Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Retteg a gyerekem a hajmosástól! fórum

Retteg a gyerekem a hajmosástól! (beszélgetős fórum)


2016. jan. 4. 19:28
Bocs ezt nem ide akartam írni!
2016. jan. 4. 19:27

Kicsiny rügyecske rejti benn az élet bimbaját,

Napsugár ölelgeti karolja dúsan át.

S kibomlik ím egy szép napon, tavaszba rügy fakad,

a létnek édes illatát virágba bontja majd.


Így nyílott ki anyám szive, e szent virágkehely,

melyben parányi életem bizton otthonra lel.

Bölcsőm felett dalolt nekem, s karjában ringatott.

Szemében gyúlt a fénysugár, tükrében csillagok.


Lábam tipegve járt vele, s mosolyogva bíztatott,

karját kitárva, csókolva átkarolt.

S indultam én nagy útra már, előttem egy világ.

Titkát fürkészve járom én, a lépteid nyomát.

25. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Kathlee)
2013. jan. 3. 15:29
Fiamnak kis korában hosszú, göndör haja volt, nem szerette ha mossuk Ő sem, ezért rászokattam, hogy mossa magának, mindegy hogy, de megtette, és utána nem félt többé, no meg fontos a csipésmentes sampon :)
2013. jan. 3. 14:18
Mi is mindent bevetettünk: hidegebb vízzel mostuk a fejbőrt, mint a fürdővíz, mindenfélét bohóckodtunk, hagytuk, hogy ők mossák, könnymentes Neogranormon sampont kezdtünk el használni..Valamivel javult a helyzet, de azért ma sem szeretnek hajat mosni. Mivel muszáj, igyekszünk gyorsan túl lenni rajta.
2012. dec. 26. 14:44
Próbáljátok ki a hajmosó karikát! Nekem 25 hónapos a kislányom, de állandóan ordított, visított hajmosáskor, semhogy sem volt hajlandó hátrahajtani a fejét, és őt kiskorától fogva háton sem lehetett fürdetni egyszerűen nem szerette! Amióta megvettem a hajmosó karikát nincs ordítás, sőt szépen hátrahajtja a fejét is! Igaz első alkalommal még sírt, mert nem hitte el, hogy nem folyik a szemébe-arcába a víz, de azóta simán enged hajat mosni!
2012. dec. 25. 23:44
Az én gyerekem 5 éves, 7-10 naponta mossuk a haját, még mindig visít és ordít hajmosásnál, nem engedi megmosni, a fejét hátra sem hajtja. Betámaszt vagy rúg-kapál (most terhesen sikerült hasba rúgnia), hiába mossuk könnymentes szappannal, hiába nem menne az arcába a víz, ha nem rugdosna (kb. 2 alkalommal engedte is, akkor szépen ment minden). Azt is megengedte, hogy ő válasszon a nem csípős samponok közt. Próbáltuk fürdőkádban, zuhannyal, úszószemüveggel is, a fejét az ölünkbe hajtva, apja haját is megmoshatta, de mindig ordít. 5 év alatt most már tényleg elfogyott a türelmem, pláne a hasba rúgás óta. Azt hajtogatja, neki jó büdösen is, ő soha nem akar többé hajat mosni. Nem lehet vele megbeszélni, fodrász sem tudja megmosni. Hiába mondjuk utána, milyen illatos és szép a haja. Kifogytunk az ötletekből és a türelemből.
21. b94b39b09f (válaszként erre: 20. - Happcika)
2011. dec. 10. 04:38

h előtt vessző, h után . kell, ha lusta vagy kiírni a hogy szót, az össze tévesztettétek pedig egyben: összetévesztettétek.


El tudom képzelni, hogy neked hogyan mosták a hajadat, te szegény... Látod, nálad sem vált be, milyen kis harcias lettél. Gondolom nálad a gyerek kussban van (vagy lesz), vagy retteg - ki nem szarja le, mi? Há nehogymá, ő csak egy takony... Pf...

2011. dec. 10. 01:30
véletlen tévedtem ide, de csak pislogok h milyen töketlen szülők léteznek... két nagy pofon, hideg zuhany és már is kész! tudod ki könyörögne neki! nem bírtok lefogni egy takony gyereket? legközelebb meg már azt is meg mondja h mit hogy csináljatok?! vagy lehet h össze tévesztettétek a macskával a kölyköt?
2009. febr. 16. 12:29

nálunk a zuhany hangjától is a lakás másik végébe vágtat.

a kifeszítős dolog ismerős.

18. kathlee (válaszként erre: 16. - Bezike)
2009. febr. 16. 12:05
Köszönöm! Csak beválik valamelyik majd!
17. kathlee (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2009. febr. 16. 12:03

Na, ezt is kipróbáljuk majd! Köszi!


Mondjuk érdekes, mert az meg imádja, ha a haját szárítjuk. Pedig szerintem az inkább adna félelemre okot. De hát, nekem iyen "fordított" gyerekem van.

16. bezike
2009. febr. 16. 12:02

Egy régi babakönyv ilyen módszereket javasol, ha a kisgyerek fél a hajmosástól:

- tegyük játékká a hajmosást. Üljünk a kádba a babával és mossuk meg mi is a hajunkat. Műanyag kancsóból öntsük a fejünkre a vizet és játszuk el, milyen vicces dolog, hogy vizet öntünk a fejünkre.

- ha van nagyobb gyerekünk, bíztassuk a picit, hogy mossa meg a nagyobb haját. Ha már habos a nagyobbik haja, akkor bíztassuk a félős kicsit, hogy dörzsölgesse a habos hajat. Ha sikerül rávenni, öntse ő az öblítő vizet a nagyobbik hajára.

- mossuk együtt a játékbaba haját. A kicsi segítsen a leöblítésben, ezután indítványozzuk, hogy most ugyanezt megcsináljuk az ő hajával is. Ha szerencsénk van, azt hiszi ez is hozzátartozik a játékhoz.

- néha beválik: bíztassuk a kisgyereket, hogy nedvsítse be a haját szivaccsal, tegyen a kezére egy kis sampont, és "segítsen nekünk".

- nagyobb testvér segítségével azt is bemutathatjuk, hogy nem kellemetlen, ha vizes lesz az ember arca.

- segít, hogy a gyerek megszokja hogy vizes az arca, ha úszni visszük. Ha hozzászokott a víz fröcsköléséhez és ahhoz, hogy vizes lett a haja, könnyebben megmoshatjuk a haját.

- fürdés helyett vigyük zuhanyozni. Használjunk kézi zuhanyt, engedjük, hogy a gyerek játszon vele. Először kicsit zuhanyozzuk le a vállát, a testét és csak azután a haját és az arcát. Amikor már hozzászokott a gondolathoz, hogy bevizezzük a haját, gyorsan besamponozhatjuk és leöblíthetjük.

- vágjuk rövidre a haját, így szivaccsal is meg tudjuk mosni a fejét. (persze lánynál nem biztos, hogy jó ötlet)

Remélem segítettem. :))

15. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Kathlee)
2009. febr. 16. 12:01
egy éves körül, nem sokkal több, már tudta milyen a hajmosás, pedig kicsi korban imádta a fürdést :)
14. kathlee (válaszként erre: 13. - Skate77)
2009. febr. 16. 11:59
Hát nem tudom... Minden esetre megpróbálkozok majd ezzel is. Most úgy mosszuk a haját le, hogy feláll, az apja mellkasára szorítja az arcát (üvölt), és így öblítem őt (őket).
2009. febr. 16. 11:57
Hoppsz, és ha a hátára is terítenél egy ruhát ami védi a hátát?
2009. febr. 16. 11:56
az én lányom is 15hós, semmi gond, játszik addig simogatom a buksiját, titokba rákenem a sampont... de amikor a zuhanyfejet megfogom akkor feláll és eszméletlen ordításba kezd ki akar mászni.. aztán csak visít visít és visít... én is tanácstalan vagyok.. a hátrahajtós módszernél ugyan ez, de akkor még ki is feszíti magát és lehetetlen hátrahajtani..
11. kathlee (válaszként erre: 9. - Skate77)
2009. febr. 16. 11:56
Egyáltalán nem csorog az arcába a víz, már attól is rosszul van, ha a hátán végig folyik.
10. kathlee (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2009. febr. 16. 11:54
Milyen idős volt ekkor a fiad?
2009. febr. 16. 11:54
Szerintem, ami nekünk maximálisan bevált, hogy az arca elé, a hiomlokára szorított, vagy szorítottunk egy törölközőt, ami az arcába csorgó vizet felfogta, és azóta nincs semmi gond! Javaslom, hogy próbáld ki. Egy idő után magának fogta a törölközőt, utána meg már nem is kellett a törölköző!
2009. febr. 16. 11:50

Sziasztok,

én egyszerűen azt csináltam, mikor észrevettem, hogy nem szereti a kicsim a hajmosást, fiú létére elég hosszú haja volt, akkor beültettem a kádba és hagytam, hogy Ő mossa meg egyedül, nagyon megszerette és úgy csinálta, hogy az Neki jó legyen, legfeljebb kétnaponta csináltuk :)) a kosz lejött, már amennyi egy kisgyerek haján van :))) és elmaradt a pityorgás :DDDDD

2009. febr. 16. 11:46
Az a baj, hogy Luca nem engedi, hogy hanyadt döntsem. Már fordul is hasra és áll fel. Nálunk addig neincs gond, amíg mosom a haját, de amikor öblítem, az rettenetes. Rengeteg haja van neki, így nem egyszerű.... Próbáltam már zuhannyal, kisvödörrel, pohárral, de semmi nem haszál. Látom a rettegést a szemében. (hetente 1x mosom neki)
6. böbe83 (válaszként erre: 1. - Kathlee)
2009. febr. 16. 11:42
az enyim is ilyen, bár szerencsére kisfiú, így nem nagyon hosszú a haja. én nem túl gyakran mosom, olyankor úgy, hogy bevizezem a kezem megsímogatom a haját, aztán samponnal is símogatom, bár ilyenkor már kezd gyanakodni, aztán gyorsan leöblítem, kiveszem, megülelgetem. Talán kinövi. A kellemetlen rész van utoljára, és gyorsan...
2009. febr. 16. 11:40
Enyémpasi 33 hónapos és a mai napig képes kiugrani a kádból, ha hajmosásról van szó. Mostanában hátára fektetem, mint csecsemőként és azt játszuk, hogy ő is kisbaba. Bár neki van egy huga, és onnan jött az ötlet. Régebben tükörbe mutattam neki, hogy milyen fehér a haja. Vagy palacsintát ígértem a hajmosásért, ill.behívtuk apát is, aki befogta a fülét, mert attól félt leginkább, ha odacsurgott a hab.
2009. febr. 16. 11:39
Én is a habtól féltem - illetve, hogy csípi a szemem. A hátra fekvés jó ötlet lehet, vagy, ha annyira hátrahajtja a fejét, hogy a homlokáról se előre folyjon. Próbáltam még az elrehajtott fejjel öblítést, de az nem volt túl kellemes, bár nem csípett. Kislányomat megnyugtatja, ha beszélek hozzá hajöblítés közben. :) Sok sikert!
2009. febr. 16. 11:37
hátara = hátamra
2009. febr. 16. 11:37
Én is rettegtem elég sokáig. Még kisiskolás koromban is. A gondom az volt, hogy a fejem tetejéről lefolyó habos víz csípte a szememet. Ennek nálunk az volt az ellenszere, hogy a hátara feküdve mostam le (kisebb lányként a szüleim) a habot.
2009. febr. 16. 11:34
Most 15 hónapos a lányom. Egyszerűen retteg a hajmosástól. Addig nem volt gond, amíg kicsi volt a haja, mert nem kellett sokáig öblögetni, de most üvölt. Teljesen kétségbe ejtő a félelem a szemében. Van vmi ötletetek, mit tudnék csinálni, hogy ne féljen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook