Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21, 5 hónapos kislányom napok óta szinte semmit nem eszik! Mit tegyek? fórum

21, 5 hónapos kislányom napok óta szinte semmit nem eszik! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Zsuzsa79 (válaszként erre: 30. - Etke75)
2011. ápr. 19. 15:27
Igen, a mi orvosunk is hasonlókat mondott. Valamint hogy ennek is, mint általában a nem kötelező, de agyonreklámozott védőoltásoknak, sok a mellékhatása. Így most sem adatnám be, így, hogy már tudom, mivel jár...
30. Etke75 (válaszként erre: 28. - E417245f24)
2011. ápr. 19. 15:00
Nekünk a gyerekorvos annó azt mondta, hogy nem érdemes beoltatni, mivel a prakszisában nem egy olyan gyerek volt akit beoltott és ugyanúgy bárányhimlős lett. Ebből a megfontolásból le is tettem róla. Egyébként mind a 3 csemetém elkapta (egymás után), szerintem nem volt vészes. A doktornénik felírt egy gyógyszert, meg egy hintőport rá. Jót átvészeltük ezekkel a betegséget.
29. Zsuzsa79 (válaszként erre: 28. - E417245f24)
2011. ápr. 18. 08:32

Nagyon sajnálom! Őszinte részvétem! :-(

Mi már túl vagyunk rajta, bár az eleje nagyon rossz volt. 39,7 fokos lázzal szinte éjjel-nappal, nagyon megviselte szegénykémet. De aztán két nap múlva jobb lett.

Viszont az étvágya még mindig nem az igazi. Már néhány dolgot elfogad, de főtt ételt továbbra sem hajlandó enni. :-( Augusztustól bölcsis lesz, jó lenne addig visszaszokatni valahogy a "normál" étkezésre.

2011. ápr. 17. 18:47
Hú,remélem túlestetek a betegségen.Az én anyukám sajnos hiába volt gyerekként bárányhimlős,mikor a nagyobb fiam 5 évesen himlős lett,kijött rajta az övsömör,amibe 3 hónap szenvedés után belehalt,de ő alapból leukémiás volt,sajnos.Erősen gondolkodom,hogy ovi előtt beadassam-e a kislányomnak a védőoltást!
27. Zsuzsa79 (válaszként erre: 26. - E417245f24)
2011. márc. 28. 08:12
Nagyszülőknél voltunk a hétvégén, úgyhogy nem tudtam válaszolni, de nagyon szépen köszönjük! :-) Úgy tűnik, tényleg javul a helyzet, de azért még nem akarom elkiabálni. Elég ügyesen evett a nagyiéknál is a hétvégén. Mára viszont bárányhimlős lett. :-( A nagyfiamnál múlt héten múlt el, már csütörtökön mehetett iskolába, most viszont Gréta lett az. Na de legalább ő hamar túl lesz rajta. Csak attól félek, hogy a 82 éves nagymamám lehet, hogy elkapta tőle. Szegény most esett túl egy kisebb műtéteten, és eléggé le van gyengülve. S mi tegnap meglátogattuk. De akkor még nem látszott semmi. Csak ma reggel. :-(
2011. márc. 25. 14:49
Örülök,hogy javul a helyzet.Az ismerősöm kislányának Cebion multivitamin szirupot javasolt a doki,mikor 2 hétig szinte csak folyadékot fogadott el,maximum a gyümölcsleveket itta.Nem volt semmi baja neki sem,egyik reggel úgy ébredt,hogy nem kért reggeli,aztán ebédet sem, aztán így maradt.A gyerekek néha furcsák tudnak lenni:).Nagyon jó egészséget kívánunk a pici lánynak!
25. Zsuzsa79 (válaszként erre: 24. - E417245f24)
2011. márc. 24. 16:23
Szia! Nagyon minimális nasit kap, és azt is csak azért, mert legalább akkor van valami a pocakjában. Ha ezt sem adok neki, akkor semmit nem eszik. De most már azért javul a helyzet, egyre több "normál" ételt eszik meg, de azért még fele annyit sem eszik, mint korábban... A sajtot például szerencsére elfogadja, azt minden nap szoktam neki adni. De a mesefigurás tányér semmit nem segít. :-(
2011. márc. 24. 12:35
Szia!3 gyereke,ápolónő anyuka vagyok 15,10,másfél éves gyerekekkel=bő tapasztalattal.Nem értem,ha nem akar enni amúgy sem,miért nyomod neki az értéktelen ropit,csokit?Persze 3 év felett 2 kocka minőségi étcsoki,vagy valódi túró rudi,ilyesmi belefér,de ennyi idősen és pont ilyen nem evős időszakban?Nálunk is bevált étvágygerjesztőnek a mesefigurás tányér,aminek az aljáról kukucskál a nyuszi,ha mindent megevett,mézeskalács kiszúróval készített sajtfalatok,ilyesmi.Én biztos nem engedném nassolni,de nem akarlak megbántani,ez csak az én véleménye,hogy ez még tovább rontja a helyzetet.
23. Zsuzsa79 (válaszként erre: 22. - Szeszil74)
2011. márc. 23. 21:05
Köszönöm szépen! Aranyos vagy! Nagyon bízom benne én is, hogy ez csak átmeneti állapot. Úgy tűnik, hogy egyébként is javul a helyzet. Már ma is evett néhány szem kis husit is. Úgyhogy bár lassan, de haladunk...
2011. márc. 23. 11:34

Zsuzsa!


NE AGGÓDJ! Nálam is volt ilyen a kisebbik lányomnál, de csak 1-1,5 hónapig tartott. Semmilyen főtt kaját nem evett délben. Persze a nasi, ropi, keksz, túró rudi, az ment. És persze a folyadék.

Aztán az esti kis szendvicset nem egyben adtam oda, hanem pogácsaszaggatóval kis kerek formákat vágtam belőle, és így látványosabb volt, ekkor már ette. Kis cselekhez kell folyamodni.

De biztos, hogy nem éhezik, és semmi baja!!!

21. c130f7eb3b (válaszként erre: 20. - Zsuzsa79)
2011. márc. 22. 13:43
Megértelek! Én is mindig, mindenért aggódtam. De aztán rájöttem, hogy a gyerek jobban tudja, mi a jó neki. :))
20. Zsuzsa79 (válaszként erre: 18. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 10:20
Igen, én is erre gondoltam. Csak eddig legalább a tej volt a biztos pont. Legalább azt megitta. De most már azt sem. Mindenesetre bízom benne, hogy nem tart sokáig ez az állapot. Erőltetni pedig semmiképp sem akarom! Majd csak rájön, hogy mi az ami jó neki, és akkor majd elkezd ismét eszegetni. Ma reggel is nagyon ügyi volt! Megevett egy kis szelet májkrémes kenyérkét! Toast kenyeret négy háromszögre vágtam neki, és így megeszegette. Nagyon örültem! :-) Talán most már jó úton haladunk, de nem akarom elkiabálni.
19. Zsuzsa79 (válaszként erre: 17. - Tütter)
2011. márc. 22. 10:13
Hát, most kénytelen-kelletlen diétázunk... Próbálok minél többféle ételt kínálgatni neki, hátha valami megtetszik, és eszik belőle kicsit. Na és persze figyelem, hogy elég folyadékot igyon.
18. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - Zsuzsa79)
2011. márc. 22. 09:37
Rá kell hagyni, lehet, hogy megcsömörlött tőle... felnőttekkel is előfordul az ilyesmi... valószínű, hogy valamivel eltelt, azért nem eszik rendesen, aztán az is lehet, hogy megváltozott az ízlése... csak még nem tudja elmondani... marad a találgatás, no és természetesen az odafigyelés... erőltetni semmiképp sem szabad, mert az ellenkező hatást vált ki...
17. Tütter (válaszként erre: 16. - Zsuzsa79)
2011. márc. 22. 09:13
lehet, hogy pár napig diétáztatni kellnee, mert ha ő sem akar enni, akkor lehet, hogy valami könnyed étel jó lehetne a pocakjának.
16. Zsuzsa79 (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2011. márc. 22. 09:06
Sajnos most már tej minden formáját elutasítja. :-( De így a tegnapi fasírtevés után kicsit bizakodó lettem! :-) Remélem, sikerül ma is néhány falatot megetetni vele.
15. Zsuzsa79 (válaszként erre: 14. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 09:04

Igen, én is bízom benne, hogy nincs semmi komoly...

Egyébként valóban régen csináltam már fasírtot. :-))

14. c130f7eb3b (válaszként erre: 12. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 20:41
Ennek én is örülök. Nincs annál nagyobb fájdalom egy anyának, mint mikor beteg a gyereke. De mivel azt írtad, hogy ugyanolyan eleven, mint szokott lenni, túl nagy baj nem lehet. Valószínű, hogy eltelt valamivel, ezért evett kevesebbet a szokásosnál. Vagy csak fasírtra vágyott :))
2011. márc. 21. 20:00

Próbáld meg a tejberizst, vagy a tejbegrízt.

Külön tejjel csinálj banánturmix-ot ami sűrű. Ha kész a tejberizs vagy griz, tedd tálkába és keverj bele gyümölcsturmixot. A gyümölcs lehet alma, banán, körte stb.

12. Zsuzsa79 (válaszként erre: 11. - C130f7eb3b)
2011. márc. 21. 19:37

Igen, tisztában vagyok vele, hogy sok a 17 kg az ő korában, és nem is lenne baj, ha leadna belőle, csak ne ilyen drasztikusan!

Egyébként nem jár bölcsibe, és máshová sem, minden nap itthon van velem.Úgyhogy megtömésről nem lehet szó. A folyadékra pedig nagyon figyelek, igyekszem minél többet itatni vele.

Ma viszont áttörést értünk el: vacsira fasírt volt krumplipürével, és ő vette el a tányérról a fasírtot, belerakta egy kis játék vödröcskébe, és 3,5-et megevett. :-) Na persze nem kell nagy fasírtra gondolni, én elég kicsikéket szoktam csinálni, de nagyon örültem neki, hogy megette! :-)

11. c130f7eb3b (válaszként erre: 10. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 17:34

Zsuzsa, az valóban nem lenne baj, ha egy kicsit leadna a 17 kg-ból - egy iskolaérett gyerek átlagsúlya 20 kg...

De: próbálkozz a környezetéből infot gyűjteni: ha bölcsis, onnan, vagy a nagyitól, vagy akivel kapcsolata lehetett. Mert elképzelhető, hogy valahol megtömték, uram bocsá, akár olyan dologgal, amit nem szeret, és onnantól kezdve távol tartja magát minden ételtől. Több esetben tapasztaltam már ilyet ismerősök gyerekein, egy kört megér, még akkor is, ha esetleg az illető megsértődik. A folyadékbevitelre figyelj, és mindig legyen kéznél (a gyerek kezénél) 1-1 gerezd alma, narancs, vagy amit szeret. Nasi ne, mert az amúgy is elüli a gyomrát.

10. Zsuzsa79 (válaszként erre: 9. - Tütter)
2011. márc. 21. 13:02
Sajnos még nem beszél a drágám, így nem tudom megkérdezni tőle mi a baj. Viszont nem látszik rajta, hogy bármije is fájna. Ugyanolyan virgonc és jó kedélyű mint korábban. Úgyhogy bízom benne, hogy fájdalom az nincs a dologban. Csak nem értem az okát. :-(
2011. márc. 21. 12:51

NEm akarok rád ijjeszteni, de sztem meg jó, hogy aggódsz, ha nem eszik a gyerek egyik napról a másikra. Az én kisfiam 3 éves lesz, és ő is nagyon jó étvágyú. Ha nem eszik, az bajt jelez. Vagy a torka fáj, a pocakja fáj, vagy más, de valami biztos, hogy fáj, és igy védi magát a fájdalomtól. Beszél már a kislányod? Tudsz vele kommunikálni? Kérdezgesd, hogy fáj-e neki valahol! Miért nem eszik, hátha megtudsz róla valamit.

A kisfaimnál segitett korábban, ha váltottunk az étkezési szokásokon. Mondok példát: ahelyett, hogy etettem volna, odaadtam neki a kanalat. Vagy kanál helyett villát kapott, kézzel ehetett, remélem érted mire gondolok...

Had etesse meg a kedvenc babáit is, hátha akkor bekap ő is egy falatot. Sajnálom, hogy nem eszik, biztos, hogy van valami oka. Remélem hamar megoldódik!

8. Etke75 (válaszként erre: 7. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 09:57
Próbálj meg a zöldségekből, gyümölcsökből valami vicces figurát kirakni a tányérjára. Nálunk ez a nemszeretem dolgoknál bevált. Tudom, marha pepecselős, de megéri.
7. Zsuzsa79 (válaszként erre: 6. - Etke75)
2011. márc. 21. 09:53
Igen, én szeretem, és a párom is, de hiába próbálkozunk nála ilyesmivel. Ami neki ránézésre nem tetszik, azt meg sem kóstolja. Most viszont meglátta a konyhapulton a sajtot, és azt kért. Már a harmadik kis csíkocskát eszi belőle. :-) Legalább valami...
6. Etke75 (válaszként erre: 5. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 09:51
Te megeszed a zöldségeket nyersen? Nálam bevált. Mivel látták, hogy Én is eszem megkóstolták. Azóta a gyerekek ott állnak mellettem és leves főzésnél sorban állnak a répáért, karalábéért és a zellerért.
5. Zsuzsa79 (válaszként erre: 4. - Etke75)
2011. márc. 21. 09:39
Ez jó ötletnek tűnik, megpróbálom. mert ha simán próbáltam eddig neki gyümilevet adni, azt rögtön kiköpte, ha megérezte az ízét. Nem is értem...
4. Etke75 (válaszként erre: 3. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 09:31
Teájába próbálj megy egy kis frissen facsart gyümölcslevet csempészni, hogy szokja az ízét.
3. Zsuzsa79 (válaszként erre: 2. - Etke75)
2011. márc. 21. 09:27
Próbálok, de nem egyszerű ezt megszokni... Zöldséget, gyümölcsöt sajnos nem hajlandó megenni. Korábban sem volt hajlandó megenni, csak annyit, ami a bébiételekben volt. Illetve nagy ritkán egy-két cikk almát. De most már azt sem. :-(
2. Etke75 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa79)
2011. márc. 21. 09:21
Szerintem ne aggódj. Ha megvan a napi folyadék bevitele, akkor szerintem semmi probléma. Gyümölcsöt, zöldséget ha megeszi inkább a keksz és a csoki helyett.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook