Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A barátom drogozik... fórum

A barátom drogozik... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 8. 11:36
Ja, valami a kromoszómájukkal van. Nem tudom pontosan. De készültek már ebben az irányban vizsgálatok, és kimutatták hogy már elve a génekben benne van az hogy valaki homoszexuális lesz élete során vagy hetero.
2013. szept. 8. 11:33

Aki ismer évtizedes füveseket, az tudja, hogy a fű sem ártalmatlan dolog. Olyan lesz az agyuk, mint a szita, ami társul jó kis üldözési mániával. Nem mellesleg szélsőséges hangulatingadozásokat tudnak produkálni annak a függvényében, hogy épp eltudták e szívni a napi szükségest, vagy még nem. Ez különösen férfiaknál igen látványos, mivel a nőknél ezt a fajta ingadozást még rá lehet fogni másra.


Egyébként aki azt mondja, hogy a fű mellett elő-elő szokott kerülni más is náluk, az sem jár messze a valóságtól. Mindenféle legális nyugtatótól kezdve, más keményebb drogokig tendálva, szokásuk bele-bele kevergetni dolgokat plusszba a fűbe, "kísérletezés" céljából. Kifele a dolgot mindig megtudják indokolni ez nem kérdéses. Családi tragédia, fizikális panasz enyhítésre, pszichés zavar kezelésére, önmaga megismerésére, tudattágításra, stb ...


Hülye duma mindig lesz, mit miért, de a valóság minden esetben az, hogy ez az amivel elmenekül az aktuális problémái elől. Talált egy mankót, a hóna alá csapta és igen nagy csodának kell, ahhoz történnie, hogy többé ne arra akarjon támaszkodni, hanem végre a saját lábára állva szembenézzen a problémákkal.


Az ugyebár könnyen belátható, hogy aki elkezd mankóval járni megkerülhetetlen indok nélkül, az hamar hozzászokik, és a legyengült testrész, tovább fog gyengülni és így még kevesebb esélye lesz arra, hogy segédeszköz nélkül éljen valaha is.

33. Noarashi (válaszként erre: 32. - A97b9a4e4e)
2013. szept. 8. 11:31

"Elítéljük a drogosokat, a melegeket, pedig ők mind beteg emberek."

A melegek? Na ez azért elég erős...

2013. szept. 8. 11:28
Fura dolog ez. Elítéljük a drogosokat, a melegeket, pedig ők mind beteg emberek. A társadalom mocskának nevezzük őket, amivel csak jobban beletaszítjuk őket a sárba, ahonnan már nincs visszaút. Pedig épp hogy segíteni kéne nekik. Sokuknak csak arra van szüksége, hogy valaki meglássa bennük az embert. Minden ember gyarló, néha hibázunk, van aki bele is bukik, mert túl gyönge ahhoz hogy feldolgozza az érzéseit, a csalódottságát, vagy épp a munkahelye, családja elvesztését. Az aki nem járt ebben a cipőben, nem tudhatja. Szerintem adj neki egy esélyt, és próbálj segíteni rajta. Ha ő is akarja és leszokik róla, szeretni fog míg élsz. Ha viszont nem, akkor tényleg nincs értelme mellette maradnod, mert előbb-utóbb te is tönkre mész és felőrlöd magad benne.
2013. szept. 8. 11:21

De most tényleg....tett bármi olyan lépést is a pasi, amiből azt lehetne leszűrni, hogy ő ezt abba akarja hagyni? Vagy lebeg a fórumindító a rózsaszín ködben, hogy jaj de cuki pasit fogott.

Betépve alap a világbéke hangulat és a jófejség.

De itt én sem hiszem hogy csak füvezik, emlékezetkiesés stb...

Az ilyen gyenge embereknek csak mankó kell akire támaszkodhatnak. Aztán az is igaz, hogy van aki a tisztulás után eldobja azt a bizonyos mankót.

Függő emberrel veszélyes kezdeni.

30. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2013. szept. 8. 11:18
áá tipikus.. láttál te már kokain függőt? vagy heroin? azok nemigen vigyorognak. a fűtől meg vörös a szeme és érdekesen csillog.
29. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:17

nem hiszem, hogy csak füvezik....van ott kokain is...puhatold ki

(a furcsa szemei miatt gondolom)

28. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. szept. 8. 11:16
nekem az első komoly kapcsolatom volt ilyen hogy kiderült hogy pánikbeteg az emberem ami átcsapott egy idő után gyógyszerfüggőségbe. nem hagytam el hanem kihoztam belőle.. én úgy vagyok vele hogy akiért úgy látom hogy érdemes kezdeni azért küzdök. legyen az egy barát vagy idegen. de nem ölök időt a semmibe. én ilyen vagyok. ez van..
27. Noarashi (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2013. szept. 8. 11:16

Én sem vagyok az empátiáról híres :)

De azt gondolom, abban az esetben vele maradnék, ha ő megfogadná h mindent megtesz hogy leszokjon. Ebben segíteném.

De amúgy lapátdíj.

2013. szept. 8. 11:14
Hát, lehet hogy mi más környezetben mozgunk, de én ismerek olyan embert, aki fiatalként sok mindent kipróbált. Alkohol, fű, drogok...aztán jött egy olyan ember az életében, aki miatt képes volt ezekről lemondani, mondjuk nem kis "munka" árán. És a világ egyik legjobb családapája lett belőle. Fiatalként sok mindent kipróbál az ember, azt is amit nem kéne, de néha elég egy ember, egy váratlan fordulat, hogy minden megváltozzon és az ember belássa hogy hibázott és ennek vége kell hogy legyen. Szerintem olyan helyen tedd fel a kérdésed, ahol hasonló szituációban levő embereket találsz, ők tudják csak igazán hogy hogyan lehet ebből kijönni, vagy kilehet-e jönni belőle egyáltalán. Én szorítok nektek. Sajnálom a srácot. Az élet nem habostorta, vannak akik jobban megtapasztalják, mások meg egyáltalán nem. Ki milyen lapot kap.
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. szept. 8. 11:14
*bajt
24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2013. szept. 8. 11:14
Én nem vagyok empatikus, nem akarok megmenteni senkit, nem akarom megváltani a világot, nem akarom más életét -akár a sajátom árán- rendbetenni, erőmet belefektetni...Mindenki magáért felelős ezen a szinten (ugyanis a bajdót maga hozta magára. Természetesen más a helyzet, ha egy családtag/barát megbetegszik.)
23. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:12

Így kedvel-úgy kedvel... be van tépve. Vajon ezek a valódi érzelmei?

Vajon annál, hogy vigyorog és egyszer hozott virágot is, tudna Érted több felelősséget és áldozatot vállalni???


Ringatod magad mosta rózsaszín ködben, értem. De ennek egyszer vége szakad.

2013. szept. 8. 11:11
Látom sokan feladnák és elfordulnának tőle, gratulálok a jellemetekért, igazi empatikus lények vagytok...
2013. szept. 8. 11:11

És ugye egy 30 éves emberről beszélünk, nem egy tiniről aki divatból a diszkóban bevesz egy bogyót.

Szóval ha tovább együttmaradnak, akkor felmerül a családtervezés? Egy drogos emberrel bármit is lehet tervezni?

20. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:11

ha megszeretted akkor tarts ki és segíts neki feldolgozni, beszéltesd. én kihoztam ár függésből 2 embert is. hajrá, ha úgy látod megéri akkor kitartó munka előtt állsz :)

de rajta is sok múlik. lehet hónapokba fog telni ha nem évekbe. amíg ő nem látja be és nem akarja addig marad minden ebben az állapotban. a lényeg hogy semmit se erőltess rá.

19. Sirga (válaszként erre: 14. - Evamaria0803)
2013. szept. 8. 11:08
Biztos, hogy segítséggel könnyebb leszokni, de ha sikerült neki, és valóban tiszta, idővel épp amiatt hagyná el a fórumindítót, mert a drogos múltjára emlékezteti ...
18. Sirga (válaszként erre: 3. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:05
Sajnos ebből nem tudsz jól kijönni! Lapát, akárhogy is fáj! :(
17. Noarashi (válaszként erre: 15. - Noarashi)
2013. szept. 8. 11:03
Ja az utolsó két mondatod nem neked szántam :)
16. sasmadar2 (válaszként erre: 9. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:03

"Velem még pasi így nem bánt.."

Kérdés, hogyha nem lenne az anyag, akkor is így viselkedne-e vagy csak a drog miatt ilyen.

Van munkahelye? Onnét nem rúgják ki? Ha kiderül, akkor ki fogják és akkor csak rosszabb lesz.

Ha ő maga nem akar változni te nem tudsz rajta.


Vagy csak nem ismertél normális pasikat eddig. Lehet, hogy nem jó helyen kerested eddig a pasikat.

15. Noarashi (válaszként erre: 11. - A97b9a4e4e)
2013. szept. 8. 11:03

Ugye a füvezés az azért érdekes, mert mindenki aki füvezik, azzal menti magát, hogy nem kemény drog, és az alkohol sokkal ártalmasabb.

Csakhogy a legtöbb kemény drogos füvezéssel kezdi. És te majd mindig azt lesed, hogy mikor lép tovább, lejjebb?

Én a te helyedben ultimátumot adnék, hogy vagy én vagy a drog.

2013. szept. 8. 11:02
Nem tudom, merre indulnék, de biztosan megpróbálnék segíteni, ha fontos nekem. Úgy gondolom, együtt könnyebb. Nem rá-, hanem leszokni.
2013. szept. 8. 11:01
Én tuti otthagynék egy ilyen embert.Gondolj bele.Ha lenne közetetek valamilyen probléma szaladna a droghoz.Mos komolyan.Kell ez neked?Van több millió ember, aki nem drogozik, normális.Minek kinlódnál vele?
12. 400d5a1cec (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 11:01

Nem csak drogos, hanem kamus is. Nem az édesanyja miatt szívja, ez csak kifogás.

Engem is zavarna. Ennek csak egy eredménye lehet, tönkreteszi magát és a környezetét, és bűncselekményt követ el mind a drog megvásárlásával, mind a fogyasztásával.

2013. szept. 8. 10:59
Ha csak füvezik, az nem is akkora gond. Néhol legális szerként használják a füvet. Attól nem lesz hülye az ember. Akkor van csak baj ha nem tud megállni ott és továbbmegy, keményebb drogok után nyúl. Szerintem. Bár ez csak az én meglátásom, szóval biztos kapni fogok hideget-meleget. A te srácod amúgy mennyire van benne, vagy mióta csinálja egyébként, mit tudsz róla?
2013. szept. 8. 10:59

Ha a pasi hajlandó leszokni róla és tenni érte, és ha te vagy olyan erős, hogy kitarts mellette, akkor nem kell lelépni.

Ha ő azt várja el hogy te ezt fogadd el, mármint az időnkénti betépést, akkor viszont lépj le de gyorsan. Ugyanis akkor te vagy a gyenge, és bizony előbb vagy utóbb lehúz téged is, mert sokkal jobb párban betépni.

2013. szept. 8. 10:57

Lelépnék, ha nem látnám rajta, hogy tényleg velem akar lenni, és nem mutatná ki ennyire, hogy kedvel, bejövök neki. Velem még pasi így nem bánt. Ő az első, aki kimutatja felém az érzéseit.

A fórumot azért indítottam, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre.

8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Csenge Zorka)
2013. szept. 8. 10:55

Gyenge jellem. Valami tudatmódosítás kell neki, hogy ne a való életet élje.


Kell ez neked?


Meg se ismered a személyiségét, csak egy függő alakot látsz, aki anyukája halálára fogja (ahogy minden drogos ráfogja valamire...)

2013. szept. 8. 10:53

Nagyon lemondóak vagytok :(


Meg kell próbálni segíteni.

6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. szept. 8. 10:52

Ne már. :(

Szegény(ek)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook