Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A cickafark tea tényleg segíti a teherbeesést? fórum

A cickafark tea tényleg segíti a teherbeesést? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 26. 19:18

Maria Treben azt írja a könyvében, hogy nagyon hatásos a petefészekben lévő ciszták ellen.

Sokan meg pont azt írják, hogy cisztások ne igyák...


A másik, ami nagyon megosztja a hölgyeket, hogy a cickafark (vagy pl. a palástfű, méhpempő, és egyéb hormontartalmú természetes dolgok) felborítják-e az egészséges hormonháztartást.

Szerintem nem. A rendszertelen cikluson, szabálytalan hormonháztartáson segíthet, de egy egészségeset nem borít fel.


Ezt abból gondolom, hogy ezeket a teákat és a méhpempőt nem csak babára vágyó hölgyeknek ajánlják, hanem ezek ezer más bajra is jók. Ha ennyire veszélyes lenne egy egészséges hormonháztartással rendelkező ember számára, akkor nem mernék ajánlani pl. húgyúti fertőzésre, mondván, igaz, hogy baktériumölő, de mellette cikluszavart okoz.


Ugye, ez elég abszurd lenne? :)


:) :) :) (Gondoltam, írok még pár szmájlit, nehogy olyan okoskodónak tűnjek.) :)

2014. máj. 2. 07:57
at nem tudom,de gondolom mivelhogy ez jo a noi problemakra.
2014. márc. 3. 22:04
:D
2014. febr. 20. 03:15
igen(ha így hívjátok?;)
2014. jan. 14. 10:30
Koszonom. Utána jártam lehet inni szoptatas alatt.
2014. jan. 14. 09:42

ja nem írtam, én is ittam régebben kb 2 hónapon át, de nem lettem terhes, csak később

de ettől nem mondom azt, hogy nem segít, akinél valóban peteérés gond van

17. nikletty (válaszként erre: 11. - Bobita0212)
2014. jan. 14. 09:11

szia amíg így szoptatsz, akár maga a szoptatás okozza hogy még nincs ciklusod, próbálkozhattok, de szoptatás mellett elvileg kisebb a teherbeesés esélye, de tudjuk, hogy lehet

S addig szerintem se próbálkozz semmi ilyennel,ha még akarsz szoptatni, mert lehet a tejre nem lesz jó hatással.


Amúgy én ittam 1-2hóig, s jobbá tette úgy éreztem a peteérésemet, meg jobb lett az a bizonyos nyúlós nyák. De nem abban a hóban estem teherbe, meguntam inni :D

16. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Bobita0212)
2014. jan. 14. 08:59

akkor inkább ne idd szerintem

meg nem tudom, tejbe átmegy-e, ha még szoptatsz...

2014. jan. 14. 08:33
És a méhpempő illetve az egészséges hormonháztartás:)
14. rekuczy (válaszként erre: 11. - Bobita0212)
2014. jan. 14. 08:18
Nekem is felszivodot a cisztam tobbszor is volt de azt mondtak ne hasznaljam.
2014. jan. 14. 08:15
Én csak annyit tudok, hogy fogamzásgátló mellett nem ajánlott inni, szóval lehet, hogy van benne valami... :D
2014. jan. 14. 08:01
Szóval mobilról pötyögök :-)
2014. jan. 14. 07:59
Sziasztok,köszönöm a válaszokat.a dolog összetettebb,mert nincs egyáltalán ciklusom.10hónapja szültem és még mindig szoptatom a babám kb napi 6x az éjszakát is beleértve.a férjemmel szeretnénk már kistesót és fb-n van egy csoport ahol a cickafark teát javasolták.igy fogalmam sincs mikor és meddig ihatom.2 alkalommal volt cisztam eddig,mind a kétszer a terhességeim korai szakaszában,ami aztán a 12.hétig fel is szivódott.bocsánat ha valamit rosszul irtam de mo
2014. jan. 14. 07:42
Ha minden rendbe ihatod ha visszont valami hormonproblema vagy hasonlok miat nem jon a bebi akkor nem segit. En is ittam de nem segitet de nalam volt hormon problema is. De ha volt cisztad vagy hajlamos vagy ra akkor ne idd azoknak nem jo.
2014. jan. 14. 07:37

Szia!

Én is ittam a cickafarkot és az első hónapban terhes lettem. Ki tudja hogy a teától-e, de én hiszek benne!

Én minden reggel és este ittam egy bögrével. Közbe néztem a peteérésemet teszttel, ahogy peteérés lett, utána palástfű teát ittam. Addig kellett volna a palásfüvet inni amíg meg nem jön. De ahogy pozitívat teszteltem, abba kellet hagyni.

Én a neten olvastam hogy így kell inni, és nekem bejött.

2014. jan. 14. 07:07

Nem.

Akár még fel is boríthatja a ciklust.

2014. jan. 14. 06:52
Ha nincs semmilyen problémád a ciklusoddal, akkor szerintem nem érdemes inni. Én vagy 5-6 hónapig ittam a cickafark-palástfű kombót, de nem jártam sikerrel. Sőt a peteérési jeleim sem voltak annyira érzékelhetőek, amint abbahagytam szép erős jeleim lettek... Nélkülük jött össze a baba később.
2014. jan. 14. 06:23
Sziasztok! Nekem konkrét tapasztalatom van a cickafark teáról, egymás után 2 hónapban fagyasztott embrió beültetésre mentem, ahol spontán ciklusba ültetik be az embriókat. Első ciklus, ösztrogén szintem 44, pár nappal később 60 volt. Ekkor kaptam ösztrogén tapaszt annyira lassan emelkedett az ösztrogénem. Következő ciklus elejétől ittam a cickafark teát, egyszer nézték csak az ösztrogént....mert akkor már 120 volt!!!! Engem nagyon meglett.
2014. jan. 13. 21:39
A manuszfark jobban :)
4. Caprica76 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. jan. 13. 21:37

Én úgy tudom, hogy igen. Gyuribácsi " babaváró" teakeverékében is ez van.

De ha jól tudom inkább a ciklus első felében ajánlott inni és terhesen már nem.

2014. jan. 13. 21:22
Szerencsés vagyok, hogy nem kellett ilyen teákat innom, nálunk egyből sikerült a baba, úgyhogy bocs, hogy beleugatok a témába, de ma vettem a gyerkőcnek méhpempőt, és ott olvastam a tájékoztatóban, hogy a méhpempő nagyon jó szer a női meddőség kezelésében. Tény, hogy sokkal drágább, mint a teák (kb. 6000 forint 1-2 hónapnyi adag), de nagyon sok egyéb pozitív hatása is van. Ez a méhpempő a méhek legértékesebb terméke, ezt etetik a méhek a méhkirálynővel, aki 40-50-szer több ideig él így, mint átlagos társaik. Esetleg olvass utána, szerintem hasznosabb, mint egy tea, de ilyen téren nincs személyes tapasztalatom, csak megragadt bennem,hogy erre is ajánlják, mikor olvastam a tájékoztatót, gondoltam, hátha segít neked. Gyors gyermekáldást kívánok neked!
2014. jan. 13. 21:13
Én úgy tudom a cickafark teát menstruációs görcsök enyhítésére használják.
2014. jan. 13. 21:08

Mesélnél a tapasztalaidról?

Serkenti a peteérést?

Hogyan,meddig ittad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook