Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Legjobb barátom megaláz fórum

Legjobb barátom megaláz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
791. Pasionella (válaszként erre: 787. - Globus)
2019. febr. 1. 19:56

Igen, az angollal ilyen szempontbol sokan nem tudnak mit kezdeni. Parom azt szokta mondani hogy nem erti miert kell teljesen mashogy ejteni mint amit leirnak es hogy lehet barmit is leirni mikozben koszono viszonyba nincs egymassal :-)

Nekem szerencsem van mert jo a nyelverzekem es valahogy mindig raereztem, magatol jott hogy hogyan kell leirni, aki nem igy van vele annak biztos akad kuzdeni valoja az angollal az fix, en halas vagyok, hogy valahogy termeszetesen jott a "tudas" egyebkent koszonhetp annak hogy 14eves koromig Romaniaban eltem es ott ha tv-t akarsz nezni ha akarod ha nem mikozben olvasol rad ragad mivel ott nem szinkronizalnak, ezert iskolapadba ugy kerulsz hogy mar valamennyire tudsz angolul.

790. Pasionella (válaszként erre: 786. - Channa*)
2019. febr. 1. 19:52
:-) :-) en igy meg nem viszonyultam az angolhoz, en nagyon szeretek angolul beszelni, illetve hallgatni is. Egy idobe csak az amerikai angolt tudtam "hallgatni" a brit angol zavart de mara amiota voltam parszor Angliaba azota a brit angolt sokkal szebbnek tartom, illetve igyekszek ugy beszelni.
789. epervirág (válaszként erre: 779. - Globus)
2019. febr. 1. 18:59
Ez vagy 10 ève volt,hogy letettem akkor több mint 100 ezer volt.De hiàba hívogattam virágboltokat ahol hirdettek nem kellettem mert nem volt gyakotlatom.
2019. febr. 1. 17:52
A walesi nyelv is szörnyű,nem is tudom mihez hasonlítani,raccsolás-selypítés kombója. :) az angol-angol meg olyan,mintha a saját nyelvét akcentussal beszélné. :D az amerikai angol viszont tetszik.
787. globus (válaszként erre: 786. - Channa*)
2019. febr. 1. 16:52
Elég, ha megnézel egy olyan videót, zeneszámot, ahol ének alatt kiírják az angol szöveget. Köszönő viszonyban sincs azzal, amit mondanak... mire lekövetem hangzás után, észrevehetem 1-1 ismerős szóról, hogy hat sorral előbbre járnak :DD
786. Channa* (válaszként erre: 780. - Pasionella)
2019. febr. 1. 16:30
Én hasonlóan vagyok az angollal. A német OK, de az angol kapcsán mindig az jut eszembe, hogy nagy nehezen a logopédus kikezelt a beszédhibámból (egyébként nem volt), erre most elő kellene szednem!, illetve nekem mély hangom van vagy inkább rekedtes, így szerintem a német az ő karcosságával illik a hangomhoz, na de az angol! ahol nyafogni, selypíteni, raccsolni kell és az sem árt, ha pösze az ember, egyáltalán nem illik az én karcos hangomhoz:DDD
785. dd9dec5381 (válaszként erre: 784. - Guruljka)
2019. febr. 1. 16:23
Találó! :)
784. Guruljka (válaszként erre: 783. - Dd9dec5381)
2019. febr. 1. 16:23
A hollandról a német tanszékvezető tanárnőm mondta azt, hogy a holland olyan, mint amikor egy nagyon részeg angol akar németül beszélni mindenáron.
783. dd9dec5381 (válaszként erre: 781. - Guruljka)
2019. febr. 1. 15:56
Holland? Mélyen a torokban képzett hangokkal. :) barátnőm ment ki, mondta hogy a szavak ismerősek angol-német keverék, de az a krákogós kiejtés :)
782. Pasionella (válaszként erre: 781. - Guruljka)
2019. febr. 1. 15:55
:-D :-D ezt a hasonlatot még nem hallottam :-D
781. Guruljka (válaszként erre: 780. - Pasionella)
2019. febr. 1. 15:52
Én nem vitatkozom, randa a német, de a számomra az angol olyan, mint amikor egy német állkapocsficammal beszél.
780. Pasionella (válaszként erre: 778. - Guruljka)
2019. febr. 1. 15:46

Elhiszem, nem egyszerű :-)

Én egyébként képtelen lennék németül megtanulni.

Bármilyen latin nyelvet magamba tudnék szívni és az angol se volt nehéz, de számomra a német nyelv annyira csúnya hangzásra, hogy ellenkezik minden porcikám :-)

779. globus (válaszként erre: 771. - Epervirág)
2019. febr. 1. 15:35
Jajj, pedig ez nekem is annyira tetszik!
778. Guruljka (válaszként erre: 777. - Pasionella)
2019. febr. 1. 15:34

Annyit profitálok belőle, hogy amikor a fordításban nagy ritkán előjön valami paritás, akkor azt felismerem és ki tudom keresni.

Abban nem segít, hogy a szállítmányt a magyar kirakja, a német "oltja", de ezt persze meg lehet jegyezni, csak először néztem nagyot.

777. Pasionella (válaszként erre: 775. - Guruljka)
2019. febr. 1. 15:27

Angolból én így voltam mint Te, külker szinten... igaz tőlem külön erre speckó szakmai nyelvizsgát nem kértek, a külker szakmai nyelvezetét pedig ahogy telt az idő megtanultam. Utána amikor esetleg váltottam munkát és kérdezték a nyelvtudások kapcsán, hogy a szakmai nyelv...mindig azt a választ mondtam ami teljesen igaz is, hogy minden cégnél profiljából adódóan a szakmai nyelv más és más, azaz meg kell tanulni. Sosem volt ezzel problémám, mikor idekerültem a jelenlegi céghez akkor pedig egy tőlem nagyon távoleső terület olasz szakmai nyelvét kellett megtanulnom.

Persze nem mindegy, hogy érdekel-e ami csinálsz vagy sem.

776. epervirág (válaszként erre: 774. - Érdekes73)
2019. febr. 1. 14:15
Ezt a szakmát màr règ tettem le.Már egy fèl viràgcsokrot sem tudnèk megcsinálni.
2019. febr. 1. 13:14

Ami a talpraesettséget illeti, én nem tartom magam annak, de tudok tanulni egy rossz helyzetből.

Annak idején jelentkeztem nyelvvizsgára: felsőfokúra, mert akkor még fizettek nyelvpótlékot is esetleg, a középfokúra nem sokat, de a felsőre 16%-ot.

Minden egész jól ment, aztán a szabad beszélgetésben megkérdezték, mi a véleményem a divatról. Ekkor fagytam le, mert erről én semmit nem tudok, nem érdekel. - Otthon erre anyám úgy reagált: Te ló, nemhogy elmondtad volna németül, hogy ez téged nem érdekel!

Megkaptam a középfokot. Vagy egy évre rá, egy külker vállalatnál kezdtem rontani a levegőt, és fél éven belül kértek egy szakmai (azaz külker) nyelvvizsgát.

Vettem egy könyvet, nézegettem, de mivel magát a külker szakmát nem értettem, nem mentem vele semmire.

Megyek ám a nyelvvizsgára... Az írásbeli most se volt vészes. A szóbelire már úgy mentem be, hogy a köszönés után gyorsan elmagyaráztam, hogy én németül tudok, de külkerül nem és hogy erre a vizsgára engem kötelezett a munkahelyem. - Elképedést arattam, megsajnáltak. Azóta megvan a felsőfokú külker szakmai nyelvvizsgám (kegyelemkettest adtak a szakmai nyelvre), de mire kézhez kaptam, a külker céget már ott is hagytam, mert a mai napig sem érdekel.

(Akkor éppen a családi pótlék miatt vállaltam el a munkát, ki ne fussak a határidőből.)

774. Érdekes73 (válaszként erre: 771. - Epervirág)
2019. febr. 1. 11:59
Az hiányszakma pedig. Még ösztöndíjt is kaphat aki tanulja. Ráépül a virágdekoratőr az meg már művészet. Aki jó benne tud is vele keresni.
773. Pasionella (válaszként erre: 772. - Dd9dec5381)
2019. febr. 1. 09:42

Annak idején nekem sem volt, kinek lenne...

Az első alig fizetett valamit mind nálad de pár hónap tapasztalatot szereztem, aztán kicsit "nagyítottam" a munkakört az önéletrajzban, mert úgy voltam vele minden terület más és mindent meg kell tanulni mindenhol. Aztán lett a második ahol bővebb tapasztalatot szereztem és már nem kellett semmit sem "szépíteni" tapasztalat terén... :-) Ha az elején nem szépítek mert tudom úgyis minden munkakört adott helyen meg kell tanulni...akkor lehet sosem lett volna tapasztalatom.

Szerintem talpraesettség kérdése is javarészt, területtől, munkakörtől függetlenül :-)

772. dd9dec5381 (válaszként erre: 770. - Channa*)
2019. febr. 1. 08:57

Miután végeztem a fősulin, ugyanez a duma ment. Aztán egy cég "felajanlotta" hogy egy projektjükben részt vehetek 90 bruttóért, ösztöndíjasként.

Manapság sokan föl sem kelnek ennyi pénzért (ebből lejött két bérlet ára stb.), de valahol el kellett kezdeni.

Ördögi kör: nincs tapasztalatod nem kellesz, de hogyan legyen rutin, ha senki nem vesz föl? 🤔

771. epervirág (válaszként erre: 770. - Channa*)
2019. febr. 1. 08:51
Sajnos ez is lehet amit írsz nekem van egy viragkötői is okj- s .sehova nem vettek fel evvel a jel szóval.
770. Channa* (válaszként erre: 768. - Guruljka)
2019. febr. 1. 08:24

És persze arról ne is beszéljünk, hogy ha el is végzi akkor, hogy helyezkedik el? Hiszen, jellemzően gyakorlott cukrászokat alkalmaznak, aki meg épp csak elvégzi annak nincs gyakorlata.

Ezt konkrétan tudom, mert a fiam is elvégzett egy pék-cukrász iskolát és sehova nem vették fel a gyakorlat hiánya miatt, így csak van egy papírja és ennyi...

769. epervirág (válaszként erre: 768. - Guruljka)
2019. jan. 31. 19:47
Igen ott is kell szamolni.Ami neki nagyon nem megy.Meg ugye fel is van mentve matekbol.Főleg szpichèsen sincs rendben evvel is hordom a doktornőhöz mert semmit nem èr.Az èn lanyom nem egy számitógèp zseni mindig a laptopján zenèt hallgat.
768. Guruljka (válaszként erre: 749. - Epervirág)
2019. jan. 31. 19:25

Sajnos a cukrászat is olyan, ahol gyorsan kell számolni tudni.

Az én fiam is súlyos diszes, ami önmagában nem a világ rémsége, de ahogy látom, azóta is egy életre tönkreteszi a gyerekeket az iskolarendszer.

A szülő meg vinné, ha tehetné, vagy ha tudná, hova. Gyerektömegekből nem lesz igazán használható munkaerő, pedig kis fejlesztéssel lehetne! Például épp a disz-es gyerekeknek van valami fantasztikus érzéke a számítógéphez. Állítólag a "fordított" gondolkodásuk pont erre való.

767. epervirág (válaszként erre: 766. - Channa*)
2019. jan. 31. 19:05
Nálunk nem ez volt a gond hanem, hogy teljesen masok voltuk!
766. Channa* (válaszként erre: 761. - Epervirág)
2019. jan. 31. 18:52
A 11 év nem sok, azaz egy ideig. Tőlem is 11 évvel idősebb a férjem, amivel semmi gond, csak aggódok, hogy nem leszünk együtt nyugdíjasok....
765. Channa* (válaszként erre: 757. - Epervirág)
2019. jan. 31. 18:50
Ja, az más!
764. 65c23b64bf (válaszként erre: 763. - Epervirág)
2019. jan. 31. 18:24
Igazán nincs mit, máskor is.
763. epervirág (válaszként erre: 762. - 65c23b64bf)
2019. jan. 31. 18:23
Köszi
762. 65c23b64bf (válaszként erre: 754. - Channa*)
2019. jan. 31. 18:21
Én nem csodálkoztam volna. 😄
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook