Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

138. morkika
2010. jún. 27. 01:56

Hello!


Pont idevág a történet, amit szeretnék megosztani Veletek. Előre is bocsánat, ha túl erősen fogok fogalmazni, de mivel nagyon friss az élmény, eléggé feldúlt vagyok.

Nekünk kisméretű kutyusaink vannak és én is azt az elvet vallom, hogy minden a nevelésen alapszik. Esténként összejárunk a lakótelepen pár kutyás ismerőssel, hogy együtt játszhassanak a kutyák. Két yorki, két csivava, egy havanais és egy boston terrier. Aki tudja milyenek ezek a kutyák, az azt is tudja, hogy a boston terrier a legnagyobb, de még így alulmúlja egy francia bulldog súlyát.

A kutyik ilyenkor nyugodtan kergetőznek, futkároznak. Ha idegen kutya tűnik fel, mindenki behívja a saját kutyáját és megfogja, hogy véletlenül se történjen baleset.

Így volt ez egészen ma, azaz tegnap estig.

Feltűnt a színen egy méretes bullterrier és bár pórázon volt, mindenki behívta a kutyáját. Amikor már vagy 50 méterre távolodtak, gondoltuk, nem lesz baj már, folytatódott a jövés-menés. Hirtelen csak azt láttuk, hogy rohan a nagykutya a csapat felé, de nem a játék kedvéért... (kihúzta a fejét a nyakörvből) Mindenki szaladt, hogy mentse a saját kutyáját, de az egyik lány kezéből (!!) lerántotta a kis havanais-t és elkezdte marcangolni. 4 ember próbálta szétválasztani őket, csak a kutya gazdája nem!!!! A lányt is megharapta, mire szétszedtük a kutyákat, a havanais elszaladt ijedtében. A srác meg fogta a kutyáját és elsétált, úgy kellett utánamenni, hogy talán nem kéne lelépni szó nélkül. Azt se mondta, hogy bocs.

Megadott egy nevet meg egy telefonszámot, de valószínűleg hamisak. A kiskutyát kb 100 méteren kellett üldözni, mire megfogtuk, csupa vér volt a szőre. Azonnal rendőrt hívtunk, de a srác már elment, nem volt hajlandó ott maradni. Azt mondta, nem az ő kutyája, csak sétáltatta...

A kiskutyának eltört az állkapcsa, a lányt be kellett vinni a balesetibe, tetanuszt kapott stb.

Mindenki ledöbbent, mert ilyen nem történt még soha.

Szóval én eddig pártoltam a régen harci dolgokra használt kutyákat, de most nem tudom mit gondoljak.

Természetesen egy vizsla is megtámadhat egy kisebb kutyát, de a harapása korántsem olyan erős, mint egy bullterrieré, és a rugdosásra el is engedné az "áldozatát". Ez a kutya azonban nem tette!!!

Ezúton kérek mindenkit, aki ismer trikolor bullterriert a III. kerületben, kérem írjon, mert szeretnénk megtalálni a gazdáját! Azt sem tudjuk, hogy be volt-e oltva a kutya. A rendőrség felvette a jegyzőkönyvet, szóval jobban jár az illető, ha önként jelentkezik.

Kardos Gábor nevet adott meg, de szerintem kamu...

A srác, aki sétáltatta, magas, kb 2 m, rövid barnahajú, 30 év körüli. A Pók utcai lakótelepen, a Római sétányon történt az eset.


Szóval azért ez számomra elgondolkodtató, hogy minden előzetes nélkül odaront egy ilyen kutya és megtámad egy nála sokkal kisebbet, csak mert éppen olyanja volt!!! Nem azt mondom, hogy a kutya a hibás, hanem a GAZDÁJA!!!! Mert nem figyel rá, nem nevelte normálisan és MI AZ, HOGY KIHÚZZA A FEJÉT A NYAKÖRVBŐL????? Fojtópórázt nem ismernek, meg szájkosarat? Ha lett volna rajta szájkosár, akkor nem történt volna semmi baj! Így viszont a kiskutya állkapcsa még hetekig össze lesz drótozva, nem tud enni stb...


Kérem, aki ismeri, vagy felismeri a fentebb említett srácot, jelentkezzen!

137. Nikike1988 (válaszként erre: 136. - Vigyorex6)
2010. jún. 26. 22:05
jaja. így van
136. Vigyorex6 (válaszként erre: 135. - Nikike1988)
2010. jún. 26. 21:35
Az ilyet a farkánál fogva kéne húzni :0S
135. Nikike1988 (válaszként erre: 134. - Vigyorex6)
2010. jún. 26. 21:22

nem semmi.

csak kapkodom a fejem hogy miket lehet itt olvasni.

Most jutott eszembe hogy múltkoriban a párom kint volt az udvaron és erre látja ám hogy az utcán egy pasi a fülénél fogva vonszolja a nagy német juhász kutyáját. Az meg szinte úgy csúszik utána de meg sem nyikkant szerencsétlen csak lépkedett.A párom szólt neki de mint aki se lát se hall ment tovább.Ha én kint lettem volna akkor tuti elküldöm a ...ba tőlem aztán bárki lehet.NEm láttam a dolgot de még most is dühít nagyon ha rá gondolok:S A párom mondta hogy ő tudja ki az az ürge és jobb nem vitába keveredni azzal a családdal azért nem is firtatta a dolgot.Meg egyébként se lett volna joga hozzá:(

de akkor is undorító dolog ez is :( Az ilyennek minek a kutya?

134. Vigyorex6 (válaszként erre: 119. - Nikike1988)
2010. jún. 26. 19:37

Hát nem is tudtam, hogy mi van. Azt hittem káprázik a szemem.

Köszönöm szépen :)

133. caffi (válaszként erre: 132. - Pemete)
2010. jún. 26. 19:19

Mint már írtam,az enyém is felnőtt ként került hozzám....szerelem volt első látásra:P(pedig mennyire tiltakoztam az ellen h megvegyék)...És jobban ragaszkodik hozzám mint amelyiket kicsi kora óta neveltük!

Mondjuk azt a csajt se értem,aki eladta a lányomnak....és ami dühit?...az iwiwen kint van a csajnak h a drága Lizzykém:S....

Má gondoltam h írok neki,h tényleg milyen édi,és naponta mennyit foglalkozol vele?...mert én sokat:S

132. pemete
2010. jún. 26. 19:08
Nem értem az embereket. Mi is a héten hoztunk fel hozzánk egy bulli, és shar pei keveréket (szerintem az lehet), mert megtalált minket, és úgy döntött, hogy a Sefo ellenére is mi leszünk a gazdái. Persze ez lehetetlen, nem tudom folyton különzárni őket a lakásban, úgyhogy találtunk neki egy helyet, ahol egyelőre lakhat, de majd kell neki új gazdi. Már tudom azt is kié volt a kutya, nem keresi, vagy legalábbis még nem hallottam, hogy kereste volna. Csontsovány volt, csupa bolha, és sebhely:( És annyi szeretet van benne, meg olyan okos, és szép! Velem aludt azon az egy éjszakán, mikor nálunk volt, de én beleszerettem teljesen, még most is vérzik érte a szívem, hogy nem tudjuk megtartani. Tutira feljelentenének minket az öreglányok a környéken, hogy két kutyánk van a lakásban:S
131. caffi (válaszként erre: 130. - Pemete)
2010. jún. 26. 18:59

A nem keresi a gazdájával kapcsolatban....

Az egyik vendégem talált egy Bglit(ezt tuti nem így írják),a nyakörvén rajta volt a tel szám,és vissza vitte....Pár hét múlva ismét megtalálta ugyanezt a kutyát,felhívta a gazdáját,és az közölte h már nem kell neki a kutya:(

Egész délutánt avval töltöttük h gazdit keressünk,a vendégem aki amúgy allergiás a kutya szőrre,taknya-nyála egybe folyt estére,haza nem vihette.....kitalálta h gazda hiányában,ki áll a kocsival a garázsból és tesz be a kutyinak,egy plédet,vizet,kaját,és másnap elviszi a menhelyre.....de a kutya meglógott!

H lehet valaki ennyire szívtelen h évekig "gondoskodik" egy kutyáról,és egyszer csak azt mondja már nem kell neki?

130. pemete
2010. jún. 26. 18:51

Hú, annyi mindent írnék, de már a felét elfelejtettem amit akartam olvasás közben...

A szájkosárra visszatérve: azért nem vagyok hajlandó rá szájkosarat tenni, mert nem egyszer találkoztunk már hatalmas láncot maguk után húzó agresszív kutyákkal, amik a "farmnak" nevezett putrikból lépnek meg, mert éhesek. És nem akarom végignézni, ahogy egy ilyen kutya szétmarcangolja az enyémet, estleg a gyerekemet, és engem is. Igenis legyen lehetősége megvédenie magát, és a családját a kutyának. Így is volt már olyan, hogy a férjem rugdosott le a miénkről egy bazinagy rotikeveréket, aki valahonnan megszökött, és mi jó célpontnak bizonyultunk neki. Persze a gazdája őt sem kereste, mert még két hét múlva is itt kóborolt, a közterületfelügyelők pedig csak a hetvenötödik telefonhívásra voltak hajlandóak kijönni, és befogni. Arról nem is beszélve, hogy itt nem tudom miért, de olyan elvetemült macskák vannak, akik tigrisnek hiszik magukat, és nekirontanak a kutyáknak! Votl már ilyen, ha szájkosár lett volna a kutyán, akkor szerintem a macsek simán elintézte volna.

Majd ha még eszembejut a többi, azt is írom:)

129. yelow (válaszként erre: 125. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 18:41
Igazad van teljes mértékben. De talán ez nem a mai világban fog bekövetkezni sajnos:(
128. caffi (válaszként erre: 123. - 486341e386)
2010. jún. 26. 18:36

Teljesen igazad van....de őszinte leszek nekem is egy ilyen kis méreg zsákom van(yorki)....egyszerűen nem tudom erről leszoktatni....kisebbségi komplexussal küzd a drágám:)...de nem is viszem nagykutyák közelébe:)

Sajna öt felnőtt kutyaként vették a lányomék,és úgy került hozzám....viszont így kaptunk hozzá rengeteg olyan szokást amit má nem lehet kinevelni belőle:(

127. pemete
2010. jún. 26. 18:30

Hú de sokat írtatok! :)

Igyekszem visszaolvasni!

126. Nikike1988 (válaszként erre: 125. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 18:19

én is így gondolom.

Nekem sajnos nincsen egyenlőre lehetőségem kutyasuliba vinni a kutyámat de mindent megteszek hogy jólnevelt legyen amennyire lehet és remélem sikerült is.és az is nagyon fontos hogy az ember ismerje a kutyájá5t.

A szájkosár szerintem nagyon kényelmetlen lehet a kutyának főleg hogy a séta elvileg azért van hogy a kutya jól érezze magát.de szájkosárban marhára jól érezheti magát...A gazdán múlik minden szerintem !

125. cukifalat (válaszként erre: 101. - Yelow)
2010. jún. 26. 18:12

én nem a szájkosarat tenném kötelezővé hanem a kutyaiskolát!

nem jobb a gazdának ha egy engeelmes kutyája van akitől senki nem fél mint h porázon szájkosárban rángassa a gazdát a kutya?


+ a gyerekeknek az oktatást h hogy kell egy kutyával bánni + közeledni felé + a kutya testbeszédét és mindezeket akár gyakorlati formában....

124. Zombecz
2010. jún. 26. 18:00
Jó írás! Nem a kutyától kell félni, hanem a gazdájától, ha olyan.:-) Az egész nevelés dolga, akárcsak a gyerekeknél.
2010. jún. 26. 17:43

Én csak ennyit tudok írni:teljesen igazad van!!


és még annyit:a ktyaharapások jelentős része nem nagytestű kutyáktól származik,hanem pont a "mami kedvence pincsi,és csivaváktól.."ezek a fajták is hajlamosak az egresszióra,csak ezeket nem nevelik,és ettől veszélyesebbek,mint mondjuk akármelyik harcikutya-faj.


Én pl. attól tudnék már kirohanni a ilágból,amikor megyek a rendesen kiképzett német juhászommal,akin még póráz is van,és odaszalad az orrunk elé egy pincsi hörögve-morogva,és az én kutyámat nézik kikerekedett szemmel,amiért őrjöng..ilyenkor szoktam mondani:jobb,ha azonnal elviszik,mert ha véletlenül az én kutyám szájközelébe ér,akkor nem kell már visszavinnie a kutyáját..és rám néznek csúnyán..

Az jobb is,ha nem szól bele olyanba,amihez nem ért...

2010. jún. 26. 17:41

Olvastam a cikked... tökéletesen egyet értek veled!!! Attól még, hogy egy kutya nagy, vagy kicsit zordabb a külseje,,, még nem feltétlenül gonosz és harapós. Sőt.. szerintem a nagy testű kutyák, sokkal jámborabbak, mint a kicsik. Egy tacskó előbb fog a lábadnak menni,,, mint egy német dog. Mi menhelyről hoztuk el a kutyinkat, ő egy amerikai bulldog. Olyan mint egy borjú! :D Bármit el lehet tőle venni, belenyúlhatsz a kajájába, meg sem fordul a fejébe, hogy bántson, megharapjon. Persze mi is megkaptuk már itt a házban egy öregasszonytól, hogy vigyük innen ezt a pitbullt, meg mindenkit szét fog tépni a házba, és hogy addig nem jön ki a kapun, míg át nem megyek vele a másik oldalon lévő járdára. Mit tehettem volna mást, átsétáltunk, s megvártuk, míg a néni elmegy... Jót mosolyogtam magamban... :))))


Szerintem az hogy milyen lesz egy kutya,,, a gazdájától függ!! Úgy gondolom, sosem a kutya a hibás!

2010. jún. 26. 16:07

Nekem 2 fiam van(7-3 évesek)a kutyánkat menhelyről hoztuk,kölyökként,8 éves és úgy 40-50 kg.

Tudatosan neveltem,húztam fülét farkát,a fiuknak mindent megenged....boldog ha meg haja a hangjukat !

Ő is elvonul ha elég,és ennyi !!!Nagyon szeretnek együtt lenni !!

EZT CSAK AZ NEM ÉRTI AKINEK SOHA NEM VOLT,VAGY HA VOLT NEM TUDTA KÖVETKEZETESEN, SZERETETTEL, SZIGORRAL NEVELNI !!

120. yelow (válaszként erre: 106. - Modeszta)
2010. jún. 26. 16:04
Hát remélem azért ez a ritkább. Azért szerintem (vagyis inkább csak remélem) a legtöbb ember nem bánt egy védtelen kutyát.A másik meg az ,hogy ugye nem vagyunk egyformák,és nem tudja az ember ,hogy milyen gazdi közelít feléje a kutyájával? Hogy olyan jól nevelt kutyus,vagy egy agreszív. Ezt mindenki mondja ,hogy az Én kutyám nem mert ő okos tanítva van.De aki vele szemben jön ő ezt sajnos nem tudja eldönteni.
119. Nikike1988 (válaszként erre: 118. - Vigyorex6)
2010. jún. 26. 15:43

azt a nőt is jól meg kellene pörgetni:S


Egyébként nagyon aranyos a kutyusod:)

2010. jún. 26. 15:32

Az én véleményedet tudod szerintem! :)

Tartsd meg az 5dolláros mosolyodat az ilyen esetekre. :D

Jahh, nálunk a múltkor egy nőszemély meglátván Spiky-mat, a csóri kutyáját elkezdte pörgetni a pórázzal, mígnem a kutya egyszerűen csak kirepült a hámból. még jó, hogy nem nyakörv volt rajta, mert tuti megfullad.

A felkapom a kiskutyámat és rohanok vele veszettül program, de elég sűrű, de le se sz...m. Ennyi!

2010. jún. 26. 15:29

Olvasva a hozzászólásokat, szerintem minden kutyás tudja az alapigazságot.

Minden kutya annyit tud amennyit a gazdája!

Mindig vannak olyan gyenge emberek akik az elesetteken (ember, állat) élik ki a bosszú vágyukat.

116. Nikike1988 (válaszként erre: 114. - Diófejkapitány)
2010. jún. 26. 15:28

igen jól tetted:)

és gondolom még neki állt feljebb mi?

115. ebba518fdb (válaszként erre: 114. - Diófejkapitány)
2010. jún. 26. 15:14
jól tetted.. :)
2010. jún. 26. 15:11

Egyszer egy kamasz-banda dobálta kővel messziről a nyugodt spánielemet, aki éppen botot csócsált.

Több se kellett, odamentem és leb@sztam egyet a csávónak. Hogy képzeli?

113. ebba518fdb (válaszként erre: 106. - Modeszta)
2010. jún. 26. 15:04
ez tényleg nagyon durva de sajnos vannak ilyen idióták.. :(
112. Nikike1988 (válaszként erre: 106. - Modeszta)
2010. jún. 26. 15:00

jesszusom ilyen tényleg van?

Akkor fázott volna rá az a vén....ha a kutya nem ilyen nyugis és jól megvágja a szájkosárral.:):)

akkor csak pislogott volna az tuti.

Az ilyen meg is érdemelné!Milyen jogon csinál ilyet?

Atya ég:S

most mérges lettem de nagyon.

Szét verném a fejét ha valaki ilyet csinálna a kutyámmal az biztos!

111. ebba518fdb (válaszként erre: 110. - Bige)
2010. jún. 26. 15:00

hát félévesen "érthető" volt a próbálkozása, elvégre ő is csak próbálgatta a határait.. :) de elhiszem, hogy előtört belőled az anyatigris.. :)

én pl külön megtanítottam az óriás kutyámat babakocsi mellett közlekedni.. gyakoroltunk különböző szituációkat (irányváltás, kerítés túloldalán őrjöngő kutya, macska, stb) mert hát az elég veszélyes lett volna, ha megindul.. :)

110. bige (válaszként erre: 108. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 14:55

:) ok



a miénk nagytestű (schnauzer) volt, és 1 éves volt, mikor megszületett a lányom. otthon voltam a terhesség alatt. tanítottam, neveltem a kutyát, rengeteget sétáltam vele. egyszer azonban meg kellett vele vívni a harcot. akkor nagyon megvertem, mikor odakapott a férjemnek 6 hónaposan. játszottak, és a férjem a hátára feküdt - kutyanyelven megadta magát - , utána, mikor valamit csinált, és a kutya nem akarta - odakapott.

belőlem az anyatigris azonnal előjött, és nekiestem szegénynek. Soha többet nem volt probléma, hogy hol a helye.

persze benne volt a pakliban, hogy féltékeny lesz a picire. Vicces volt a szituáció, de úgy szoptattam, hogy közben a lábammal simogattam a kutyát. Nem is volt probléma közöttük soha. nyugodtan lehettek kettesben. soha nem kellett félteni a gyereket a kutyától. ..és a kutyát sem a gyerektől. mindent megosztott a kutyával. ő kinyalta a fagyit, a tölcsért meg odaadta:)

109. ebba518fdb (válaszként erre: 107. - Modeszta)
2010. jún. 26. 14:52
nálunk valahogy természetesen ment a dolog.. :) mindig csak annyi jutott a kutyákból a gyerekeknek és fordítva, amennyit a korukhoz képest megértettek és be tudtak tartani a fiúk.. :)pl sosem engedtem, hogy nyúzzák őket, ha elvonulnak a kutyák, oda már a fiúk nem mehetnek utánuk, viszont fontos, hogy a kutyus is képben legyen, hogy mikor hogyan kell viselkednie gyerek nélkül is.. aztán erre lehet alapozni utána.. :) de mindig mikor felmerül valami az adott helyzetben találok ki valamilyen megoldást.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook