Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 éves kisfiú szülinapi buliján milyen játékokkal, feladatokkal szórakoztatnád szülőként a társaságot? fórum

7 éves kisfiú szülinapi buliján milyen játékokkal, feladatokkal szórakoztatnád szülőként a társaságot? (tudásbázis kérdés)


16. mel81
2009. aug. 14. 09:22

Nekem nyolc évesen volt először szülinapi bulim, de már oviban is voltam ilyenen. Mind nagyon szép emlék.

Mondjuk a mostani játszóházas és mekis bulik tényleg elég gázak. Kicsengeti a szülő a lóvét, és nem kell foglalkozni annyit a gyerekekkel, a takarítás is meg van oldva.

Nekem gyerekkoromban az tetszett a legjobban, hogy a szülők felfújtak egy csomó lufit (lehetőleg egyformát, mert különben sértődés lehet), és a gyerekek filctollal rajzolhattak a sajátjukra. Azonkívül lehet valami egyszerűsített activity is, csak mutogatással mondjuk, mert az a legviccesebb, egyszerű feladványokkal (például állatok, hétköznapi tárgyak, foglalkozások).

2009. júl. 6. 18:02

Szerintem sem kicsi már egy 7 éves gyereka szülinapi bulihoz! A lányom most lesz 8 éves, neki az idén tartunk először, de már tavaly is lehetett volna, csak akkor nem volt helyünk. (Egy kétszobás lakás erre nem igazán alkalmas...)

Most anyuék családi házában rendezzük. Nem hívunk sok kislányt, 6-an lesznek.

Lesz lufilövő verseny. A felfújt lufikat kell vizipisztollyal eltalálni.

A Texóban lehet kapni 99 Ft-ért olyan kütyüt, ami egy pipára emlékeztet és egy golyót kell fújni vele. Az a feladat, hogy ki tudja tovább a levegőben tartani a golyóját. 4 db van egybecsomagolva (A partikellékeknél találtam)

Valami-evő versenyt én is beiktatok.. Csoki, zizi, alma.. még nem tudom.

Remélem jó idő lesz és a medencét is fel tudjuk fújni nekik...

2009. júl. 6. 16:35

Zizievés villával.

Kettesével bekötött szemmel etessék egymást csokival.:)

2009. márc. 19. 15:31

Szia. Nekem 10 éves lányom van és néhány hete szülibulit rendeztünk neki. Megosztom veletek a tapasztalataimat. 10 gyerek volt összesen, gondoltam először foglalják el magukat, majd utána foglalkoztatom őket. Hát, 15 perc után szó szerint megőrültek, dobálták a plüssjátékokat, lökdösték egymást, verekedtek - főleg lányok voltak - teljesen döbbenten álltunk a dolog előtt.

Kénytelen voltam kissé erélyesebben rendre utasítani őket, mindenki leült a földre körben és kérdezz feleleket játszottunk. Papírra irt kérdéseimből kellett húzni, aki tudta a választ lufit kapott, aki nem, annak valamit csinálnia kellett -vers, ének- az ajándékért. Ez nagyon tetszett nekik. Játszottunk még "gyilkosost", régi játék aki a papírra rajzolt kést huzza, kacsintással kell a többieket kiejteni ugy hogy a többiek ne vegyék észre. A lényeg, hogy folyamatosan foglalkoztatnom kellett őket, hogy ne

"bolodnuljanak" meg ujra.

Tanulság: ne hivj tul sok gyereket, legyen sok játék a tarsolyodban, ha ép forditsuk fel a házat hangulatban érkeznek. A kezdeti nehézségek ellenére a buli jól sikerült!

12. Ezti
2009. márc. 18. 20:51
Mindenkienk köszönöm a segítséget! Nem értem, miért nem lehetne ilyet csinálni. 7 éves fiúk már nem pici babák. Amúgy nem az én kisifam, csak nálunk tartják a bulit, gondoltam, legyen kis móka, ha leülne a buli...
2009. márc. 18. 14:39
Én vettem egy könyvet amiben rengeteg szabadtéri, és szobában játszható játék van leírva.Mivel reklámnak számítana ha leírnám a címét, és íróját,ha érdekel priviben megírom.
10. m.gery (válaszként erre: 9. - Lilura)
2009. márc. 18. 14:36
7 évesek már szépen eljátszanak, szerintem jó buli nekik egy szülinapi zsúr. Arra vigyázz, hogy túl sok programot ne szervezz be nekik, legyen idejük csak úgy ellenni, saját játékot kitalálni.
2009. márc. 18. 14:16

Na azért a 7 éves már nem annyira pici...persze lehetnek fejlődésbeli különbségek, de akkor is.

Pl adj mindegyiknek egy kiskanalat, szerezz egy üveggolyót és adják körbe úgy a golyót, hogy ne essen le. Persze zt is lehet variálni-fogják a kevésbé ügyesebbik kezükbe, vegyék a szájukba a kanalat stb. Élvezni szokták.

2009. márc. 18. 14:09
és én sem tartanék. ez egy trendi szokás manapság.
2009. márc. 18. 14:09
székfogalaló.vagy ez már volt?:)
2009. márc. 18. 13:44

Lufifújóverseny, szívószállal ivó verseny.

Találós kérdések, barkóba (nem tudom hogy kell írni). Amerikából jöttünk. Memória kártya.

2009. márc. 18. 13:42
Én nem is tartanék még ilyen kis korban. Max. tényleg ilyen lufikergetés, meg tortaevés, zene, ennyi, de ilyenkor semmi olyan nem létezik ami tartós lenne.
2009. márc. 18. 13:42
csokievő-verseny(kis szelet csoki,nem tábla),ivóverseny,ki marad a végén?,stb.
2009. márc. 18. 13:41

családiba laktok? ha jó idő van, érdemes kikölcsönözni egy ugrálóvárat. erősebb cérnával átfőzni csokit/sport szelet, kókuszos, lottó, és azt a magasba fellógatni, verseny, ki tudja előbb leenni róla úgy hogy nem ér hozzá.

zsákverés /amerikába nagy divat/

2009. márc. 18. 13:40
lufi kergetés
1. Ezti
2009. márc. 18. 13:37
7 éves kisfiú szülinapi buliján miylen játékokkal, feladatokkal szórakoztatnád szülőként a társaságot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook