Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta FEBRUÁR 19-től! fórum

90 napos diéta FEBRUÁR 19-től! (beszélgetős fórum)


2012. márc. 9. 19:44

Nekem is fehérjenap, kínaiban ebédeltem húst, most meg virsli volt a vacsi.

Nem rajongok a húsnapokért:(, de mindjárt letelik :)

Várom a vasárnapot, valami finomat kellene sütni. Ha van valami egyszerű receptötletetek, örülnék ha megosztanátok.

179. 1f0b932c00 (válaszként erre: 178. - Lliinnddaa)
2012. márc. 9. 15:26

:)) rendes főnököm van, és még csak nem is pékségben dolgozok, hanem programozó vagyok:) Nah, hal volt ebédre, elvitte az irodából a csajokat ebédelni, halat választottam - de borzalmasan volt elkészítve... Ilyen lencsesalátát adtak hozzá, egész jó volt, egy kevés zöldhagyma is volt benne...


Ti hogy álltok a mai nappal?

2012. márc. 9. 12:04
különben meg micsoda jófej főnököd van! Hacsak nem pékségben dolgozol :)
177. lliinnddaa (válaszként erre: 176. - 1f0b932c00)
2012. márc. 9. 10:03
kérd csak el a kiflidet, tedd el vasárnapra! :)
2012. márc. 9. 09:41

Igyekszem én betartani ezt az ebéd - vacsorás dolgot, de hát vagy sikerül, vagy nem. Mondjuk, mindig ugyanolyan kategóriába esik persze a kaja, azt nem hágom át lehetőleg:) Majd igyekszem valami párolt húst választani ebédre, aztán valami olyasmi lesz vacsira is.


Közben eszembejutott, hogy péntek van, és ilyenkor a főnök "megdob" bennünket egy láda illatos csokis meg mazsolás meg gyümölcsös kiflivel. Ma reggel néztem rá először ezért nagyon csúnyán, nem értette, csak legyintettem és megettem a narancsomat. De akkor is kell az a bőrdzseki, még ha narancson át is vezet hozzá az út:))


Még nem mertem ráállni a mérlegre, vagy centizgetni, úgy gondoltam, hogy majd csak 2-3 hét múlva próbálkozom, nemhogy valami elriasszon, aztán majdcsak lesz valami:P

2012. márc. 9. 09:10

Én szinte sosem eszem azt vacsira, ami ebédre volt. Keményítőnél szoktam csak. Fehérje a kedvencem, és akkor örülök, hogy ehetek finomságokat, és mindig másfélét eszek, hogy kihasználjam :) Meg sokszor nem is esik jól vacsira ugyan az a főtt kaja. Vagy elfogy.

Én is úgy gondolom, hogy ez is és az is fehérje, nagy baj nem lehet. De ha szigorúan betartod, akkor sem hiszem, hogy gond lenne abból, ha néha nem ua eszed. Sok esetben nem megoldható, mert ugye az ember nem vihet mindenhová kaját magával.

174. Szmirma
2012. márc. 9. 08:11
Az én leírásomban is benne van a fehérje napnál,hogy ugyanazt együk ebédre és vacsorára, általában be is tartom, de már én is sokszor gondolkoztam rajta,hogy muszáj-e, mert mi van akkor ha ebédre húst eszek, vacsorára meg mondjuk tojást, most nem mindegy, végül is fehérje mind a kettő.
2012. márc. 9. 06:51

Mérjétek centiben is, látványosabb.

Erőt ad, mert lássuk be nem könnyű betartani mindig.

Tegnap elkísértem a férjemet, fiamat a Nagyikhoz, egyik helyen tócsni volt, a másikon palacsinta:(

Itthon ettem mogyorót:)


Ma én is nőnapi vacsorára megyek, mást fogok enni este, mint délben.

Szerintem, ha fehérje mindkettő nem nagyon gáz.


Egy új bőrdzseki nagyon jó motíváció, kívánom, hogy minél hamarabb meg tudd venni!:D

2012. márc. 8. 21:55

Gratula akkor mindenképpen, 3-3 centi már nagyon jó eredmény:)


Most jövök egy barátnőm szülinapjáról, de eddig ez volt a legnehezebb, hogy a sósperecre és a csipszre azt mondani, hogy köszi, nem kérek, mikor a többiek jóízűen ropogtatják. Mondtam, hogy diétázom, de hát most nem várhatom el tőlük, hogy menjenek át a szomszéd szobába... Főleg, hogy gyümölcs napom van, így nem voltam eltelve és ettől kicsit durcás vagyok. De van egy bőrdzseki, amit kinéztem magamnak, hogy na, az kell, csak 10 kilóval kevesebbel, úgyhogy ma este ez tartja bennem a lelket.


Holnap céges ebéd, a mai március 8 tiszteletére, és nekem fehérje napom van - még nem tudom, pontosan hogy is fogom megoldani, mert ugye ugyanazt kellene vacsorázzak is, amit ebédelek, az étteremből pedig nem fogok elvinni zacskóban kaját vagy mi... van valami javaslatotok esetleg? Ti mit csináltatok/csinálnátok ilyen helyzetben?

171. lliinnddaa (válaszként erre: 169. - Turkkati)
2012. márc. 8. 21:26

3-3 cm? Nagyon jó! :) Én centibe nem mérem. Az elég látványos lehet, főleg ennyi idő alatt!!

Nekem is van már a szekrényben régi gatyám! Tök jó!! :)

Nekem a múltkor az alma csinált savat gyümölcsnapon. Mazsolával fojtottam le.

2012. márc. 8. 19:43
Mi a menzáról hordjuk az ebédet. Ezért nehezebb, mert így külön magamnak kell vásárolni, csak hétvégén tudom enni a családét.
169. turkkati (válaszként erre: 167. - Lliinnddaa)
2012. márc. 8. 19:41

Hát fehérjét:DD

Szeretem a fokhagymás sültet, szoktam virslit főzni-sütni, tojást több formában, kefírt, tejfölt, sajtot.

Én nem vagyok húsos, szerintem meglennék hús nélkül simán. A tejet nagyon nem szeretem, nem is iszom.

Én sem éhes vagyok, csak nagyon fáradt, hosszú volt a tegnapi nap, rosszul aludtam, ezért hosszú a mai is:)


Amúgy 1 hét alatt fogytam 1 kilót és 3-3 centivel kisebb a csípő, és derékméretem is, pedig nem is reggel mértem.

Én is gyümölcsnap után szoktam mérni, de az 1. után nem mértem, de fel tudtam venni már kedden 1 olyan nadrágot, amit 1 ideje már nem.

Jövő héttől hátha sikerül a tornát is elkezdenem.

168. Szmirma
2012. márc. 8. 19:27
Én is a fehérje napot szeretem a legjobban,a keményítőt azt már kevésbé, de holnap rizses lecsót készítek a családnak, úgyhogy holnapután tudok enni azt keményítőnapon, így legalább jól is lakok majd.
167. lliinnddaa (válaszként erre: 166. - Turkkati)
2012. márc. 8. 18:20

Érdekes. Én a fehérjét szeretem a legjobban. Olyan jól esik azokat a dolgokat enni. (Vagy csak ki vagyok éhezve gyüminap után, mi? :D ) Miket szoktál enni, hogy csikar a hasad?

Én nem szoktam éhes lenni gyüminapon, inkább csak kívánós.

2012. márc. 8. 18:12

Mennyire nem vagyunk egyformák:)

Nekem pont a keményítő nap a kedvencem.

A fehérje napon szokott alkalmanként hascsikarásom lenni.

Bár most azt sem bánnám, kicsit éhes vagyok:(

165. lliinnddaa (válaszként erre: 164. - 1f0b932c00)
2012. márc. 8. 16:35
Olyat is szoktam. Rizst mirelit zöldségekkel. De most megettem egy lavór pattogatott kukoricát... :-/
164. 1f0b932c00 (válaszként erre: 163. - Lliinnddaa)
2012. márc. 8. 14:08
Főtt kukoricával hogy állsz? Mármint nem külön főzött, mert úgy elég macerás meg idénytől is függ, de pl ami konzervben van? Én azzal "dúsítottam" a rizset, egész ehető lett és talán-talán még majdnem laktató is.
2012. márc. 8. 13:43

Nekem ma keményítő van. Csináltam rizst és hozzá paradicsomos padlizsánt sütöttem. Fincsi lett, csak nem laktam jól... :( Nem szeretem ezt a napot, hiába eszek amennyi belém fér, mindig olyan hiányérzetem van.

Víznapot én még nem csináltam. Nem is bírnám szerintem, főleg úgy, hogy alig tudom letuszkolni magamba a vizet.

162. 1f0b932c00 (válaszként erre: 161. - Turkkati)
2012. márc. 8. 13:28

Hmm, azt hiszem a következő gyümölcsnapomon beiktatok egy ilyet, köszi az ötletet:) (pláne a mogyorót)


Rám itt vigyorog a reggel alaposan bevásárolt klementin, meg én is rá, lassan szerintem rászánom magam, hogy megegyek még néhányat. Stresszes napom van, és inkább arra használnám, hogy megdobáljak a gyümölcsökkel pár embert az irodában:P Pedig ha megenném, hasznosabb lenne...

2012. márc. 8. 10:33

Biztos, hogy koncentáltan van benne a cukor, de gyümölcscukor, nem hozzáadott finomított, és csak 1-1 zacskóval eszem a gyümölcsnapokon.

A diéta megengedi. Még a sós mogyorót is, pedig a só legalább olyan veszélyes, mint a cukor.

Mogyorót nem is eszem sósan, csak a natúrt.

160. 1f0b932c00 (válaszként erre: 158. - Turkkati)
2012. márc. 8. 09:57
Ezek az aszalt gyümik nem tartalmaznak túl sok cukrot? Mármint normálisan nem kellene többet tartalmazzanak, mint maga a gyümölcs, amit megaszalnak, csak tudja a fene, valahogy odaasszociál az agyam amikor meghallom h aszalt gyümölcs...
159. Szmirma
2012. márc. 8. 09:54

Sziasztok!

Nagyon szép napot mindenkinek!

Ma nekem is gyümi napom van, van itthon, banán, narancs, mandarin, alma, körte, kivi, és persze mogyoró, csak kibírom valahogy, bár elég éhes vagyok.

A víznap: Tavaly tartottam 3-szor mikor csináltam ezt a diétát, most még nem sikerült rászánni magam pedig lasan időszerü lenne, de ha nem fogom elég erősnek érezni magam hozzá akkor inkább kihagyom, nem olyan nagy tragédia.

Üdv.mindenkinek

2012. márc. 8. 08:43

Gyümölcs nekem is.

Túl vagyok a citromlevemen, (nekem az a kávé) meg 1 almán.

Klementin, banán van itthon.

Én tegnap az aszalt gyümölcsökből vásároltam be, vettem cseresznyét, szilvát, földiepret, és találtam óriás mazsolát. Kíváncsi vagyok az ízére...

Meg betároltam mogyoróból is.

2012. márc. 8. 08:25
Én is gyümölcsözök ma, bevásároltam reggel, és elég alaposan sikerült, mert a boltos csaj nem tudott visszajárót adni (lehet túl korán mentem:P) és a fennmaradó összegért vettem klementint, mert nekem sem volt kedvem járkálni... Ezzel a víznappal hogy álltok? Tartottatok már, és hogy vészeltétek át?
2012. márc. 7. 20:32
Ma a CH napon egy kicsit bekajáltam. Megvolt a mákos tészta ebédre, majd délután 2 db kakaós csiga, este egy kis csoki és üresen nokedli, mert tojásos nokedlit csináltam a családnak vacsira. Hát, nem bánom a holnapi gyümölcsnapot :DDD
155. lliinnddaa (válaszként erre: 154. - 1f0b932c00)
2012. márc. 7. 10:35

:D

Én a cukorról leszoktam, helyette mézet rakok bele. Valamivel jobb.

Én a nagy bögre kávémat hurcolom magammal a lakásban, képes vagyok egész délelőtt azt szopogatni :)

154. 1f0b932c00 (válaszként erre: 153. - Lliinnddaa)
2012. márc. 7. 09:20

Jaj, ne is mondd, a kávéról én sem tudok lemondani:) de ahogy olvastam, az nem is nagy gond, csak a cukor és a tej benne a probléma, ami nem sokat old a helyzeten nekem sem, mert én is sok cukorral és tejjel iszom:))

Nagyjából úgy megy, hogy felébredek, kitámolygok a konyhába, és rendszeresen közben lefejelek néhány ajtófélfát. Ekkor általában "megáltom" az ajtófélfát és megpróbálok kávét főzni. 5 napból 1-szer biztos, hogy cukrot teszek a kávéfőzőbe kávé helyett. Utána "megáldom" a kávéfőzőt is. Mikor kifőtt, megpróbálok a tejes dobozból önteni az egyáltalán nem keskeny szájú csuporba a kávéhoz egy kis tejet, aminek a fele mindig mellémegy. Valahogy a kiskanálnak is, amiben a cukor van, van reggelente egy ilyen 5-10 cm-es kilengése és mindig kiborul belőle a cukor... Ezek után hősiesen távozom a konyhából...

2012. márc. 7. 08:59

Nekem az baj, hogy a kávét nagyon szeretem (sok sok tejjel) és arról nem tudok lemondani. Még terhesség alatt sem sikerült, inkább koffeinmentesen ittam. Nekem azzal indul a napom. Most azt csinálom, h reggel korán megiszom a kávét, elviszem a nagyobbik lányomat az oviba, és mire az oviból hazaérek, már el is telt 1,5 óra, így jöhet a gyümölcs is. Fénykoromban én 60 kg körül voltam, amitől nem voltam ugyan vékony, de ennél lejjebb sosem ment, pedig sportoltam is. Első terhesség alatt + 8 kg maradt, de abból olyan 5-öt sikerült leadni a második terhességig. Na, most második baba után +10 kilóval vagyok (voltam) több. Ebből már lement 4-5 kg!! :)

Fehérje nap, várom a délutáni virslimet és a parenyica sajtomat! :)

152. 88888888 (válaszként erre: 151. - Turkkati)
2012. márc. 7. 07:53

nekem 53 a cél:))

nekem is ch napom van, mákos tészta lesz az ebéd. Imádom:) és biztos fogok enni egy kis csokit is.

Szép napot mindenkinek!!

2012. márc. 7. 06:39

Akkor itt mindannyiunknak 60 kg a cél?

Én sok éve 70-ről fogytam 60-ra, majd 1 év múlva 56-ra, aztán beállt sokáig az 58-60 kg.

Most 65-ről indultam, ha meglesz a 60, elégedett leszek.

Tapasztalatom az, hogy érdemes betartani a szabályokat, mert először csak kicsit csal az ember, utána kicsivel többet és oda az eredmény.

A tornát is érdemes elkezdeni,mert stabilabbá teszi a megszerzet súlyt.

Ez még nekem is elmélet, lusta voltam belekezdeni, még csak ott tartok, hogy a Norbi DVD 1. 10 percét megnéztem:DD

Korábbi tapasztalatom, hogy heti 1 kg, + 1 bónusz kg, amit le tudok adni.

Ma ch, amit szeretek, súlygyarapodásom legfőbb oka a csokoládé iránti bűnös vonzalom:)


Mindenkinek kitartást, szép napot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook