Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos kislányomat beültethetem-e etetőszékbe? fórum

6 hónapos kislányomat beültethetem-e etetőszékbe? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 25. 19:22

csak akkor, ha stabilan, egyedül már ül, szóval ha magától fel tud ülni és meg is tudja magát tartani, de már legalább 1 hete, kortól függetlenül, amúgy ne ültesd, mert nem érett meg a csontozata és az izomzata önmagát eltartani, minden baba magától megteszi ezt ha elég érett rá a teste, ezt nem szabad kierőszakolni, csak kára lehet belőle, előbb utóbb úgyis megteszi.

ágota

2008. dec. 23. 21:28
ha egyedül ül, igen
2008. dec. 23. 19:17
Ha stabilan ül igen, én annyi idősen még nem tudtam egyiket sem, mivel még nem ültek.
2008. dec. 23. 18:51
Ha stabilan ül már, akkor igen.
2008. júl. 4. 15:58
nem
28. jnka
2008. júl. 4. 14:09
Inkább még döntve és megtámasztva, ilyenkor szerintem még nem ülnek stabilan.
2007. jún. 22. 08:12
Ha már meg tud ülnii akkor nyugodtan.Ha még bizonytalan akkor csak nagyon rövid ideig kicsit döntötten és megtámasztva.
2007. máj. 29. 21:14
Ha már magától is megül nyugodtan!
25. kszilvi (válaszként erre: 24. - Win)
2007. márc. 21. 19:30

köszike! Remélem jó értelemben...:-DDDDDDD

mondjuk az étvágya, méretei az apjáé :-DDDDDDDD

24. win (válaszként erre: 22. - Kszilvi)
2007. márc. 21. 12:07

:))))


Tiszta Anyja ez a gyerek!:)))

23. win (válaszként erre: 21. - Pandamaci)
2007. márc. 21. 12:06

Jogos, de az én fiamat aki megetetni ölben felterjesztem Nobel-díjra!:DDD

Szerintem egy gyerek hamarabb tud magától ülni, mint FELülni.

22. kszilvi (válaszként erre: 20. - Win)
2007. márc. 21. 10:22
Ami most van, az eddig bevált nálunk. Félig ülő helyzetben van benne a kicsi. Fel szoktam rakni a nagy konyhaasztalra. Ha ízlik neki nagyon a kajcsi, úgy rúgkapál benne, hogy hintázik is:-)) Felraktam egy képet róla,csak ott hiányzik egy alkatrész róla, amit 3 csörgő figura van.
2007. márc. 21. 10:06
Induljunk ki abból, hogy régen nem volt sem etetőszék, sem autós gyerekülés. Nyilván amíg nem tud magától felülni-ülni, addig az ember (apa-anya) ölébe veszi a kicsit, és úgy eteti. Az etetőszékbe ültetéshez szerintem nemcsak az kell, hogy magától tudjon felülni, hanem hogy tartani is tudja magát addig, amíg etetik.
20. win (válaszként erre: 19. - Kszilvi)
2007. márc. 21. 06:43
Mi, amíg nem volt meg az etetőszék, addig az autósülésben etettük. (Nem bébihordóban!) Nem volt túl kényelmes, mert felrakni sehova sem lehetett, így a földön ülve, előtte kucorogva kellett bevarázsolni a gyerekszájába az ételt. De kis időt ki lehet így húzni.
19. kszilvi (válaszként erre: 18. - Win)
2007. márc. 20. 19:36
Hát szerintem igazad van. Ha valami nem jó neki(ülés pl.) akkor úgy is szól-sír... Nekem inkább akkor szokott, ha már nem bír feküdni, és ülne kicsit támasztva. Vagy ha hasra fordul és vissza nem megy:-) útban van néha a kezecske:-) majd rakok fel képet, most mibe etetjük. Már készül az etetőszék-kaptunk egyet, de a huzatot át kell húzni. Jó lesz az.
18. win (válaszként erre: 17. - Kszilvi)
2007. márc. 20. 11:44

Dehogy vártunk! (Olvasd el lejebb valhol már leírtam.)


Az ex-védőnőm (aki egyben a férjem unokahúga) is azt mondta: az elv, hogy a dokinak nem kell mindent tudni! A gyerekek többsége nem a könyvek szerint fejlődik (ennek egyébként valszeg az az oka, hogy ők nem olvassák őket:DDDD ), neked kell tudni néha eldönteni, hogy mire képes a gyerked. Ha ügyesen megül, meg az etetőszék is támasztja (a modernebbek dönthetők is), akkor sztem nyugodtan beleteheted.


Az én fiam ezt a forgolódást, meg a kúszást úgy, ahogy volt, kihagyta. Meg tud fordulni, ha akar, -de nam akar- csak addig téma, amíg fel nem ül (most már áll), és ennyit a forgásról nála!

17. kszilvi (válaszként erre: 16. - Win)
2007. márc. 20. 10:41
Akkor ti addig vártatok az etetőszékkel is, amíg magától fel nem ült? Hát nem tudom, nálunk ez mikor következik majd be. Most a hasról vissza felé fordulást gyakorolja. Néha oda-vissza:-) forog sokáig.
16. win (válaszként erre: 15. - Kszilvi)
2007. márc. 20. 06:39
Elméletileg: igen. De megnézem én azt, aki vissza tudja nyomni a gyerekét fekvésbe, addig míg magától nem tud felülni! A fiam is 1 hónappal előbb már stabilan ült, mielőtt magától is megtanult volna felülni. Pont mikor a tanácsadáson a doki meg a védőnő kiosztottak minket, hogy nem szabad ülnie, mert még magától nem megy neki! Erre 2 nap múlva megtanulta! Rendes gyerek, megmentette a szüleit!:))))
2007. márc. 19. 22:13

mit jelent, hogy magától ül?


magától felül, mondjuk fekvésből..-na erre még várhatunk kicsit:-)

vagy, ha én leültetem, és úgy már ül stabilan?

utóbbi már megy kisebb-rövidebb ideig-néha nagyon előre dűl.

Másnál hogy van ez?

2007. márc. 18. 13:24
Akkor jó az etetőszék ha már stabilan ül. Mi kb akkor ültünk bele.
13. toro32
2007. márc. 18. 12:49

Szia!

Nekem egy 14 hónapos kislányom van.Amikor Ő 6 hónapos volt én a bébikompban etettem.Kitámasztottam a lábammal,hogy ne tudjon meglógni.Lefoglalta a kompon levő játék is és ha olyasmit adtam neki amit nem is igazán szeretett,akkor is játék közben megfeledkezve magáról megette.És nem lett válogatós,ami szerintem már ritkaság.

2007. márc. 16. 21:55
Ahogy előttem is írták: csak akkor, ha már stabilan tud ülni önállóan!!
11. Mágika75 (válaszként erre: 8. - Sára)
2007. márc. 16. 19:52

Sziasztok!


Egyetértek. Csak, ha már ÖNÁLLÓAN ül. A bébihordozó sem tesz jót nekik, hát még egy gerinctámasz nélküli szék!!

10. win
2007. febr. 11. 20:13
Egy darabig mi is az autósülésben etettük, de már egy ideje negyon szépen ül, és áttértünk sz etetőszékre. De ha olyan széket vesztek, aminek dönthető a háttámlája, akkor abba is nyugodtan beleteheted.
2007. febr. 11. 08:45

Egyet értek az előttem írókkal. Kisfiam 5 hónapos, ős is ülne már, de még tartani kell, mert előre dől. Mi is még egy babáknak való ültetőben etetjük, amiben rögzítve tud ülni-inkább sréen feküdni. (hintázik is, elemmel rezeg, csörgő játékok lógnak -de ezt le lehet szedni.

Mi is később térünk át az etetőszékre, ha majd tud ülni rendesen.

2007. febr. 11. 08:28
Csak ha önálóan ,stabilan tud ülni
2007. febr. 10. 22:36

Csak ha már tud egyedül űlni, különben elborul, mint a sózsák.

Az én lányom még csak 5 hónapos lesz, de igyekszik már ücsörögni, de addig akrobatizál, amig orra nem esik:-)))

Úgyhogy az etetőszékkel mi még várunk.

2007. febr. 10. 22:31
Egyértelműen tényleg csak akkor, ha stabilan ül már egyedül!!
2007. febr. 10. 21:36
Szerintem is csak akkor ültesd bele, ha már tud ülni.
2007. febr. 10. 21:27
csak dontheto szekbe ultesd, amig nem ul magatol stabilan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook