Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második osztályos lányomnak a Kincskereső kisködmön a kötelező olvasmány. Reális ez? fórum

Második osztályos lányomnak a Kincskereső kisködmön a kötelező olvasmány. Reális ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. spann
2015. dec. 21. 22:05

Én másodikos koromban kiolvastam az Egri csillagokat.

És a fiam is, pont 8 éves korában.



Ismerni kell a betűket, ennyi.

2010. márc. 31. 15:21

Hali. Keresek kitöltött: nem üres!!

Bozsik Rozália: kincskereső kisködmön Móra Ferenc regényéhez olvasónaplót. Most 4. Osztályban kötelező. S.o.s


privi ha meg van valakinek

126. misz (válaszként erre: 117. - Frollo)
2009. aug. 12. 22:15
Úristen!!!
125. misz (válaszként erre: 123. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 12. 22:15

Ez se normális. Így csak azt érik el, hogy az a szegény gyerek megutálja az olvasást és a szülők is totál kiborulnak. Mivel harcolnak a gyerekkel és a végén ők maguk csinálják meg, ami úgy hiányzik a napi munka után, mint kecskének a kés.


Biz Isten nem értem ezeket a kollegákat!

124. misz
2009. aug. 12. 22:12
Én tanító néni vagyok, és nem értem hogy lehet 2. osztályban kötelező a Kincskereső kisködmön. Mi 4.-ben tanítjuk és bizony még ott is nehéz.
2009. júl. 28. 22:36

Nekünk az Emil és detektíveket kellett,126 oldal vért izzadtam vele.A suliban elkezdték a Misi mókus kaladjait,abból 4 fejezet maradt nyárra.

Ezek mellé 3 ajánlott van még,de nem olvastatom ki vele.Persze kell az olvasás,de szerintem túl sokat várnak el a suliban.Én totál ki vagyok bukva,már utál a gyerek,hogy minden nap tanultattam-olvastattam majdnem,mert nem haladtunk,csak nyögtünk-nyögünk.Tavaj 10 mese volt+olvasónapló,én írtam meg.Alig végezte el az elsőt,már felpakolták nyárra!!!!!

122. direne
2009. júl. 21. 23:41
NEM.Korai.
2009. júl. 8. 16:16
nekem 2 ban a két lotti volt meg a vuk 3ban a kincskereső..kicsit korai olvasónaplót íatni 2ban szerintem..nekünk is kellett de nem normális dolog..1 ben tanul meg írni..még gyakorolni kéne eléggé:/ de hát ne mtudom
120. 41e36cdb38 (válaszként erre: 119. - Tóth Vica)
2009. jún. 13. 21:25
Oké, én is így gondolom. De ne a Kincskeresőőőőőőőőőt!
2009. jún. 13. 20:42
Az én fiam 2-kos /volt/ és a Két lotti a kötelezö. Év közben a Vuk-ot kellet kiolvasni 3 részletben és válaszolni kellett az olvasónaplóban lévő kérdésekre. Szerintem jó ha olvasnak. Ő szeret mást is olvasni,könytárba is beiratkoztak.
118. 41e36cdb38 (válaszként erre: 117. - Frollo)
2009. jún. 13. 06:49
Banyek, nem is mondok inkább semmit.......
117. frollo
2009. jún. 12. 21:13
Nekem 6 osztályos gimiben volt, hogy évi 25 könyv volt kötelező :( Csoda, hogy nem utáltam meg az olvasást...
2009. jún. 12. 13:56
Az a szomorú hogy tavaly is elfelejtettek a gyerekek szeptemberre olvasni:((Egy rész ugysem olvasná el ha kötelező sem de azért én hiányolom akkor is ha fogunk olvasni amugy is.....
115. 41e36cdb38 (válaszként erre: 114. - 9ea67a7a1c)
2009. jún. 12. 13:52
Sok helyen nincs. A mi iskolánkban a párhuzanos osztályban sincs. Illetve ajánlott a Misi Mókus. Azért az nem mind1.
2009. jún. 12. 12:51
Érdekes módon nekünk nem adtak kötelező olvasmányt amit hiányolok.....ma volt az utolsó tanitási nap,és nincs kötelező......:((
113. 41e36cdb38 (válaszként erre: 112. - Toncsimimi)
2009. jún. 10. 18:58

Szia!

Én indítottam a fórumot, azóta is irígykedve olvasom a hozzászólásokat, melyben írják, hogy kinél mit kell olvasni :-(

Janikovszky NAGYON jóóóóó!

Nem csodálkozok, hogy senki nem mondta, hogy náluk is a Kincskereső van.

2009. jún. 10. 16:11

Egyetértek annakitti véleményével, valóban nem a 8-9 éveseknek való olvasmány a Kincskereső kisködmön, ettől valóban nem fog a gyerek kedvet kapni az olvasáshoz!!!


A mi tanítónénik nagyon rugalmas, neki is ez a véleménye, ezért a gyerekeknek Janikovszky Éva: Az úgy volt... című kötetét adta kötelező olvasmánynak.

Az én másodikos lányom nagyon örült a hír hallatán, mert ismeri és kedveli a kötetet, korábban már olvastunk belőle néhány részt.

2009. jún. 9. 09:29
Nem kötelező, még anno nekünk sem. Talán 4-es lehettem, amikor olvastam.
110. spinneli (válaszként erre: 65. - Fiatal nő)
2009. jún. 3. 20:05

azt úgy sejtettem, hogy kérdőívvel.

:)

nyitott, vagy zárt kérdésekkel?

109. ee02
2009. jún. 3. 20:02
Kicsit késve kapcsolódom be. Tanító vagok, mi a Kincskeresőt 4.-ben tanítjuk-olvassuk. (Lányomnak egyébként azóta is a kedvenc könyve, s a többi tanítvány is szerette) 2.-ban Szutyejev meséket olvastunk, rövid, nagy betűs, sok képpel.
108. df2a740c00 (válaszként erre: 107. - Ében11)
2009. máj. 31. 10:32
nem gondolom, hogy el kéne felejteni. Azt sem, hogyha már ez lett feladva, egyből "lázadásra" bíztassuk a gyereket:) Csak el kéne gondolkozni azon, hogy első olvasmányként valami könnyebben emészthetőt kapjanak. Ha belegondoltok, hogy ma egy hat-hét éves gyerek milyen környezeti ingereknek van kitéve (TV, számítógépes játékok, internet), szerintem naívság azt gondolni, hogy a kincskereső kisködmön világától belelkesülve egymás után fogja falni a könyveket. Én inkább azt gondolom, hogy ettől az olvasást egy unalmas, kötelességszerű, nehezen emészthető dolognak fogja tartani (a többség), és nem a hossza miatt, hanem azért, met egy olyan korban, olyan társadalmi rétegről szóló könyv, ami a gyerek érdeklődési körén a korából adódóan kívül esik.
107. ében11 (válaszként erre: 106. - Df2a740c00)
2009. máj. 31. 10:23

legjobb lesz ha az összes ilyet elfelejtjük?

Nem a tanár utáltatja meg, hanem esetleg a szülő aki a gyerek feje fölött megkérdőjelezi az iskolát a tanárt...és már az első másodikos gyerek is a jogaira gondol nem arra hogy esetleg kíváncsi e rá vagy hogy érdekeli e stb.

2009. máj. 31. 10:17
A kincskereső kisködmön egyáltalán nem a mai gyerekeknek való első olvasmányként. A legjobb módszer, hogy idejekorán megutáltassák az olvasását a gyerekkel.
105. ében11 (válaszként erre: 97. - Anaterra)
2009. máj. 31. 10:17

nem ezt mondtam.Egyébként akkor lesz hülyébb, ha otthon én is lebeszélném hogy olvassuk el együtt, és inkább félreteszem, merthogy a tanár nem jól tudja...ez a butító.

Igen a waldorfba meg a hagyományosba is elsősorban a pedagógus szakértelme az ami eldönti működik e a dolog, ha rosszul végzi a munkáját bármelyik iskolába tanít is, akkor tényleg üresfejüek lesznek a gyerekek.

2009. máj. 31. 10:12
jobb az szerintem ha először elolvassa és aztán megnézni filmen
103. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 99. - Anaterra)
2009. máj. 31. 10:01
Igen más a képzelet,sokkal élénkebb nem kell feleslegesen előre filmekkel elnyomni!
102. anaterra (válaszként erre: 101. - 754c7e07c3)
2009. máj. 31. 08:38
Nem akartam bunkó lenni, mert nem tartom magamat annak. Így előre is elnézést. Csak úgy vettem ki a szavaidból, hogy rosszallod aki videón megnézi. Nekem kellett a film, mert sok dolgot, amit gyerekként kevés tudásból kifolyólag nem értettem, így azt könnyebben megértettem. De a vitát részemről be is fejezem, a gyerekek felkeltek és gyereknap van, ez az ő napjuk. További szép napot mindenkinek!
101. 754c7e07c3 (válaszként erre: 99. - Anaterra)
2009. máj. 31. 08:35

Nem tudom miből gondolod, hogy bajom van a filmmel. Lehetnél kicsit kedvesebb, vagy esetleg nem ennyire nyers. Én is tudok bunkó lenni, bocsi, nyers, de nem akarok.

A Galaxis útikalauz stopposoknak volt az a film, amit a gyerekeimmel inkább megnéztünk, mivel vannak benne nem egyszerű szövegek, még filmen is kétszerre értették meg igazán. De a Kincskereső egyszerű ehhez képest. A képzelet pedig gyerekkorban sokkal nagyobb, és sokkal színesebb, másabb. Ha a megadott dolgok mentén vagyis a vizualizált kép után kell elképzelniük, a fantáziájuk már nem úgy működik. Nemhogy egyszerűbb, hanem épp fordítva. Nem tud már szárnyalni. Szerintem. :)

2009. máj. 31. 08:23

Nálunk az volt érdekes, hogy a fiam elsős. Nagyon szeret olvasni és jól is olvas,de szégyenlős ezért a suliban ha felszólítják, csak dünnyög az orra alatt, és a tanítónéni sem tudja, hogy egyéként milyen jól olvas a gyerekem.

Eyik np jött haza,kérdezte hogy beíratom e őt könyvtárba mert nagyon szeretne járni, de neki nem engedi a tanítónéni hogy beíratkozzon.

Másnap bementem, kérdeztem miért nem mehet könyvtárba a fiam, mire azt mondta a tanítónéni, hogy azt ki kll érdemelni, az jutalom, csak az mehet aki jól olvas. Döbbenet. Nem az lenne a lényeg hogy szeressenek a kicsik olvasni, könyvtárbajárni, a mai világban? Nem túl sok gyerek tud jól olvasni, aki szeret is, és szeret könyvtárba járni. A jellemző hogy nem tudnak, és nem is érdekli őket az olvasás.Az olvasás nem jutalom szerintem, örülni kéne annak ha egy gyerek hajlandóságot mutat szorgalmasan olvasni.

99. anaterra (válaszként erre: 98. - 754c7e07c3)
2009. máj. 31. 08:21
Azzal hogy megnézi filmen, mi bajod van? Én minden kötelezőt láttam filmen és mindet el is olvastam. Sokkal könnyebb volt felfognom, és ahogy olvastam bevillantak a képek. Könnyebb volt elképzelni. Egy gyereknél más a képzelet.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook