Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1068. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1064. - F139b5f82c)
2010. aug. 12. 11:33

Bár Neked válaszolok most, de mindekinek szánom... :)


Nem szeretnék vitatkozni abban, hogy a baleset csak és kizárólag a jelen levö felnöttek felelössége volt. Mert ez az igazság. (A tulaj nem megfelelö módon tartja a kutyát, a szülö pedig nem engedhet 12 éven aluli gyereket felügyelet nélkül egy kutya közelébe, és egyértelmü, hogy a "milliószor megmondtam" itt nem volt elég. Sirálylány tanult ebböl, szerencsére nem lett tragédia az ügyböl. Nem biztos, hogy a személyeskedés, a rossz szülözés eléri célját: megbántod ahelyett, hogy normálisan a jó irányba terelnéd. Nem hiszem, hogy ez a célod, ugye? :)


Vitatkoznék viszont az "elaltatásos" ötleteddel.

A kutya teljesen kiszámíthatóan, kutyásan viselkedett, ismerve a körülményeket bárki, aki érti a kutyákat, elöre megmondta volna, hogy ez be fog következni.

(Csak nagyon röviden: egy nem kellöképpen foglalkoztatott, nevelt kutya, aki ráadásul semmilyen lehetöséget nem kap ösztönei kielégítésére (ne érts félre, nem a harapásra gondolok!), az harapni fog. Egy kutya általában akkor harap, kap oda, ha a dominanciája kimutatása érdekében ez szükséges. A dominanciára törekvés pedig teljesen normális, hiszen alfa nélkül nem müködik a falka. Ezt a bizonyos domináns viselkedést egy jó gazdi kezelni tudja, de egy idegennel szemben máshogy müködik. Pláne egy 4 éves gyerekkel szemben, aki megzavarta a kutyát az ö territóriumán, és valószínüleg olyan magatartást tanúsított, amit a kutya értelmezhetett az ö rangja elleni támadásnak is.)


A kutyaharapások szinte 100 %-ban emberi hibára vezethetök vissza (vagy nevelésbeli, vagy pillanatnyi hibára), és csak nagyon elenyészö az eleve "hamis" kutya, ök nem teljesen rendben levö idegrendszerrel születnek. (A kérdés itt is felmerül: kinek a hibája a sok túltenyésztett, hibás idegrendszerü kutya?)


A leírtak alapján ez a kutya normális, és hozzáértö kezekben semmi probléma nem lenne vele. Az elaltatása olyan lenne, mintha csak azért, mert hirtelen nem érek rá gyereket nevelni, vagy nincs kedvem, vagy nem tudom, hogyan kell, beadom a gyerekemet a lelencbe.


Ezt az egészet nem kioktatásnak szántam, kérlek, ne értsd félre! Csak a mai Magyarországon az egyetlen elterjed megoldási lehetöség az ilyen és ehhez hasonló esetekben az állatorvos. Ennek pedig egyetlen oka van: a tudatlanság. Én sem értek a kvantummechanikához, a kutyákat sem kell mindenkinek érteni. De ezt az utóbbi kört azért én megpróbálom szakszerü érvekkel meggyözni. :) Egyrészt a kutyák érdekében, másrészt azért, mert egy társadalom fejlettsége nagyon jól lemérhetö azon, hogy annak tagjai mi módon viszonyulnak a rászorulókhoz: gyerekekhez, betegekhez, öregekhez és igen, a megszelíditett állatokhoz.

1067. f139b5f82c (válaszként erre: 1065. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 12. 11:32
Na jó, hát ez már mellékes, én nem vagyok jogász, csak úgy a magam esze után úgy gondolom, hogy a kutyáért a gazdája felel.
1066. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1063. - F139b5f82c)
2010. aug. 12. 11:07
A kutya tökéletesen kiszámítható. :(
1065. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1062. - F139b5f82c)
2010. aug. 12. 11:06

A felnöttek felelössége kérdésében teljesen igazad van.


A kutyát viszont nem elaltatni kell, hanem elvenni a tulajdonostól és egy hozzáértö kezébe adni. (Teljesen normálisan, "kutyásan" viselkedett. Ez azok számára, akik nem csak díszként tartanak kutyát, hanem étik is öket, nem meglepö.)


Büntetöfeljelentésnek értelme nem biztos, hogy lenne (bizonyithatóság kérdéses, csak tanúvallomásokra lehetne támaszkodni) a kártérítés pedig nem büntetöjogi, hanem polgári jogi kategória.

1064. f139b5f82c (válaszként erre: 1058. - D6b71af9a8)
2010. aug. 12. 11:05

Egyébként alapvetően te vagy a hibás, Sirálylány.

Szép a neved, de ROSSZ SZÜLŐ VAGY!


Ha kérhetlek, Te nézz magadba.

Olvass el egy pár gyermeknevelési tanácsadó könyvet (pl. Ranschburg Jenő népszerű és könnyen érthető műveit) és próbáld meg értelmezni az ott leírtakat, alkalmazni a saját gyakorlatodban.

Alapvető:

MINDIG ÉS MINDENHOL VÉDD MEG A GYEREKEDET ÉS A GYEREKED ÉLETÉT.

1063. f139b5f82c (válaszként erre: 1060. - Nikike1988)
2010. aug. 12. 10:58

Nem agyoncsapni, hanem humánusan elaltatni.

Ez a kutya kiszámíthatatlan.

Nem kell megvárni, amíg teljesen széttép egy csecsemőt (amire volt már szörnyű példa).

1062. f139b5f82c (válaszként erre: 1059. - Nikike1988)
2010. aug. 12. 10:55

Szerintem se. Nem is annak szántam.


Nem veszitek észre, mi van itt?

Olvasd el a 1053-as hozzászólást.


Az anyuka örömmel közli, hogy bekukkantott, bár elment a nete, de mégis talált hozzáférést valahol. Utána a szerelővel foglalkozik, aki remélhetőleg megoldja a problémát.

Harmadsorban említi, hogy egy kutya kiharapott a kisfia füléből egy jókora darabot, örökös nyomot hagyva ezzel, ami szerinte "sajnálatos".

Utána védi a kutyát. A kutya gazdájára nem mond egy rossz szót se, a körülményeket okolja és a 4 éves kisgyereket ("milliószor mondtuk neki, ne menjen a kutyához").


Mondd, anya az ilyen?!


A gyerek pedig nemcsak testileg (feltűnő helyen és örökké) fogja viselni a felelőtlen szülei hatását, hanem nagyon sokáig lelkileg is nehéz lesz feldolgoznia.


Kívánok a kisfiúnak mielőbbi felgyógyulást.


A kutyát pedig mielőbb el kell altatni (állatorvos által és örökre), a gazdája ellen büntetőjogi feljelentést kell tenni (fizessenek kártérítést).

Én a felelőtlen szülőt is megbüntetném.

1061. f139b5f82c (válaszként erre: 1058. - D6b71af9a8)
2010. aug. 12. 10:31

Akkor a 1074-re válaszolj.


Hogy van a gyerek?

1060. Nikike1988 (válaszként erre: 1051. - D6b71af9a8)
2010. aug. 11. 23:08

Akkor remélhetőleg nagy korára nem fog nagyon látszani a fülecskéjén..és hogy viseli?

Mg jó hogy nem a kis arcát kapta el vagy nem is tudom:s


Szerintem sem kell ezért agyoncsapni egy kutyát..hogy lehetnek ilyenek az emberek:S jesszus....

A gazdája a legnagyobb hibás ebben.

Mért kell bezárva tartani szerencsétlen kutyát? én azt zárnám oda aki kitalálta és megtudná milyen érzés bezárva lenni!!!(ezért nagyon mérges tudok lenni)....

és ha tényleg kevés kaját kap akkor....

1059. Nikike1988 (válaszként erre: 1054. - F139b5f82c)
2010. aug. 11. 22:57

:S

ez nem vicces szerintem:S

1058. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1054. - F139b5f82c)
2010. aug. 11. 21:37

Erre a kérdésre, inkább nem válaszolok, csak javasolni tudom, hogy kicsit nézz magadba!

Egyébként, kösz, jól van!

1057. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1053. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 11. 21:36

Így van! Mi, emberek vagyunk a hibásak, nem a kutya! Kezd égnek állni a hajam ettől a hülye kérdéstől. Ma már valakinek, kissé ingerülten is válaszoltam vissza.

Lehet, hogy ez lesz a szexepilje. :)

1056. f139b5f82c (válaszként erre: 1034. - D6b71af9a8)
2010. aug. 11. 18:31
Hogy van a kisfiad?
1055. H.Ancsi (válaszként erre: 1054. - F139b5f82c)
2010. aug. 11. 18:31
hu de vicces, gratula
1054. f139b5f82c (válaszként erre: 1035. - D6b71af9a8)
2010. aug. 11. 18:30
És nem lehet, hogy a kisfiúnak születésnapja volt, és a kutyuska így akarta meghúzni a fülét?
1053. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1051. - D6b71af9a8)
2010. aug. 11. 18:06

Na ettöl vagyok idegbeteg, hogy a kutya miért él még... Igazából Te hibáztál meg a kutya tulajdonosa. Az a lényeg, hogy nem történt nagyobb baj. A fiad pedig biztosan tanult belöle, és ki tudja, lehet, hogy a csajok a füléért fognak bomolni! :)


Ha egy kutyát a viselkedése miatt el kell altatni, az mindig az ember hibája. Nem feltétlenül az aktuális gazdié, lehet, hogy a korábbié...

1052. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1050. - 75596a56f2)
2010. aug. 11. 17:49
Köszönöm! Remélem, hogy hamarosan csak egy rossz emlék marad. És, annak örülnék a legjobban, ha ő is kicsit tanult volna az esetből, és ne féljen a kutyáktól, de azért a tisztes távolságot az idegen kutyákkal tartsa meg. Bár ez most még nem úgy néz ki! :(
1051. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1049. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 11. 17:47

A doki is azt mondta ma, hogy igaz, hogy cakkos marad a füle(most még úgy tűnik, hogy nem kicsit), de neki még sokat nő. Végül is, egy helyen van egy nagyon nagy cakk, a többi nem vészes igazából talán.


Én nem is a kutyát hibáztatom, annak ellenére, hogy mindenki azt kérdezi, hogy él még a kutya? Mert ő abban a pillanatban agyoncsapta volna, mert, ha egy kutya már egy gyerekkel ezt csinálja, annak nem szabad élni. Én, azért ezt nem így gondolom, mert nem a kutya hibája. Hanem a gazdájáé, aki úgy tartja, ahogy. És, mondjuk azért is, a gazdájáé, mert mondjuk, ha nekem van így kutyám(bár ilyen soha nem lesz), és kint van a kennelből, de jönnek hozzánk, akkor az lenne az első, ha addig nem is, de akkor becsukom. Csak, ugye ők sem gondolták, mert alapjában, nem agresszív a kutya. És azt a gazdája is elismeri, hogy nem volt és nincs vele foglalkozva.

Meg nagyon sovány a kutya. Szerintem a kevés, és nem jó kaja miatt(én egyszer láttam, mennyit kap, és megkérdeztem a csajtól, hogy ez elég neki??????), meg a csaj mondta is, hogy a kajáért a kutya nagyon mérges, vagy valahogy így mondta. Kajáért mindent talán? Akkor most belegondolok, hogy kaja van előtte, a gyerek meg nyúl a kutya fele......

Ja, és persze, a mi hibánk, hogy hagytuk, hogy kimenjen a gyerek a teraszra. Bár milliószor mondtuk el neki, az alatt a fél óra alatt, amíg ott voltunk, hogy ne csinálja.


És igazad van, a kutya és egy nála kisebb gyerek együtt....soha nem biztonságos!

2010. aug. 11. 12:22
Sirálylány jobbulást a gyerkőcnek! Kutya baja lesz nem sokára! :D
1049. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1048. - D6b71af9a8)
2010. aug. 11. 11:32

Pici még a fiad, ahogy növöget, egyre kevésbé fog látszani! A tesóm 4 évesen átrohant egy üvegajtón.. Most 32 éves, a sebhelyei a szexepilje... :)


A legtöbb gyereket azért harapják meg a kutyák, mert fizikailag alkalmatlanok arra, hogy a rangban a kutya felett álljanak. (Mert alacsonyak, pl.). Viszont a gyerekek elöszeretettel nyúlnak a kutya feje fölé simogatás cáljából, ami egyértelmüen annak a jele kuttyéknál, hogy fölé akarnak kerülni. Ezért a kutya odakap, mondván, hogy ilyen kis tökmag ne nyúlkáljon a fejem fölé, mintha a vezérem lenne.

A másik kiváltó ok lehet a "bámulás", a farkasszemet nézés. Azt mondják, hogy a kicsi gyerekek (és a nagyon idös emberek) szoktak valakinek kitartóan a szemébe bámulni). A gyerek még öszinte, nem rejtegeti az érzéseit, mint a felnöttek... :) Ez a fixírozás a kutyák számára azonban kihívás is lehet. Na és ha ez egy alacsony kisgyerektöl jön....


Az elsö kutyaovis órán Luna egy sheltie mellé került... mindkettö fixírozós fajta volt, folyamatosan keresték a másikkal szemkontaktust, mondván, hogy itt vagyok, köss belém... Aztán mi elhagytuk, a sheltie nem, mert faszkalap a gazdája... :) Azóta is sajnálom szegény kutyust, nem foglalkoznak vele rendesen, mert gazdi azt hiszi, mindent jobban tud... :(


Na szóval ezért (is) van sok-sok kutyaharapás gyerekek sérelmére. Persze, mont nem Milánról beszélek, csak úgy általában szófosásom van. :)

2010. aug. 11. 07:24

Sziasztok, jó reggelt! Milán 4 éves. Egészen jól viseli, bár először azt mondta, soha többet nem jön velünk át azokhoz, akiknek a kutyája megharapta, de tegnap már kétszer is voltunk ( ő akart menni). Először az udvarra nem ment ki, csak a lakásban játszott, de aztán a teraszra kiült. Persze, kutya be van zárva(akkor csak nem jól volt a kennel ajtó becsukva, és úgy jött ki)!!!!!!!!!!!!!! Én meg nem akarom ijesztgetni, nem szeretném, hogy annyira féljen a kutyáktól, ezért is vittem át, amikor menni akart. Elmagyaráztam neki, hogy nem hülyeségből mondtuk, hogy ne nyúljon a kutyához, meg akármit mondunk, azt nem hülyeségből(mert általában direkt az ellenkezőjét csinálja mindennek), hanem pont ezért, hogy ne történjen baj.

Viszont a keresztanyjáéknál, egy kaukázusi van, ott nem akart tegnap lemenni az udvarra.

De tegnap amúgy már egy idegen kutyát etetett, egy mopszot, kerítésen keresztül,: - mert a néni azt mondta nem harap - címszóval.

Persze, nem akarom, hogy rettegjen a kutyáktól, ahogy én is kicsi koromban(csak a sajátunktól nem féltem anno), de azért jó lenne, kicsit óvatosabb lenne.

Én is abban reménykedem, hogy meg lehet csinálni majd valahogy a fülét, bár azzal nyugtattak tegnap, hogy a birkózók füle ezerszer rondább, mégis van családjuk. De ő meg mégis csak az én fiam, nem egy birkózó!!!!

Na, megyek, öltözöm, felébresztem őt is, aztán megyünk a kórházba kötözésre.

Szép napot Nektek! :)

1047. Nikike1988 (válaszként erre: 1044. - D6b71af9a8)
2010. aug. 10. 23:31
jaj istenem ez szörnyű:((( Nagyon sajnálom:(és hogy viseli a kisfiad??
1046. Nikike1988 (válaszként erre: 1035. - D6b71af9a8)
2010. aug. 10. 23:29

szia

Sajnálom ami a kisfiaddal történt:(Remélem nem komoly..Mennyi idős egyébként a kisfiad?

hát nem csoda hogy ilyen kiszámíthatatlan az a kutya ha egész eddig életében bezárva volt:(Az ilyet sosem értettem.....

1045. morkika (válaszként erre: 1044. - D6b71af9a8)
2010. aug. 10. 23:16

Jajj, nagyon sajnálom a történteket! Ez borzasztó!

Remélem nem hiányzik nagy darab szegény kisfiad fülecskéjéből és lehet korrigálni a jövőben a kis szépészeti hibát. Mihamarabbi jobbulást kívánok!

Pszichésen hogy viseli a fiad a történteket?

1044. d6b71af9a8 (válaszként erre: 1037. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 22:37

Végre van net! :)

Ma a dokinőnk átkötötte a fiam fülét. Hát.......egy része oké, de egy részén elég nagy hiány van. Közben már itt van a leharapott fül darab, egy papírzsebkendőben, mert időközben megtalálták, a "tetthelyen". :(

Holnap kórház, aztán majd megkérdezem újra, hogy ahol hiány van, ott azzal a résszel mi lesz, illetve mit lehet azzal majd csinálni.

Kész vagyok.....

Bár, igaza van a dokinőnek, hogy ez még a jobbik este, mi lett volna, ha az arcát kapja le, vagy a szemébe kap, vagy..... Nézhetjük innen is, de......:'(((((

1043. Nikike1988 (válaszként erre: 1038. - Pemete)
2010. aug. 10. 17:30

:DD

szerintem az ilyen........emberekre kellene szájkosár mint ő:DDDDDD

1042. pemete
2010. aug. 10. 14:32
Ja, biztos ő is kétszer állt sorba, mikor az észt osztották, csak egyszer sem jutott oda:p
1041. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1040. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 10. 11:52
Arról nem is beszélve, hogy tudatlan, sötét, mint az éjszaka... Olyan, hogy "tartsák be az ebrendeletet" nincs. "Ebrendelet" a helyi önkormányzatok rendelete lehet, értelemszerüen minden településen más és más lehet. De nem lehet mindenki értelmes, neki sem sikerült.
1040. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1039. - Pemete)
2010. aug. 10. 11:49
Már nem tagja.... szerintem ez ugyan az a szipirtyó, aki a lányát árulta a neten, illetve aki a kutyák lefújására alkalmas spray-t akart venni. Ha nem, akkor csak a szipirtyók száma gyarapodik... :) Mondom, ne foglalkozzatok vele: beteg elme. Az ilyeneknek általában nincs senkijük, marhára ráérnek és egyedül maradnak, úgy is halnak meg. Meg is érdemlik.
1039. pemete
2010. aug. 10. 11:38

Óh, milyen érdekes, hogy ez a kedves felhasználó már nem tagja a portálnak...

Sirálylány, remélem hamar rendbejön a kisfiad füle, ez szörnyű!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook