Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 14 hónapos, és nagyon cumizik, szinte születése óta!(Sajnos)Hogyan tudnám leszoktatni róla? fórum

Kislányom 14 hónapos, és nagyon cumizik, szinte születése óta!(Sajnos)Hogyan tudnám leszoktatni róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Ymanie
2008. okt. 21. 23:10
Az én lányom kb.2 éves volt amikor szétrágta a cumiját.Másikat "nem találtunk" hirtelen.Pár nap múlva már nem kérte.Kapott helyette egy babát,azóta azzal alszik.
2008. aug. 6. 14:25

A kisfiam 17 hós, és talán beválik amit csinálunk. CSak fokozatosan. Rá lehet hatni azzal, hogy milyen okos nagyfiú, pl boltba. Ügyes, okos nagyfiú vagy, szépen viselkedtél.

Egyik nap azt mondtam neki, hogy a nagyfiúk az utcán nem cumiznak. És kivette a szájából, és ideadta.Azóta utcán nem kell. Majd udvaron nem cumiznak, lakásban stb...

2008. aug. 6. 13:04

Talán annyival tudsz könnyíteni, hogy egyenlőre csak nappal veszed el, alváshoz marad. Azután egyszer csak este sem kapja meg.

Egyébként, ha nem unatkozik napközben, van mindig vmi érdekesség, akkor lehet nem is kell a cumi neki. Legalábbis a lányomnak nem szokott kelleni olyankor.

2008. aug. 6. 10:35

Én még nem láttam egy 18 évest sem cumival a szájában :-)

Az idő megoldja.

Kislányomnat az óvodában szoktatták le seperc alatt.

2008. aug. 6. 09:58

bele nem hal...

bocs:))

2008. aug. 6. 09:57

szia!

ezt én nem értem...

ha annyira zavar akkor vedd el tőle. bele nem ha , lelki törést sem szenved

pár hisztis nap és leszokik.

ha pedig félsz attól hogy nem viseli jól, akkor hagyd.

neked kell felmérned hogy mi a fontosabb, a családi béke, hogy ha gyerek ne hisztizzen a cumi után, vagy az hogy mielőbb leszokjon.


ebben nem lehet tanácsot adni. a gyereket pedig nem leszoktatni kell, hanem vagy elvenni tőle, vagy hagyni.

2008. aug. 6. 09:47
Az én kisfiam 19 hónapos és máig cumizik. többnyire csak akkor adom neki oda mikor álmos és balhés amúgy nem kell neki. Le van téve az asztalra és akkor ha kell neki akkor bedugja a szájába. Ha elmegyünk valahová visszük magunkal de többnyire nincs a szájában. Én nem erőltetem hogy tegye le majd ő érzi hogy mikor nem kell neki. Szerencsére elég sok dologgal így jártunk és így legalább a kicsit sem töri meg lelkileg a dolog.
2008. aug. 5. 23:36
nekünk is volt cumink,mert állandóan szopizott volna a pici.Aztán állandóan kiesett neki mikor éjjel elaludt,és ha felébredt,akkor sírt érte.Ugyhogy meguntuk,és elvettük tőle.Pár napig rossz volt hogy sír,nehéz volt megnyugtatni,aztán hála istennek nem kereste.Bár mi elég hamar léptünk,talán könnyebb volt így 3hósan elvenni tőle,mint akiknél már régóta cumizik a kicsi.A suttogó címü könyvben vannak jó tippek hogyan lehet leszoktatni a nagyobb gyermekeket a cumiról,és a "rossz" szokásokról.Ja,mióta elvettük a cumit,azóta átalussza az éjszakát!Most 10hós.:-)
2008. aug. 5. 07:26
Két lányomat sikerült leszoktatni 2 évesen. Nagyon függők voltak. A nagyobbik 2 évesen elhatározta, hogy neki már nem kell (pedig vágyakozott rá, láttam a szemén), szájába se dugta többet. A kicsitől meg hosszas rábeszélés után elvettük, de kínlódott tőle, és mikor 4 évesen újra megtalálta, egy egész napig azt szopta, majdnem sírt, mikor újra elvettük.
2008. júl. 15. 03:09

Sziasztok.


Szerintem még korai leszoktatni.

Mi 2,5 évesen szoktunk le úgy,hogy minden nap kis darabokat levágtam a cumiból,ezért nem volt élmény neki szopnia.Egy darabig már csak fogta és ölelgette,de pár napnál nem tartott tovább.

2008. júl. 14. 23:15

Sziasztok!


Nálunk mind a két gyerköc( 3 és 5 éves) nagy cumis hírében áll/állt. A nagy 5éves lett mikor leraktuk a cumit. Mindig volt neki 4-5. 4 éves korába elkezdte kirágni, és szépen sorba dobáltuk ki őket úgy, hogy nem vettünk helyette. Amikor már csak egy volt, akkor jött egy hányós vírus. Az utolsó cumija is ki volt már kicsit rágva és belül tiszta kosz volt. Az egyik hányás után mondtam neki, hogy jajj, lehánytad a cumit. Azt mondta, hogy mossam le, de én gyorsan rávágtam, hogy beül is olyan lett, és azt nem tudom rendesen kimosni, hadd dobjam ki. Azt mondta, jó, akkor dobjad. Nem gondoltam, hogy ennyire egyszerű lesz. Előtte sose mondogattam neki, úgy voltam vele, majd elhagyja magától. Vagyis a télapóval bepróbálkoztunk, de nem akarta.

A kislány 3 éves lesz 22.-én, de talán még nagyobb cumis, bár ha kimegyünk az ajtón, akkor a cumik maradnak, kivétel ha máehol alszunk, de akkor is csak alváshoz kapja meg.

21. mint
2008. jún. 28. 22:21

Szia!

Az en kisfiam 3 eves koraig cumizott.Akkor fejezte be,mikor ovis lett.Egyszeruen csak mondtuk neki hogy mar nagyfiu es ovisok mar nem cumiznak.Onnantol kezdve nem volt tobb cumi :).Napkozben es este is cumizott sot a kezeben is volt egy meg a szajaban is.En nem eroltetnem eljon az ido mikor mar magatol felfogja,hogy a cumi mar nem nekivalo.

20. ádesz
2008. jún. 28. 21:05

Szia!

Szerintem nem nagy kor ez a 14 hónap!

Még nagyon kicsi! Én arra figyeltem és kb. ennyi idősen kezdtem el hozzászoktatni a fiam ahhoz, hogy amikor elmentünk vhova, akár bolt stb. kivettem a szájából a cumit. Ehhez úgy hozzászokott, hogy egy idő után magától is odaadta már olyankor. Aztán óvodás lett ( korán 2 év 8 hónaposan) és természetesen a csoportba nem vittük be egyszer sem, de mikor elhoztam délben akkor még kellett. 3 és fél éves volt, amikor egy nyaralás alkalmával azt mondtam neki, hogy otthon felejtettük a cumit ( tényleg otthon hagytuk, mert nem volt állandóan a szájában, de nem akartam neki újat venni). Első éjszaka volt egy kis nyafogás, de megbeszéltük a dolgokat, így már utána itthon sem kellett.

19. berta.magdolna (válaszként erre: 11. - Lilly1)
2008. ápr. 2. 08:39
Az enyéim kb egy hónapja tették le a cumit,teljesen a saját elhatátozásukból.A nagyobb 8, a kicsi 5 és fél éves.
2008. márc. 29. 11:28

A 14 hónap még nem nagy kor.

Az én lányom közel két éves volt, mikor önmagától leszokott a cumiról. mindig mondtuk neki, hogy fúj, ez a cumi már gusztustalan, és ennek következtében, kidobta a cumiját az erkélyen. Persze volt itthon tartalék cumi, ha még is hiányzik neki. De mikor kére mindig mondtuk neki, hogy ő dobta ki, és az már koszos és már nem veheti a szájába. Pár nap alatt el is felejtette, és még az ujját sem szopta utána!

17. wencus
2008. márc. 1. 11:58

Sziasztok!


Az én kisfiam 22 honapos, az újját szopta, mikor beteg volt, teljesen kirepedt és elfertőződött. Én zoknit húztam a kezére éjszakára, mert föleg akkor szopizta, ő eggy nyugott kiskrapek megadóan tűrte, sőt nyújtja előre a kezét, hogy huzzuk rá a zoknit.

2008. febr. 21. 21:28
Kisfiam 3 évesen egy hányásos betegség miatt szokott le a cumiról .A kislányom az ujját cumizza az nehezebb lesz biztos.
2008. febr. 21. 21:27

Ne aggódj,ha nem kell neki azt tudni fogod.

Az én kisfiam 1 éves, de nem cumis, csak néha adjuk oda neki, szerencsére ki is köpi.

14. Cszsuka (válaszként erre: 11. - Lilly1)
2008. jan. 3. 08:47
Ne aggódj, én már iskolába jártam, mikor abbahagytam, mert anyukám azt mondta, ki fognak csúfolni a többiek. Ha magamból indulok ki, csak annyit mondhatok, hogy egy lelkileg érzékenyebb gyerekről van szó, s ha erővel veszed el, egy életre nyomot hagy benne.
2008. jan. 3. 06:54

Utáltam a cumit, de ha megpróbáltam eltűntetni, nem volt egy perc nyugtunk sem, így az időre bíztam a dolgot. Pár hónappal múlt el két éves, amikor egyik nap elbeszélgettünk a cumiról. Kikapta a szájából és azt mondta: anya, akkor tedd el, nem kell többet!

Ennyi volt. Mai napig is nehezen tudom elhinni, hogy ilyen könnyen ment.

2008. jan. 3. 01:05
Sziasztok!Az én kislányom 14hós és 9hós kora óta nem cumizik.Egyik napról a másikra leszokott magától.Nem is bánom,egy "gonddal" kevesebb.:-)
11. Lilly1
2007. nov. 9. 15:35
Senkit nem szeretnék elkeseríteni, de az én fiam már majdnem 5 éves, és még mindig cumizik!!! Egyébként koránál érettebb, fejlettebb. Eddig vártuk, hogy magától leszokik, de azt hiszem, nálunk is a Mikulásra marad ez a kényes feladat... :-)
2007. nov. 8. 18:22

Sziasztok!

Nekem mindkét fiam cumizott, a kicsi meg szopott is 2,5 éves koráig.Azt mondta a védőnő,hogy a cumizás és a szopás nem megy eggyütt mert mindeggyiketr másképpen kell szívni..Nálunk ment..A nagyobbat majdnem 4 éves korában szoktattam le a cumiról nagyon egyszerűen és könnyen.Februárba lett 4 éves és előtte mikuláskor eltűnt a cumi mert elvitte a mikulás és csomagot hozott helyette..Bevált ez már több helyen, barátnőméknél a nyuszi vitte el, mert amikor megcsinálták a fészket a cumit beletették és ugye cumi eltűnt nyuszi hozta a csomi helyette..Persze utánna kérdezte a fiam is,hogy hol a cumi, mi meg mondtuk,hogy elvitte a mikulás..A kicsinek is ezt mondogatta a nagy és már előbb eltűnt a cumi, mondjuk ő valahova elpakolta az összes létező cumit..Mikor előkerült addigra meg már nem volt finom..Nálunk így történt...De szerintem 14 hónaposan nem kellene mindenáron leszoktatni róla, neki ez megnyugvás, csak mondjuk azt kéne próbálni,hogy egész nap ne legyen a szájába, csak ha kell..

2007. okt. 27. 11:47

Szió!

A fiam 14 hónapos, cumizik. Először 4 hónaposan adtam neki,mert állandóan a kezét,ujját rágta...

Nem kell még elvenni tőle, szerintem. Én hagyom kb. 2 éves koráig, aztán meglátjuk hogyan alakul.

2007. okt. 27. 10:58
Még nem kell leszoktatni.
2007. okt. 27. 10:14
Nem kell leszoktatni. A gyerekek maguktól is leszoknak.
2007. okt. 27. 08:37
Az én lányom 3 éves és cumizik, de csak itthon nem visszük az oviba sem. Szépen lassan fokozatossan kell leszoktatni. A rengeteg cumiból már csak 3 van és mondtam neki ha tönkre megy kidobjuk. Megértette, hogy nem veszünk másikat. Engem nem érdekel az, hogy ki mit szól ahoz, hogy a gyerekem még cumizik.Az sem aggaszt, hogy ennyi időssen még pipázik.:))
2007. okt. 27. 00:57
Szia ! Nekem is van egy kislányom 4 éves elmulott de még mindig cumizik .Erőszakkal nem szabad elvenni tőlük ! Ne félj ők tudják, hogy mikor jött el az ideje a cumi eldobásnak!
2007. okt. 24. 18:37

Szia!

Az én kislányom 3 éves koráig cumisüveget cumizott,(szerencsére másik nem volt és az ujját sem szopta)megmondtam neki, ha tönkre megy a cumi, nincs másik. így is lett, s mivel előre tudta, elfogadta a helyzetet. A másik kislányomnak nem volt sem cumisüveg, sem cumi, ő az ujját szopta és elsős volt, amikor közölte, hogy mától nem szopja az ujját. Fogszabályzó lett belőle. Én nem gondolom, hogy el kell venni, ha már egyszer nekiadtad valamikor. Képzeld, ha elvennék tőled az egyetlent, ami megnyugtat....

2007. okt. 24. 17:16

Az én kisfiam 2 éves és annyira ragaszkodik a cumiho,hogy már teljesen kivagyok.Kell neki éjjel nappal. Most arra szoktattam rá hogy ha mgyünk valahova bolt,szomszéd stb,akkor nem visszük a cumit,így nem is hiányzik neki.

Én próbáltam elvenni tőle,mondtam neki hogy dobja a kukába...ő ki is dobta,persze volt másik cumink is kb 5-6 van,és jött az este. Gondoltam erős leszek és akárhogyan sír, nem adom oda neki.Szegénykém annyira sírt hogy már kezdett volna kikékülni,és én nem bírtam tovább.....odaadtam a cumit. Nekem nem ér ennyit az egész. Majd leszokik.....de mikor?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook