Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
948. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 947. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 10:29
A remény hal meg utoljára... :) Persze, hogy nem így adja el, de az esélyt megkapta tölünk, hogy legalább ezt a lehetöséget sem vetjük el... :)
947. d6b71af9a8 (válaszként erre: 946. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 10:27
Értelek. Igazad van. De, szerinted, így kér érte 20000-et??? Neeeeeeeeeem. :((((
946. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 944. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 10:20
Tudod, ha azért kéri el a 20 ezret, mert a legjobb tápot kapta, illetve minden oltást, féregtelenítést, chipet, EU-s útlevelet... akkor nem is kér sokat. Ha ezek közül nem adott meg mindent a kutyájának, hanem csak az anyagi hasznoszerzésért gyártja a kölyköket, akkor egy mocskos szaporító, akit seggbe kéne rúgni. (Ez utóbbi nyilván nem lenne elég, de nem írom le, mit kéne vele csinálni, mert a végén még kimoderálnak... :D)
945. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 937. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 4. 10:16
Nem rég olvastam egy interjút egy kinológussal, ö mondta, hogy üdvözölné új fajták megjelenését, mert a mai világban a kutyával szemben támasztott igények is megváltoztak. Szóval alpból nem is az a baj talán, hogy új fajták jelennek meg (söt, ez talán jobb, mint egy meglevöt belekényszeríteni egy neki nem való életformába). Ami visszataszító, az a mód, ahogy ezt megteszik... Hibrid, designer kutyák újgazdagok elvárásának megfelelöen....
944. d6b71af9a8 (válaszként erre: 942. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 10:16

Értem. Nekem azért a csivava és társai, mert a hirdetések, szinte csak velük vannak tele!!!!!!!!!!!!!!!! És, gondoltam, ha ennyi kutya van, ott már valaminek lennie kell.

Meg, amikor egy csivava és yorki keverékért elkérnek 20000Ft-ot!!!!!!!!!:((((

943. Jázminhercegnő (válaszként erre: 942. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 10:11
Igen, a németjuhászt én is hallottam! A barátnőmnek törpe uszija volt, neki meg a dokijuk mondta, hogy sajnos túl vannak tenyésztve!
942. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 941. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 10:09
Nekem meg a németjuhász... :(
941. d6b71af9a8 (válaszként erre: 939. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 10:06
Akkor ezek a kicsi, szobacirkálók gondolom...... Hirtelen ők jutottak eszembe.
940. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 938. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 4. 10:03
A labradoodle azért fantasztikus egyébként, mert a kutyaszörre allergiás emberek jó része (nyilván nem mindenki) is tarthatja, a szöre messze nem annyira allergén, mint a többi kutyáé. Véletlenül jöttek rá.
939. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 935. - D6b71af9a8)
2010. aug. 4. 10:01
Általában azok, akik nagyon felkapott, keresett kutyák lettek valamiért, ezért tömegtermelték öket... Nem arról van szó, hogy nem vennék ilyen kutyát, de csak úgy, ha sok-sok generációra visszamenöleg le tudnám ellenörizni a vérvonalat, és biztos, hogy szakmai, elfogulatlan segítséget kérnék a kennel kiválasztásakor.
2010. aug. 4. 09:53
A “designer kutyák” szószólói elismerik, hogy keverékeket tenyésztenek hogy a két szülő fajtájának jó jellemvonásait próbálják ötvözni, azok hátrányai nélkül. Ha például egy olyan kutyát keresel, ami nem hullatja a szőrét és nagyon gyermekszerető, akkor vegyél egy labroodle-t! A designer kutyák tenyésztői szerint ez az oka a hibrid kiskutyák magas árának.
2010. aug. 4. 09:52
KÉpzeljétek tegnap néztem az Animal Plante! Hallotattok már a tervezői kutyákról? Hát ami engem illet, eléggé felháborodtam! Mi az, hogy én elmondom milyen tulajdonságai legyenek a kutyának, ők megkeresik a két megfelelő fajtát, és pároztatják nekem!! Így hoztak létre egy csomó, szerintük új fajtát, mint pl. a Labrador+pudli=Labradoodl; Dorgi=tacskó+Corgi
936. d6b71af9a8 (válaszként erre: 927. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 4. 09:51

Na, ez undorító!!!!!!! Az ilyen embertől kellene lefoglalni az összes állatot! És megbüntetni, és őt is úgy kínozni, ahogy ő az állatait!!!!!!!!

Bosszantó!!!!

935. d6b71af9a8 (válaszként erre: 926. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 09:47
Melyek azok? Bár, gondolok valamire, de nem biztos, hogy arra, mire Te. És, nehogy valaha is abba a hibába essek, hogy netán olyat akarnék....
2010. aug. 4. 08:10
Jó reggelt,s ziasztok! Felétek is volt vihar? nálunk egész éjjel szakadt az eső!
933. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 932. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:57
bizony...
932. Jázminhercegnő (válaszként erre: 931. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 3. 15:52
Hát ez szomorú
931. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 930. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:38

Büntetö törvénykönyvbe ütközik.... Nem a jegyzö hatásköre, hanem a rendörségé, majd ügyészs

egé, aztán bíróságé.

Az más kérdés, hogy amióta hatályos, egy esetben lett letöltendö szabadságvesztés a vége, de az is csak azért, mert a korábbi felfüggesztett szabadságvesztésének ideje alatt követte el az állatkínzást.

930. Jázminhercegnő (válaszként erre: 928. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 3. 15:27
és aza baj hogy Mo.-on nem is tudsz nagoyn mit csinálni vele! Feljelented? És?? anyagi, lelki károkozás? pereskedés? Nem érsz vele sokat! Itt csak a Jegyző hatáskörébe tartozik,de sokszor az se tántorítja el őket, ha büntetést kell fizetnie!
2010. aug. 3. 15:24
keresi
928. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 927. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:24
És hidd el, a mocskos utcalány hülyére kersi magát ezzel! Felháborító! És minél többen mennek oda kutyáért, annál többet termel...
2010. aug. 3. 15:22
A neten fut egy hírdetés elég régóta. Hölgyemény ajánl fajtiszta Havanese kiskutyákat! Volt ott egy ismerősöm, utána kommentálta a hírdetést, mi szerint a kölykök büdösek, koszosak, pincében tartottak, az almot nem engedték megnézni, csak a kiválasztott kölyköt! Elhozták, de nagoyn beteg volt szegény! Nem tudom mi let a kutyussal, de az ilyen ember, tényleg nem ember!
926. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 924. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:21
Azért hozzáteszem azt is, hogy vannak olyan fajták, amiket inkább nem vennék sehonnan, mert túl vannak tenyésztve.... és tele vannak betegségekkel...
925. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 921. - D6b71af9a8)
2010. aug. 3. 15:19
Értem én... :(
924. Jázminhercegnő (válaszként erre: 920. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 3. 15:17
Ja, tényleg képzeld el, a barátnőm gyönyörű Sára nevű vizsláját most kellett elaltatni! Tenyésztőtől vették, vadász vizsgás gyönyörű kutya, mégis volt egy öröklött szembetegsége. Mondta is nekik az állatorvos, hogy lehet hogy jobb is, hogy nem volt fedeztetve! SZegény Sára!
923. d6b71af9a8 (válaszként erre: 921. - D6b71af9a8)
2010. aug. 3. 15:15
segítenek az ellátásban..... Na, most nem tudom, hova tűnt ez a szó. :DDDDD
922. Jázminhercegnő (válaszként erre: 919. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 3. 15:14
TEljesen igazad van, én nem vitatom ezeket a dolgokat! Sajnos sokan visszaélnek az állatok kiszolgáltatott helyzetével! Azt pedig mindenki maga tudja, mit enged meg a pénztárcája. Én nem bántam meg Jázmint, holott már sokat költöttem rá, bár remélem egsézséges, és minden rendben lesz vele.A kedvenc együttesem egyik dalának a refrénje szól így: " Nem változtathatod meg a Világot, ha nem változtatod meg a tényeket! nem változtathatod meg a tényeket, ha nem változtatod meg önmagad! Ha megváltoztatod önmagad, megváltoztathatod a Világot!"
921. d6b71af9a8 (válaszként erre: 919. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 3. 15:12

Igen, a gyerekemnek, én sem vennék, kutyát, az ellátásban, illetve látják, hogy milyen felelősséggel jár egy kutya. És, valóban, nagyon remélem, hogy Menta testvérei is jó helyre kerültek, de kerülhettek, nagyon nem jó helyre is.:(

Sajnos, itthon nekünk, nincs miből spórolni.:( Nem dohányzunk, nem kávézunk, nem iszunk, szóval még csak ezekről sem tudunk lemondani.

Viszont, abban nem értek egyet veled, hogy valóban nem tudtam kifizetni egyben több 10000-et a kutyáért, de, az állatorvosi ellátás általában, nem egyszerre kerül ekkora összegbe.

Láss engem, Menta is megkap, minden oltást, megkapja a jó minőségű tápot, Maffi megkapta a gyógyszert.....stb. Ezt azért könnyebb kifizetni, mint egyszerre 50000Ft-ot.

Én, talán azért gondolom így, mert én ebben vagyok benne, és én erről az oldaláról is látom a ezt a dolgot.

De, még most is azt mondom, hogy alapjában véve, igazad van!

2010. aug. 3. 15:07

Gyerekek... senki nem mondta, hogy nem lehet a törzskönyv nélküli kutyákat szeretni... :) Persze, hogy lehet! De szeretettel nem fogod tudni megmenteni az öröklött betegségben szenvedö kutyádat!

Azt is tudom, hogy vannak elszállt tenyésztök.

És azt is elhiszem, hogy Jázmin jó helyröl van. De szerintetetek hány ilyen hely van ma Magyarországon? Aki nem tenyésztö, de teljes biztonsággal lehet töle kutyát venni? Értve ez alatt azt is, hogy a leszármazottak leszármazottait se fogja hülyegyerek kínozni?

919. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 909. - Jázminhercegnő)
2010. aug. 3. 15:02

Hát ez tényleg túl van egy kicsit göngyölítve.... :) Eleve ellenzem a "veszek a gyereknek egy kutyát" típusú szülöket... (Tudom, nem pont ezt írtad!) Ezt majd egy másik alkalommal vesézzük ki, ok? :)

Úgy gondolom, hogy egy gyerek természet szeretetére, állatok tiszteletre nevelésének egyik útja lehet egy családi kutya is, na de messze nem ez a kizárólagos út! 9-10 éves koromig volt egy kutyánk. Akkor a szüleim azt mondták, hogy nem lehet többet, mert a munkájuk és a szölömüvelés mellett, a mi, gyerekek sport, nyelv stb. órái mellett a kutya nem kapná meg, amire szüksége van. Naná, hogy duzzogtam, de basszus! Igazuk volt! Mi ez, ha nem arra nevelés, hogy kutyát, ídös lyányom, márpedig csak felelösségteljesen nevelhetsz!? Van állatkert (ma már modernek, nem csak bemutatnak, de nevelnek is), vannak menhelyek, ahol tárt karokkal várják a gyerekeket, erdei táborok, ezer hely, ahol az a gyerek tutibiztos állatokat tisztelö és szeretö, felnöttként kutyát tartó ember lesz.


Attól ne félj, hogy nem lesz, aki a kutyákkal foglalkozik... :)


Végül abba gondolj bele, hogy mit fizetsz meg egy tenyésztöi árral.... A szakmai tudást, amit beletesznek, a tuti ellátást, az egészségügyi szüréseket stb.... Egy jó tenyésztö nem ebböl él.


És ha Sirálylány példáját vesszük, akkor anélkül, hogy bárki zsebében turkálni szeretnék, felteszek egy költöi kérdést: szerinted én itt Hollandiában mennyi pénzt kellett volna, hogy kifizessek egy Menta kutyi ellátására? Vagy a Rózsadombon, vagy akárhol... És sajnos nem egyedi az ö példája....

És nem rémhíreket terjesztek, amikor azt mondom, jó esély van arra, hogy Menta testvérei az elmúlt két hétben kamionokba zsúfolva haltak meg valahol Európában....


Ha végignézek a világon, és latom hogy mi mindenre szórják ki az emberek a pénzüket, akkor azt mondom: a tenyésztöi árat igenis meg lehet fizetni. Na ja, nem egyik napról a másikra. És na ja, le kell mondani dolgokról. Hidd el, nem dúskálok az anyagi javakban, bár gondjaim sincsenek. Távol álljon tölem, hogy bárkit a pénztárcája alapján ítéljek meg, soha nem voltam ilyen, soha nem is leszek. De muszáj megkérdeznem: aki nem tud megvenni egy 80-100 ezer forintos border collie-t (spórolással, cigarettáról lemondással stb.), az hogy képzeli, hogy ki fogja tudni fizetni az állatorvost, ha szüséges?


jaaaaj... nagyon elszaladtam.... Higgyétek el, ez az egész nem rólatok szól! Csak nagyon sokan vannak ma Magyarországon, akik nem látnak bele ebbe a történetbe... :( és csak a kamionokon a saját pisijükben meghaló kutyák maradnak...

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook