Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 52 évesen babát vár valaki. Hihetetlen!!! fórum

52 évesen babát vár valaki. Hihetetlen!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
277. Méz111 (válaszként erre: 276. - Pampers)
2011. márc. 2. 00:52
Szerinted kinek van hosszab életre kilátása? Egy korodbeli jelentős túlsúlyosnak,vagy mondjuk Almának? :P
276. pampers (válaszként erre: 45. - Eb76856df6)
2011. márc. 1. 23:55
neked van igazad
275. d0d8909694 (válaszként erre: 269. - Mamcuka)
2011. febr. 27. 00:25
Hajrá, jöjjön az a negyedik!!! :) :))
2011. febr. 27. 00:23

Szerintem nincs abban semmi megszólandó, kivetni való, ha valaki ennyi idősen vállal gyereket. Valószínűleg eddig nem lehetett neki, most jött el az az idő, amikor lehet. Ennek igenis lehet örülni. A mai orvosi ellátás mellett (hormonkezelések stb) már nem csoda az, hogy valaki 50 felett szüljön gyereket. Más kérdés, hogy sajnos - emberi számítás szerint - kevesebb időt fog tudni vele tölteni, mintha fiatalabb korban szült volna. Egyébként ez mindenkinek a magánügye. Én a magam részéről nagyon örülök annak, hogy gond nélkül még fiatalon tudtam világra hozni a gyerekeimet, és 50 éves koromban már többszörös nagymama lehettem, de ez az én életem, nem másé.

Fölösleges dolog erről vitát nyitni, remélem, hogy épen és egészségesen fogja vilárahozni a picit és még lesz ideje arra, hogy sokáig élvezhesse vele az életet.

273. mamcuka (válaszként erre: 272. - Anika70)
2011. febr. 26. 20:43
Köszönöm! Én is örülök, hogy ,,megismertelek"!
272. Anika70 (válaszként erre: 271. - Mamcuka)
2011. febr. 26. 20:07

Nagyon köszönöm kedves soraid!


ÁÁÁÁ nem veszem én a szívemre az ilyesmit:-)


Amikor ebbe a fórumba kezdtem írogatni, nem gondoltam volna, hogy ennyi negatív visszajelzés éri a korosztályunkat.

Nagyot csalódtam, de az vígasztal, hogy sok ilyen kedves emberrel találkoztam, amilyen Te is vagy:-)

271. mamcuka (válaszként erre: 269. - Anika70)
2011. febr. 26. 19:53
Szia! Nagyon,nagyon gratulálok!!!! Sok boldogságot kívánok a Babához! És nehogy a szívedre vedd, ha netán valaki baromságokat ír Neked! Egyiken be, a másikon ki! Senki és semmi nem számít, csak az hogy a családod boldog legyen! A Baba is büszke lesz, hogy ilyen anyukája van!!! És ne aggódj, egy 40-es csak a huszonévesek szemében öreg!!!!!!
270. a10e31f3b5 (válaszként erre: 269. - Mamcuka)
2011. febr. 26. 18:37
Csatlakozom. Én is gratulálok. Öröm olvasni a soraidat.
269. Anika70 (válaszként erre: 269. - Mamcuka)
2011. febr. 26. 17:39

Én csak gratulálni tudnék Neked!

Igen, én is tele vagyok energiával, pláne mióta megtudtam, hogy szívem alatt hordom az én drága babucimat:-)


Mindenki mondjon, amit akar, nagyon boldog vagyok!

2011. febr. 25. 13:29

Gyerek vállalással kapcsolatban a legjobb kor a 20 és 30 közötti kor. Ha ezt nézzük, akkor manapság a nők 80% felelőtlen, hiszen mind túllépték azt a bizonyos biológiai kort, amikor ez az állapot nekik és leendő gyereküknek is a legkevesebb teherrel jár.


De, ha valakinek 30 felett adatik meg a baba, ami több ok miatt is alakulhat igy, akkor miért kellene lemondania róla?


Miért lenne az jó (azoknak, akik ez ellen vannak), hogy az az 52 éves nő nem élné át azt amit egy gyermek szülése, felnevelése ad? Miért kell tőle sajnálni? Attól ezeknek az embereknek jobb lesz?


És egy nagyon érzékeny dolog: ha valakinek meghal a gyereke, akkor ezek azt mondják, hogy jobb lett volna, ha meg sem szülte volna?


Hát nem! Mert az a néhány év amit egymástól kap a szülő és a gyerek abban a rövid időben, mindennél többet ér! Igy, ha ez az 52 éves nő, csupán 10 évet él már csak szülés után, bár remélem, hogy többet fog, akkor nehogy már sajnálja valaki tőle, és ujjal mutogasson rá, hogy felelőtlen!

267. 40163fd81d (válaszként erre: 257. - Anyucika3)
2011. febr. 25. 12:12

KELL????:)))

A francokat kell,nem kell.Sőt ,még ha van unokája az embernek ,akkor sem kötelező a nagyi szerep.


...és mi is a felelőtlenség abban ,ha valaki 50 évesen szül?

Nem értem?:)

266. a10e31f3b5 (válaszként erre: 261. - Anyucika3)
2011. febr. 25. 10:12

Vedd már észre magad és olvasd el miket írsz. Rá akarod erőltetni a világra a dogmáidat és a korlátaidat. Ezt mifelénk nem érvelésnek hívják, hanem erőszaknak.


Szerinted a fiatalság kb. 35 éves korig tart. Szerinted szülni csak 35 éves korig szabad.

Szerinted egy 40 fölötti nő legyen nagymama, mert már nagymama korú.

Szerinted az életben a gyerekvállalást is meg kell tervezni, aki nem így tesz, az "felelőtlen" és "önző".

Szerinted, ha jó érzésekkel tölt el a gyereked ölelése, az "önzés".


Köszönöm, hogy ennyi mindent összeírtál. Két napja a föld fölött járok, mert boldog vagyok, hogy én nem vagyok ilyen, nem gondolkodom így és ezáltal teljesebb és boldogabb életet élhetek - veled ellentétben.


Egy apró megjegyzés csak, ami nálad még nem jelent meg.


Azt, hogy mikor születtek meg a gyerekeid Te nem tudtad megtervezni. Lehet, hogy éppen akkor, abban az életszakaszban akartad őket, de az a tény, hogy megszülettek nem a te tervezésednek köszönhető, hanem a Természet játékának. Nem hinném, hogy tudnád befolyásolni a petesejt és a leggyorsabb spermium szerencsés találkozását. De ha igen, akkor azt még írd le, hadd tanuljunk.


Fehér Anna petesejtje befogadta a párja spermiumát, elkezdett osztódni, szerencsésen megtapadt, és fejlődik a hasában egy magzat. Innentől átléptünk egy magasabb szintre, mert Fehér Anna életet adott egy Embernek és arról beszélni, hogy hány éves lesz a ballagásán már-már szentségtörés.


Tudod, fogalmam sincs hány éves voltam a fiam ballagásán? Miért kell ezen egyáltalán töprengeni? Mi lenne ha élnénk az életet, ahelyett, hogy ítélkeznénk? Nem lenne neked is könnyebb?


Minden jóindulattal, mi olyan történik az életedben, ami miatt ennyire meg van keseredve? Lehet, hogy már nagymamakorú vagy? Nem baj, minden kornak megvan a maga szépsége, ne aggódj emiatt.

265. anyucika3 (válaszként erre: 263. - Méz111)
2011. febr. 25. 10:06

Hát nem szeretnék....

Nekem pont megfelel a saját életem, a saját családom.

264. a959b08f86 (válaszként erre: 262. - Anyucika3)
2011. febr. 25. 09:58

Olvassam azt a sok okos gondolatot amit te írsz?

Pfffffffffffff erre gondoltál?

263. Méz111
2011. febr. 25. 09:53

Csak annyira élj "nyomorban",mint én!:)))) Kívánom!

Akkor talán jobban leszel!

262. anyucika3 (válaszként erre: 260. - A959b08f86)
2011. febr. 25. 09:47
Jaj neeeeee!Már megint,pf.Mielőtt hülyeséget írsz,olvass vissza!
261. anyucika3 (válaszként erre: 259. - Méz111)
2011. febr. 25. 09:46

Te marhára nem veszed miről beszélek....

Nagy gond lehet a személyiségeddel,amit itt mutatsz az álca.Erre bizonyíték az,hogy a saját nyomorod próbálod átvetíteni,csakhogy ez nem így működik.

Én meg köszönöm jól vagyok:D

2011. febr. 25. 09:46

Aki egész életében vár a gyermekáldásra és egyszer megadatik Neki most azért vetesse el a gyermeket mert nem szokványos az idő meg hogy mások mit szólnak hozzá.Kit érdekel!Nevezzenek felelőtlennek!

De én is megtartanám!

259. Méz111 (válaszként erre: 258. - Anyucika3)
2011. febr. 25. 09:39

Anyucika!Te nemcsak a szavak mögött nem tudsz olvasni,de még az itt leítakat se vagy képes értelmezni! Azért,mert te innen-onnan azt szüreted le,hogy te már képtelen vagy energikusan élni,ezért úgy gondolod,az már másnak se jár.Soha nem állítottam,és nem is hiszem,hogy fiatalabb vagyok a koromnál.De csak azért,mert x évben születtem,nem fogok lemondani arrol,amit ugyanúgy bírok,mint eddig!(Még a csontom se tört soha,nemhogy gyomortükrözésem,stb.lett volna..) Mellesleg,ahogy számolok max.2-3 év lehet köztünk.Na,itt mindenki láthatja,hogy két ember mennyire más,mennyire mást bír el!Szerinted az emberek egyformák!Erre már nincs mit mondanom,menthetetlen vagy!Senki sem állította itt,hogy ideális kor a szülésre,de számodra csak az az ideális,amit te tettél,ott a határ(35).Ha nem akkor tetted volna,akkor is ott húznád meg,ahol neked tetszik,mert képtelen vagy elfogadni másokat!

Nyugodtan élj így!Hajrá!Engem tökéletesen meggyőztél,hogy alkalmatlan vagy rá! kb.2:10 arányban találsz itt olyan embereket,akik szintén nem tudnak elfogadni másokat! Te felnőttségnek nevezed,én korlátoltságnak...némi lusta személyiségvonással...

Én Almát is elfogadom...mért ne? Ha egészséges!

Biztosan tudja ő is,hogy nem ideális,de azt is,mit tud adni majd a picinek!Volt 20 éve rá,amiota várja!

258. anyucika3 (válaszként erre: 248. - Méz111)
2011. febr. 25. 08:45

Ezek a te félelmeid nem az enyémek!Csak ámítod magad,elméleteket gyártasz az örök ifjúságodról,de tudod,hogy ez nem a valóság ezért támadsz(teljesen feleslegesen,mert nem változtat semmin:D).

Nem véletlen,hogy nem mennek simán a dolgok a teherbe esés,a terhesség és a szülés körül ebben a korban már,hogy sokszorosan magas az esély bármilyen betegségre rendellenességre.Talán azért mert nem ez a kor a megfelelő a gyerek vállalásra?!Hát igen,pont ezért!De ettől még van aki vállalja,vagy legalábbis szeretné,ahogy te is.

Csakhogy attól ez még nem lesz ideális,mert te azt szeretnéd!

257. anyucika3 (válaszként erre: 254. - Tixtina)
2011. febr. 25. 08:33

Nem kell leírni persze,ennek a kornak is megvannak a maga szépségei.De tudja már egy felnőtt ember,hogy milyen korban mi az élet rendje!Ne akarja megmagyarázni,hogy 50 évesen ő még mindig csak 30!

Nehogy már normálisnak mondható legyen nagyi korban szülni!Akkor már unokázni kell.

256. anyucika3 (válaszként erre: 250. - Globus)
2011. febr. 25. 08:30
Nem elítélem őket,egyszerűen felelőtlennek tartom aki 50 évesen akar szülni!
255. Méz111 (válaszként erre: 254. - Tixtina)
2011. febr. 24. 23:20

:))))

Én viszont egész nap mást sem csinálok,mint türelmet gyakorlok mások csemetéin!Többé-kevésbé sikerül! :)

254. tixtina (válaszként erre: 248. - Méz111)
2011. febr. 24. 23:14

Így van.Nem kell leírni a 40-es 50-es korosztályt.

Én nem szülnék 40 felett,de nem a kor miatt,hanem -más egyéb okból.PL.Úgy érzem,nem lenne türelmem.

Viszont megértem,aki későn szül-a lényeg,hogy boldogságban,szeretetben,egészségben tudja nevelni gyermekeit.

253. Méz111 (válaszként erre: 251. - Kohanoor)
2011. febr. 24. 23:12

Sajnálom :(

De ez szerencsére ritkán fordul elő!

252. Méz111 (válaszként erre: 250. - Globus)
2011. febr. 24. 23:10
Főként úgy,hogy 35 évesen szült,de már mélységesen elítéli a 40 éveseket is,ha megfordul a fejükben...Ez aztán végképp mindent elmond!
2011. febr. 24. 23:08
A párom édesanyja 3 éve halt meg(45 évesen). Akkor a párom 22 volt, és gyakorlatilag egyedül maradt szülő fronton. Sok későn szülő meg sokáig él, és sokkal több időt tud a gyerekével eltölteni.Az életet nem lehet előre megtervezni.
250. globus (válaszként erre: 247. - Anyucika3)
2011. febr. 24. 23:02
Szerintem akkor sem kellene elítélni azokat, akiknél így alakul. Nem túl sokan vannak, és nem látunk bele az életükbe.
249. Méz111 (válaszként erre: 247. - Anyucika3)
2011. febr. 24. 22:56
Na,ezt is átbeszéltük,csak nem figyeltél!:)))
248. Méz111 (válaszként erre: 245. - Anyucika3)
2011. febr. 24. 22:53

Sajnálom,hogy ilyen szerencsétlenül alakultak a családod dolgai,egészségi állapota.Te ebből indulsz ki.Én viszont abbol,hogy Anyunak 60 évesen 3 munkahelye volt,osztályvezető volt a város legnagyobb cégénél,+még 2 kisebb cég könyvelését is elvégezte.Nagyi(anyukája)90 éves koráig mosott,főzött.Apu is aktív,bár 1-2 éve lassabb, de nyugdíjasan kertészkedik.Én pedig ezekből tudok kiindulni!!!!Apu apukája is 90 évesen halt meg...Anyukája 39 évesen szülte Aput,és egyedül Őt nem ismertem,mert hamar meghalt,de tüzbalasetben. Mért írod le az 50 éveseket ennyire? Csak a saját félelmeidből!Magad is választ adtál rá!A te családod ezt közvetítette feléd!

Én személyszerint erőm legteljében érzem magam,ha hiszed,ha nem!!!Ennek kézzelfoghato bizonyítékai is vannak!És hol van még a 60!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook