Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4, 5 éves lányomnak elég gyakran vérzik az orra. Főleg éjszakánként. Mitől lehet? fórum

4, 5 éves lányomnak elég gyakran vérzik az orra. Főleg éjszakánként. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 11. 11:28
:-)
11. db00f9d23d (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 11. 02:01
Nekem volt ilyen, amikor kislány voltam. Aztán szépen el is múlt. Nem is tudom miért lehetett az, azóta sincs! Szerintem a zsenkiknél fordul ilyen elö :)!
10. szitaszivárvány (válaszként erre: 8. - Darcy73)
2010. márc. 21. 10:36
És a rutascorbint hogy szedte?
2010. márc. 21. 10:35
Őszintén szólva én se szívesen vetetném ki neki. A kruppját ki fogja nőni, így a felülfertőződés veszélye is minimálisra csökken. Vagyis, ha nem lesznek kruppos tünetei lényegesen kevesebbet lesz beteg. De a krupptól függetlenül ugyanúgy nyáron is vérzik az orra. Már nem fél tőle, kér zsepit és kész. Csak tegnap számomra volt elég ilyesztő, mert a fürdőkádban ültünk és elkezdett ömleni az orrából. Megfogtam az orrnyergét és éreztem,hogy lüktet az orrában az ér és amikor elengedtem spriccolt. A derékig érő víz rózsaszín lett a vértől. Az éjszakai vérzések nem ilyen intenzívek és hála az égnek mindig felébred rá.
2010. márc. 21. 10:32
A fiam is kb. ennyi idős volt mikor gyakran előfordult az orrvérzés.Főleg éjjel,de gyakran nappal is.A gyermekorvosunk azt mondta gyengék az erei,kapott rá gyógyszert (Rutascorbin),és aztán egyre ritkábban fordult elő.Manapság (9éves),még néha megesik hogy vérzik,de csak éjjel.(Nem nagyon,de a párnát azért mosni kell.)
2010. márc. 21. 10:30
Tavaly voltunk allergiavizsgálaton. Mindenre negatív lett.
6. 2e53573acc (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 21. 10:29

nálunk horkol és még sem veszik ki neki,mondván sok nagyobb betegséget úszhatunk meg még bent van.

allergia esetleg?hátha az allergiától duzzad?

2010. márc. 21. 10:18
Többször voltunk füll-orr-gégészeten, azt mondta a doki, hogy neki is meg van nagyobbodva, de amíg nem horkol, addig nem kell hozzá nyúlni.
2010. márc. 21. 10:17
Meg volt nagyobbodva és elnyomta az ereket?
2010. márc. 21. 10:16
Nekem is ugyan ez volt annó a bajon. Kivették az ott mandulám és elmúlt.
2010. márc. 21. 10:15

Sokszor minden átmenet nélkül megindul az orrából a vér. Van, hogy napközben, de legtöbbször éjszaka. Kb. 16-18 fokban alszunk, ennél sosincs több, mert kruppost. Párásító is van, úgyhogy nem száraz a levegő. Tegnap fürdés közben is vérzett + éjszaka kétszer. De van, hogy hetekig semmi.

Volt már valakinek ilyen?

2010. márc. 21. 10:13
4, 5 éves lányomnak elég gyakran vérzik az orra. Főleg éjszakánként. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook