, tehát nem lehetsz egyedül...

akinek nincs kicsije, az a barátnôjével...

meglehet, hogy ôk meg titokban téged irigyelnek!

2014. okt. 29. 16:30
Túl bonyolítok, túl magyarázok mindég mindent lehet hogy ezért fordulnak el tőlem az emberek.
2014. okt. 29. 16:26

Céltalanul azt értem hogy nincs cél csak sétálunk az utcék közt, tudom hogy kell levegőre vinnni a gyereket, de más barátnőjével sétálgatnak én egyedül.

Az a baj hogy nagyon adok mások véleményére hogy mit gondolnak rólam , mindenkinek meg akarok felelni nem sok sikerrel.

14. kristo_f (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:19

Meg ne sértődj, de nem társaságba hanem pszichologushoz kellene menni ha ilyenekkel foglalkozol


Figyeld meg legközelebb az embeek fejét amikor kilépsz az utcára, ha mindenki feje egyszerre feléd fordul akkor nem nekem van igazam

13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - Finom23)
2014. okt. 29. 16:19

Mi az, hogy "céltalanul" ?? :(

Nemhogy nem céltalan, hanem kötelező a gyereket levegőre vinni, és neked is jót tenne!

2014. okt. 29. 16:16

Én sem gondoltam hogy mindég a barátok nyakán lógnék, csak 2 hetente 1-2 szer legalább összefutni vagy sétálni.

Gyermek mellett nem könnyű akárhová elmenni.

Házasságban élek .

Nehezen veszem rá magam hogy kimozduljak itthonról.

Terveztemm egy időben hogy minden nap kimegyek sétálni a gyerekkel babakocsival de céltalanul babakocsit sem jó tolni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook